Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy powiedzieć rodzinie?
Autor Wiadomość
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 23:12   Czy powiedzieć rodzinie?

Zastanawiam się nad tym czy powiedzieć rodzinie o tym, że nie jestem cis.
Z jednej strony oni widzą, że jestem ''inn_'', z drugiej strony odnoszę wrażenie, że mało to ich interesuje, olewają mnie, lub po prostu tego nie rozumieją (sam_ też nie wiem kim jestem).
Najbardziej to boję się powiedzieć siostrze. To siostra się mną zajmowała kiedy rodzice pracowali. Co prawda mieszka ona w UK, nawet pytał_m się jej co sądzi o ludziach TS, i powiedziała mi, że z jedną z tych osób tańczyła nie wiedząc o tym, ale... mimo wszystko się boję. Ona jest dosyć impulsywna, szorstka w rozmowach, a jej partner... cóż... jak to ja, zawsze się boję facetów...
Z siostrą zaś jestem póki co skłócon_, ale jeśli bym miał_ pewność, że jednak jestem ts/tg/tv etc., to mam wątpliwości czy aby na pewno jej powiedzieć. Wpierw musiał(_)bym sam_ ze sobą się dogadać, ale ciężko to zrobić kiedy się nie ma w pobliżu nikogo o podobnym problemie, ma się fobie i depresje oraz uczucie beznadziei. :/
Na co dzień funkcjonuję tak, jak zostało to już wspomniane w jednym z tematów, czyli na szaro, smutno, bez wyraźnej chęci do komunikacji, nawet nie udaję faceta, bo to bez sensu. Zupełnie póki co bezpłciowy jestem. Tak mi źle i smutno, że nie wiem co robić, a przecież tak dalej być nie może. :(
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-09, 23:33   

Xitre: Radziłabym najpierw uporządkować problemy jak wspominane wielokrotnie przez Ciebie fobie i depresje. Bez tego nie ruszysz na przód. Poza tym do coming out potrzeba wiedzieć kim się jest, a z tego co piszesz to sam nie bardzo wiesz. Nie robiłabym na Twoim miejscu teraz outu. Bo różnie może być z reakcją rodziny, aw przypadku negatywnej mógłbyś sobie w aktualnym stanie nie poradzić.


Za to na prawdę rozważ na poważnie terapię u lekarza psychiatry. Jak sam o sobie piszesz: masz różnego rodzaju fobie i depresje. On właśnie jest od tego. To nie jest wstyd ani oznaka słabości iść do takiego lekarza, wręcz przeciwnie, to oznaka siły i chęci wyjścia z problemu.
Daj sobie pomóc, bo jak sam już widzisz, że "tak dalej być nie może".
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 23:50   

Co do psychiatry to żem się leczył u jednego, ale leki nie działały. Teraz zmieniłem, czeka mnie 1sza wizyta. Moja psycholog mi ją poradziła. Zobaczymy.
Najgorsze jest to, że myślę o sobie bardzo źle, negatywnie. Nikt nie może mi pomóc pozbyć się negatywnych myśli o ludziach trans, i sam też tak o sobie myślę, że jestem niemoralny, że... aj..
Nie wiem, ale boję się bliskości, związku. Do tej pory byłem wstrzemięźliwy seksualnie.
A pisząc o pomocy chodziło mi o spotkanie się z kimś o podobnym problemie. Nie znam osobiście żadnego trans, toteż na pewno łatwiej by mi to było zrozumieć.
Wiadomo, że out na razie odpada, ale obawiam się czy w ogóle mówić o tym rodzinie. Boję się, że się albo ode mnie odwróci, albo nie będzie potrafiła mi pomóc.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-10, 02:42   

Xitre napisał/a:
pisząc o pomocy chodziło mi o spotkanie się z kimś o podobnym problemie. Nie znam osobiście żadnego trans, toteż na pewno łatwiej by mi to było zrozumieć.

Tutaj (na forum) masz kontakt z wieloma osobami TS. Możesz przeczytać o czym myślą, jak myślą, jakie mają podejście do wielu spraw etc. Nie bardzo rozumiem, w czym mogłoby pomóc Ci spotkanie face to face z taką osobą?

Xitre napisał/a:
Nikt nie może mi pomóc pozbyć się negatywnych myśli o ludziach trans

Myślę, że tu masz odpowiedź, dlaczego nikt nie pali się do spotkania w realnym świecie.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-10, 07:27   

A jaki jest efekt, który chciałb_ś osiągnąć po takim coming oucie?

W Łodzi mieszka kilka osób z tego forum, więc mogłyby się z Tobą spotkać. Niekoniecznie jednak w Twoim wieku i Twojej płci biologicznej (bo co co Twojej płci odczuwanej, to jedynie wywnioskowałem "nie jestem mężczyzną samcem alfa").
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 11:40   

Poczytaj jak działaja te psychotropy. Np antydepresanty działają tylko na ciężką depresję. W takim celu żeby pacjenta dało się wziąć na psychoterapię. A w pozostałych przypadkach to pomaga psychoterapia. Bo jak przestaniesz brać leki to ci wraca depresja. Przyczyny pozostają.

Xitre napisał/a:

Najgorsze jest to, że myślę o sobie bardzo źle, negatywnie. Nikt nie może mi pomóc pozbyć się negatywnych myśli o ludziach trans, i sam też tak o sobie myślę, że jestem niemoralny, że... aj..
Nie wiem, ale boję się bliskości, związku.

Materiał do psychologa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10