Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Tymczasem roboty nadchodzą
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-02-28, 11:24   Tymczasem roboty nadchodzą

No dobra, ten akurat nadjeżdża.

Big Dog i inne maszyny kroczące z Boston Dynamics robiły wrażenie, ale przy tej maszynie normalnie szczęka opada:
https://www.youtube.com/watch?v=-7xvqQeoA8c

a tu ich starsze konstrukcje:
https://www.youtube.com/watch?v=-e9QzIkP5qI
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 12:05   

Zaraz się okaże, że człowiek jest zbędny i niepotrzebny, bo wszystko będą za niego robić maszyny. Nawet dojdzie do tego, że jedna maszyna będzie tworzyć drugą i programować, takie będą mądre.

To mi się przypomina przykład z kopalnią w latach 70tych i obecną fabryką pianki poliuretanowej. Kopalnia: 4 tysiące osób, na areale 1 ha. Fabryka pianki : w porywach do 40 osób max na areale 3 ha. Automatyzacja . . . :roll:
* mówię o zabudowaniach, żeby ktoś zaraz nie zrobił niepotrzebnego dymu w dyskusji
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 12:34   

2in1_inkarnacje, tylko, że węgiel po wykopaniu z pod ziemi nie zwiększa swej objętości 100 krotnie. Do tego zapomniałeś ile z tej kopalni jest pod ziemią. Zapraszam do mnie zobaczysz ile m^3 nadkładu trzeba zdjąć aby dostać się do węgla.

A sam robot sympatyczny, szkoda, że tak mało spersonifikowany.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-02-28, 12:39   

Ada75 napisał/a:
2in1_inkarnacje, tylko, że węgiel po wykopaniu z pod ziemi nie zwiększa swej objętości 100 krotnie. Do tego zapomniałeś ile z tej kopalni jest pod ziemią. Zapraszam do mnie zobaczysz ile m^3 nadkładu trzeba zdjąć aby dostać się do węgla.

Che, che:
Cytat:
Innowacyjne rozwiązania są częścią strategii KGHM (...)
– To jest element idei inteligentnej kopalni, czyli kopalni, w której ludzie nie będą pracować w ciężkich warunkach. Będziemy docierali zdecydowanie dalej, z bezprzewodowo sterowanym urządzeniem – wyjaśnia Herbert Wirth. – Myślę, że o pełnym sukcesie wdrożenia trzeba myśleć w kategorii dwóch, trzech lat, a więc trochę to jeszcze potrwa
– Może uda nim się tak sterować – nad tym naukowcy już pracują – żeby wprząc tę technologię sieci neuronowych V generacji, a więc to będzie urządzenie, które samo się uczy, które podchodzi do wyrobiska, do przodka, omiata promieniami rentgena fluorescyjnymi, jak jest zawartość miedzi, przed dotyk mierzy, jak jest twardość skały, przez czujniki temperatury i wilgotności daje określone obroty – przekonuje prezes KGHM.


https://biznes.newseria.pl/news/kghm_stawia_na,p1168193393
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 12:41   

Ada75, Tak myślałem, że zrobi się dym w dyskusji :roll: Dlatego jest dopisane, że chodzi o areał budynków. Wiem, jak wygląda i działa kopalnia, bo u mnie była prawie pod nosem.

KONIEC OFA.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 17:54   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9