Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Biustnosz
Autor Wiadomość
4Ever_Young
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 50
Wysłany: 2017-02-26, 12:33   Biustnosz

Podobny temat nie rzucił mi się w oczy (jeśli się mylę proszę administrację o przeniesienie) i postanowiłam o założeniu nowego. Do rzeczy - zdaje sobie sprawę, że biustonosz powinien być dopasowany (nie za duży, nie za mały). Z tym, że rozmiar biustu ciągle się zmienia i jaką brać poprawkę z tego względu? Kupować lekko większe rozmiary, czy po prostu częściej je zmieniać? Na koniec mam pytanie jaki typ biustonosza wybrać na początek, żeby piersi prawidłowo się rozwijały?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-26, 14:12   

4Ever_Young napisał/a:
Z tym, że rozmiar biustu ciągle się zmienia i jaką brać poprawkę z tego względu? Kupować lekko większe rozmiary, czy po prostu częściej je zmieniać? Na koniec mam pytanie jaki typ biustonosza wybrać na początek, żeby piersi prawidłowo się rozwijały?


Najlepiej chyba zacznij od bawełnianego topu bez usztywnień. Jeśli nie funkcjonujesz w płci odczuwanej to lepiej sobie darować push-upy i fiszbiny. Zwłaszcza, że obciskają żebra.
Stanik dobierz tak, by przylegał dokładnie w obwodzie pod biustem. Nie może być takiej sytuacji, że ramiączka ściągają go wyżej, do łopatek, bo jest za luźny. Taki materiałowy da radę się rozciągać wraz ze wzrostem biustu i dopiero jak poczujesz, że źle leży, ciśnie lub spłaszcza, to kupujesz nowy rozmiar.
Nie wiem jak z Twoim obwodem pod biustem, ile tkanki tłuszczowej i mięśniowej posiadasz w tym miejscu, ale to też się może zmienić w trakcie hrt, więc warto na to brać poprawkę. Może się na przykład zmniejszyć.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-02-26, 14:22   

A nie lepszy na początek byłby sportowy? ^^ Ja i tak na siebie nie mogę znaleźć nic innego z takich tradycyjnych, bo w sumie chyba AA/A by to było, więc trzymam sięsportowych :P Polecam, bo wygodne.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-26, 14:32   

antnieszka, bawełniany top to jest właśnie sportowy stanik.
Tzn. w powszechnym rozumieniu. W moim mniemaniu coś, co w żaden sposób nie trzyma biustu w miejscu i go nie separuje nie nadaje się do uprawiania sportu. No chyba, że ktoś ma miseczkę A.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-02-26, 16:16   

Armand, no właśnie patrz ja z tą miseczką :P Niestety. Ale ja mam rodzinę kościotrupów, to już nadziei brak. Bodaj nie boli jak biegam po schodach :)
 
 
4Ever_Young
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 50
Wysłany: 2017-02-26, 17:10   

Co jeśli właśnie nie żyje w płci odczuwalnej i nie mam możliwości przymierzenia przed zakupem? Sztywno trzymać się wg wymiarów z tabelek? Ważę 60kg przy 180cm wzrostu, mięśni praktycznie wcale nie mam żadnych.

Stanik sportowy nie będzie za bardzo spłaszczał piersi?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-26, 17:22   

Noszę praktycznie tylko sportowe. Bo są wygodne i dosyć praktyczne. Od nich też zaczynałam i po prostu już tak mi zostało, taki z push upem zakładam jak czasem muszę się ubrać bardziej wyjściowo.

Tylko zastanawiam się czy noszenie stanika po to by go nosić ma sens? Ja sama zaczęłam dopiero wtedy gdy zaczęłam fizycznie odczuwać taką potrzebę. Wcześniej nie nosiłam, ale z drugiej strony żyć full time zaczęłam dopiero po prawie roku HRT...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-26, 20:08   

4Ever_Young napisał/a:

Stanik sportowy nie będzie za bardzo spłaszczał piersi?


Nie będzie jeśli nie są duże, a co za tym idzie miękkie. No i pytanie - skoro żyjesz jako m, to czy zależy Ci na podkresleniu, że je masz. Sportowy stanik z miękkiego materiału bez usztywnień w zasadzie niewiele robi. Żeby dobrać rozmiar musisz zmierzyć obwód pod biustem.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
4Ever_Young
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 50
Wysłany: 2017-02-26, 21:53   

Nie zależy mi na podkreśleniu ich. Jak siedzę i nic nie robię to jedynie zastanawiam się czy prawidłowo będą się rozwijać gdy go nie noszę. Jeśli jednak zdarzy mi się robić coś ambitniejszego niż siedzenie to zaczynam odczuwać fizyczną potrzebę.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-02-26, 22:22   

Imho, z tego co pamiętam jeśli nosisz stanik 24h/dobę to mięśnie, które naturalnie trzymają piersi słabną/zanikają/nie tworzą się i będziesz miała zwisłe :P Także kompletnie nie ma to sensu. Ja też jestem chuda i wysoka. Polecam sportowe albo bez :D
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-26, 22:28   

Cytat:

Imho, z tego co pamiętam jeśli nosisz stanik 24h/dobę to mięśnie, które naturalnie trzymają piersi słabną/zanikają/nie tworzą się i będziesz miała zwisłe :P


Ta teoria jest tak samo potwierdzona naukowo i empirycznie jak noszenie staników 24h/dobę, żeby cycki były kształtne. Kształ piersi zależy raczej od predyspozycji genetycznych.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9