Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
praca w szkole A wygląd
Autor Wiadomość
wróbelekwalerek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 9
Wysłany: 2017-01-31, 20:44   praca w szkole A wygląd

Ciężko być nauczycielem w polskiej szkole. Tym bardziej niepisana nienawiść pada na osoby posiadające tatuaże, o dredach nie wspomnę. Strasznie to niesprawiedliwe, że tak bardzo stereotypy niszczą ludzi XXI w. Jak pogodzić zamilowanie do nauczania ze swoją ' przemiana'? W szkolnym środowisku ploty to podstawa. Ciężko ukryć mieszkanie z dziewczyną , a co tu dopiero mówić o zmianie płci. Dlatego właśnie Polska to chory kraj. Nie liczą się twoje umiejętności, wiedzą, pasja... Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Smutne to. :|
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-01-31, 21:34   

jeśli serio pytasz, a nie tylko chcesz ponarzekać na kraj, to dobre pod tym względem zwykle są młodzieżowe ośrodki socjoterapii i podobne, tam nauczyciele często są subkulturowi i mają nietypowe życiorysy
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-01-31, 21:46   

Jeżeli to faktycznie "przemiana", to robisz ją, a potem zatrudniasz się i nikomu o przeszłości nie musisz opowiadać. Gorzej jak to niepełna przemiana i nie wyglądasz jednoznacznie itp...
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 21:50   

I know the feeling.

Jestem z nauczycielskiej rodziny. Z 1,5 roku temu na wiosnę potrzebna mi była kasa i usłyszałem od kumpla, że jest poszukiwany korepetytor z historii dla dziewczynki z V klasy podstawówki, która mieszkała długo za granicą z matką i teraz przyjechała do ojca do Polski.

Chwilę się zastanawiałem, pytam tego kolegi "A napisałeś im, że ja jestem jakiejś płci? A jeśli tak, to jakiej???" xD Powiedział, że nie precyzował tego, ale jego koleżanka, która jest ciocią dziewczynki, jest bardzo tolerancyjna i na pewno nie będzie problemem, że jestem TS K/M. Na to moja mama mi przez telefon powiedziała "Ale zastanów się dobrze, co powiesz... bo często ludzie traktują nieufnie nauczycieli o jakichś odmiennościach seksualnych, na przykład wiele ludzi by nie chciało, żeby gej uczył ich dziecko."

To w końcu się przedstawiłem żeńskim imieniem i chodziłem na te korepetycje w stroju o męskiej stylówie. :v
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-01, 17:13   

wróbelekwalerek, Gorszą kwestią byłoby połączenie zamiłowania do typowo męskiego, niezbyt czystego zawodu z domniemaną tranzycją M/K. W Polsce jest to praktycznie mało wykonalne i trzeba się liczyć z oczywistym faktem, że nawet po pełnej tranzycji, do takiej osoby będą się, dość często, zwracać per pan, mimo najlepszego passingu. Bo jest to trochę anomalia, żeby w Pl kobieta wykonywała męski zawód, stąd, drogą eliminacji musi być facetem. Co innego na zachodzie, np w takich Niemczech. Znajomy opowiadał, jak z kolegą byli w latach 80tych u bauora, który posiadał konie. I przyjeżdżała kobieta kowal, by je podbijać i znajomy nie mógł się nadziwić, że "jak to? kobieta i takimi szczypcorami się posługuje??" To było nie do pomyślenia wtedy, ale i teraz nic się nie zmieniło. Znajoma M/K wybrała się do sklepu hydraulicznego, bo przerabiała sobie centralne. Operowała nazwami fachowymi i sprzedawca się dziwił "że kobieta i zna się ? :shock: " A nadmienię, że miała pełny kobiecy passing, lepszy dużo od mojego, po zakończonej tranzycji i wniosek nasunął się sprzedawcy taki, że to musi facet być " bo baba to się na takich rzeczach nie zna i nie potrafi" ( czytaj : do garów z nią ! )
Zrobił się trochę wpis męskich zawodów fachowych, ale pokazuje, że w naszym kraju nie jest łatwo pogodzić pewne rzeczy . . .
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-01, 20:58   

wendigo napisał/a:
Jeżeli to faktycznie "przemiana", to robisz ją, a potem zatrudniasz się i nikomu o przeszłości nie musisz opowiadać. Gorzej jak to niepełna przemiana i nie wyglądasz jednoznacznie itp...


Ale nie każdy ma oszczędności czy partnera/rodziców, co umożliwia przerwę od pracy na czas tranzycji. Poza tym w niektórych zawodach może się po powrocie pojawić na rozmowach kwalifikacyjnych podstępne pytanie "a co pan robił przez ten czas?". Dla młodych osób nawet kilka miesięcy może być przerwą, która zwróci na siebie uwagę rekrutera...
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-01, 21:06   

kicur napisał/a:

Ale nie każdy ma oszczędności czy partnera/rodziców, co umożliwia przerwę od pracy na czas tranzycji.

Ok, ale nie trzeba pracować jako nauczyciel w czasie tranzycji... Ale nawet jak - można pracować, a potem zmienić szkołę albo nawet miasto.

Cytat:
Poza tym w niektórych zawodach może się po powrocie pojawić na rozmowach kwalifikacyjnych podstępne pytanie "a co pan robił przez ten czas?". Dla młodych osób nawet kilka miesięcy może być przerwą, która zwróci na siebie uwagę rekrutera...

Spoko ale jak wyżej - można mieć inną pracę lub pracować tylko w innej szkole - świadectwo pracy wymienione, więc mówisz zgodnie z prawdą: "pracowałem/am tam i tam" - no chyba raczej nie będą dzwonić i sprawdzać telefonicznie/osobiście jaki człowiek był w poprzednim miejscu pracy? :P
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-01, 21:14   

Dla szkół to działa. Dla branż, które są dosyć małe i każdy każdego zna, to może być problem :|
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9