Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego omijam coraz szerszym łukiem Polski internet...
Autor Wiadomość
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-31, 21:48   Dlaczego omijam coraz szerszym łukiem Polski internet...

To coś...
Więcej chyba mówić nie trzeba...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-01-31, 21:55   

To chyba jest związane z syndromem zakompleksionego fapera.
Obgadać każdą kobietę, która wygląda na "za wysokie progi", choćby tylko w makijażu.
Albo co.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-01-31, 21:59   

Ale o co chodzi? komentarz oznaczony jako najlepszy jest faktycznie bardzo dobry - czyli nie jest tak źle wcale!
_________________
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-31, 22:03   

wendigo, ale komentarz nie został udostępniony na stronie głównej ani facebook'u, a to coś zostało...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Andrut
użytkownik
Uparty gnojek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 71
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2017-02-03, 10:33   

Rozbawił mnie ten demot. Chyba jestem złym człowiekiem.
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-03, 13:25   

Jak dla mnie to porównywanie gwałtu do użycia makijażu nie jest ani trochę śmieszne. Zwłaszcza, że ci sami hipokryci promują to "naturalne piękno", przez które, a raczej którego brak, tak dużo dziewczyn używa czy nawet nadużywa makijażu...

W sumie, to może dla dopełnienia dodam kilka innych perełek z pierwszych 10 stron "demotów" i jedną co mi się wyświetliła jeszcze ostatnio na facebook'u:

http://demotywatory.pl/47...dwudziestolatki No oczywiście, że wszystkie 20-latki takie są, ale wszyscy dwudziestolatkowie to wzór cnót, no chyba, że się ważą przejąć czymkolwiek, co nie jest ich własnym ego, bo wtedy to pedał czy inne "dżendery"...

http://demotywatory.pl/47...rone-to-zmierza Po raz kolejny, generalizacja, no ale czego by można oczekiwać od seksistowskich twórców memów...

http://demotywatory.pl/47...sc-tym-dzielnym Czyżby znowu błaha sprawa została porównana do prawdziwej tragedii, o jaka szkoda, szatana wrednego będą te "amerykańce" propagować...

http://demotywatory.pl/47...w-oczach-faceta A to tam takie tylko, kompletna nieumiejętność napisania o czym jest galeria i używanie słów, których się nie rozumie...

http://demotywatory.pl/4739115/Nasza-mala-husaria No bo wiecie, wojna i przemoc jest zła, no chyba, że polskie dobre, to wtedy trzeba dzieciom wpajać, niech się uczą, że od szczęśliwego życia lepsza jest śmierć na polu bitwy o flagę i Boga czy tam o coś innego...

http://demotywatory.pl/47...ba-musial-tu-ze No bo przecież seksowna nauczycielka, ha ha, takie śmieszne, nawiązanie do tych wszystkich informacji o gwałtach, których dokonywały względnie atrakcyjne nauczycielki, taka zazdrość...

http://demotywatory.pl/47...i-sie-jej-cialo A tu się facecik popłakał, bo stracił swój przywilej strony, która może w razie potrzeby wysunąć groźbę fizyczną, bo przecież wszyscy silniejsi od niego go pobiją, bo on by tak zrobił...

http://demotywatory.pl/47...a-takie-kobiety No nie istnieją, przecież wygląda ona z tej perspektywy na osobę w wieku podobnym do tych z wyżej wymienionych obrazków, a przecież sami napisaliście jakie one wszystkie są... A oczywiście jak się taka zdarzy, to przy najmniejszym potknięciu zostanie skrzyczana przez armię facetów takich jak twórcy tych "demotów", że takie zajęcie to nie dla kobiet i miejsce kobiety jest w kuchni...

http://demotywatory.pl/47...ladac-wcale-nie Ale skrzyczeć stukilogramową kobietę która nie może z powodów zdrowotnych schudnąć, że "nigdy nie poderwie faceta, jak się nie zadba o siebie", to już można...

http://demotywatory.pl/47...afil-poslugiwac To,to coś, nawet nie wiem co powiedzieć... Przede wszystkim, trochę mi zajęło, żeby w ogóle rozpoznać, że te zdjęcia się różnią, no ale ok, przecież kółeczko wzajemnej adoracji i tak załapie o co chodzi...

No i obiecana perełka z "fejsbuka" - http://demotywatory.pl/47...hodzic-z-domu-z - Wydawało mi się, że obrazka rozpoczynającego ten temat nie trzeba komentować, ale poprawka - TEGO nie trzeba komentować...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-03, 14:50   

Ugh... demoty... No co tu poradzić że istnieje taka warstwa społeczeństwa?
 
 
Andrut
użytkownik
Uparty gnojek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 71
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2017-02-03, 15:34   

Jednak jestem BARDZO złym człowiekiem.

Mała Husaria świetna, a demot o Greyu bardzo prawdziwy :mrgreen:
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-03, 15:52   

Swan, niestety nie tylko demoty, kwejk lepiej nie wygląda, o jbzd już nawet nie próbuję mówić, bo to zupełnie inny poziom...

Andrut, em, no cóż... Możliwe, że to tylko moje przewrażliwienie, ale wykorzystywanie poważnych negatywnych rzeczy (jak gwałt czy żałoba po zmarłych) do zrobienia jakichś debilnych żartów, które nawet nie są śmieszne jest, no... złe... Przynajmniej tak mi się wydaje. A tak z ciekawości, co konkretnie sprawia, że Ci się ta "mała Husaria" podoba?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2017-02-03, 16:28   

Nie widzę nic zabawnego w tych przykładach demotów, które podano. Ani to ciekawe, ani śmieszne.
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-03, 16:33   

Kei, no właśnie o to chodzi, że nie śmieszne ani nie ciekawe ani w ogóle nie dobre...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2017-02-03, 16:48   

Wiem, wiem, Rainbow. Taki to już urok takich "żartów". Wiele można znaleźć takich, które świadczą raczej o niedojrzałości ich autorów. Z niektórych rzeczy nie wypada żartować - tak jak napisałaś: gwałt, żałoba, ale i też choroba itd. Trzeba mieć choć trochę wyczucia.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-03, 18:04   

Kei napisał/a:
Trzeba mieć choć trochę wyczucia
nie, nie trzeba mieć wyczucia. wystarczy nie być pronazistowskim, rasistowskim, homo/transfobicznym, seksistowskim bucem.
to na co się skarży rainbow nie jest już jakimś marginesem tylko mainstreamem.
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2017-02-03, 18:13   

DeadSally napisał/a:
wystarczy nie być pronazistowskim, rasistowskim, homo/transfobicznym, seksistowskim bucem.

Tak, to też.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-03, 19:00   

napisałam dłuższy post na zbliżony temat ale hue hue hue, nie na tym forum.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-03, 22:11   

Rainbow napisał/a:
Swan, niestety nie tylko demoty, kwejk lepiej nie wygląda, o jbzd już nawet nie próbuję mówić, bo to zupełnie inny poziom...

Bo podałaś samą śmietankę polskich portali... Nie wiem w ogóle po co odwiedzać takie miejsca... Jak już chciałem się pośmiać, to wchodziłem na mistrzów, nie wiem jak teraz, ale kiedyś były tam dość zabawne screeny i chyba mniej takiego szamba (choć wiadomo - od czasu do czasu wszędzie)
_________________
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-03, 23:51   

DeadSally, a nie możesz tego posta może podlinkować/przekopiować? Bo chętne poczytam (ale jeśli nie, to też ok)

wendigo, ostatnio jeszcze jakieś "Repostuj" się zrobiło popularne, ale tam też mniej więcej to samo... Mistrzowie, no nie powiem, przeglądało się, tak jak wszystkie te portale kiedyś, ale jednak w tej formie też nie sposób zawierać tak dużo złej treści, ale wiadomo, też się zdarza... Cały temat w sumie zaczął się od tego, że mi się bardzo nudziło i na telefonie mi się weszło na ścianę facebook'a na telefonie i wyświetliło mi się to zło, a potem drugie. Dla własnego dobra nie mam już żadnych aplikacji do przeglądania obrazków na telefonie (poza DeviantArt'em oczywiście), ale wada jest taka, że były one dobrymi zapychaczami takiej nudy z telefonem w ręku... No także to chyba powody, dla których na takie rzeczy mi się zdarzało natknąć...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-04, 00:12   

Pamiętam że takim najbardziej ogarniętym serwisem był swego czasu piekielni.pl czy jakoś tak.
A tak w ogóle to nie rozumiem po co to, Rainbow wybrałaś sobie jakieś demoty i na nie narzekasz, każdy jest inny i ma inny charakter, Ty nie zgodzisz się z demotem, a ktoś inny będzie go popierał.
Uważam ze narzekanie na internet to jakaś kpina, pamiętaj ze w sieci masz w zasadzie wszystko. I jestem pewna że na zagranicznych stronach można by znaleźć to samo.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-04, 00:35   

Kate, haha. tak, a wykop to polski reddit. zaś filmweb "komory gazowe nie istniały" to polskie imdb... dream on
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-04, 00:39   

Rainbow, nie wiem. kurde. bo to dział niewidoczny dla niezalogowanych
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-04, 00:43   

DeadSally, Chyba mnie nie do końca zrozumiałaś, nie mówię o zagranicznych odpowiednikach polskich stron, tylko o treściach jakie są do netu wrzucane.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-04, 00:46   

Kate, ok. ale takiego zdziczenia jest mniej na zagranicznych stronach... pobłażania, przymykania oczu, tego typu spraw
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-04, 01:00   

DeadSally napisał/a:
ale takiego zdziczenia jest mniej na zagranicznych stronach

Nie mam sie jak do tego odnieść bo nie przeglądam zagranicznych stron az tak bardzo i nie mam w nich az takiego obeznania. Samo zdziczenie jest chyba wszedzie, moze faktycznie w PL jest tego więcej, a moze po prostu nie zwracacie tak uwagi na to zdziczenie na zagranicznych portalach. Nie zdziwi mnie fakt jak za jakiś czas Rainbow, zrobi temat o tym ze internet to taki zły, bo na zagranicznych stronach to jest to i to (to samo co na polskich)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-04, 01:04   

Kate, ale ale jest jeszcze takie coś jak polski internet vs światowy internet... tak jakby bo polska to taka rosja light. więc w rosji można by znaleźć treści podobne do polskich
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-04, 01:21   

Rainbow, http://transprzyjazn.pl/viewtopic.php?p=1434#p1434
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-04, 14:40   

W internecie jest sporo rzeczy, od których można raka dostać. Ocenzurować tego nie idzie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-04, 14:46   

Narzekacie na internet... co z takimi na przykład solariami? ;/ ;)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-04, 17:18   

kicur, czo
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-04, 18:05   

DeadSally, są dowody naukowe potwierdzające, że od siedzenia na solarium można dostać raka :p
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-04, 18:12   

kicur, i oślepnąć. bo jak się masturbujesz to musisz co jakiś czas sprawdzać czy nikt nie wchodzi.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-02-04, 20:02   

Rainbow chyba za dużo siedzisz na tych portalach i szczerze nie widzę w tym nic niestosownego. Ludzie mają różne gusta, jeden lubi duże piersi, inny "deskę". W internecie ludzie mają prawo wrzucić co zechcą jeśli to nie obraża innych a to co dałaś raczej nikogo nie obraża. Więcej dystansu.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-04, 20:07   

no, shemalko. więcej dystansu...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-05, 19:27   

Rainbow napisał/a:
Cały temat w sumie zaczął się od tego, że mi się bardzo nudziło i na telefonie mi się weszło na ścianę facebook'a na telefonie i wyświetliło mi się to zło, a potem drugie. Dla własnego dobra nie mam już żadnych aplikacji do przeglądania obrazków na telefonie (poza DeviantArt'em oczywiście), ale wada jest taka, że były one dobrymi zapychaczami takiej nudy z telefonem w ręku... No także to chyba powody, dla których na takie rzeczy mi się zdarzało natknąć...

Ja wiem, że to w młodszych pokoleniach jest takie mało popularne ale... a to nie można zainstalować sobie czytnika ebooków i poczytać książkę? Robię tak od czasu telefonów z javą jeszcze nawet, więc tak trochę nie bardzo wiem jak się można nudzić z telefonem :P Od dwóch lat nie mam nawet gier na komórce, bo jak się nudzę to czytam albo książkę albo ewentualnie to forum (ale częściej jednak książkę).
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 19:33   

wendigo, ale co proponujesz? zamknięcie się w swoim bąbelku? nie widzieć zła, nie słyszeć zła?
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-05, 19:44   

DeadSally napisał/a:
nie widzieć zła, nie słyszeć zła?
Nie przesadzasz ?
wendigo, podał tylko inne sposoby na spędzenie czasu. I uważam ze przeczytanie książki jest bardziej pożytecznym zajęciem niż demoty.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 19:47   

Kate, ok. ale np. ile można?
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-05, 19:59   

Ile można, ale co ? Przeczytać książek ? Bo nie do konca Cię rozumiem (jakoś często mi się to zdarza O.o)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 20:04   

Kate, no, tak. ile można czytać? musisz mieć przerwę w końcu. i czytanie książek to też eskapizm trochę. przyznanie się do porażki. "wolę czytać o życiu innych". hm, ciekawe czy jest jakaś książka gdzie bohater/ka wchodzi na demoty i spotyka się tam z szajsem opisywanym przez rainbow?
i dodatkowo to co pisze rainbow jest w zbyt wielu miejscach żeby po prostu "e, tam. nie będę tam wchodzić"
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 20:10   

Ile można się izolować od świata.

Czytanie książek to nie izolacja w końcu opisują również otaczającą nas rzeczywistość, czasem przez wyobraźnię autora ale prawie zawsze z jakimś odniesieniem do rzeczywistości.

Oglądanie durnych memów można przecież pominąć, olać je ciepłym moczem jak antysemicki paszkwil wymalowany sprayem na ścianie łódzkiej kamienicy przez kibiców dwóch miejscowych klubów.

Świat i zamieszkujące go stworzenia ma w nosie naszą wrażliwość i nie będzie do niej dostosowywał poziomu swojej wulgarności.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-05, 20:15   

Powiem tak, czytać można naprawdę sporo, owszem trzeba dać odpocząć sobie i oczom, ale można sie zając czymś pożytecznym. Demoty nie mówię żeby ich nie oglądać wcale, ale trzymać chociaż dystans.
Nie wiem jak to jest ale ja jakoś nie mam problemu z treścią w internecie. W tygodniu pracuję, jak jadę pociągiem to słuchawki w uszy i tyle, często tez zastanawiam się co będe robić czy po prostu rozplanowuje sobie plan dnia. W weekendy jak teraz, relaksuje się grając czy czytając. Czesto też są jakies obowiązki czy rzeczy które sobie zaplanowałam (sprzątanie, naprawienie czegoś itp.)Ponarzekać sobie niby mozna na wszystko, ale osobiscie jak bym miała na to marnować czas to szukałabym jakiś pożytecznych możliwości spędzenia czasu, zwłaszcza że chodzac do szkoły jest go o wiele więcej niż jak się pracuje.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 20:17   

Kate, ale słuchaj... czasami chcesz po prostu pooglądać śmieszne obrazki, no... for fuck sake czy o za dużo się prosi?
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-05, 20:20   

Dobrze, ale kurde jakiś dystans.
Ada75 napisał/a:
Świat i zamieszkujące go stworzenia ma w nosie naszą wrażliwość i nie będzie do niej dostosowywał poziomu swojej wulgarności.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-05, 21:13   

DeadSally napisał/a:
wendigo, ale co proponujesz? zamknięcie się w swoim bąbelku? nie widzieć zła, nie słyszeć zła?

Jeżeli widzeniem zła mam sobie popsuć swoje zdrowie (psychiczne czy to fizyczne - miałem już nerwice wegetatywne), to tak, wolę się zamknąć.

DeadSally napisał/a:
Kate, no, tak. ile można czytać?

Yyy, no ja mam stale 30-40 książek do przeczytania. Jakoś nie chce nic ubyć chociaż bardzo się staram nie wyszukiwać nowych :P same się znajdują... więc ile można? Cały czas można.

Cytat:
i czytanie książek to też eskapizm trochę.

Poradniki czy książki historyczne to chyba nie. Z resztą - tak, owszem, chcę uciec od problemów, przecież nie będę się w nie pchać.

DeadSally napisał/a:
Kate, ale słuchaj... czasami chcesz po prostu pooglądać śmieszne obrazki, no... for fuck sake czy o za dużo się prosi?

To oglądaj, ale:
a) nie czytaj komentarzy
b) jak obrazek jest nieśmieszny, to zjedź niżej, może następny będzie lepszy.
_________________
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-05, 22:28   

Kate napisał/a:
A tak w ogóle to nie rozumiem po co to, Rainbow wybrałaś sobie jakieś demoty i na nie narzekasz, każdy jest inny i ma inny charakter, Ty nie zgodzisz się z demotem

Temat został wzięty z jednego obrazka, który wszedł mi w drogę i mnie zdenerwował. Zdenerwował mnie dlatego, że pozbawiony empatii i rozumu inteligent który to tworzył jest żywą jednostką, która funkcjonuje w społeczeństwie. I zdenerwował mnie dlatego, że bardzo dużo innych żywych jednostek funkcjonujących w społeczeństwie zgodziło się z treścią tego czegoś, czego opisać nawet nie potrafię. No ale potem znalazł się ktoś, komu to coś wydało się nie być złym, więc w mojej odpowiedzi znalazło się wyjaśnienie o co mi mniej więcej chodzi i wyłowienie z próbki statystycznej kilku innych grud skończonego debilizmu, na poparcie mojej tezy. Ale to nie jest tylko treść tego serwisu, który wciąż jest chyba jednym z najpopularniejszych - niemalże cały polski internet jest pełen tego czegoś, naprawdę, youtuberów polskich w większości też nie ma co oglądać, z facebook'iem to samo, to jest plaga ogólnokrajowa, a ten "demot" się akurat napatoczył.

Kate napisał/a:
I jestem pewna że na zagranicznych stronach można by znaleźć to samo.

Pewnie tak, ale tam mogę znaleźć też bardzo dobrej jakości i niemalże pozbawione tych wymienionych przez DeadSally negatywnych rzeczy treści, które nie są powiązane w żaden sposób z LGBT czy innymi rzeczami, które przeczą tym zachowaniom i za razem są obserwowane przez miliony ludzi. Nawet mogę poszukać "filmu" pewnego polskiego milionowego "youtubera", który jest chyba jeszcze gorszy, ale wolę nawet nie próbować jeśli nie będzie takiej konieczności, zaśmieciłoby mi tylko historię (o istnieniu "filmu" wiem stąd, że zdarzyło mi się obejrzeć niedawno jego omówienie zrobione przez kogoś rzetelnego).

Kate napisał/a:
moze faktycznie w PL jest tego więcej

Polski internet - 70-90%*
Światowy internet - 20-40%*

*w zależności od tego gdzie się znajduje dana treść i jaka jest jej grupa docelowa. Podane procemty wynikają z mojej obserwacji i mogą nie pokrywać się z faktycznym stanem, jednak niepowinny w dużym stopniu odstawać.

kicur napisał/a:
Narzekacie na internet...

Założono na tym forum temat o tym, że wyleciało mi z głowy czym jest odrabianie pańszczyzny (i przekłamano sugerując, iż nie wiem, czym jest pańszczyzna), więc mam chyba dożywotnie prawo na narzekanie na cokolwiek co mi się podoba, zwłaszcza, jeśli (tak jak w tym przypadku) słusznie.

jatadosh napisał/a:
Z polskiego internetu wchodzę jeszcze chyba tylko właśnie na fora transowe, żeby mieć pojęcie o lekarzach i opcjach operacji itp.

No ja to jeszcze trochę więcej, siedzę na polskim YT od kiedy jeszcze raczkował, a raczej uczył się chodzić, więc mi się przez lata udało wyłapać paru znośniejszych youtuberów, ale tak poza tym to ja w sumie też tylko siedzę po angielsku (jak w końcu się wezmę i zacznę jakoś rozwijać moją twórczość, to po angielsku właśnie będzie).

Katja napisał/a:
Rainbow chyba za dużo siedzisz na tych portalach

Jak pierdyliard razy wyżej, proszę o wybaczenie administrację i moderację, bo chyba muszę trochę jaśniej to przekazać - JA UNIKAĆ TAKIE RZECZY! JA SIĘ TYLKO NATKNĄĆ NA TEN OBRAZEK PRZEZ PRZYPADEK, DLATEGO JA ZAŁOŻYĆ TEMAT! POZOSTAŁE LINKI TO POTWIERDZENIE MOICH ARGUMENTÓW!
Przepraszam za uniesienie :oops:

Katja napisał/a:
Ludzie mają różne gusta, jeden lubi duże piersi, inny "deskę".

Ale... ale ja nie o tym...

Katja napisał/a:
a to co dałaś raczej nikogo nie obraża

Ok, no to po raz kolejny "wymienianka":
Obrazek od którego zaczął się temat obraża tylko osoby zgwałcone, ich przyjaciół, rodziny oraz kogokolwiek kto wykazuje się jakimikolwiek szczątkami empatii. A, no i jeszcze wszystkie kobiety, które śmiały obrazić przenajświętrze ego mężczyzn nakładając na siebie, o zgrozo, makijaż, by spełnić nierealistyczne oczekiwania, które stawiają przed nimi ci sami mężczyźni.
Pierwszy obrazek drugiej listy obraża wszystkie dzisiejsze dwudziestolatki, drugi obraża wszystkie dzisiejsze nastolatki. Trzeci obraża mężczyzn ukazanych na zdjęciu, no i oczywiście znowu, ofiary tragedii, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich z empatią (no i jeszcze wszystkich ludzi, którzy lubią Grey'a). Czwarty (właściwie to galeria) obraża wszystkie osoby aseksualne oraz wszystkie, które lubią się prezentować tak, jak ich władcy, mężczyźni im "odradzają". Piąty w sumie obraża dzieci, które najprawdopodobniej nie wiedziały co oznaczają te stroje oraz każdą osobę, która jakkolwiek ucierpiała na jakiejkolwiek wojnie w historii, poprzez gloryfikowanie wojny (no i oczywiście rodziny i znajomych osób, które ucierpiały). Szósty obraża wszystkie nauczycielki, które odważą się wyglądać oraz uczniów, którzy zostali przez swoje nauczycielki zgwałceni (rodzina, znajomi, empatia, bla bla bla). Siódmy obraża wszystkie kobiety, które są kulturystkami lub z jakichkolwiek innych powodów mają widoczne mięśnie, poprzez ukazywanie ich jako osób agresywnych i skłonnych do władczości. Ósmy obraża wszystkie kobiety, które nie wyglądające tak jak ta przedstawiona na obrazku, czyniąc je w domyśle mniej wartymi. Dziewiąty obraża wszystkie kobiety, które z różnych powodów nie mogą spełniać wyżej wymienionych nierealnych oczekiwań co do wyglądu pod względem wagi, poprzez uznawanie, że w spełnianiu ich nie ma nic trudnego (czyt: "W kobiety to jesteście takie głupiutkie, a to przecież proste, patrz, ja, mężczyzna, pokarzę Ci jak to się robi, bo tylko mężczyźni wiedzą, bo mężczyźni tacy mądrzy są"). Dziesiąty obraża najwyraźniej "kobiety uzbrojone w fotoshop'a" zarazem gloryfikując "mężczyznę z dzidą", w domyśle sugerując, że mężczyźni nawet wykonujący najbardziej prymitywną czynność są lepsi od kobiet. No i moja perełka na torcie z "fejsbuka" obraża wszystkie kobiety i po raz kolejny gloryfikuje facetów. Po prostu.
No dobra, przy niektórych może trochę za bardzo przemawiała moja wewnętrzna (i zewnętrzna) feministka, ale bez problemu można znaleźć w każdym z tym obrazków treści obrażające duże ilości ludzi.

wendigo napisał/a:
poczytać książkę?

To mi idzie beznadziejnie, już kilka lat targów książki zalega mi w szafce, nawet komiksu, który mam już od ponad roku nie udało mi się dokończyć. Poza tym, na książce trzeba się umieć skupić chociaż przez rozdział, a mi z telefonem się takie długie skupienie nie udaje praktycznie nigdy. Poza tym, w okół musiałaby być kompletna cisza, bo inaczej w ogóle by mi się nie udało nic przeczytać, a w takiej np. komunikacji to zawsze ktoś gada.

Kate napisał/a:
I uważam ze przeczytanie książki jest bardziej pożytecznym zajęciem niż demoty.

Odnoszę się tutaj do tego napisu, który parę linijek wyżej jest napisany pogrubionymi wielkimi literami. Przeczytaj go proszę.

W sumie to to już zamyka temat odnośnie książek, więc nie mam co na niego więcej odpowiadać.

wendigo napisał/a:
jak obrazek jest nieśmieszny, to zjedź niżej, może następny będzie lepszy.

A jeśli sprawia, że tracę wiarę w ludzkość i jednocześnie denerwuje mnie do tego stopnia, że jestem blisko użycia wyrazu, który prawie mógłby być ocenzurowanym przekleństwem w jakimś języku? (użycie takich wyrazów mi się w życiu zdarzyło nie więcej niż 20 razy).
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 22:31   

Rainbow napisał/a:
Nawet mogę poszukać "filmu" pewnego polskiego milionowego "youtubera", który jest chyba jeszcze gorszy, ale wolę nawet nie próbować jeśli nie będzie takiej konieczności, zaśmieciłoby mi tylko historię (o istnieniu "filmu" wiem stąd, że zdarzyło mi się obejrzeć niedawno jego omówienie zrobione przez kogoś rzetelnego).

oj, chyba znam, nawet zdarzyło mi się na to skarżyć już w marudzeniu kiedyś...
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-05, 22:34   

DeadSally, nie wiem czy to ten sam, ten o który mi chodzi "odnosił się" do tematu homoseksualizmu, aczkolwiek chodziło mi o to, jakie treści przekazują tak szeroko odbierane, mainstreamowe polskie "autorytety" internetowe.
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-05, 22:36   

Rainbow napisał/a:
I zdenerwował mnie dlatego, że bardzo dużo innych żywych jednostek funkcjonujących w społeczeństwie zgodziło się z treścią tego czegoś, czego opisać nawet nie potrafię.

A pomyślałaś że ta odrobinę madrzejsza czesc jednostki po prostu olała tego demota i nie wdawała sie w dyskusje w komentarzach bo zwyczajnie wiedzą ze to nie ma sensu ?
Wiele osób też po prostu nie ma czasu na [terefere] burzę pod demotem.

Cytat:
aczkolwiek chodziło mi o to, jakie treści przekazują tak szeroko odbierane, mainstreamowe polskie "autorytety" internetowe.
Mądry człowiek myśli SAM za siebie, a nie wzoruje "swojego" zdania na tym co powie jakiś popularny youtuber.
Ostatnio zmieniony przez Kate 2017-02-05, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 22:38   

Rainbow, ten którego gargamel(czy jakoś tak) wyśmiał?
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-05, 22:54   

Kate napisał/a:
Mądry człowiek myśli SAM za siebie, a nie wzoruje "swojego" zdania na tym co powie jakiś popularny youtuber.

A człowiek, który ma 12 lat? Poza tym, ten youtuber (jak sam wspominał w tym filmie który chyba za chwilę naprawdę wyślę) może być ojcem i co w takim przypadku to biedne dziecko pocznie?

DeadSally, o tak, to ten. A przy filmie gargamela mi mój alarm nonsensu (jak można zobaczyć w tym temacie, niezwykle jest on wyczulony) nie reagował, stąd opinia, iż film rzetelny (aczkolwiek nie wszystkie jego filmy przeszły bez uwagi alarmu).
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 22:57   

Rainbow, pamiętasz może ile ten filmik tego patafiana (ten oryginalny) miał "łapek" w górę? bo tu się kryje groza. a nie w tym że są jakieś obrazki/filmiki które "obrażają". tylko w poklasku tłuszczy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-05, 23:00   

Rainbow napisał/a:
obraża (...) obraża (...) obraża...

Idąc tym tokiem rozumowania wszystko kogoś obraża, więc nie można śmiać się z niczego.

Cytat:
wendigo napisał/a:
poczytać książkę?

To mi idzie beznadziejnie, już kilka lat targów książki zalega mi w szafce, nawet komiksu, który mam już od ponad roku nie udało mi się dokończyć. Poza tym, na książce trzeba się umieć skupić chociaż przez rozdział, a mi z telefonem się takie długie skupienie nie udaje praktycznie nigdy. Poza tym, w okół musiałaby być kompletna cisza, bo inaczej w ogóle by mi się nie udało nic przeczytać, a w takiej np. komunikacji to zawsze ktoś gada.

Może spróbuj poćwiczyć. Może na początku będziesz czytać każde zdanie po pięć razy, ale w końcu chyba można to wyćwiczyć.

Cytat:
wendigo napisał/a:
jak obrazek jest nieśmieszny, to zjedź niżej, może następny będzie lepszy.

A jeśli sprawia, że tracę wiarę w ludzkość i jednocześnie denerwuje mnie do tego stopnia, że jestem blisko użycia wyrazu, który prawie mógłby być ocenzurowanym przekleństwem w jakimś języku? (użycie takich wyrazów mi się w życiu zdarzyło nie więcej niż 20 razy).

To użyj tego wyrazu, daj upust emocjom. A potem zjedź niżej.
_________________
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-05, 23:00   

Rainbow napisał/a:
A człowiek, który ma 12 lat?

Raczej myślę tu o ludziach odrobinę starszych, osoba w wieku dojrzewania bardziej będzie szła za tłumem rówieśników niż własną drogą. Co nie znaczy że do końca życia taka będzie. Samodzielne myślenie przychodzi z wiekiem (choć i tu nie zawsze)
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-05, 23:11   

DeadSally, nie, ale zaraz sprawdzę. *po sprawdzeniu* Za dużo. Za dużo miał łapek w górę.
Jakby ktoś się zastanawiał - https://www.youtube.com/watch?v=odQ_iyCwPto - link do omówienia, bo to wbrew mojemu sumieniu, by wysłać oryginał.

wendigo napisał/a:
Idąc tym tokiem rozumowania wszystko kogoś obraża, więc nie można śmiać się z niczego.

To Katja chciała znalezienia kto tu kogo obraża, więc jej tego w odpowiedzi dostarczam. Obrażanie nie jest powodem, dlaczego to jest złe, a to, że to jest złe jest powodem, dlaczego to jest złe (coś tam coś tam nie jest powodem, dlaczego maślane, to to, że masło jest powodem dlaczego maślane).

wendigo napisał/a:
Może spróbuj poćwiczyć. Może na początku będziesz czytać każde zdanie po pięć razy, ale w końcu chyba można to wyćwiczyć.

Kiedyś zacznę, jak przejdą mi permanentne bóle głowy i brak kontroli nad własnymi ruchami.

wendigo napisał/a:
To użyj tego wyrazu, daj upust emocjom. A potem zjedź niżej.

A może dla zasady nie chcę używać wyrazu? I może nie chcę dawać kasy z reklam serwisowi, który jest wylęgarnią zła?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-05, 23:19   

wendigo napisał/a:
Idąc tym tokiem rozumowania wszystko kogoś obraża, więc nie można śmiać się z niczego.
serio, wendigo? to obejrzyj sobie louisa ck i dowolnego polskiego standapera. george carlin miał bardzo dobry występ temat żartów z gwałtu - da się. nawet sarah silverman ma fantazję z tym swoim rasizmem -"chcę powiedzieć że gdyby w europie byli czarni to holocaust nie dotyczyłby żydów". a tutaj? tu jest tylko prostactwo... louis ck miał dobra radę kiedyś: "jeśli usłyszycie kiedyś seksistowski, rasistowski lub homofobiczny kawał to powiedzcie że nie rozumiecie i poproście o wytłumaczenie o co chodzi. i patrzcie jak ta osoba płonie"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-06, 04:44   

Rainbow napisał/a:
I może nie chcę dawać kasy z reklam serwisowi, który jest wylęgarnią zła?

Zablokuj reklamy, też nie daję.

DeadSally napisał/a:
wendigo napisał/a:
Idąc tym tokiem rozumowania wszystko kogoś obraża, więc nie można śmiać się z niczego.
serio, wendigo? to obejrzyj sobie louisa ck i dowolnego polskiego standapera. george carlin miał bardzo dobry występ temat żartów z gwałtu - da się.

A może jakieś linki? tylko jak po eng, to pewnie nie zrozumiem :/

Cytat:
louis ck miał dobra radę kiedyś: "jeśli usłyszycie kiedyś seksistowski, rasistowski lub homofobiczny kawał to powiedzcie że nie rozumiecie i poproście o wytłumaczenie o co chodzi. i patrzcie jak ta osoba płonie"

To faktycznie dobre.
_________________
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-02-06, 10:04   

Rozmowa przypomina narzekanie feministek, że ciało kobiece jest używane jako towar, tylko że zwykłym kobietą to nie przeszkadza.

[Ciach. Masz przerwę od pisania, z szafą też. /Lagertha]

Gorszy cie to? a ktoś ci każe tam wchodzić? Jeśli nie mam ochoty, lub mnie gorszą tematy gdzie uprzedmiotawia kobietę to tego nie czytam i nie oglądam. Robisz z jakiegoś lipnego tematu igły widły. Wiesz co to jest wolność słowa? To znaczy że mogę mówić, zamieszczać każdą info, o ile ona kogoś nie obraża i nie jest oszustwem.
Ostatnio zmieniony przez 2017-02-06, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-06, 12:07   

Katja, rainbow jest niepelnoletnia, wiec nie wchodzi na rakie strony. Zreszta chyba nie mozna wrzucac linkow do porno na forum ?
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-06, 13:02   

Katja napisał/a:
Rozmowa przypomina narzekanie feministek

Ech, po Twoich poprzednich wypowiedziach na tym forum jak i również po tych postach w tym temacie wnioskuję, że chcesz tutaj w pewien sposób zakwestionować potrzebę istnienia feminizmu. Aby wytłumaczyć dlaczego jest on potrzebny, porównam go z ludzkim życiem, bo to powinno być dosyć dosadne dla wszystkich. Wyobraźcie sobie proszę człowieka, który dopiero co zdał maturę. Podobnie jak ruch feministyczny, osiągnął już on w życiu kilka wielkich rzeczy (dla człowieka - matura, egzamin gimnazjalny, ten test na koniec podstawówki, osiemnaste urodziny, itd.; dla feminizmu - prawa wyborcze dla kobiet, częściowe wyrównanie płac, dostęp do większości zawodów itd.), jak i wiele mniejszych, które nie są tak dosadne i pamiętane, ale też sporo zmieniły. A więc, jeśli teraz powiesz, że feminizm już nie musi istnieć, bo osiągnął dużo rzeczy i już jest lepiej, to trochę tak, jakbyś powiedziała, że ten człowiek, który właśnie zdał maturę, już dużo rzeczy osiągnął i jest w zdecydowanie lepszym stanie psychicznym jak i fizycznym (jeśli chodzi o funkcjonowanie w świecie itp.) niż kiedy się urodził, powinien przestać oddychać. Już osiągnął rzeczy, jest lepiej, niż było, kiedy przyszedł na świat, nie jest potrzebny, może przestać funkcjonować. Zaczynasz łapać? No to człowiek jednak ciągle oddycha, cieszy się, bo ma jeszcze rzeczy do zrealizowania, w tym kilka tych większych, jak np. znalezienie drugiej połówki (dla feminizmu dobrym przykładem dużego celu, który trzeba zrealizować jest pozbycie się kultury gwałtu, która istnieje i można to udowodnić na wiele sposobów). A nawet, jak człowiek już umiera, to praktycznie zawsze mówi albo chociaż myśli, jak wiele wielkich, jak i małych rzeczy nie zrealizował, a czuje, że chce lub nawet musi. Jeśli ludzkość będzie miała wystarczająco dużo szczęścia, to będzie się dalej rozwijać i w końcu feminizm przestanie być potrzebny, ale ludzie, którzy będą wtedy żyć będą patrzyć na osoby mówiące dzisiaj, że feminizm nie jest potrzebny, podobnie jak my dzisiaj patrzymy na ludzi, którzy przed wynalezieniem samolotu twierdzili, że wynalezione zostało wszystko, co mogło zostać wynalezione.

Katja napisał/a:
tylko że zwykłym kobietą to nie przeszkadza.

Dopóki ktoś nie potraktuje ich ciał, jako towaru. Ludzie często mają skłonność do przymykania oczu na problemy, co do których wydaje im się, że ich nie dotyczą, ale to nie to, co powinno się robić z problemami. Problemy powinno się rozwiązywać, a nie ignorować.

Katja napisał/a:
Jeśli nie mam ochoty, lub mnie gorszą tematy gdzie uprzedmiotawia kobietę to tego nie czytam i nie oglądam.

Jak wyżej - przymykanie oczu. Jak będziesz olewać problemy, to wcześniej czy później Ci się to odbije. Kolejne porównanie jak chcesz - olejesz kapiący kran, to licz się z tym, że zapłacisz dużo wyższy rachunek za wodę. Naprawdę nie wierzę, że muszę tłumaczyć to osobie, która jest starsza ode mnie. I to mi wszyscy ludzie chcą wmówić, że brakuje mi odpowiedzialności...

Katja napisał/a:
Wiesz co to jest wolność słowa?

Radzę się zapoznać z różnicą pomiędzy "free speech" a "hate speech", może Ci się przydać.

Katja napisał/a:
o ile ona kogoś nie obraża

W mojej odpowiedzi na Twój poprzedni post udało mi się udowodnić, że każdy z zamieszczonych przeze mnie w tym temacie linków kogoś obraża. Proszę, wykaż się odrobiną szacunku i przyjmij do wiadomości ten fakt (a nie broń się, że feminizm zły), bo tamta część wiadomości zajęła mi zdecydowanie najwięcej czasu.

Kate napisał/a:
rainbow jest niepelnoletnia, wiec nie wchodzi na rakie strony.

Założyła pewnie ona (dosyć słusznie), że gdyby mi się tylko zachciało, to mogę się bez problemu na takie strony dostać. Nie oglądam jednak pornografii, bo obok przeklinania, palenia papierosów, picia alkoholu i prowadzenia samochodu jest to rzecz, której nigdy nie zamierzam robić.
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-02-06, 14:56   

ok, spytam cie z drugiej strony, nie podobają ci się tamte strony? a mnie one odpowiadają i co? zabronisz mi na nie wchodzić? Działasz na zasadzie: to mi się nie podoba więc tego ma nie być.

Tak kwestionuje feminizm sam w sobie, szczerze w życiu nie widziałam jeszcze w życiu ładnej i szczęśliwej feministki. Sa to najcześciej kobiety niezadowolone ze swojego życia osobistego i to niezadowolenie chcą przerzucić na innych, na zasadzie że większość ma się dostatosować do mniejszości. Miliony osób mają przestać jeść mięso, bo grupie osób to się nie podoba, kobiety nie mogą świecić cyckami, bo grupie osób to się nie podoba itd. I co ty z tym gwałtem? pokazanie pięknego nagiego, lub skąpo ubranego ciała na plakatach nie jest żadnym gwałtem, to jest pochwała dla ciała, dla doskonałości. Myślisz że kobiety tak z siebie np. ubierają się podkreślając swoje kształty? nie bo chcą się podobać, nikt im nie karze, chce może chodzić w dresie, wolna wola.

Stronę porno podałam jako przykład przejaskrawiania, to że tobie ona się nie podoba, nie znaczy że inni nie mogą z tego korzystać. Jestem też jakbyś się odniosła do badań gdzie okazuje się że kobiety oglądają porno w liczbie ok 40%, więc kim są? jak nazwiesz takie pojęcie, kobieta która ogłąda np. lesbijski sex, albo jakąś orgię? Przecież to kobieta, nie ma do tego prawa, albo nie ona traktuje przedmiotowo inne kobiety, czyli już nie jest kobietą tylko czymś między.
Przypomina to trochę rozmowę z moją koleżanką weganką, która każdego i wszędzię przekonuje jakie to jedzenie mięsa jest złe i ble i takie i siakie, wszędzie o tym gadała, aż w końcu ktoś kiedyś na imprezie powiedział jej żeby zamknęła j... bo to nikogo nie interesuje, co ona tam je i czy to jest zdrowe.

Tak dla informacji, nie tylko faceci oceniają kobiety po wyglądzie, ale to też działa w 2 stronę. Szczerze jakoś też pod tymi zdjęciami nie widać komentarzy że to jest szowinistyczne, albo że to uprzedmiotowienie kobiety. Sorka to jest humor, a on jest szeroko rozumiany.

Widzę tu trochę działania chyba ala PIS, zabronmy wszystkiego, tylko kościół, praca i dom.

Szkoda jeszcze że nie zamieściłaś obrazka z 500+ bo to też uprzedmiotowienie kobiety, jako maszyny do dzieci, przecież to też powinno cie oburzać, Państwo płaci za ronbienie dzieci, czyli kobieta powinna rodzić jedno za 2 i do pracy nie chodzić, nie rozwijać się i nosić wytarte gacie.
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-06, 16:04   

Katja napisał/a:
to mi się nie podoba więc tego ma nie być.

Nie, działam na zasadzie "to może doprowadzić do sytuacji, w której ktoś zostanie skrzywdzony, więc musimy się zastanowić co zrobić, żeby nikogo nie krzywdzić".

Katja napisał/a:
Tak kwestionuje feminizm sam w sobie, szczerze w życiu nie widziałam jeszcze w życiu ładnej i szczęśliwej feministki. Sa to najcześciej kobiety niezadowolone ze swojego życia osobistego i to niezadowolenie chcą przerzucić na innych, na zasadzie że większość ma się dostatosować do mniejszości.

Wszystkie osoby, które mają nick Katja zmieniają temat zamiast podawać sensowne argumenty w temacie, manipulują poprzez wyolbrzymienie i najwyraźniej nie przykładają nawet wagi do prawidłowego napisania słów, które piszą. No wiesz, mogę tak stwierdzić, bo tylko takie znam.

Katja napisał/a:
Miliony osób mają przestać jeść mięso, bo grupie osób to się nie podoba

A czemu niby mamy w ogóle jako cywilizacja opracowywać leki? Przecież większość ludzi i tak już nie żyje i jakoś nie narzekają... Tak wiesz, bo "miliony much" mogły się przejeść. Albo dobra, inaczej - czemu niby mamy większości zakazywać tworzenia własnych bomb atomowych, skoro to zdecydowana mniejszość od nich umarła? I Ty mnie oskarżasz o przytoczenie kultury gwałtu która była w temacie, a sama wegetarianizm przytaczasz?

Katja napisał/a:
I co ty z tym gwałtem?

A właśnie, to. Kultura gwałtu, podana jako jeden z przykładów, dla których feminizm jest jeszcze potrzebny, totalnie na miejscu.
https://www.change.org/p/impeach-judge-john-mckeon
Była to sprawa, w której ojciec wielokrotnie zgwałcił swoją 12-letnią córkę, a sędzia dał mu za to wyrok 60 dni. Mimo, iż było to wielce kontrowersyjne, wyrok stał się prawomocny. Mimo, iż petycja w sprawie pozbawienia tego sędziego uprawnień zebrała wystarczającą ilość podpisów (ćwierć miliona), sędzia do dzisiaj ma uprawnienia, a pedofil odsiedział już swoje 60 dni. Za to petycja nagle zmieniła wymaganą ilość głosów na 300000, kiedy ludzie zapomnieli już trochę o sprawie (jak chcesz, to mogę znaleźć na moim mail'u screen'y potwierdzające, że wymagana ilość podpisów była mniejsza). Jasne zdecydowana większość oburza się pedofilią czy samym gwałtem, ale czy gdyby ta większość zareagowała, podniosła się i zrobiła aferę, to sytuacja też by tak wyglądała? Szczerze wątpię. Większość się nie podnosi, no chyba, że dzieje się naprawdę źle albo ma ona w czymś bezpośredni interes. To jest kultura gwałtu, że takie rzeczy przechodzą.

Katja napisał/a:
pokazanie pięknego nagiego, lub skąpo ubranego ciała na plakatach nie jest żadnym gwałtem, to jest pochwała dla ciała, dla doskonałości.

Co? Odbijasz argument kultury gwałtu "plakatami ukazującymi nagość" i usprawiedliwiasz to rzekomą doskonałością ludzkiego ciała? Po pierwsze, zmieniasz temat, bo nie masz jak udowodnić, że kultura gwałtu nie istnieje. Po drugie, doskonałość ludzkiego ciała, to ukazywana jest w sztuce, rzeźby, obrazy, i tak dalej, natomiast te Twoje plakaty, to jest najbardziej chamska karykatura marketingu jaka może być, używająca najbardziej prymitywne części ludzkiej psychiki, aby sprzedać produkt. Tyle w temacie.

Katja napisał/a:
Myślisz że kobiety tak z siebie np. ubierają się podkreślając swoje kształty?

Myślę, że chcą. Ale myślę też, że robią to między innymi, by jak najbardziej spełniać nierealne i wygórowane oczekiwania mężczyzn.

Katja napisał/a:
nie bo chcą się podobać, nikt im nie karze, chce może chodzić w dresie, wolna wola.

A potem na każdym kroku słyszą teksty w stylu "Co Ty się tak zapuszczasz", "Taka piękna dziewczyna, a taka zaniedbana", "Jak tak się będziesz zachowywać, to w życiu męża nie znajdziesz", aż w końcu większość dla świętego spokoju zacznie dbać o siebie, a raczej o samopoczucie innych. Mężczyzna chodzący w dresach i niedbający o siebie też dostanie takie komentarze, ale 10 razy mniej.

Katja napisał/a:
Jestem też jakbyś się odniosła

Ok ok, czyżby Ci uciekło słowo?

Katja napisał/a:
Jestem też jakbyś się odniosła do badań gdzie okazuje się że kobiety oglądają porno w liczbie ok 40%, więc kim są?

Osobami oglądającymi porno? Może? Nie wiem, to podchwytliwe pytanie? Pornografia jest akurat w miarę kontrolowaną formą zaspokajania prymitywnych potrzeb, ludzie najczęściej robią to sami w zaciszu domowym, większość nawet nie chce się przyznać. Porno jest ok, dopóki ludzie w nim występujący są tam z własnego wyboru, a nie dlatego, że warunki finansowe nie dają innej opcji. Na takiej samej zasadzie nie toleruję przemocy, ale nie mam nic przeciwko, jeśli ludzie się dla sportu biją, bo tego chcą.

Katja napisał/a:
Przypomina to trochę rozmowę z moją koleżanką weganką, która każdego i wszędzię przekonuje jakie to jedzenie mięsa jest złe i ble i takie i siakie, wszędzie o tym gadała, aż w końcu ktoś kiedyś na imprezie powiedział jej żeby zamknęła j... bo to nikogo nie interesuje, co ona tam je i czy to jest zdrowe.

Wiesz, zabawne, że o tym wspominasz, bo to Ty weszłaś na do tematu założonego przeze mnie i to Ty właśnie starasz się mnie przekonać, że problemy należy olewać jak nie dotykają Cię bezpośrednio. Bo chyba o to Ci chodzi. Albo o pojechanie feministkom jak jakiś prawicowy polityk od krzyczenia w NEWS'ach. Albo coś. Tak czy siak, przeze mnie został udostępniony tylko link, a reszta co robią to odpowiadanie ludziom na to, co oni odpowiedzieli mnie.

Katja napisał/a:
Tak dla informacji, nie tylko faceci oceniają kobiety po wyglądzie, ale to też działa w 2 stronę.

Ale... ale jak to? Kobiety są w pełni rozumnymi istotami, które są w stanie użyć nerwu wzrokowego i przeanalizować otrzymany obraz m.in. pod kontem seksualnym? Całe życie w kłamstwie...

Katja napisał/a:
Szczerze jakoś też pod tymi zdjęciami nie widać komentarzy że to jest szowinistyczne, albo że to uprzedmiotowienie kobiety.

Bo tam jest bardzo dużo ludzi o podobnych poglądach. Inaczej te obrazki nie dostałyby się na stronę główną, tak to działa.

Katja napisał/a:
Widzę tu trochę działania chyba ala PIS

Że co teraz? Nawet nie wiem jak na to odpowiedzieć. Kolosalne odejście od tematu + próba wyolbrzymienia poprzez porównanie ogólnie uznawanego w tych kręgach za negatywne, zjawiska? To chyba to, bo jak nie to, to ja już nie wiem co...

To co dalej napisałaś, to już... Proszę użytkowników którzy to przeczytają o interpretację, bo ja już naprawdę nie wiem co ona próbuje...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-06, 16:09   

Cytat:
Proszę użytkowników którzy to przeczytają o interpretację, bo ja już naprawdę nie wiem co ona próbuje...

Próbuje wygłaszać swoje korwinizmy.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-06, 17:08   

Rainbow napisał/a:
"Jak tak się będziesz zachowywać, to w życiu męża nie znajdziesz"


I to jest właśnie kultura gwałtu. Bo każe kobietom szukać męża na gwałt.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-06, 18:56   

Katja, co ty [terefere]? co mają zachowania seksualne do tego? narzekania feministek cię mierzą? [Ciach. Wpada przerwa od pisania. / Lagertha]
Ostatnio zmieniony przez 2017-02-06, 20:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-02-06, 20:11   

[quote="Armand"]
Rainbow napisał/a:
"Jak tak się będziesz zachowywać, to w życiu męża nie znajdziesz"


no widać że ty tylko tego szukasz, w przeciwieństwie do ciebie facet mi do szczęści nie jest potrzebny.
hikaru napisał/a:
Próbuje wygłaszać swoje korwinizmy.


tak jestem wyznawczynią korwinizmu, komunizmu, anarchii, maotyzmu, demokratką o liberalnych poglądach i nie dam wciskać ciemnoty o tym że jak się pokazuje roznegliżowane ciało to jest to zło, albo uprzedmiotowienie kogoś. Te osoby same się na to zgadzają i im to pasuje i tysiącu innym też, a jeśli tobie nie odpowiada to nie oglądaj i już. Jeśli z kimś się nie chcesz kolegować to nie kolegujesz, a nie lecisz na skargę.
A wy chcecie dostosować zdanie żeby większość podłożyła się pod mniejszość. Jeśli jest problem ze zrozumieniem co to jest wolność słowa to radzę zapoznać się z definicją.

DeadSally napisał/a:
Katja, co ty [terefere]? co mają zachowania seksualne do tego? narzekania feministek cię mierzą? [Ciach. /Lagertha]


Dziękuję że podzieliłaś sie ze mną swoimi preferencjami sexualnymi, jakoś nie masz widzę problemu z dzieleniem się tym, a nie interesuje cie to że kogoś może to drażnić? Rainbow nie masz nic że kobieta robi to na kolanach facetowi? Przecież to sprowadzenie do przedmiotu gwałtu
Ostatnio zmieniony przez 2017-02-06, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-06, 20:17   

Katja, buziaczki
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-06, 21:26   

[quote="Katja"]
Armand napisał/a:
Rainbow napisał/a:
"Jak tak się będziesz zachowywać, to w życiu męża nie znajdziesz"


no widać że ty tylko tego szukasz, w przeciwieństwie do ciebie facet mi do szczęści nie jest potrzebny.

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli i do kogo mówisz. EDIT: Ponadto Twój post był tak popsuty, że aż przeszło na mój, i teraz wygląda, jakby to Armand napisał to, co Ty napisałaś.

Katja napisał/a:
i nie dam wciskać ciemnoty o tym że jak się pokazuje roznegliżowane ciało to jest to zło, albo uprzedmiotowienie kogoś.

Ech... To akurat zależy od kontekstu, już nawet nie będę wymyślać porównań (choć mam jakieś już w głowie).

Katja napisał/a:
Przecież to sprowadzenie do przedmiotu gwałtu

Jeśli naprawdę nie odróżniasz normalnej czynności seksualnej (nawet, jeśli ohydnej), od gwałtu, to... Pojęcia nie mam, teraz już mi się na serio skończyły porównania....
 
 
Andrut
użytkownik
Uparty gnojek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 71
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2017-03-07, 16:53   

Rainbow napisał/a:
A tak z ciekawości, co konkretnie sprawia, że Ci się ta "mała Husaria" podoba?


"Odrobink" opóźnienia mam w odpisywaniu :lol: Lubię historię, bawiłem się jak byłem młodszy w jakieś bractwa i inne takie popierdółki, uważam, że obrazek ogólnie bardzo sympatyczny :-)
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-08, 00:14   

Andrut napisał/a:
"Odrobink" opóźnienia mam w odpisywaniu

Eeee tam, tylko miesiąc :mrgreen:

Andrut napisał/a:
Lubię historię

A ja nie i to jest mój właśnie problem, zwłaszcza, jeśli chodzi o takie rozmowy, ale jednak... te dzieci raczej w pełni nie rozumieją czym była Husaria, nawet ja nie rozumiem (co dziwne, zwykle, kiedy słyszę o czymś co było omawiane na historii, to świeci mi się lampka i coś sobie przypominam, ale mówienia o Husarii sobie nie mogę za nic przypomnieć) i wiedząc, że zdarzyło się już ładnych parę lat temu, to nawet historycy pewnie wszystkiego nie wiedzą, ale tutaj zbaczam z kursu. Chodzi mi raczej o to, że jednak to jest nakładanie pewnej ideologii na dzieci i to takiej związanej z przemocą (to zdanie może trochę nie mieć sensu, przepraszam za to). No, mam nadzieję, że to w miarę opisuje to co mam na myśli, za późno trochę na takie pisanie jak dla mnie...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-08, 00:28   

Rainbow napisał/a:
Chodzi mi raczej o to, że jednak to jest nakładanie pewnej ideologii na dzieci i to takiej związanej z przemocą (to zdanie może trochę nie mieć sensu, przepraszam za to). No, mam nadzieję, że to w miarę opisuje to co mam na myśli, za późno trochę na takie pisanie jak dla mnie...


Rozumiem o co Ci chodzi, ale nie do końca się z tym zgadzam. Jak byłem mały to się bawiłem w wojnę, jak masa innych dzieci, a nie wyrosłem na psychopatę bijącego ludzi. Treningi się nie liczą x:
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-08, 00:34   

Armand, bardziej chodzi o to, że w kulturze zakorzeniona jest głęboko myśl, że przemoc w czasie wojny jest akceptowalna, a bardzo dużo ludzi niestety również myśli, że i sama wojna jest akceptowalna. Zakorzenianie w tego w ludziach, no nie wiem czy mogę powiedzieć, że jest złe, ale na pewno takie mi się wydaje...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-08, 07:13   

Rainbow napisał/a:
że przemoc w czasie wojny jest akceptowalna

No chyba jak jest wojna to wiadomo ze trzeba się bronić. Jak by wszyscy stali i nic nie robili to wojny by nie było. A jak tylko jedna strona by walczyła, a druga stałą to chyba wiadomo co by się stało.
To ze ludzie walczą podczas wojny nie oznacza ze jej chcą, po prostu się bronią bo chcą przeżyć.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-08, 15:52   

Kate napisał/a:
Rainbow napisał/a:
że przemoc w czasie wojny jest akceptowalna

No chyba jak jest wojna to wiadomo ze trzeba się bronić. Jak by wszyscy stali i nic nie robili to wojny by nie było. A jak tylko jedna strona by walczyła, a druga stałą to chyba wiadomo co by się stało.

Racze nic by się nie stało. Obce państwo przejęłoby władzę i tyle, z pewnością mniej by ludzi zginęło niż w obronie :P
(ale to offtop ;) )
_________________
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-08, 20:50   

Demoty, demotami. Myślicie, że angielski internet jest spoko? Pokażcie mi internet w jakimś języku który jest LGBT-friendly.
Na YouTube wszędzie się pisze, że geje to, les to, trans to. Wciąż się wrzuca społeczeństwo w ramy stereotypów, i z tego co widzę po polskim internecie to jest z tym co raz gorzej. No ale przykład idzie z góry. Jak politycy się obrażają w sejmie, to jak mają się zachowywać obywatele?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-08, 21:22   

Xitre, to jest internet... w każdym miejscu znajdziesz kogoś, kto obraża jakąśtam osobę czy grupę, bo mu się wydaje, że jest anonimowy, więc korzysta z okazji do wylewania frustracji.

Regularnie widzę wpisy obrażające moją grupę zawodową. I co, nie ma internetu przyjaznego dla prawników? :3
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-08, 22:28   

Xitre napisał/a:
Demoty, demotami. Myślicie, że angielski internet jest spoko? Pokażcie mi internet w jakimś języku który jest LGBT-friendly.

To nawet nie o to chodzi. Ale wejdś sobie na angielskojęzyczne filmiki na YT i na te polskie - nie o LGBT, mam na myśli jakieś bez znaczenia bzdury i zobacz, że pod polskimi są jazdy, jest obrażanie się w trzeciej wiadomości nie wiadomo po co i dlaczego itp. W angielskojęzycznym jest tego jednak mniej...
_________________
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-08, 22:42   

@up: A to też fakt. Nie wiem czemu panuje u nas taki zwyczaj, że wyśmiewamy się ze wszystkiego co jest obce. To bardzo destrukcyjne. Ostatnio taki jeden nazwał mnie wulgarnie, dlatego, że posługuje się emotką '':3''. Jak czytam czasem ''dylematy życiowe'' i ''pytania'' na polskim internecie, to za głowę się łapię, że ludzie sobie takie problemy wynajdują, ale nie wiem czy to tylko polskiego neta się tyczy. Od takich uwag na serio można nerwicy dostać.
No ale angielskojęzyczny net na szczęście (a może i nie?) nie ogranicza się tylko do Amerykanów. ;)
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-08, 23:41   

Elvira napisał/a:
Armand napisał/a:
Rainbow napisał/a:
"Jak tak się będziesz zachowywać, to w życiu męża nie znajdziesz"


I to jest właśnie kultura gwałtu. Bo każe kobietom szukać męża na gwałt.



Armand....

Bardzo dobrze powiedziane :-D <spoko> :-p

Odczuwam dziwne wrażenie, że niektóre osoby mogą nie brać mnie na poważnie i może mi się to bardzo nie podobać w zależności od okoliczności.

Kate napisał/a:
No chyba jak jest wojna to wiadomo ze trzeba się bronić. Jak by wszyscy stali i nic nie robili to wojny by nie było. A jak tylko jedna strona by walczyła, a druga stałą to chyba wiadomo co by się stało.
To ze ludzie walczą podczas wojny nie oznacza ze jej chcą, po prostu się bronią bo chcą przeżyć.

Z jednej strony racja, ale zdarzyło mi się już poznać ludzi, którzy autentycznie twierdzili, że chcieliby brać udział w prawdziwej wojnie i ją wręcz gloryfikowali (na moje argumenty odpowiadali, że ja się na wojnie nie znam bo się nie interesuję, więc nie wiem).

wendigo napisał/a:
Racze nic by się nie stało. Obce państwo przejęłoby władzę i tyle, z pewnością mniej by ludzi zginęło niż w obronie
(ale to offtop )

No i też to prawda.

Xitre napisał/a:
Na YouTube

YouTube jest pewnym symbolem stoczenia się, zwłaszcza, jeśli chodzi o sekcję komentarzy, ale jak sobie porównuję YouTuberów polskich i anglojęzycznych robiących tą samą rzecz (np. grających w Minecraft, żeby nie było, że temat jakiś kontrowersyjny), to jednak ci zagraniczni pokazują wyższy poziom, a komentarze pokazują gdzieś tak z 14 poziomów więcej.

kicur napisał/a:
Regularnie widzę wpisy obrażające moją grupę zawodową. I co, nie ma internetu przyjaznego dla prawników? :3

Wpisy obrażające prawników? Jakoś sobie tego nie umiem wyobrazić, no chyba, że chodzi o to całe "Studiuję prawo" jako jeden z najbardziej nadużytych memów ostatnich lat.

wendigo napisał/a:
To nawet nie o to chodzi. Ale wejdś sobie na angielskojęzyczne filmiki na YT i na te polskie - nie o LGBT, mam na myśli jakieś bez znaczenia bzdury i zobacz, że pod polskimi są jazdy, jest obrażanie się w trzeciej wiadomości nie wiadomo po co i dlaczego itp. W angielskojęzycznym jest tego jednak mniej...

Znowu wendigo ma rację.

Xitre napisał/a:
No ale angielskojęzyczny net na szczęście (a może i nie?) nie ogranicza się tylko do Amerykanów.

W angielskim necie siedzi prawie każdy kto zna angielski, to jest naturalne, że ciągnie ludzi do tego raczej obszerniejszego internetu.
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 08:33   

Rainbow napisał/a:
W angielskim necie siedzi prawie każdy kto zna angielski, to jest naturalne, że ciągnie ludzi do tego raczej obszerniejszego internetu.


Ogólnie to się zgadzam, ale też należy wziąć pod uwagę fakt, że w tym obszerniejszym internecie jest też dużo, dużo, dużo więcej informacji sprzecznych, dlatego nie wiem czy to aby na pewno lepsze rozwiązanie. Jak dla mnie nie. Poza tym, w zagranicznym necie też się znajdą treści obrażające dane grupy, i to nawet w bardziej dosadny sposób (nawet jeśli humorystycznie, to nie każdy ten humor zrozumie przyznając tym samym rację autorowi, a potem ludzie się oburzają, mało to ''fucków'' i innych ''pussies'' po necie krąży?).
Wszystko winą narzucania nam danej kultury przez język. To jest jak dla mnie właśnie wada tego, że język angielski stał się językiem międzynarodowym.

Wolał(_)bym żebyśmy jako kraj dbali o swoje dobra narodowe, upominali się o pamięć o nas (ale nie w sposób jaki robią to politycy, bo to prowadzi do samej tragedii), przerabiali pozostałości innych kultur na nasz własny grunt, i uczyli się z tego. No ale.. lepiej mieć do Boga i Tuska pretensje, że dzieci się nie chcą z nami bawić (wiem, kasa..), ale po co do tego wszystkiego ta hipokryzja? Nie sądzicie, że Polska to taka mieszanka wulgarnej Ameryki z zachowaniami Rosji?

No nie wiem. Mnie się marzy taka mała, introwertyczna, kolorowa Japonia w Polsce. :) Do teraz się zachwycam tym krajem, ale otaku raczej nie jestem. :P


Rainbow, co do wyliczanki którą zrobiłaś to masz dwa rozwiązania:
1. Albo zignorujesz takie komentarze, ale dalej będziesz oburzona.
2. Albo wdasz się w dyskusję przedstawiając własne argumenty, ale przynajmniej będziesz mieć poczucie, że starasz się ludzi wyprowadzić z błędu, nawet jeśli zakładasz, że to Ci nic nie da. Uwierz, da, może niewiele, ale od czegoś zacząć trzeba.

Sam(_) się wdaję w dyskusje na polskim YT. Poziom raka jaki występuje tam w komentarzach przeraża mnie. Przytoczę parę które pamiętam.

1. Ostatnia sytuacja. Ktoś napisał komentarz ''a kto lubi Niemców?''. Odpisał_m, że ja. Inna osoba napisała ''no trudno'', na co odpisał_m, że nie mam powodu, by ich nie lubić (domyślam się, że ludziom chodzi o historię, ale hej, równie dobrze mogę nie znosić Polaków bo też napadali). Pierwsza osoba mi odpisała - ''a boś niemiec, a niemcy to chamy i złodzieje''. Odpisał_m, że nie wiem w jakiej książce to wyczytał, ale w słowniku poprawnej pisowni na pewno nie (''niemiec'' z małych liter jak na Prawdziwego Polaka przystało).
2. Drugi przykład. Polak się skarży na to, że Niemcy mu 4 litery obrabiają w jego pracy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ni stąd, ni zowąd zaczął mi ubliżać na moją odpowiedź ''przesadzasz, zmień środowisko''. Żadna koślawa uwaga nie padła z mej strony. No ale potem, i jeszcze wcześniej ubliżał kobietom i innym, że są takie i siakie, a sam uważał siebie za Prawdziwego Polaka. Prawdziwy Polak w Niemczech. :D
3. Bodajże miesiąc temu para dwóch chłopaków mieszkająca w Niemczech (nie wiem czemu ten kraj mi się tak narzucił :P ) przyznała się, że są gejami. 10.000 łapek w górę, ponad 6-8.000 w dół. O czymś to musi świadczyć. Najbardziej zabolały mnie komentarze w stylu, że ''gej - najlepszy przyjaciel kobiety'', lub ''tutaj są same kobiety i geje, dlatego Was bronią''. No co jak co, ale jak to czytam to naprawdę się martwię o to czy rzeczywiście mężczyźni tak schamieli, czy po prostu taka norma wśród ludzi tej płci na świecie. Nie wiem, ale ja się autentycznie boję.
4. Ateista obrażał mnie pisząc, że popieram środowiska LGBT. Odpisał_m mu, żeby nie robił z siebie pseudo-ateisty, bo sam zachowuje się jak pro-katolik. Wytoczyła się długa dyskusja. Nie trafiały do niego argumenty mówiące o tym, że dziewczyny zostają lesbijkami bo mają wstręt do facetów, a faceci gejami bo muszą odznaleźć swą męskość. Nie. Dawniej ludzie wg. niego byli normalni, a to, że w WHO siedzą zmanipulowani lewacy i rozsiewają swą ''gorszącą ideologię'' to go nie interesuje i najchętniej by ich tam pozabijał. Gdy mu odpisywał_m to jedyne co potrafił odpisać to 'bla bla bla :D ''. No sorry, ale coś tu jest nie halo z zachowaniem społeczeństwa. Nie żeby ta osoba w ogóle była młoda, nie?
5. Mnóstwo razy został_m zjechany od ''czerwonej ku..'', ''ped..'', ''lewaków'', ''komuchów'', ''zje..'' w necie. Nie chcę sobie myśleć co by się mogło stać w realu. Na angielkim necie za to było - ''pussies'', ''fuck'', ''retard'', ''gay''. Także widzicie sami.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 11:50   

Xitre napisał/a:
Nie trafiały do niego argumenty mówiące o tym, że dziewczyny zostają lesbijkami bo mają wstręt do facetów, a faceci gejami bo muszą odznaleźć swą męskość.

Wybacz, ale ten argument to jakiś całkiem z chmur. Gejem się nie zostaje bo coś tam. Z tym również przychodzimy na świat. A jeśli ktoś miał związki z kobietami, a potem ocknął się i przerzucił na mężczyzn, może jedynie oznaczać, że jest biseksualny z ukierunkowaniem bardziej na jedną lub drugą płeć.
_________________
 
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 12:04   

''Gejem się nie zostaje bo coś tam. ''
Różne są powody i przyczyny. Lesbijką też się nie zostaje bez powodu, ale najczęściej za tym kryje się niechęć do facetów.

''Z tym również przychodzimy na świat.''
Kiedyś też tak sądził_m, ale teraz już nie wiem. Mam mętlik.
Na świat przychodzimy jako aseksualne istoty, a nie geje bądź lesbijki. Wiem co chcesz napisać, domyślam się. Spoko, też miał_m te rozkminy.



Jeszcze tak wspominając o forach. Ponad parę lat siedział_m na forum o interesującej mnie tematyce (nie tylko jednym). Był_m tam wyśmiewan_, tylko dlatego, że mam odmienne zdanie od innych, oraz nie bał_m się wyrażać swych uczuć. Jak zwykle był_m osobą kulturalną, i denerwowało mnie to, że inni jadą po nowszych użytkownikach (w tym sama administracja/moderacja!). Bał_m się spotkać z użytkownikami forum jak było organizowane jakieś spotkanie. Nawiązał_m z niektórymi kontakt, i o ile dobrze nam się rozmawiało, to po czasie zrobili wszystko by mnie także zgnębić. Gnębili mnie do tego stopnia, że zastanawiał_m się czy nie wezwać policji (admini też byli oburzeni, ba, dziś te fora to wylęgarnia tych trolli, a admini mają w d.. strony). Teraz nie mam nikogo w polskim necie w środowisku moich zainteresowań z kim mogę się przyjaźnić, ale z drugiej strony przerzucenie się na anglojęzyczne strony średnio mi się widzi, choć nad tym też myślę cały czas.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 12:12   

Z określoną orientacją seksualną rodzimy się i nie ma to nic wspólnego z chęcią czy niechęcią do którejkolwiek płci, wychowania czy innych rzeczy. A rozsiewanie teorii, że jest to "przypadłość" nabyta jest tak samo szkodliwe, jak twierdzenie, że korektę płci robią ludzie, którzy uznali, że w odmiennej płci będzie żyło się łatwiej, albo że tranzycja jest jedynie wynikiem czyjegoś widzimisię.
_________________
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-09, 12:21   

Xitre napisał/a:

Na świat przychodzimy jako aseksualne istoty


Nawet małe dzieci mają sferę seksualną.
Skoro lesbijki są lesbijkami, bo czują niechęć do mężczyzn, to w takim razie geje są gejami, bo czują niechęć do kobiet? Chyba, że chodzi Ci o to, że fizyczność płci przeciwnej nie pociąga ich erotycznie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 12:29   

Armand, dobrze zrozumiałeś. O dziwo wśród lesbijek przeważa wielkie grono mizoandryków/mizoandryczek(?), a geje najczęściej to mizogini. Nie uogólniając, ale jednak.
AwryBoy - a może powiesz z jakich powodów ludzie decydują się na tranzycję (bezpłodnych itp. nie liczę) nie innych niż chęć czucia się zgodnie ze swą płcią odczuwaną?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 12:32   

Xitre, jesteś na tym forum i nie wiesz, czemu ludzie decydują się na tranzycję? :-o
_________________
 
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-09, 12:32   

AwryBoy napisał/a:
Z określoną orientacją seksualną rodzimy się i nie ma to nic wspólnego z chęcią czy niechęcią do którejkolwiek płci, wychowania czy innych rzeczy. A rozsiewanie teorii, że jest to "przypadłość" nabyta jest tak samo szkodliwe

Dokładnie, orientacja seksualna jest niezależna od czyjejś woli czy wyboru. I nie mam pojęcia jak ktoś sobie może wyobrażać że jest "nabyta" czy wynika z wychowania, przecież nikt nie wychowuje dziecka na homoseksualistę ani społeczeństwo też nie zachęca do podobnych zachowań.
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 12:40   

Maju, z tym zachęcaniem to nie wiem. Spójrz co się dzieje w TV. Gdyby tak nie było, to ludzie by nie narzekali, a tranzycja nie byłaby tematem tabu. Co do nabycia. Hm, jedni mówią tak, inni tak. Sam() nie wiem komu wierzyć. Tak właśnie jest wszędzie. Sprzeczne informacje w globalnych społecznościach nam tylko mącą w głowie.
@AwryBoy - Ja sądzę, że z różnych powodów, ale najczęściej dla mnie oznacza to chęć skorygowania płci, by czuć się dobrze ze sobą. Ty piszesz coś odwrotnego, także się pytam z jakich to innych powodów ludzie się na to decydują? Na forum rzadko zaglądam tak swoją drogą.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 12:49   

Xitre napisał/a:
Ty piszesz coś odwrotnego,

Przytocz ten fragment, gdzie napisałem coś odwrotnego.
_________________
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-09, 12:50   

Cytat:

Maju, z tym zachęcaniem to nie wiem. Spójrz co się dzieje w TV. Gdyby tak nie było, to ludzie by nie narzekali, a tranzycja nie byłaby tematem tabu.


Nie rozumiem jaka teza jest zawarta w tym fragmencie.
Co takiego się dzieje w tv?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-09, 18:15   

Xitre napisał/a:

Rainbow, co do wyliczanki którą zrobiłaś to masz dwa rozwiązania:
1. Albo zignorujesz takie komentarze, ale dalej będziesz oburzona.
2. Albo wdasz się w dyskusję przedstawiając własne argumenty, ale przynajmniej będziesz mieć poczucie, że starasz się ludzi wyprowadzić z błędu, nawet jeśli zakładasz, że to Ci nic nie da. Uwierz, da, może niewiele, ale od czegoś zacząć trzeba.

A moim zdaniem dyskusje z betonem nie mają sensu. To tylko rozrywka dla nich, oni nie chcą nawet dyskusji ani logicznych argumentów, chcą się tylko powyzywać. Szkoda nerwów, a przede wszystkim czasu.

Cytat:
Przytoczę parę które pamiętam.

Przytaczasz jednak kontrowersyjne tematy, a wyzwiska są dosłownie pod wszystkim, tak jak Rainbow pisze - nawet pod filmikami o grach, nawet pod filmikami typu: "jak zrobić gluta". Te "dyskusje" wyglądają mniej-więcej tak:
A: Źle robisz, dodaj więcej płynu!
B: Dobrze robi, nie masz pojęcia debilu!
C: Sam jesteś debilem, pie***, chu***!!
B: Wyp*** jeb*** szmaciarzu, !@#$%!!!!!!11!!

To mnie daleko bardziej przeraża niż to, że ludzie się wyzywają pod filmikiem o LGBT.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-09, 19:36   

Rainbow napisał/a:
kicur napisał/a:
Regularnie widzę wpisy obrażające moją grupę zawodową. I co, nie ma internetu przyjaznego dla prawników? :3

Wpisy obrażające prawników? Jakoś sobie tego nie umiem wyobrazić, no chyba, że chodzi o to całe "Studiuję prawo" jako jeden z najbardziej nadużytych memów ostatnich lat.


"Mafia w togach /i łańcuchach/, konserwują postkomunistyczny ustrój i są oderwani od problemów zwykłych ludzi, zamknięta kasta, do której nie mogą się dostać ludzie z zewnątrz", itp., itd. -.-

Xitre... niektórzy naukowcy uważają, że pytanie "skąd się bierze homoseksualizm?" ma mniej więcej tyle samo sensu co "skąd się bierze heteroseksualizm?". Albo że w ogóle nie ma sensu. Inni uważają, że może brać się np. z genów:
http://www.totylkoteoria....eksualizmu.html
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 20:19   

@up: A jak Ty uważasz? :)
@wendigo - Ale bez dialogu nie ma możliwości zmiany. Nie dziwmy się zatem, że LGBT dostają hejt, skoro sami siebie nawet obrażają. No sory.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-09, 23:33   

kicur napisał/a:
http://www.totylkoteoria....eksualizmu.html
Nie ma takich artykułów o ts? :P Ciekawa lektura, nie powiem :-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-10, 18:29   

Xitre napisał/a:
@wendigo - Ale bez dialogu nie ma możliwości zmiany.

I tak nie ma. Nie z ludźmi którzy nie chcą zmiany.
A nawet jakby była taka możliwość - mój własny układ nerwowy jest dla mnie ważniejszy niż inni ludzie :P

Cytat:
Nie dziwmy się zatem, że LGBT dostają hejt, skoro sami siebie nawet obrażają. No sory.

To też prawda. Ale ja to akurat mówię cały czas o tym, że nie trzeba być LGBT żeby dostawać hejt...
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 18:49   

wendigo napisał/a:
To też prawda. Ale ja to akurat mówię cały czas o tym, że nie trzeba być LGBT żeby dostawać hejt...
to jest całkowicie błędne... "nie trzeba być czarnym żeby cię nienawidził ku klux klan"? no niby nie trzeba ale no...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-10, 18:56   

Ja o niebie, Ty o chlebie ;)

Mówię tylko, że Polakom odwala - po prostu.
Albo odwala, że zaczynają się wyzywać pod filmikiem jak zrobić gluta z płynu do prania i pianki do golenia albo to wszystko dzieci - niewyżyte nastolatki które czują się starsze jak się trochę powyzywają bez powodu.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 19:15   

wendigo napisał/a:
niewyżyte nastolatki które czują się starsze jak się trochę powyzywają bez powodu


Kiedyś nie było takiego pola do popisu, jakim jest Internet i zawsze było ryzyko, ze ktoś policzy ci zęby.
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-11, 08:57   

@wendigo - Chyba nie tylko Polakom tak odbija. Czy gdzie indziej jest z tym lepiej?
@up: No, dokładnie. Kiedyś panowała większa kultura, ale to może też wynika z faktu, że ludzie nie byli tak podzieleni przez polityków, a i nie było też ery komercjalizacji.
 
 
Kluska
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 243
Wysłany: 2017-03-11, 10:46   

Chamstwo i drobnomieszczaństwo się szerzy. ;) Ja również przestałam wchodzić na strony "rozrywkowe", nie czytam też komentarzy pod filmikami ani artykułami, bo po co psuć sobie zdrowie czymś na co nie ma się wpływu. Na facebooku też niczego nie komentuję, bo cokolwiek byś napisał/a, zaraz ktoś się dowali i zacznie cię w prostacki sposób wyzywać na podstawie zdjęcia albo informacji na profilu. Tak to jest jak ktoś ma pusto w głowie, a pusto w głowie+nadmiar wolnego czasu=nieszczęście.

Społeczeństwo nam kretynieje, a ludzie robią się coraz bardziej chamscy i agresywni...
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-11, 16:04   

No, ale przecież tak dalej będzie, jeśli nie będzie się innych ludzi uświadamiać w temacie. Chciałabyś żeby już całkiem społeczeństwo o nas zapomniało i nie brało pod uwagę? Gdyby nie różne akcje, kampanie, uświadamianie, to dalej ludzie trans by siedzieli w domach i nic ze sobą nie robili. :-?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-11, 16:17   

To problem, który dotyczy całego środowiska LGBT. Jedni będą siedzieć w domach i raczej niechętnie będą brać udział w tych akcjach i kampaniach (i mają do tego prawo), a inni będą się pokazywać i udzielać na zewnątrz (i też mają do tego prawo). Głównie chodzi o to, by jedni drugim nie przeszkadzali.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13