Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego transwestyci drażnią Panie ts?
Autor Wiadomość
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-18, 22:18   Dlaczego transwestyci drażnią Panie ts?

Tak z nastawieniem na trolowanie rozpoczynam ten wątek. Ale kiedyś oglądałem dokument o wyborach miss trans (chyba w Anglii) wygrał go transwestyta. Zaskoczyła mnie fala nienawiści płynąca w jego kierunku od pań ts. Tu też zauważyłem tendencje do czegoś podobnego a także ktoś znajomy mi wspomniał o reprymendzie za wstawienie sobie w jakimś "obrazkowym" serwisie "tv-ts". Uprzedzę fakty i nawiąże... mam w domu koszyczek z plastikowymi jabłkami. Kiedyś odkurzając je na jednym znalazłem ślady zębów. Nikt z gości nigdy nie wspomniał o tej nie udanej konsumpcji - mogło boleć. :D

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Preferowany zaimek: on
Punktów: 763
Wysłany: 2017-01-18, 22:20   

Alone napisał/a:
Nikt z gości nigdy nie wspomniał o tej nie udanej konsumpcji - mogło boleć. :D

A może mu się podobało, bo dał upust swoim żądzom, ale nie chciał się potem przyznać. Nigdy nie wiesz...

DeadSally
użytkownik
f...

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 628
Wysłany: 2017-01-18, 22:27   

Alone, byłam kiedyś mocno anty tv ale dostałam konstruktywny opieprz od jednej i się poprawiłam

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-18, 22:45   

DeadSally napisał/a:
Alone, byłam kiedyś mocno anty tv ale dostałam konstruktywny opieprz od jednej i się poprawiłam

Mimo wszystko mnie to ciekawi. :)

hikaru
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 201
Wysłany: 2017-01-18, 23:14   

tak ta słynna wojna ts - tv, telenowela

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-18, 23:20   

Z tego co zauważyłem to kobiety ts często zarzucają osobom tv m/k, że psują im PR, ponieważ ludzie kojarzą osoby tv występujące w mediach, a że nie wiedzą czym się różni tv od ts, to wrzucają wszystkich do jednego wora. Dla nich przebrany za kobietę facet to przebrany za kobietę facet. Nie są świadomi tego, że istnieją różne zjawiska.

Tak sobie o tym myślę i jakoś nie zauważam odwrotnego zjawiska, tzn. k/mów vs osoby tv k/m.

hikaru
użytkownik

Wysłany: 2017-01-18, 23:21   

Cytat:
Tak sobie o tym myślę i jakoś nie zauważam odwrotnego zjawiska, tzn. k/mów vs osoby tv k/m.

bo nie ma czegoś takiego jak tv km? :P

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-18, 23:23   

hikaru napisał/a:

A skąd wiesz?

hikaru
użytkownik

Wysłany: 2017-01-18, 23:24   

a słyszałeś kiedyś żeby ktokolwiek dostał taką diagnozę?

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2017-01-18, 23:26   

hikaru, hmm, a bożyszcze niektórych les i niektórych m/k czy k/m-ów czyli ruby rose?

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-18, 23:30   

hikaru napisał/a:
a słyszałeś kiedyś żeby ktokolwiek dostał taką diagnozę?

A to trzeba mieć diagnozę, żeby być transwestytą?

Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Wysłany: 2017-01-19, 00:17   

Armand napisał/a:
Z tego co zauważyłem to kobiety ts często zarzucają osobom tv m/k, że psują im PR, ponieważ ludzie kojarzą osoby tv występujące w mediach, a że nie wiedzą czym się różni tv od ts, to wrzucają wszystkich do jednego wora. Dla nich przebrany za kobietę facet to przebrany za kobietę facet. Nie są świadomi tego, że istnieją różne zjawiska.

A nie wiedzą, dlatego że media (zarówno środowiskowe, "normalsowe" jak i ideologicznie przeciwne) konsekwentnie łączą te zjawiska w jedno "MtF/transwomen". Nie dziwne potem, że TERFy zdobywają coraz większy posłuch, a Ameryka przeżywa moralną panikę toaletową.

Armand napisał/a:

A to trzeba mieć diagnozę, żeby być transwestytą?

Transwestytyzm w swojej najbardziej pospolitej formie to męski masochistyczny fetysz, IMO sama podstawa jego działania i społeczna nierówność płci czyni mało prawdopodobnym zaistnienie analogicznego zjawiska u kobiet...

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-19, 00:25   

hikaru napisał/a:

O dziwo, chodzą słuchy, że ja jestem tv K/M :P

Gabi
użytkownik

Punktów: 258
Wysłany: 2017-01-19, 01:36   

Alone napisał/a:
Zaskoczyła mnie fala nienawiści płynąca w jego kierunku od pań ts.
wydaje mi się, że zależność jest podobna do tej z jaką kobiety podchodzą do kobiet ts. Cos w stylu " kurde za kogo ona, on się ma? to ja jestem prawdziwa". Chyba tak to działa

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2017-01-19, 01:48   

Gabi napisał/a:
Cos w stylu " kurde za kogo ona, on się ma? to ja jestem prawdziwa"
niekoniecznie... od znajomych tv zdarza mi się właśnie słyszeć że jestem prawdziwa

Gabi
użytkownik

Wysłany: 2017-01-19, 01:51   

A od cisek tez?

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2017-01-19, 02:02   

Gabi, jejku, no nie. ale o to mi chodzi że to niekoniecznie do tv to leci. i nie przeczę - tv mogą powielać "złe memy".

Gabi
użytkownik

Wysłany: 2017-01-19, 02:06   

Złe memy powielają źli ludzie i nie ważne kim są.

ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus

Kim jesteś: ts
Punktów: 172
Wysłany: 2017-01-19, 08:33   

Cytat:

Nie wiem właśnie... Może transwestytom sprawia to jakąś chorą przyjemność.

Alone napisał/a:
Uprzedzę fakty i nawiąże... mam w domu koszyczek z plastikowymi jabłkami.

Jakoś mnie to nie dziwi, że TV ma w domu koszyczek plastikowych jabłek...

Piosenka o TV
https://www.youtube.com/watch?v=6a9RJ5ACR5w

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-19, 23:25   

ElżbietaFromage napisał/a:
Cytat:

Nie wiem właśnie... Może transwestytom sprawia to jakąś chorą przyjemność.

Alone napisał/a:
Uprzedzę fakty i nawiąże... mam w domu koszyczek z plastikowymi jabłkami.

Jakoś mnie to nie dziwi, że TV ma w domu koszyczek plastikowych jabłek...

Piosenka o TV
https://www.youtube.com/watch?v=6a9RJ5ACR5w

:-*

https://www.youtube.com/watch?v=fT7pFSfVZBI

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 931
Wysłany: 2017-01-20, 02:47   Re: Dlaczego transwestyci drażnią Panie ts?

Alone, zdaje mi się, że już kiedyś obszernie o tym pisaliśmy na tym forum :) Konkluzja była chyba taka, że może to wynikać z tego, że tv jakby "się bawią kobiecością", przyjmują ją jako rolę, grają ją czasami do perfekcji, a dla kobiet transseksualnych to jest po prostu życie, nie żadna gra, często powaga i cierpienie. Plus no faktycznie to mylenie pojęć, które nie zawsze jest winą transwestytów.

Mnie natomiast równie bardzo interesuje dlaczego transwestyci fetyszystyczni drażnią transwestytów podwójnej roli? może powód jest ten sam, co? :->

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 673
Wysłany: 2017-01-20, 06:22   

wendigo napisał/a:
Mnie natomiast równie bardzo interesuje dlaczego transwestyci fetyszystyczni drażnią transwestytów podwójnej roli? może powód jest ten sam, co?

O bardzo ciekawe pytanie. Ogólnie chyba jest tak, że w trans społeczności nie trudno o rozdrażnienie.

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-20, 10:55   

Ada75 napisał/a:

O bardzo ciekawe pytanie. Ogólnie chyba jest tak, że w trans społeczności nie trudno o rozdrażnienie.

Też odnoszę takie wrażenie. Maść na ból zadka by się przydało opatentować.

Zastanawia mnie też, czy może w niektórych przypadkach jest tak, że m/k niepewna swojego passingu i być może nieporadna w podejmowaniu starań by go mieć po prostu zazdrości tym osobom tv lub dq, które potrafią uzyskać fenomenalny efekt i robią to w jej mniemaniu tylko dla zabawy, czyli niepoważnie.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2017-01-20, 14:03   

Zabawa i relaks są w życiu równie ważne jak wyzbycie się dysforii.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2017-01-20, 15:47   

I realizacja fetyszy seksualnych, które nikogo nie krzywdzą :) Tylko z jakiegoś dziwnego powodu ludzie uważają seks i pragnienia seksualne za jakieś gorsze, brudne...

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-20, 20:13   Re: Dlaczego transwestyci drażnią Panie ts?

wendigo napisał/a:
Alone, zdaje mi się, że już kiedyś obszernie o tym pisaliśmy na tym forum :) Konkluzja była chyba taka, że może to wynikać z tego, że tv jakby "się bawią kobiecością", przyjmują ją jako rolę, grają ją czasami do perfekcji, a dla kobiet transseksualnych to jest po prostu życie, nie żadna gra, często powaga i cierpienie. Plus no faktycznie to mylenie pojęć, które nie zawsze jest winą transwestytów.

Mnie natomiast równie bardzo interesuje dlaczego transwestyci fetyszystyczni drażnią transwestytów podwójnej roli? może powód jest ten sam, co? :->

A drażnią?
Mnie nie przeszkadza że ktoś ceni sobie smak plastikowej kulki w ustach lub kręci go seks w lateksowym body z ćwiekami albo podnieca strojenie się w damską garderobę. :)

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2017-01-21, 00:45   

Wydaje mi się, że często drażnią - jak czytam wypowiedzi TV to wszyscy są podwójnej roli i rozwodzą się nad tym co, jak robią, jak się czują i że to nie ma nic wspólnego z fetyszem - tak jakby było coś złego w tym gdyby miało to coś wspólnego z fetyszem...

Bruce
użytkownik
Realista

Punktów: 28
Wysłany: 2017-01-21, 01:08   

Cytat:

To proste. Bo transwestyci to faceci, a panie TS to kobiety. A faceci drażnią kobiety - zwykle tak bywa, ofkors.

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-21, 13:57   

Haha! Bruce, masz u mnie lajka.

inka
moderator
to hell and back

Punktów: 194
Wysłany: 2017-01-21, 15:52   

Bruce napisał/a:
Cytat:

To proste. Bo transwestyci to faceci, a panie TS to kobiety. A faceci drażnią kobiety - zwykle tak bywa, ofkors.

dokładnie!
Ostatnio mam prace w której bardzo często spotykam grupy mężczyzn czasami po paru drinkach ( nie, nie jestem <nono> ) i większość zachowuje się jak małe rozbisurmanione dzieciaki bez żadnego respektu wobec swoich dziewczyn w rozmowie i traktowaniu. Jest to wręcz oburzające ale prawdziwe. Niestety przeciętny mężczyzna widzi kobietę jako tyłek i cycki. Biorąc to pod uwagę, transwestyta (nie każdy) odzwierciedla ten sam kontekst kobiecości, a mianowicie seksualną cielesność i przedmiotowość.

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Punktów: 463
Wysłany: 2017-01-21, 16:02   

No OK, a co, jeśli ten transwestyta jest gejem?

Sven
moderator

Punktów: 429
Wysłany: 2017-01-21, 16:10   

To widzi swojego chłopaka jako Adonisa z włócznią, a kobiety jako obcych z Wenus ;)

inka
moderator
to hell and back

Wysłany: 2017-01-21, 20:07   

kicur napisał/a:
No OK, a co, jeśli ten transwestyta jest gejem?

to wtedy jest Drag Queen a nie transwestytką, lol

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-22, 02:02   

wendigo napisał/a:
Wydaje mi się, że często drażnią - jak czytam wypowiedzi TV to wszyscy są podwójnej roli i rozwodzą się nad tym co, jak robią, jak się czują i że to nie ma nic wspólnego z fetyszem - tak jakby było coś złego w tym gdyby miało to coś wspólnego z fetyszem...

A! Kurde! Faktycznie! Ale z Tą odmianą tv związana jest ciekawostka i tym tv może być bliżej do ts niż nam się wydaje...

"Transwestytyzm fetyszystyczny traktować można jako rodzaj fetyszyzmu, jednak różni się od innych jego rodzajów. Fetyszyzm polega na tym, że dotknięta nim osoba wymaga pewnych przedmiotów czy też pewnych bodźców dla osiągnięcia podniecenia i satysfakcji seksualnej. Bez tych przedmiotów czy też bodźców nie może osiągnąć podniecenia i satysfakcji seksualnej, a więc fetysz jest ku temu niezbędnie konieczny, bądź też stanowi on po prostu najważniejszy bodziec podniecający daną osobę[2]. W przypadku transwestytyzmu fetyszystycznego występują pragnienia i fantazje dotyczące przebierania się w ubiory wiązane z przeciwną płcią. Towarzyszą im tego rodzaju zachowania[3]. Główna różnica oddzielająca transwestytyzm fetyszystyczny od fetyszyzmu po prostu polega na tym, że dotknięta F65.1 osoba dąży także do przybrania wyglądu płci przeciwnej[1]. Niektórzy mężczyźni z transwestytyzmem fetyszystycznym tylko przebierają się w kobiece ubiory. Mogą mieć swoje ulubione części ubioru, zakładać je podczas masturbacji bądź stosunku płciowego. Inni ponadto wykorzystują makijaż. Mogą też naśladować sposób poruszania się i zachowanie kobiet. Objawy te mają charakter nasilony i nawracający, a dotknięta nimi osoba odczuwa na skutek tych pragnień, fantazji czy działań podniecenie seksualne[3].

W transwestytyzmie fetyszystycznym wymienione objawy nie mogą występować jako skutek zaburzeń identyfikacji płciowej. Może jednak pojawić się dysforia związana z płcią. Fetyszyzm transwestycyjny nieraz natomiast współwystępuje z masochizmem seksualnym[3].

Jak wspomniano wyżej, istnieje transwestytyzm fetyszystyczny z dysforią dotyczącą płci. Wiąże się on z poczuciem dyskomfortu, wynikającego z odgrywania roli płciowej bądź z identyfikacji płciowej. Niekiedy dysforia ta nie mija przez całe życie. Zaburzenie to dotyka zwykle mężczyzn, kolekcjonujących ubrania kobiece i fantazjujących zarówno o kobietach, jak i mężczyznach. Przebierają się oni w te stroje, a podczas tych zachowań praktykują masturbację. W skrajnych przypadkach oprócz stale występującej potrzeby przebierania się osoba taka chce żyć jako osoba przeciwnej płci (zazwyczaj jako kobieta), pragnie terapii hormonalnej i operacyjnego dostosowania płci[3]. Objawy takie zazwyczaj występują jednak w transseksualizmie[4], zupełnie innym zaburzeniu. Osoba z transwestytyzmem fetyszystycznym zazwyczaj godzi się z jej płcią somatyczną, osoby transseksualne mają odmienne poczucie płci, odczuwając, że należą do płci odmiennej. Jednakże zdarza się, że osoba cierpiąca na transseksualizm fetyszystyczny z dysforią dotyczącą płci przestaje odczuwać podniecenie wywołane przebieraniem się, a pojawia się u niej przekonanie o przynależności do płci przeciwnej względem jej płci somatycznej. U osoby takiej rozwija się więc transseksualizm[3]."

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2017-01-22, 06:42   

Hmm... czyli tak jakby w ogóle należy jeszcze odróżnić transwestytyzm fetyszystyczny od fetyszu w kierunku damskich ubrań/bielizny? No to może mieć sens...

Np. bo kiedyś spotkałem się z takim ogłoszeniem na ogłoszeniach mojego miasta w kategorii "On szuka jego" gdzie facet napisał: "Lubię czasem ubrać damską bieliznę wtedy [podczas seksu itp.], nawet jeśli to na mnie zbyt kobieco nie wygląda" - to niekoniecznie mogło to mieć cokolwiek wspólnego z transwestytyzmem, może tylko fetysz bielizny. O ile dobrze rozumiem.

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-22, 11:45   

No dla mnie to nie jest do końca jasne czym miałby się różnić fetysz dotyczący damskich ubrań, a transwestycyzm fetyszystyczny. Rozumiem, że bywają przypadki z dysforią, ale jednak nie są swoiste dla definicji TVF. Są jednostkowymi przypadkami, które już wymykają się kategoryzowaniu.
Moim zdaniem zamiast transwestytyzm fetyszystyczny, bardziej przystającą nazwą jest fetysz transwestytyczny. Bo to bardziej fetysz niż transwestytyzm.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2017-01-22, 13:12   

Trzeba jeszcze odróżnić podniecenie z tytułu posiadania i używania ubrań przypisanych do płci przeciwnej biologicznie od festyszu tych ubrań, bo to tez dwie różne rzeczy.

Głowę daję, że niejedna tru m/k czuła podniecenie z z samego zbliżenia się do damskiego passingu i nie ma to nic wspólnego z fetyszyzmem. Sama tak miałam i nie powiem było to fajne, teraz niestety jestem stara baba i mnie to nie bierze mogę swobodnie nosić damskie spodnie bez gaci z hartowanej stali ;) .

( swoją droga na crossdressing.pl był kiedyś pomysł wykonania gaci z dętki i jedna dziewczyna takie sobie chwaliła <rotfl3> )

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 777
Wysłany: 2017-01-22, 13:20   

Armand napisał/a:
No dla mnie to nie jest do końca jasne czym miałby się różnić fetysz dotyczący damskich ubrań, a transwestycyzm fetyszystyczny.

1) podniecają cię czerwone szpilki, jarasz się na ich widok, jarasz się jak o nich myślisz, jarasz się jak kobieta cię nimi dotyka itp.
2) podnieca cię chodzenie w czerwonych szpilkach, wyobrażanie sobie, że chodzisz w czerwonych szpilkach itp.

hikaru
użytkownik

Wysłany: 2017-01-22, 14:16   

Nie ma czegoś takiego jak podział na transwestytyzm fetyszystyczny i niefetyszystyczny. To jest zupełnie nieakutalna już wiedza, niezgodna z obecnym stanem nauki.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2017-01-22, 14:21   

hikaru, a możesz uzasadnić, to ciekawe...

hikaru
użytkownik

Wysłany: 2017-01-22, 18:25   

http://www.theravive.com/...5-302.3-(F65.1)
Cytat:
Transvestic disorder is characterized by at least 6 months of experiencing recurring sexual arousal brought on by the act of cross-dressing. This arousal may manifest as sexual fantasies, behaviors, or urges that cause the patient significant distress or impairment in important areas of function, such as social or occupational settings. In transvestic disorder, feelings of distress at cross-dressing are separate from feelings of gender dysphoria, and individuals identify as their anatomical gender (The American Psychiatric Association, 2013).

Cross-dressing sessions may include as few as one item of clothing, such as an undergarment, or may be as extensive as full clothing, makeup, and wigs or hair styling. This is often accompanied by patterns of purchasing, wearing, and then throwing out cross-dressing clothing in an attempt to quit (The American Psychiatric Association, 2013).

Cross-dressing sessions typically leads to masturbation sessions in younger individuals, while older individuals typically delay gratification in order to extend the cross-dressing session. Individuals who are in sexual relationships may engage in intercourse with their partner either during or after cross-dressing sessions. It is important to note that transvestic disorder is distinct from fetishistic disorder where the target of the fetish is women's undergarments or clothing (The American Psychiatric Association, 2013).

(...)

Transvestic disorder is often co-diagnosed with autogynephilia, or a male's sexual arousal at the fantasy of himself as a woman, fetishism, and masochism, or the enjoyment of pain during sexual arousal. Interestingly, may cases of autoerotic asphyxia, or strangulation during sexual stimulation and ejaculation, is often associated with transvestic disorder in a statistically significant portion of autoerotic asphyxiation deaths (The American Psychiatric Association, 2013). There is also evidence that transvestic disorder and other paraphilic disorders may be related to diagnoses of obsessive-compulsive disorder, and may respond to traditional OCD treatment (Abdo, Hounie, de Tubino Scanavino, & Miguel, 2001).

In a study from Sweden, 2.8% of men and 0.4% of reported instances of transvestic fetishism, which was strongly correlated with pornography use, frequent masturbation, exposing genitals, voyeurism, and masochism, and yet the overall attitude toward transvestic activities was positive and very few expressed the distress required for diagnosis of transvestic disorder (Langstrom & Zucker, 2005).

In a similar study whose survey data was collected through Canada, it was found that adolescents with gender identity disorder and transvestic disorder showed significantly higher rates of general behavioral problems and difficulty maintaining social relationships (Zucker, et. all, 2012). This cultural difference in attitudes may indicate that the difference between transvestic fetishism (without negative feelings) and transvistic disorder (hallmarked by negative feelings) may be strongly related to social perceptions.

Ogólnie występujądwa rozdzielne zjawiska - GID (zaburzenie tożsamości płci) oraz transwestytyzm (zburzenie o charakterze parafilii). Dana osoba może mieć obie diagnozy jednocześnie, ale nie jest to ani regułą, ani nie czyni z tego żadnej dodatkowej jednostki.

Inaczej mówiąc, czym innym jest bycie osobą o tożsamości niebinarnej (to co kiedyś nazywano "podwójną rolą") a czym innym jest bycie transwestytą.

A transwestytyzmu k->m nie ma, ponieważ jest to wyłącznie męski fetysz związany silnie z masochizmem oraz częstym oglądaniem pornografii. Jedyne co sobie mogę wyobrazić, to TS km który jest jednocześnie transwestytą. :P

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2017-01-22, 18:44   

hikaru napisał/a:

A transwestytyzmu k->m nie ma, ponieważ jest to wyłącznie męski fetysz związany silnie z masochizmem oraz częstym oglądaniem pornografii. Jedyne co sobie mogę wyobrazić, to TS km który jest jednocześnie transwestytą. :P

Inni badacze twierdzą, że w ogóle u mężczyzn częściej występują parafilie, bo u mężczyzn jest słabsza identyfikacja z własną płcią, bo po urodzeniu muszą oni przejść od identyfikacji z matką do identyfikacji z ojcem. :P

Sven
moderator

Wysłany: 2017-01-22, 19:07   

A moim zdaniem parafilie u mężczyzn wynikają z dużego temperamentu seksualnego. I z tego, co oznacza dla kogo seksowność. Nawet "zdrowi" mają jakieś takie... np. niech żona założy seksowną bieliznę. W drugą stronę, kobiety raczej nie mają takich preferencji.

Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek

Punktów: 111
Wysłany: 2017-01-22, 19:30   

Swan napisał/a:
W drugą stronę, kobiety raczej nie mają takich preferencji.

Mają, mają, tylko się do tego z takich czy innych powodów nie przyznają. :p

.

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2017-01-22, 19:32   

Tak naprawdę to ja też tak myślę :p

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-22, 20:15   

Swan napisał/a:
A moim zdaniem parafilie u mężczyzn wynikają z dużego temperamentu seksualnego. I z tego, co oznacza dla kogo seksowność. Nawet "zdrowi" mają jakieś takie... np. niech żona założy seksowną bieliznę. W drugą stronę, kobiety raczej nie mają takich preferencji.

Ee... ale to znaczy, że jak mnie podnieca kobieta w seksownej bieliźnie, tzn. że to parafilia, jestem "niezdrowy" lub mam duży temperament?
A mnie się wydawało, że po prostu jestem wzrokowcem i podoba mi się kobieta, która mi się zawsze podoba, w dodatku w seksownej bieliźnie, z której i tak ją po chwili rozbiorę.
:shock:
I też uważam, że kobiety mają rzeczy, które je kręcą. Mogą być to inne rzeczy niż mężczyźni w seksownej bieliźnie, ale jednak.

hikaru
użytkownik

Wysłany: 2017-01-22, 20:24   

Cytat:
Ee... ale to znaczy, że jak mnie podnieca kobieta w seksownej bieliźnie, tzn. że to parafilia, jestem "niezdrowy" lub mam duży temperament?

To nie jest parafilia.

Sven
moderator

Wysłany: 2017-01-22, 20:48   

Raz, kobiety mają preferencje i co tam je kręci i podnieca, ale nie na facetów w seksi slipkach. Na ogół. A może to o tą wzrokowość chodzi i o to że łatwiej ją odseparować od osoby? Ja tylko teoretyzuję.

Hikaru, popieram. To chyba jest wręcz w normie.

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2017-01-22, 20:57   

trochę wartościowanie tu jest które wydaje mi się błędne.
w normie - dobrze.
parafilie/nie w normie - źle

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2017-01-22, 21:13   

Swan napisał/a:
A moim zdaniem parafilie u mężczyzn wynikają z dużego temperamentu seksualnego.

Też tak myślę. A nawet to i owo wiem z autopsji ;)

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-22, 22:28   

Armand napisał/a:
Swan napisał/a:

A mnie się wydawało, że po prostu jestem wzrokowcem i podoba mi się kobieta, która mi się zawsze podoba, w dodatku w seksownej bieliźnie, z której i tak ją po chwili rozbiorę.
:shock:
I też uważam, że kobiety mają rzeczy, które je kręcą. Mogą być to inne rzeczy niż mężczyźni w seksownej bieliźnie, ale jednak.

Taaa "męska seksowna bielizna" - to sprzeczność sama w sobie....

ale fetysze kobiece: długie włosy, drapiąca gęba, umięśnione ramiona, żylaste dłonie, zarośnięte klaty, nie owłosione klaty... to wskazuje raczej na preferencje dotyczące wyglądu partnera a nie czy w jakimś bodystockingu wskoczy do łóżka.

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2017-01-22, 23:07   

Osobiście mam tak, że kobiety pociągają* mnie raczej ubrane i to może być tak jakiś seksowny negliż jak i normalny, kompletny, ale chociaż trochę odstawiony strój.

Natomiast faceci pociągają* mnie raczej rozebrani lub prawie rozebrani, ew. wydłubywani właśnie z jakiejś koszuli i dżinsów.

I tak sobie jeszcze myślę, że o ile koncepcja seksownej bielizny na kobiecie jest dla mnie jak najbardziej zrozumiała, o tyle odnośnie facetów wszelkie te gejowskie paski i sznurki jedynie mnie śmieszą zamiast pobudzać.

* Z tym zastrzeżeniem, że od jakichś 20 lat moje libido funkcjonuje trochę jak jezioro okresowe w Afryce :-p

inka
moderator
to hell and back

Wysłany: 2017-01-23, 01:50   

Myślę że wszystko zaczyna się od charakteru i ilości danego hormonu. Skoro każdy/a ma w sobie obydwa z tym że mieszanka na ogol w oczywistych proporcjach. Kobiety Estrogen >90% a mężczyźni T >90%
A wiec różnica pomiędzy wpływem na psychikę T od E jest fascynująca. E powoduje o wiele bardziej emocjonalne i uczuciowe podejście a T wręcz przeciwnie jest hormonem agresji, cielesności, itd.
A wiec z reguły mężczyzna będzie widział świat a w nim kobietę dość powierzchownie, i tak samo będzie podchodził do strony seksualności. A kobieta wedle swej psychiki widzi świat i w tym mężczyzn pod względem emocji, i koneksji.

ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus

Punktów: 172
Wysłany: 2017-02-04, 20:43   

"
inka napisał/a:
A wiec z reguły mężczyzna będzie widział świat a w nim kobietę dość powierzchownie, i tak samo będzie podchodził do strony seksualności. A kobieta wedle swej psychiki widzi świat i w tym mężczyzn pod względem emocji, i koneksji.

Myślę, że to zdanie jest tak samo seksistowskie, jak to:
Uważa się, że kobieta jest głęboka, bo nie można w niej nigdy trafić na twardy grunt.

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 22:15   

inka napisał/a:
Myślę że wszystko zaczyna się od charakteru i ilości danego hormonu. Skoro każdy/a ma w sobie obydwa z tym że mieszanka na ogol w oczywistych proporcjach. Kobiety Estrogen >90% a mężczyźni T >90%
A wiec różnica pomiędzy wpływem na psychikę T od E jest fascynująca. E powoduje o wiele bardziej emocjonalne i uczuciowe podejście a T wręcz przeciwnie jest hormonem agresji, cielesności, itd.

Chyba zacznę brać hormony bo czasem nie rozumiem o czym piszecie...:D

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 22:19   

Alone, Męskie, czy żeńskie hormony ? :->

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 22:27   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Alone, Męskie, czy żeńskie hormony ? :->

Wygląd mam mało męski więc żeńskie... :-p

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 22:34   

Alone, Ale wtedy będziesz panią ts xD

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 22:46   

Alone, Ale wtedy będziesz panią ts xD

I tu bym się zastanawiał - skoro ts to fenomen związany z psychiką to mimo hormonów dalej byłbym tv choć na hormonalnym dopingu.

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 22:50   

Alone, Tak, ale tv K/M :->

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 22:52   

Alone, Tak, ale tv K/M :->

Ten zestaw skrótów podobno nie istnieje... :p

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 22:58   

Alone, A tam nie istnieje ! Jestem najlepszym przykładem dobrej zmiany: x tv M/K -> x ts M/K -> x / x K? -> IS tv K/M :D zwłaszcza to ostatnie

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 23:03   

Alone, A tam nie istnieje ! Jestem najlepszym przykładem dobrej zmiany: x tv M/K -> x ts M/K -> x / x K? -> IS tv K/M :D zwłaszcza to ostatnie

Jak to mawiali obywatele ZSRR: "Biez wodki nie razbieriosz!" :D

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-02-12, 23:03   

2in1_inkarnacje, tzn. że zachciało Ci się tranzycji m/k tylko po to, żeby potem robić tranzycję do k/m?

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2017-02-12, 23:13   

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 23:13   

Armand napisał/a:
2in1_inkarnacje, tzn. że zachciało Ci się tranzycji m/k tylko po to, żeby potem robić tranzycję do k/m?

Pewnie mu zimny wiatr dał się we znaki podwiewając kieckę i się wkurzył... <rotfl>

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 23:14   

Armand, Ale ja nie robię tranzycji do K/M :shock: Tylko się tak ubieram i zachowuję wyglądając* przy tym jak osoba fenotypowo żeńska.

*odnośnie wyglądania: jest to ogólnie utarty głos środowiska ts, lub pewnych grup osób cis, którego osobiście nie potwierdzę.

Nadiyah
użytkownik
użytkowniik

Punktów: 17
Wysłany: 2017-02-12, 23:17   

Alone napisał/a:
Pewnie mu zimny wiatr dał się we znaki podwiewając kieckę i się wkurzył...
zimno, bo pewnie rajstop nie miał! :P

2in1_inkarnacje, czemu nie uznasz siebie za osobę bigenderową?

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 23:18   

Armand, Ale ja nie robię tranzycji do K/M :shock: Tylko się tak ubieram i zachowuję wyglądając* przy tym jak osoba fenotypowo żeńska.

*odnośnie wyglądania: jest to ogólnie utarty głos środowiska ts, lub pewnych grup osób cis, którego osobiście nie potwierdzę.

Dobra! Bo się pogubiłem. :-) "IS" cóż to? (tu już bez wygłupów pytam).

Nadiyah
użytkownik
użytkowniik

Wysłany: 2017-02-12, 23:21   

IS(IS) hehe :P
a tak serio InterSeksualna osoba

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 23:22   

Alone, http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=2614

Nadiyah, Bo jestem tv K/M i mi to wystarcza <cwaniak2>

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 23:45   

Alone, http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=2614

Czyli jeśli jako tv za pomocą hormonów zmienię się fizycznie śmiało mogę się wpisać w diagnozę IS? Chociaż... co to (w dzisiejszych czasach) znaczy być mężczyzną a co kobietą? Bez sprowadzania tego do tylko płodzenia potomstwa? Stroje? Role społeczne? Wykonywane zawody? Sam nie wiem...

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-12, 23:54   

Alone, Nie, to trochę nie o to chodzi z IS. Z tym się dana osoba rodzi, bo gdy efekt hoirmonalny jest, stricte, wymuszony, to mówimy o TS.

WojtekM
moderator

Punktów: 390
Wysłany: 2017-02-13, 00:12   

Z TS też się człowiek rodzi.

Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-13, 05:52   

Alone napisał/a:
Czyli jeśli jako tv za pomocą hormonów zmienię się fizycznie śmiało mogę się wpisać w diagnozę IS? Chociaż... co to (w dzisiejszych czasach) znaczy być mężczyzną a co kobietą? Bez sprowadzania tego do tylko płodzenia potomstwa? Stroje? Role społeczne? Wykonywane zawody? Sam nie wiem...
Nie. Nie możesz. Interseksualizm to nie jest coś co możesz nabyć. Z tym się rodzisz. To jest w danej osobie biologicznie niezależnie od podjętej tej tranzycji, bądź nie. Tak samo jak biologiczna przynależność płciowa u TS.

Co do reszty. To obracając się w kręgach LGBTQ rzeczywiście wszystko da się obalić... Ale ludzie z świata "na zewnątrz" dalej te różnice mają. Poza tym... Nie umiem tego ująć w słowa, ale kobiety i mężczyźni są różni. Kobieta =/- Mężczyźnie, ale nie na zasadzie lepszości czy gorszości. Nie wiem jak to ująć insczej.

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-13, 23:38   

Uuuu - luuudzie! Trochę to wszystko skomplikowane ale już rozumiem. :) No i raczej zrezygnuję z "dopingu" ;) A po za tym wybaczcie mi niewiedze i ciekawość ale w gruncie rzeczy jestem tylko zwykłym tv... ot facecik z pociągiem do zmiany wyglądu... ;)

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-14, 18:19   

Arisu napisał/a:
HRT zmienia nieco więcej niż tylko wygląd :-p

Ba, wygląd na HRT powoli się zmienia. Przykładowo ja po 9 miesiącach.

Tak przypuszczam - i to właśnie jest najciekawsze! :)

Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-14, 21:17   

Alone napisał/a:
Arisu napisał/a:
HRT zmienia nieco więcej niż tylko wygląd :-p

Ba, wygląd na HRT powoli się zmienia. Przykładowo ja po 9 miesiącach.

Tak przypuszczam - i to właśnie jest najciekawsze! :)
Niezbyt. Bo jak zaczniesz brać z ciekawości, to możesz zrobić sobie poważną krzywdę. Hormony to nie zabawka ani coś do eksperymentowania.

Nadiyah
użytkownik
użytkowniik

Wysłany: 2017-02-14, 22:44   

Alone napisał/a:
Tak przypuszczam - i to właśnie jest najciekawsze!
jeśli przez 'najciekawsze' uważasz zachwiania gospodarki hormonalnej, karuzela uczuć, nie mówiąc o ginemakomastii, itp., no to spoko...

Alone, zamiast się bawić w hormony, lepiej zrób coś pożyteczniejszego…

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-14, 23:30   

Napisałem: że nie będę eksperymentował! O, tu: "No i raczej zrezygnuję z "dopingu" ". :) Bez obaw! Po za ta tym to wbrew bycia prawdziwym TV...hm...CD (jest jeszcze jakiś skrót nie będący związany z techniką audio-wideo?) :D A "ciekawe" w kontekście zmian w Was.

Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-15, 01:05   

Alone napisał/a:
Napisałem: że nie będę eksperymentował! O, tu: "No i raczej zrezygnuję z "dopingu" ". :) Bez obaw! Po za ta tym to wbrew bycia prawdziwym TV...hm...CD (jest jeszcze jakiś skrót nie będący związany z techniką audio-wideo?) :D A "ciekawe" w kontekście zmian w Was.
Raczej nie. Ale dzisiejsze pokolenie już raczej nie kojarzy VHS to może się sprawdzi :P

"zmian w Was" - Poczułam się jak eksponat w muzeum dziwności :|

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-15, 18:22   

Lagertha napisał/a:
Alone napisał/a:
Raczej nie. Ale dzisiejsze pokolenie już raczej nie kojarzy VHS to może się sprawdzi :P

"zmian w Was" - Poczułam się jak eksponat w muzeum dziwności :|

Bez przesady z tą "dziwnością"! :) Moja ciekawość nie ma nic wspólnego z niezdrową ekscytacją czy poszukiwaniem sensacji. To zdrowa chęć poznania i zrozumienia. :)

Kate
użytkownik
Avek nie mój.

Punktów: 82
Wysłany: 2017-02-18, 19:46   

Lagertha napisał/a:
dzisiejsze pokolenie już raczej nie kojarzy VHS

Oj tam, bez przesady. Pamiętam jeszcze magnetofony szpulowe w walizkach, a w domu nawet są gramofony w tym jeden z modeli bambino :)
Chyba że ja już nie zaliczam się jako "dzisiejsze pokolenie" ?

WojtekM
moderator

Wysłany: 2017-02-19, 04:34   

Alone napisał/a:
TV...hm...CD (jest jeszcze jakiś skrót nie będący związany z techniką audio-wideo?) :D

A jak wpisze się w przeglądarkę: "trans" to wyskakują tysiące stron firm transportowych <boisie>

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2017-02-19, 06:16   

AwryBoy napisał/a:

A jak wpisze się w przeglądarkę: "trans" to wyskakują tysiące stron firm transportowych <boisie>

W tym taka duża, międzynarodowa:

:mrgreen:

WojtekM
moderator

Wysłany: 2017-02-19, 08:34   

Freja powinna dostawać od nich hajs za nazwę :D

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2017-02-19, 13:32   

wendigo napisał/a:
AwryBoy napisał/a:

W tym taka duża, międzynarodowa:Obrazek :mrgreen:

Jest jeszcze takie coś (i tak pewnie wyglądali przed tranzycją) ;)

A swoją drogą, to pamiętam jak kiedyś jechałam na spotkanie LGBT a jakichś dwóch gości naprzeciwko mnie zaczęli gadać, że Freja to i Freja tamto. Najpierw zgłupiałam i zaczęłam węszyć jakieś spiski, ale po chwili się kapłam.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2017-02-19, 19:15   

dobre :lol: faktycznie można było się zdezorientować :P

Nadiyah
użytkownik
użytkowniik

Wysłany: 2017-02-19, 19:50   

to już wiemy czym się Freja zajmuje między postami na forum :lol:

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-19, 20:44   

Ten koleżka też jest trans:

:D

WojtekM
moderator

Wysłany: 2017-02-19, 21:00   

Alone napisał/a:
Ten koleżka też jest trans

Phi... Mięśniak nafaszerowany elektroniką <blee>

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-19, 21:36   

Alone napisał/a:

A skąd wiesz, że to nie jest ta koleżanka ? Albo ten koleżanek ? :->

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-19, 22:24   

AwryBoy napisał/a:
Alone napisał/a:

Phi... Mięśniak nafaszerowany elektroniką <blee>

No i można go podpiąć pod tv podwójnej roli. :D

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2017-02-20, 02:27   

Alone napisał/a:

bo by wyglądała jak postać z prawej: https://dl.dropboxusercontent.com/u/23790835/trsf.jpg :mrgreen: (btw. takie mamy zdjęcie naszej grupy wsparcia i się nazywa "transformers" :lol: i nikt postronny nie skuma o co chodzi :P )

Gabi
użytkownik

Wysłany: 2017-02-20, 03:12   

<mysli2> ja tam widzę dwie baby różową i niebieską choć ta różowa jakoś mi podpada <mysli>

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-20, 08:39   

Alone napisał/a:

Bo to Jazz a jedyna autobotka byla Red Alert. :-P

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-25, 11:18   

No i jestem zbokiem :D

[Ciach. Przegiełeś. Zapoznaj się z regulaminem forum:

3. zakazane rodzaje treści
3.3. Pornograficzne, ekshibicjonistyczne

/ Lagertha]
No to już mam wytyczne na samotne popołudnia: Wielkie dildo i masturbacja! :D
Ostatnio zmieniony przez 2017-02-25, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  

Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-25, 11:48   

Alone napisał/a:
[...]
Właśnie dlatego nie przepadam z TV. Dla was to jest tylko zabawa i forma zaspokojenia się. Podczas gdy mki po prostu chcą móc normalnie żyć i funkcjonować jako kobiety którymi są i nie chcą być kojarzone z TV, którymi nie są.
Zresztą.. sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Więcej do dodania nie mam w tym temacie.

Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-25, 12:18   

Lagertha napisał/a:
Alone napisał/a:
[...]
Właśnie dlatego nie przepadam z TV. Dla was to jest tylko zabawa i forma zaspokojenia się. Podczas gdy mki po prostu chcą móc normalnie żyć i funkcjonować jako kobiety którymi są i nie chcą być kojarzone z TV, którymi nie są.
Zresztą.. sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Więcej do dodania nie mam w tym temacie.

Podziwiam za czujność, oraz przepraszam za złamanie regulaminu. :) A co do skojarzeń - ci co chcą wiedzieć, wiedzą i odróżniają. Wiec cała ta Wasza fobia na punkcie transwestytów - dla mnie przynajmniej - jest zabawna. Masz w społeczeństwie ludzi zwyczajnych, którzy na mój widok gdy wychodzę enfemme z windy jestem transseksualny/transwestytyczny - oni nie odróżniają tych (dla nich) subtelności. :)

Nadiyah
użytkownik
użytkowniik

Wysłany: 2017-02-25, 12:22   

Tylko patrz, że społeczeństwo wrzuca osoby trans do jednego worka - niezależnie czy osoba jest tv czy ts. No i niestety odbija się to na osobach ts :(

Odpowiedz do tematu