Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dbasz o swoje zdrowie?
Autor Wiadomość
sara91
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 106
Wysłany: 2017-04-05, 16:41   Jak dbasz o swoje zdrowie?

Jak wiadomo HRT nie ma jakiegoś szczególnie dobrego wpływu na organizm, a zatem czy podejmujecie jakieś kroki w tym kierunku ażeby stan Waszego zdrowia był możliwie jak najlepszy? Dieta, witaminy, sport, medytacja, czy może zupełnie nie zwracacie na to uwagi? :-)
 
 
Eleuth
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 22
Skąd: Preston, UK
Wysłany: 2017-04-05, 17:00   

Aaaaaa już myślałam, że coś napiszę w temacie mnie interesującym, ale niestety nie jestem obecnie w trakcie terapii, więc odpadam.

Ale w sumie, jako iż dużo analizuję temat, to interesujący jest aspekt problemów z wątrobą. Sama nie piję od bardzo dawna już (nie że jakąś alkoholiczką byłam, nie wchodziło mi i piłam tylko towarzysko) i ciekawe czy wątroba dużo zyskuje, gdy używek się jej nie zapodaje, szczególnie w dużych ilościach. Także przypuszczam, że odstawienie mięsa, które ze wszystkich produktów spożywczych zawiera najwięcej "chemii", może też dobrze wpłynąć na ogólny stan narządów wewnętrznych.

Co do witamin to temat trzeba ugryźć w zależności od diety, trybu życia i miejsca. Ogólnie uważam, że czym starszym się jest tym większy nacisk na dobre odżywianie i suplementację trzeba położyć, bo młody organizm dużo zniesie, aczkolwiek w granicach rozsądku.

Sport to zawsze dobra sprawa, jak nie chcesz w wieku 30 lat cierpieć na bóle kręgosłupa.

Medytacja nie dla każdego, ale jak umiesz i lubisz to nie ma przeciwwskazań bez względu na to kim jesteś.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-04-05, 18:40   

O zdrowie warto zadbać nawet jeśli się nie jest na HRT. Ludzie w większości żyją dziś niezdrowo.

Jeśli chodzi o mnie to:
- dobre odżywianie (wegetarianizm z naciskiem na dużo surowych rzeczy)
- ruch (staram się jak mogę pomimo pracy siedzącej)
- brak używek (nie piję, nie palę, nie ćpam)
- dużo snu

A poza tym nie oglądam prawie telewizji i nie czytam za dużo newsów. Tak dla higieny umysłowej.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-05, 21:56   

Offtop o wegetarianizmie został przeniesiony do działu "co tam panie w polityce". Można tam kontynuować dyskusję, przestrzegając zapisów regulaminu w przedmiocie zakazu wypowiedzi obrażających lub poniżających użytkowników albo inne osoby oraz zakazu wypowiedzi antagonizujących społeczność.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Balerinka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-12, 10:29   

ja biorę HRT raptem ze 2 miesiące piwko piję okazyjnie ale energetyki głównie monstery to piję prawie codziennie uwielbiam je tak samo cola limonkowa i wiśniowa nie biorę osłon na wątrobę jak mi się coś będzie działo to się będzie myśleć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11