Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiś dobry/zły film, czyli...
Autor Wiadomość
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2015-06-10, 01:18   Jakiś dobry/zły film, czyli...

... co ostatnio oglądaliście wartego polecenia/zniechęcenia czy też innej uwagi :)

Ja widziałam "Bezwstydnego Mordecai'a" - naprawdę fajna komedia - wreszcie jakaś, która nie jest romantyczna (bleh), bo takie głównie kręcą. I Johnny Depp w głównej roli :)

A z innej bajki - bajkę :) "Paddingtona" :) Całkiem przyjemna, zwłaszcza dlatego, że książki o nim czytała mi Mama w dzieciństwie :) Choć film trochę (delikatnie mówiąc) odbiega od pierwowzoru, to jednak misiek jest tak sympatyczny, że warto poświęcić te 1,5h. :)
Ostatnio zmieniony przez Fadi 2015-06-10, 01:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-06-10, 01:31   

"Mój syn Helen": https://www.youtube.com/watch?v=LiQium9mrPY o m/k :) całkiem ok.
_________________
 
 
avery
użytkownik


Kim jesteś: tg
Posty: 97
Wysłany: 2015-06-10, 08:29   

mad max fury road, moim zdaniem 10/10. dobry film akcji z dobrą fabułą i pysznymi efektami specjalnymi, absolutnie warto
_________________
używam form żeńskich, jestem płci niebinarnej (nie kobietą)

for every warrior down a million born in his place
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-10, 10:57   

"Chappie" - wczoraj widziałam, bardzo mi się podobał. No i daje dużo do myślenia. Zwłaszcza przy dialogach z "stwórcą".
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-06-10, 13:37   

wendigo napisał/a:
"Mój syn Helen": https://www.youtube.com/watch?v=LiQium9mrPY o m/k :) całkiem ok.

Szkoda, że nie ma ang napisów :(
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-06-10, 14:26   

Ja nie mogąc spać po raz kolejny popsułem sobie mózg Salo http://www.filmweb.pl/fil...odomy-1975-9330
A oprócz tego to oglądam Kieślowskiego, ale wiem, że dla niektórych to nudne, czarno-białe twory. :roll:
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-10, 15:38   

Też widziałam "Mein Sohn Helen" - jest w porządku. Ale nie uważam go za komedię, tak jak jest to w opisie. Wiele rzeczy które tam są przeżyłam sama i nie uważam tego za śmieszne. Teorytycznie mogłabym zrobić napisy, ale nie bardzo wiem jak się je robi :-P
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-06-10, 19:32   

Nie koniecznie ostatnio, ale moje ulubione SF z punktacją w skali (0-10), licząc od najnowszych:

7 Czarownica / Magnificient
6 Na skraju jutra
6 Gra Endera
7 Europa Report
7 Grawitacja
6 Ona / She
7 Troll hunter
7 Project Monster
6 REC
7 Jestem Bogiem (nie ten o rapowym Magiku)
7 Strażnicy / Watchmen
7 Frequently Asked Questions About Time Travel
7 Przenicowany świat
6 Igrzyska Śmierci (cała seria w ogólnóści)
7 Strefa X / Monsters
8 Melancholia (2011)
8 Incepcja
9 Gattaca
7 Autostopem przez galaktykę
6 2012
7 28 dni później
7 Człowiek z Ziemi
7 Primer (2004)
7 Zbrodnie czasu (2007)
6 Przez ciemne zwierciadło
7 Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
10 Labirynt fauna
7 Dystrykt 9
7 V jak vendetta
8 King Kong (2005)
7 Efekt motyla
10 Southland Tales
10 Donnie Darko
7 Truman Show
6 Solaris (Sonneberga)
7 Kroniki Riddicka
7 Sin City
7 Impostor: Test na człowieczeństwo
6 Pitch Black
7 Raport mniejszości
10 12 Małp
7 Cela (2000)
8 Ghost in the Shell
7 Matrix (tylko 1-szy)
10 Cube (tylko i wyłącznie 1-szy)
8 Faceci w czerni (1-szy)
5 Wild Wild West
7 Piąty element
8 Marsjanie Atakują!
10 Delikatesy
8 Niebo nad Berlinem
6 Ucieczka z Nowego Jorku
10/10 Blade Runner
10/10 Odysea Kosmiczna 2001
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-06-10, 19:35   

nikonikt napisał/a:
Ja nie mogąc spać po raz kolejny popsułem sobie mózg Salo http://www.filmweb.pl/fil...odomy-1975-9330

Jeżżuszie. Dałeś radę toto obejrzeć? Jak lubię BDSM, tak przy tym zupełnie wymiękłam i tylko po łebkach poskipałam.
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-06-10, 21:01   

Freja napisał/a:
nikonikt napisał/a:
Ja nie mogąc spać po raz kolejny popsułem sobie mózg Salo http://www.filmweb.pl/fil...odomy-1975-9330

Jeżżuszie. Dałeś radę toto obejrzeć? Jak lubię BDSM, tak przy tym zupełnie wymiękłam i tylko po łebkach poskipałam.


Dałem. Lubię pokręcone filmy z pogranicza sztuki i bezguścia :D
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-06-11, 02:30   

Ja niby też lubię ale to jest takie jakieś... nie wiem :roll: Raz obejrzałem i wystarczy. Jak już coś ma być BDSM to ma być podniecające, a to... no cóż, zdecydowanie nie jest :P

Lagertha napisał/a:
Też widziałam "Mein Sohn Helen" - jest w porządku. Ale nie uważam go za komedię, tak jak jest to w opisie.

No właśnie, ja też jakoś za bardzo komedii nie dostrzegłem. Raz może się zaśmiałem.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 07:06   

Też muszę zrobić moją listę ulubionych SF. Trochę tego jest ale tytyuły w więkoszości inne poza klasyką :)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-06-11, 09:51   

wendigo napisał/a:
Ja niby też lubię ale to jest takie jakieś... nie wiem :roll: Raz obejrzałem i wystarczy. Jak już coś ma być BDSM to ma być podniecające, a to... no cóż, zdecydowanie nie jest :P

I podejrzewam, że nawet nie miało być.
No chyba, że ja jednak jestem w tych BDSM-owych kwestiach wręcz obrzydliwie normalna.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-06-11, 10:52   

Niee, też podejrzewam, że nie miało być. Po prostu no nie wiem... nie widzę sensu w oglądaniu tego ;) chyba, że z ciekawości, to raz można. Z resztą książka i tak jest mocniejsza :P ale też nie przeczytałem, nawet raz, bo niby coś "wow, taki tekst..." a człowiek czyta takie pierdoły i po którymś opisie zwyczajnie go nudzą... :roll:
_________________
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-12, 14:05   

jakiś film o FTM albo MTF na dzisiejszy wieczór? ktoś coś poleca? obejrzałbym coś. i najlepiej bez lektora, ewentualnie napisy. lektora nie trawię 8-)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-06-12, 14:19   

Coś się musi stać 2014 (Nånting måste gå sönder)
_________________
Freja Draco
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-13, 09:31   

uhum , dzięki:) a w jakim to będzie języku? :-P
no wczoraj miał być film, ale właśnie zepsuł mi się głos w laptopie. ciekawe... a wieczór był zbyt piękny, żeby ślęczeć i to (próbować) naprawiać, więc gapiłem się godzinami w rozgwieżdżone niebo... :-D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-06-13, 09:51   

Szwedzkim, ale łatwo da się wyguglać z polskimi napisami.

p.s. Co do nieba, jak najbardziej rozumiem opisywaną namiętność :)
_________________
Freja Draco
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-15, 21:10   

http://ninateka.pl/film/p...du-jan-holoubek

Polecam!
Co by było gdyby Polska to był dalej PRL? Ciekawa konwencja. Mnie się spodobało. Miejscami humorystyczne (z dzisiejszej perspektywy) ale bym określił jako tragi-komedia...choć fachowym słownictwem nie potrafię się posługiwać :lol:
Tak jakby komuś się zatęskniło do dawnych laaat...i nie za długie jest ;-)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-06-15, 22:07   

Cytat:
Co by było gdyby Polska to był dalej PRL?

Dopiero zaczęłam toto oglądać, ale wielkie dzięki. Co prawda podejrzewam, że PRL zmieniłby się jednak w większym stopniu, bo toto tutaj, to są jakieś lata 80, plus trochę nowszych technologii, ale klimat jest nieziemski :)
_________________
Freja Draco
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-15, 22:18   

Jejku, ale to smutne i daje do myślenia. Ale musze sobie zrobić przewę, wytrzymałam 31 minut. Po prostu cały czas zmusza mnie ten film do różnych rozmyślań. Na przykład w scenie z telefonem komórkowym. Od razu spojrzałam na mojego iphona który robi mi aktualnie za router do kompa i utonęłam w myślach...

Dzięki, za film. Jak dla mnie genialny. I oglądając go cieszę się że nie znam tych strasznych czasów komunizmu.
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-15, 23:02   

to co zwróciło moją największą uwagę to ta mentalna opresja. kiedyś marzyłem o tym, żeby się przenieść do tamtych czasów...chociaż na tydzień. poczuć klimat. no wiecie. ale wydaje mi się, że ludzie żyli w strasznym...strachu wtedy. to chyba jest najgorsze.
film, który pozwala docenić swobody i prawa jakie w tej chwili mamy (przynajmniej żyjąc w Europie) i spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy, choć jeszcze pozostaje wiele do życzenia.

a na 1szej scenie z telefonem, gdy ta dziewczyna wyciągnęła swoją cegłę akurat rżałem. było to dla mnie mega komiczne.

fakt, film przedstawia Polskę raczej z lat 80' z pewnymi różnicami. ale myślę, że to dobra konwencja. uwypukla pewne ...absurdy, i pozwala bardziej wczuć się w klimat tej zgnilizny i beznadziei, jakkolwiek by nie była sentymentalna. przecież tak lubimy wracać do przeszłości... ;-)
 
 
autumn
użytkownik
Mhrok

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 14
Posty: 310
Skąd: Jukej
Wysłany: 2015-06-16, 08:03   

avery napisał/a:
mad max fury road, moim zdaniem 10/10. dobry film akcji z dobrą fabułą i pysznymi efektami specjalnymi, absolutnie warto


10/10. Would watch again. Byłam w kinie już dwa razy. Raz na 2d tuż po premierze, drugi raz w zeszłym tygodniu na 3d.

A z zaskakująco dobrych aktualnych filmów to w zeszłym roku wyszedł Edge of Tomorrow z Cruisem. Polecam całym sercem. Z tego rocznych poza Mad Maxem też Ex Machina, ale już bez szaleństw.

A takto ostatnio seriale wypadają naprawdę super. Ale to chyba nie o nich temat. Ale Sense8 rządzi! :) Wachowscy rechabilitują się bo failu w postaci Jupiter Ascending
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-06-16, 09:54   

Misiek napisał/a:
to co zwróciło moją największą uwagę to ta mentalna opresja. kiedyś marzyłem o tym, żeby się przenieść do tamtych czasów...chociaż na tydzień. poczuć klimat. no wiecie. ale wydaje mi się, że ludzie żyli w strasznym...strachu wtedy. to chyba jest najgorsze.

Paradoksalnie rzeczywistość przedstawiona w tym filmie jest tak naprawdę bardziej opresyjna niż lata osiemdziesiąte (wyjąwszy może sam okres stanu wojennego). Ogólna beznadzieja była, po papier toaletowy stało się w kolejkach, ale przez kilka ostatnich lat nikt już nawet nie udawał, że bierze na serio tę całą propagandę. Popularne, puszczane w radiu i tv zespoły praktycznie otwarcie krytykowały system i "wiekuistą przyjaźń z ZSRR", np:
https://www.youtube.com/watch?v=gXN8AHojMs4
https://www.youtube.com/watch?v=8unEo4tdVVQ
https://www.youtube.com/watch?v=iAkBnaCfuOw
Wtedy byłam zbyt smarkata, żeby to zauważać i się nad tym zastanawiać, ale jak dzisiaj słucham tych kawałków, to się za głowę łapię, że one przez cenzurę przeszły i leciały na cały kraj :D

Poza tym był Jarocin i tam było wolno już prawie wszystko. Komuniści z resztą celowo zgodzili się na istnienie takiego festiwalu, żeby upuścić trochę pary i pozwalać na taką zadymę w jednym odizolowanym miejscu, zamiast dymić wszędzie dookoła.

Misiek napisał/a:
a na 1szej scenie z telefonem, gdy ta dziewczyna wyciągnęła swoją cegłę akurat rżałem. było to dla mnie mega komiczne.


A to akurat - myślę - było dość realistyczne.

Takiego Walkmana w 1979 zbudowało Sony:
http://www.walkmancentral.com/products/tps-l2

A takiego prawie dziesięć lat później, w 1987 zdołała stworzyć światła myśl techniczna komunistycznej Polski:
http://www.sztuka.net/pal...ckSum=916345304
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-16, 17:58   

No lata 80' to ponoć już był "lajt". Ale wcześniej to chyba niefajnie było...choć na filmach się fajnie ogląda ;-)

nigdy nie myślałem o tych utworach w tych kategoriach, albo się nie wsłuchałem. (chociaż ten 3 to nie do końca znam) ale ja smarkacz jestem. nie mniej jednak uważam ten okres za szalenie ciekawy w polskiej muzyce.
niestety jest taka zależność im większa opresja tym sztuka ambitniejsza. a może się mylę...

Ej, a co temu Kajtkowi dolegało? jeszcze jaki ciekawy dizajn, sony jakiś taki przewidywalny i zbyt nowoczesny :lol:
taaak, ale nie raz słyszę anegdoty z ust taty nt. rodzimej myśli technicznej czasów PRL-u. choć on też zahaczył o ten okres jako "smarkacz". ;-)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-06-16, 20:12   

Misiek napisał/a:
Kajtkowi dolegało?

Duże bydlę w czasach kiedy walkmany zdążyły się już znacznie zmniejszyć i często wzbogacić od odbiornik radiowy:


Cztery paluszki zasilania, kiedy zachodnim wystarczały dwa.

Brak przewijania do tyłu.
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-16, 22:45   

brak przewijania do tyłu?! :shock: o kurde, nie wiedziałem, że takie cudo może istnieć.
taaak, polski naród zawsze kreatywny był :lol:
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2015-06-17, 00:33   

Misiek napisał/a:
brak przewijania do tyłu?! :shock:


O ile dobrze pamiętam, można było przekręcić taśmę na drugą stronę, przejechać kawałek do przodu, przekręcić znowu i było to takie właśnie robocze przewijanie do tyłu ;)
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2017-01-13, 20:26   

Oglądałem ostatnio "Autopsję Jane Doe". Słyszałem wiele pozytywnych opinii, więc ciekawość wzięła górę. Przyznam, że pomysł nawet ciekawy, początek wciąga, ale później zabrakło chyba pomysłów, bo nie było oryginalnie - choć się tak zapowiadało. Jak dla mnie to zwykły średniak - obejrzeć można, ale szału nie ma.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-01-15, 18:51   

Misiek napisał/a:
http://ninateka.pl/film/p...du-jan-holoubek

Skojarzyło mi się z obecnymi chinami. Blokowany internet i przydział telefonów.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-21, 22:02   

Dzisiaj na TVP Kultura będą "Płynące wieżowce". Na pewno będę go oglądał (po raz któryś już). Zdziwiłem się tylko, że publiczna ma w programie film o miłości gejowskiej :-o
_________________
 
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2017-07-21, 09:44   

Oglądałem niedawno "W starym dobrym stylu". Ciekawa, zabawna komedia o starszych panach, którzy chcą obrabować bank.
Ostatnio usłyszałem o filmie "Trzy pokolenia", który porusza tematykę transeksualizmu. Osobiście jeszcze nie oglądałem. Ponoć dobry. Czy ktoś z Was widział ten film i mógłby się podzielić wrażeniami?
 
 
Chucky
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 97
Wysłany: 2017-07-21, 12:35   

"3 pokolenia" właśnie skończyłem oglądać. Wcześniej film nosił tytuł "about Ray" i szukałem pare miesięcy wersji z polskim lektorem bądź napisami, ale pod nowym tytułem jest na zalukaj. Spodziewałem się już po zapowiedziach, że film będzie super i się nie zawiodłem.
Bardzo pozytywna historia, wspaniała rodzina, aż nie wiem czy to realne.
Polecam każdemu!
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-28, 17:13   

Ja polecam Kochaj, komedia polska

Nie zadzieraj z fryzjerem bekowy film kupa śmiechu

Poranek kojota, chłopaki nie płaczą bekowe komedie polskie

Symetria, historia polskiego więźnia

Kiler 1 kilerów 2 ch itd
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2017-12-29, 13:06   

"Klub winowajców" - młodzieżowy film w dość ciekawy i prosty sposób opowiadający o różnicach, oczekiwaniach, narzuconych rolach społecznych, konflikcie między dorosłymi a dzieciakami. Czyli takie tam problemy młodości.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-29, 20:53   

"Ex Machina" - Test Turinga i daje do myślenia.
"The Arrival" - Na ziemię przybywają obcy i ludzie próbują się z nimi porozumieć. Piękny wizualnie i ma bardzo przejmującą muzykę. W ogóle chyba to jeden z niewielu filmów, który mnie za każdym razem wzrusza i zmusza do wielu rozmyślań.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-12-30, 02:02   

Lagertha napisał/a:
"Ex Machina" - Test Turinga i daje do myślenia.

Pełna zgoda. Chyba najlepszy film o SI jaki w życiu widziałam, mimo tego że w sumie kameralny i nieefekciarski.

Lagertha napisał/a:
"The Arrival" - Na ziemię przybywają obcy i ludzie próbują się z nimi porozumieć. Piękny wizualnie i ma bardzo przejmującą muzykę. W ogóle chyba to jeden z niewielu filmów, który mnie za każdym razem wzrusza i zmusza do wielu rozmyślań.

Nie jest źle, ale tak się składa, że najpierw przeczytałam opowiadanie, na motywach którego go nakręcono. Opowiadanko, było moim zdaniem mistrzostwem świata, film już niestety nie.
_________________
Freja Draco
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-30, 02:13   

Freja napisał/a:
Pełna zgoda. Chyba najlepszy film o SI jaki w życiu widziałam, mimo tego że w sumie kameralny i nieefekciarski.
Podobnie. Ale to tylko pokazuje, że nie trzeba robić super efekciarskiego filmu by mieć świetną i trzymającą w napięciu historię.
Freja napisał/a:
Opowiadanko, było moim zdaniem mistrzostwem świata, film już niestety nie.
Ja nie znam opowiadania. Więc pewnie dlatego też inaczej go odbieram.

Btw. Z SF mogę jeszcze polecić serial "The Expanse" - w skrócie to opisałabym go, że akcja dzieje się w skolonizowanym (naszym) układzie słonecznym gdzie występują coraz większe napięcia polityczno-społeczne i wojna między Ziemią a Marsem może w każdej chwili wybuchnąć. Więcej nie napiszę, bo nie chcę spojlerować. Ale moim zdaniem serial jest niezwykle klimatyczny i oryginalny.
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2018-02-26, 11:25   

"Rytuał" (2017r.) - taki sobie ten horror. Były tam z dwa, może z trzy, momenty z dreszczykiem. Jeśli chodzi o fabułę to sumie nic nowego, dużo momentów było do przewidzenia, ale mogło być lepiej, ponieważ jakiś pomysł tam był, tylko że niewykorzystany do końca. I znowu mamy film, gdzie twórcy idą na łatwiznę z wyjaśnianiem historii.
 
 
Kluska
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 243
Wysłany: 2018-03-07, 21:38   

"Kształt wody" - różne rzeczy o tym filmie powiedziano, dla jednych arcydzieło, dla drugich kaszana.
Obejrzałam i podobało mi się. Film bardzo w moim stylu, niektóre wątki można było pociągnąć lepiej, ale imo wyszło okej.
Co do tej całej gadki o Oscarach - gust jak [terefere], każdy ma własną i bez sensu toczyć o to wojny, toteż nie będę się zagłębiać.
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2018-11-07, 16:15   

"Upgrade" - ciekawy film, potrafiący wciągnąć. Początek trochę przewidywalny, ale później się rozkręca. Podobało mi się, że twórcy zdecydowali się właśnie na takie zakończenie - bardzo tutaj pasuje. Inne popsułoby całą historię.
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2018-11-14, 14:32   

"Zakonnica" - horror ma ciekawe momenty, pomysł, ale potencjał niewykorzystany. Średni taki wyszedł.
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2020-06-01, 15:06   

"Na noże" - kryminał z odrobiną humoru. Wciągający, z ciekawą historią i trochę w starym stylu.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-09, 08:18   

artmuseum.pl/pl/filmoteka/praca/majdrowicz-piotr-nieporozumienie-2

Ja chciałbym polecić ten film, który już nie 1 raz obejrzałam.
Jest to 1 polski film, gdzie wątek homoseksualności została zarysowana pozytywnie/neutralnie jak na czasy PRL. Film jest zupełnie undergroundowy i nieznany szerszej publiczności nawet z tego pokolenia.
Krótki, bo kilkanaście minut trwa i bez słów. Ale naprawdę warto obejrzeć. Jak na tamte czasy ewenement.
Do zobaczenia jest pod tym linkiem co dałam na początku. :-)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11