Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wy też tak macie?
Autor Wiadomość
Andrex26
użytkownik
Andrex

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 18
Wysłany: 2017-03-09, 21:27   Wy też tak macie?

Siema. Zastanawiam się czy każda osoba po przejściach (k/m , m/k) doświadcza tego co ja... Ogólnie od czasu kiedy zacząłem studiować już oficjalnie przeszedłem całą zmianę metrykalną w sądzie itd, także na studia przybyłem jako man. :D Ale ludzie z uczelni, których znam i czasem z nimi gadam, mówią o mnie kiedy odejdę (taak idioci myślą, że nie słyszę) cytuje "to dziewczyna" , "chłopczyca". Mnie to w ogóle nie rusza, mam z tych biednych ludzi trochę bekę, ale zastanawiam się czy o Was mówią tak samo mimo, że już jesteście po zmianie płci? ;-)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-09, 23:53   

To zależy.. Część rodziny dalej posługune się starymi danymi, bo nie uznają mnie. W urzędach, lekarzach na skierowaniu itd dołączają info. Albo nawet piszą "pan [moje właściwe imię]". Do śmiechu zbytnio mi nie jest. Po prostu jestem tym już zmęczona, bo przeszłość nieustannie depcze mi po piętach i nie daje o sobie zapomnieć...
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-10, 00:07   

Hmm, ale jak mogą tak mówić? Nie rozumiem tego. :-|
Nie próbowałeś o tym z nimi porozmawiać?

@Lagertha - po jakim czasie, lub co się musi stać, by lekarze itp. zaczęli już Cię traktować jako kobietę?
 
 
Andrut
użytkownik
Uparty gnojek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 71
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2017-03-10, 02:23   

Andrex26, od jak dawna jesteś na hormonach?

Prawdę mówiąc z niczym takim się nigdy nie spotkałem i trochę się dziwię. Nawet bardziej niż trochę.
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2017-03-10, 09:17   

Na testo zazwyczaj uzyskuje sie naprawdę dobry passing więc jakdlamnei to sytuacja nie do ogarnięcia, że masz zmienione dane i ktoś się domyśla :P Chodzę do szkoły bezzmienionych danych i reszta ludzi nic nie wie i nikt niczego się nie domyśla,może czasem się dziwią ze mam 23 lata a nie 17 :3
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 10:37   

Xitre napisał/a:
@Lagertha - po jakim czasie, lub co się musi stać, by lekarze itp. zaczęli już Cię traktować jako kobietę?
Nie mampojęcia. Chociaż z drugiej strony tam gdzie mieszkam do zmiany danych wymagany jest bardzo często SRS i dopiero po nim uznaje się za zakończenie tranzycji. Utarło się już tak w społeczeństwie. Spotkałam się z tym, że dalej uznają mnie co niektórzy za faceta przez brak SRSu... To nie jest tak, że go noe chcę, po prostu jest poza moim zasięgiem...
 
 
Andrex26
użytkownik
Andrex

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 18
Wysłany: 2017-03-10, 21:53   

Xitre, Ja też tego nie rozumiem. Wiem, że chodzi o matrix, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego większość ludzi na świecie zrozumiała słowa filozofki dosłownie. To już jest totalny prymitywizm haha
 
 
Andrex26
użytkownik
Andrex

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 18
Wysłany: 2017-03-10, 21:54   

Xitre, co do rozmowy - nie nie próbowałem, bo myślę, że nie ma większego sensu. Być może mogę się mylić.
 
 
Andrex26
użytkownik
Andrex

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 18
Wysłany: 2017-03-10, 21:55   

Andrut, ponad 3 lata jestem na hormonach. I jeśli chodzi o to czy widać to po mnie - to nie ma raczej takiej możliwości.
 
 
Andrex26
użytkownik
Andrex

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 18
Wysłany: 2017-03-10, 21:56   

Iryd, co masz na myśli pisząc "passing"?
 
 
Andrex26
użytkownik
Andrex

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 18
Wysłany: 2017-03-10, 21:58   

jatadosh, nie znali mnie wcześniej... Ale chyba dobry pomysł z tym, żeby przestać ich znać :mrgreen:
 
 
Andrex26
użytkownik
Andrex

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 18
Wysłany: 2017-03-10, 22:01   

Lagertha, jeśli chodzi o sprawy urzędowe to ja z kolei się z tym nie spotykam. Jedynie jeden wykładowca (Doktor) na uczelni robi to samo co ci ludzie, których opisałem. Więc moim zdaniem biedny doktorek jest bardzooo prymitywny :D
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-10, 22:10   

Nie mam zmienionych danych, ale nikt o mnie nie mówi jak o kobiecie, nawet jeśli wie, że jestem TS. Chyba że mam po prostu słaby słuch, żeby o tym wiedzieć <rotfl3>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Kluska
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 243
Wysłany: 2017-03-11, 07:13   

Wprawdzie z racji bycia teoretycznym cisem :P nie doświadczyłam tego osobiście, ale to jest prawda że ludzie mają takie tendencję. Niemożebnie mnie wkur... kiedy ktoś rzuca teksty "ONA kiedyś była kobietą, ale coś jej się nie podobało i teraz niby jest facetem". :evil:
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-11, 11:33   

Andrex26, passing jest wtedy kiedy wygladasz na plec odczuwana. Byc moze z jakiegoś powodu nie masz passingu mimo hrt. Moze warto sie zastanowic czy mozna nad tym jakos popracowac. Co sie zmienilo na hrt-czy przeszedles mutacje czy moze nie i glos Cie zdradza, czy moze stroj albo zachowanie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Andrex26
użytkownik
Andrex

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 18
Wysłany: 2017-03-18, 20:04   

Armand, tyle że ja wyglądam na płeć odczuwalną. Mutacja jest, strój się zgadza, styl bycia także... Gdybym mógł się z czymś zdradzić, wiedziałbym z czym, ale w mojej sytuacji nie ma opcji, żeby passingu nie było.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2017-03-19, 02:34   

Nic z tego nie rozumiem. Wygladasz na faceta, zachowujesz sie jak facet, ludzie z uczelni nie znali Cie z czasow kiedy wygladales inaczej i miales inne dane - skad w takim razie zrodzil sie u nich pomysl, zeby nazywac Cie dziewczyna czy chlopczyca? Przeciez musi byc jakis powod takiego ich zachowania. Nie jest przeciez normalna sytuacja, w ktorej meskiego faceta znajomi nazywaja dziewczyna. Nigdy o czyms takim nie slydszalem. Jesli juz kogos nazywaja powiedzmy np baba to taka osoba daje im pretekst do tego przez swoj sposob bycia, wyglad...itd.
Innym wytlumaczeniem tej niecodziennej sytuacji moze byc to, ze ktos z Twojej uczelni zna Cie i rozpowiedzial Twoim znajomym o Twojej przeszlosci. Ty niekoniecznie musisz kojarzyc ta osobe, ale ona z racji Twojej niecodziennej sytuacji zapamietala Cie. Moze to ktos z Twojej szkoly, ktos kogo nie znasz, lub z Twojej miejscowosci. Ja na przyklad znalem kiedys osobe transseksualna z mojej bliskiej okolicy, a ta osoba nie miala pojecia, ze wiem o tym, ze ona jest TS - po prostu bedac kiedys na dworcu uslyszalem jak kobiety wskazuja na ta osobe mowiac, ze to dziewczyna - ja przed soba widzialem chlopaka i nigdy sam bym sie nie domyslil, ze to moze byc kobieta.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-19, 05:17   

southener napisał/a:
ludzie z uczelni nie znali Cie z czasow kiedy wygladales inaczej i miales inne dane

Napisał: "ludzie z uczelni, których znam" - ja to tak zrozumiałem, że oni znali go wcześniej...
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2017-03-19, 13:17   

Andrex26 napisał/a:
jatadosh, nie znali mnie wcześniej... Ale chyba dobry pomysł z tym, żeby przestać ich znać :mrgreen:



Tu wyraznie pisze on o tym, ze ci ludzie z uczelni, z ktorymi gada, i ktorzy poza jego plecami nazywaja go dziewczyna nie znali go wczesniej

Tak jak wspomnialem wczesniej przypuszczam, ze ktos z uczelni zna przeszlosc naszego kolegi. Andrex moze tej osoby po prostu nie znac i nie zdaje sobie sprawy z tego, ze ktos rozpowiedzial jego nowym znajomym o jego transseksualizmie.

Podobnie bylo ze mna i kaemem, o ktorym wspominalem - on nie znal mnie w ogole, nie wiedzial, ze ja wiem o jego transsksualizmie a ja oprocz tego, ze uslyszalem rozmowe na dworcu na jego temat to jeszcze wczesniej wiedzialem, ze taka osoba mieszka kilka kilometrow ode mnie, wiedzialem, ze zostal on kiedys pobity na dyskotece przez chlopakow z ktorymi tam poszedl - o tym wszystkim plotkowali ludzie i takie plotki slyszeli moi rodzice, od nich sie wlasnie dowiedzialem o tym chlopaku, a potem na dworcu zobaczylem jak wyglada

Przypuscmy teraz, ze ja i ten kaem studiujemy na jednej uczelni. Gdybym mial zla wole to moglbym o jego przeszlosci poinformowac ludzi z uczelni, a on nie mialby pojecia skad jego nowi znajomi wiedza o nim.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-19, 19:44   

southener napisał/a:
Andrex26 napisał/a:
jatadosh, nie znali mnie wcześniej... Ale chyba dobry pomysł z tym, żeby przestać ich znać :mrgreen:

Tu wyraznie pisze on o tym, ze ci ludzie z uczelni, z ktorymi gada, i ktorzy poza jego plecami nazywaja go dziewczyna nie znali go wczesniej

Ale pisze dość lakonicznie, może ci z którymi teraz gada nie znali go, ale jacyś inni znali (znali ci, którzy znają tych, z którymi on teraz gada :P ) - czyli w sumie wychodzi na to samo co Ty piszesz i mogło tak być jak piszesz (i pewnie właśnie tak było).
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-19, 19:57   

Andrex26 napisał/a:

Armand, tyle że ja wyglądam na płeć odczuwalną. Mutacja jest, strój się zgadza, styl bycia także... Gdybym mógł się z czymś zdradzić, wiedziałbym z czym, ale w mojej sytuacji nie ma opcji, żeby passingu nie było.


No to chyba jedyną opcją jest, że farbę puścił jakiś "życzliwy" stary znajomy. Ewentualnie eks-dziewczyna/chłopak.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2017-03-19, 20:37   

Przyszly mi jeszcze na mysl media spolecznosciowe np: facebook. Moglo przeciez byc tak, ze mial tam wsrod znajomych ludzi, ktorzy go znali jako dziewczyne oraz tych nowych poznanych juz na uczelni. Istnieje przeciez taka mozliwosc, ze dwie osoby z tych roznych grup z racji figurowania jako znajomi Andrexa dodali sie do znajomych i zaczely ze soba rozmawiac na fejsie. Osoba, ktora znala Andrexa z przeszlosci w taki wlasnie sposob uzyskala dostep do nowych jego znajomych i poinformowala kogos z tych nowych znajomych z uczelni o przeszlosci kolegi.

Moze jestem zbyt podejrzliwy, ale wlasnie z powodu istnienia mozliwosci takiego dodawania sie nowych i starych znajomych na fejsie nie mam tam konta. Jestem daleko od domu i starych znajomych, ale gdybym tylko zaczal dodawc znajomych z przeszlosci i znajomych obecnych to zawsze bym sie bal, ze te dwie grupy sie ze soba skontaktuja i prawda o mnie wyplynie w moim nowym srodowisku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9