Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne sytuacje płciowe c d
Autor Wiadomość
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-06-24, 23:11   

Siłownię na osiedlu mi zamykają. Chodzę na nią z matką. W damskiej szatni wisi kalendarz z napakowanymi facetami bez koszulek. Matka powiedziała mi: "Popatrz na wszystkie miesiące. Napatrz się, bo na tej twojej filologii będą same lalusie i cieniasy."

Beka z niej, lubię niskich, chudych, metroseksualnych "lalusiów".
_________________
ojej
 
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-06-24, 23:16   

Castor, na jaką filo idziesz?
_________________
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-06-25, 21:10   

Karatajew, angielską.
_________________
ojej
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-07-01, 20:43   

Mijała mnie dzisiaj laska na rowerze w towarzystwie jakiegoś chłopaka. No i ta laska, zważywszy na wysokość czoła wyglądała mi na TS, wiem trans radar / trans paranoja, ale aż się za nią obejrzałam po to, żeby zobaczyć, że ona też się za mną ogląda. No i teraz się zastanawiam, jaką z kolei ona musi mieć prywatną paranoję. A może serio jakaś TS?
_________________
Freja Draco
 
 
yaasco
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 19
Posty: 115
Wysłany: 2018-07-02, 08:26   

kolejny raz bycie wzietym za syna swojej partnerki :roll:
mnie w sumie śmieszy :shock:
ją dobija
(dwa lata róznicy miedzy nam)
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-22, 19:56   

Agnieszka Podsiadlik - trans głos.
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2018-07-29, 15:28   

Ja w celu eksperymentowania z płcią uznałam, że zacznę pisać tutaj używając żeńskich końcówek. Póki co jest mi raz dziwnie, a raz bez przeszkód, ale kiedyś robiło się to nagminnie, więc z oceną chcę poczekać aż trochę czasu minie.

Ale do tematu.

Kiedyś miałam długie włosy do ramion i one naturalnie się kręciły tworząc fajne loczki :mrgreen: Dodać do tego moją gruszkową budowę, to zdarzyło się, że jakaś starsza kobieta wzięła mnie za dziewczynę i wprost zapytała "Przepraszam Panią". Poprawiłam ją z uśmiechem na twarzy, to mnie przeprosiła i poszła dalej.
Parę dni temu miałam podobną sytuację - wysyłam do jednej kobiety maila, podpisuję się jako ja, wszak to w ramach pracy. I zostaję w odpowiedzi nazwany "Kamila". No to ja ze śmiechem na ustach odpisuję "Kamil z tej strony, ale Kamilą też mogę być" :-p

Za to najlepsza sytuacja to była jak pierwszy raz mnie dalsi krewni zobaczyli w długich włosach. Był to szok, bo byłam pierwszym w rodzinie facetem o długich włosach. Dotąd zawsze były tylko fryzury januszowe, albo krótkie włosy, ewentualnie jakieś nażelowane, wiecie, typowe disco-polo i takie tam. Wuj by jakoś rozładować napięcie i by było śmiesznie wstał, podbiegł wołając "Ja Pani pomogę, Pani się nie męczy z tym ciężkim plecakiem!" po czym zabrał mi plecak i zaniósł na piętro. Dla mnie to tam zabawnie było, a i reszta osób w domu wrzuciła na luz :roll:
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-07-29, 18:22   

Niezmiennie mnie zadziwia, że ludzie uważają dłuższe włosy za domenę kobiet. Tak jakby facetom nie rosły.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2018-07-29, 19:49   

W przypadku takiego Podlasia to bym nie powiedziała, że stereotypy - tamtejsi ludzie są strasznie przywiązani do gadania "Co wypada, a co nie wypada", "Co jest NORMALNE", albo do patrzenia się jak robi większość, jakby to była jakaś realna miara podczas, gdy tam każdy się pilnuje przed każdym, byleby nie zostać źle ocenionym. Więc dla nich normą jest, że faceci mają krótkie włosy i nie wypada, by miał długie, bo to jest dziwne i "OMG, co ludzie powiedzą?!".
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2018-07-29, 20:14   

remick76 napisał/a:
Kamko napisał/a:
"OMG, co ludzie powiedzą?!".

Kamko, nigdy w życiu nie przyszło mi to do głowy. Zawsze miałam na to 'wywalone'. Ale ja nie jestem z Podlasia.


No trudno by Ci do głowy przyszło coś, o czym piszę, że jest bardzo często - jeśli nie zawsze - spotykane u starszego i częściowo u naszego pokolenia, na Podlasiu podczas, gdy z Twojego profilu wynika, że jesteś z drugiej strony Wisły :P

Ja cóż, niestety, ale z powodu tego, że z takiej rodziny jestem, to jestem skażona takim myśleniem. Na szczęście dzięki dorastaniu w innych regionach to skażenie nie jest takie mocne i z biegiem lat nieco osłabło.
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-07-30, 18:20   

Byłem na jednodniowej wycieczce z rodziną do jakiegoś lokalnego zadupia z jeziorkiem. Niestety, nie mogłem pływać (najazd Armii Czerwonej). Siedziałem sobie na kocu, czytałem Lovecrafta i umierałem z gorąca. Wstałem pójść się przewinąć. Podszedłem do dziadka klozetowego z hajsem w jednej łapie, podpaską w drugiej, a on pomocnie "Jakby co, pisuar to pierwsze drzwi na lewo" :shock:

A matka (anty transowa) rzuciła ni z gruchy ni z pietruchy, że przypominam jej mojego ojca za młodu :lol:
_________________
ojej
 
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-08-05, 20:45   

Jangmi, padłam hehe :p :p :p
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-05, 21:31   

Jangmi, pięknie go zgasiłaś XD
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-08-06, 08:46   

Mam takie pytanie lekko od czapy:
Czy "no" może w angielskim robić za przedimek?

No bo mielibyśmy:
"I am not a man" - nie jestem facetem.

I teraz:
"I am no man" - nie jestem żadnym facetem.
To jest na pewno poprawne w takiej formie?
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-08-06, 10:52   

Arisa napisał/a:
Freja, man też znaczy człowiek. Wypowiedź jest więc dwuznaczna.

Znaczy też. Ale jak laska w kolczudze zdejmuje hełm i zarzeka się, że ona nie jest żaden "man", to chyba wiadomo, o które znaczenie słowa jej chodzi.

No bo gdyby np, twierdziła, że "It's a small step for a man..." to wiadomo :)
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-06, 10:55   

Freja, chyba może bo istnieje też fraza "i am no match", "there is no way" i pewnie wiele więcej., ale żadnego degree nie mam więc chętnie się dokształcę w tej materii.
_________________
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-06, 11:30   

Nie zapominacie, że jej słowa są "przekładem" ;-) na angielski i innego języka, który wcale nie musi mieć takich samych jak on znaczeń, reguł, a jakoś to trzeba było po angielsku upakować :lol:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-08-06, 12:38   

Dalialama napisał/a:
"there is no way"

No owszem. A ogólnie to chyba ogarnęłam: "no" nie robi tu za zastępczy przedimek tylko określa ilość, a wtedy nie trzeba przedimka.
_________________
Freja Draco
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-07, 13:43   

To nie było dziwne, ale było związane z płcią i było symboliczne. Parę dni temu szedłem przez osiedle z placykiem na środku i bawiło się tam dwoje dzieci - dziewczynka i chłopczyk. Bawili się razem kamieniami i żwirem, a parę metrów dalej leżały porzucone zabawki: lalka Barbie i Iron Man.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-08-07, 14:47   

Freja napisał/a:

I teraz:
"I am no man" - nie jestem żadnym facetem.
To jest na pewno poprawne w takiej formie?

Miałem kiedyś taki sam problem bo refren w piosence był I see no tree i początkowo uznałem to za rażący błąd, ale potem tak dodałem sobie wykształcenie wokalisty+ to że na zagranicznych stronach też pojawia się "no" takim kontekście i to dość często więc to jak sądzę jest poprawne. Dziwne że przez całą swoją edukacje ang w szkole nie przypominam sobie takiego czegoś.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-07, 22:07   

Mr. X napisał/a:
Dziwne że przez całą swoją edukacje ang w szkole nie przypominam sobie takiego czegoś.


Angielski ma trochę inną logikę niż polski, a poza tym język potoczny jest zupełnie inny i opiera się na skrótach i idiomach. Tak, tego zdecydowanie nie uczą w szkole.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 23:05   

Z Oxfordzkiego słownika:

Cytat:
DETERMINER
1. Not any.

‘there is no excuse’
‘no two plants are alike’


1.1 Used to indicate that something is quite the opposite of what is being specified.
‘it was no easy task persuading her’
‘Toby is no fool’

1.2 Hardly any.
‘you'll be back in no time’

1.3 Used in notices or slogans forbidding or rejecting something specified.
‘No Smoking signs’
‘no nukes’


Zwrot jak najbardziej poprawny i normalnie używany.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-12, 14:58   

Ehh . . .
( taka sytuacja na grupie dla elektryków )

https://imgur.com/a/tHTZNPm

https://imgur.com/a/dsQrIus

https://imgur.com/a/U5NGzgR

https://imgur.com/a/7uEA6nV
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-12, 16:21   

Grzebię wczoraj w stacku butów w Lidlu. Połówka pomaga.
I słyszę od pani buszującej tuż koło mnie "proszę pana".
Miłe.
Acz nie wiem, z czego wynikało, bo wymiona mam zaiste wymiarów krowich i zamaskować się nie da.

Tak samo kilka dni temu taksify.
Kierowca do mnie cały czas "proszę pana". A gadaliśmy calutką drogę więc nie mógł się nie posklejać.
Raz rzucił "proszę pani" i natychmioast przeprosił. Sam z siebie.
Do tej pory jestem w szoku.

Dodajmy, że ja na hrt nie jestem jeszcze.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-08-17, 21:10   

W sumie szkoda mi było zakładać w tym celu nowego tematu, ale chyba można to podpiąć pod dziwną sytuację płciową. Ostatnio szukałem odcinka gęsiej skórki który baardzo zapamiętałem z czasu kiedy miałem jakieś 8 lat i się go bałem i byłem przekonany że był o jakimś 8 letnim chłopcu który założył potworną maskę i nie mógł jej zdjąć... a jak teraz sobie ten odcinek obejrzałem to okazuje się że to jednak była dziewczynka. Zastanawiam się czy jakoś podświadomie nie utożsamiałem ze sobą, może przez to wydawało mi się że chłopiec?
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-01, 13:00   

Historyjka już trochę ma ale nieważne.
Miałam z zeszłym miesiącu urodziny i babcia przesłała mi kopertę z kartką i pieniędzmi, jednak najbardziej ucieszył mnie fakt, że koperta była podpisana moim nowym imieniem (gender euphoria yay!)
No i stwierdziłam, że zadzwonię do babci i jej podziekuję.

Dalialama: Cześć babciu tu twoja wnuczka [imię] i chciałabym Ci podziękować za kartkę itd.
Babcia: Chyba musiała się pani pomylić? Ja nie mam wnuczki?! Nie, nie to musi być pomyłka.
Dalialama: (po trzech minutach tłumaczenia i wyjaśniania) To ja, [deadname]!!!
Babcia: Ah to ty!

No generalnie potem babcia się ogarnęła i poprawiła, chociaż moja mama cały czas się z niej śmieje, że nie ogarnia swoich wnucząt a ma tylko dwójkę. :D
_________________
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-01, 19:06   

Wczoraj, jak szedłem na przystanek, minęło mnie dwóch nastolatków na rowerze. Miałem akurat na plecach plecak w tęczę. Jeden z dzieciaków obrócił głowę, jak już byli jakieś 5 metrów przede mną, i krzyknął w moją stronę "pedał!".

To zabrzmi okropnie, ale jeszcze nigdy tak bardzo nie cieszyłem się z obelgi. <rotfl3>
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-01, 20:37   

Dobrze, że mu się nie urwał od krzyczenia :-D
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-02, 13:36   

Arisa napisał/a:
Hyacinth napisał/a:
krzyknął w moją stronę "pedał!".

To zabrzmi okropnie, ale jeszcze nigdy tak bardzo nie cieszyłem się z obelgi. <rotfl3>
Nie wiem z czego tu się można cieszyć. Świadczy jedynie o wychowaniu dzieciaka, którym transfobię wygląda na to, że wpija się od młodości do głowy :(

W tym wypadku cieszyłem się, że wzięto mnie za faceta, bo zawsze myślałem, że mój passing jest nieistniejący (jestem jeszcze przed hormonami).
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-09-02, 17:59   

Hyacinth napisał/a:
To zabrzmi okropnie, ale jeszcze nigdy tak bardzo nie cieszyłem się z obelgi. <rotfl3>

Eee nie no, znamy to :mrgreen:

Arisa napisał/a:
Hyacinth napisał/a:
krzyknął w moją stronę "pedał!".

To zabrzmi okropnie, ale jeszcze nigdy tak bardzo nie cieszyłem się z obelgi. <rotfl3>
Nie wiem z czego tu się można cieszyć. Świadczy jedynie o wychowaniu dzieciaka, którym transfobię wygląda na to, że wpija się od młodości do głowy :(

Z tego, że "pedał" to jednak obelga dla faceta :P

Cytat:
Co tylko potwierdza postawioną przeze mnie tezę "jak Cię ktoś pozna - takim/ą dla niego pozoistaniesz na wieki". Pisząc kartkę miała nad wszystkim kontrolę - mogła się poprawiać. Na telefonie w trybie czasu rzeczywistego już gorzej o to zadbać i nonstop się poprawiać na bieżąco. Wyszło kontrastowo, bo niestety starsi ludzie myślą już wolniej z racji na swój wiek. Czyli mówiąc krótko nie myśli o Tobie jak o kobiecie :(

Przesadzasz. Po latach babcia się przestawi. No chyba, że będzie miała poważne problemy z pamięcią (i zapomni kilka ostatnich lat pamiętając tylko młodość i ewentualnie dzieciństwo Dalialamy, ale na to już nic się nie poradzi).
_________________
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-02, 19:11   

Arisa napisał/a:

Co tylko potwierdza postawioną przeze mnie tezę "jak Cię ktoś pozna - takim/ą dla niego pozoistaniesz na wieki". Pisząc kartkę miała nad wszystkim kontrolę - mogła się poprawiać. Na telefonie w trybie czasu rzeczywistego już gorzej o to zadbać i nonstop się poprawiać na bieżąco. Wyszło kontrastowo, bo niestety starsi ludzie myślą już wolniej z racji na swój wiek. Czyli mówiąc krótko nie myśli o Tobie jak o kobiecie :(

wendigo napisał/a:
Przesadzasz. Po latach babcia się przestawi. No chyba, że będzie miała poważne problemy z pamięcią (i zapomni kilka ostatnich lat pamiętając tylko młodość i ewentualnie dzieciństwo Dalialamy, ale na to już nic się nie poradzi).

Raczej zgodzę się z wendigo. Od mojego coming outu widziałyśmy się z 2-3 razy i za każdym razem co raz mniej się myli, także jest dobrze. No i na kartce napisała moje imię, nie deadname, co dobrze świadczy. Po prostu jak na ironię pomyliła się w momencie gdy chciałam jej podziękować za poprawne imię na kopercie XD. I tak, ludzie mogą zmienić postrzeganie o nas, przykro mi Arisa, że tego nie doświadczyłaś.
_________________
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2018-09-02, 19:14   

Dalialama napisał/a:
Arisa napisał/a:

Co tylko potwierdza postawioną przeze mnie tezę "jak Cię ktoś pozna - takim/ą dla niego pozoistaniesz na wieki". Pisząc kartkę miała nad wszystkim kontrolę - mogła się poprawiać. Na telefonie w trybie czasu rzeczywistego już gorzej o to zadbać i nonstop się poprawiać na bieżąco. Wyszło kontrastowo, bo niestety starsi ludzie myślą już wolniej z racji na swój wiek. Czyli mówiąc krótko nie myśli o Tobie jak o kobiecie :(

wendigo napisał/a:
Przesadzasz. Po latach babcia się przestawi. No chyba, że będzie miała poważne problemy z pamięcią (i zapomni kilka ostatnich lat pamiętając tylko młodość i ewentualnie dzieciństwo Dalialamy, ale na to już nic się nie poradzi).

Raczej zgodzę się z wendigo. Od mojego coming outu widziałyśmy się z 2-3 razy i za każdym razem co raz mniej się myli, także jest dobrze. No i na kartce napisała moje imię, nie deadname, co dobrze świadczy. Po prostu jak na ironię pomyliła się w momencie gdy chciałam jej podziękować za poprawne imię na kopercie XD. I tak, ludzie mogą zmienić postrzeganie o nas, przykro mi Arisa, że tego nie doświadczyłaś.


Zgadzam się. Dalsi członkowie mojej rodziny przestawili się bez problemu, bliżsi potrzebowali więcej czasu, ale już coraz rzadziej się mylą.
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2018-09-03, 18:23   

Moja Babcia również się przestawiła na żeńskie, kwestia czasu :)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-09-15, 01:17   

Arisu napisał/a:
Kilka dni temu pomagałam w pracy mojemu chłopakowi.

To znów jesteście razem? :P
_________________
 
 
OlaHime
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 24
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-15, 09:25   

wendigo napisał/a:
To znów jesteście razem? :P
A to kiedyś nie byli? ;o
_________________
Have you ever thought what it's like to be wanderers in the Fourth Dimension? Have you? To be exiles?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-09-16, 01:10   

A co z tym zerwaniem? wklejałaś tu kiedyś taki tekst...
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-09-16, 01:51   

No gdzieś tam wklejałaś wiadomość: "lepiej ci będzie beze mnie" i brzmiało jakbyście zerwali, ale może nie zerwaliście w takim razie :P
_________________
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-01, 21:59   

*szturcha temat kijem*

Jestem na 96% pewien tego, że osoba, u której byłem dziś wydrukować papiery (nie na uczelni, w sąsiedztwie wynajętego przeze mnie mieszkania) jest m/ką. Wyglądała na AMAB, miała średnie według kobiecych standardów, a długie według męskich włosy, ubrana była w ciemnoróżową bluzkę z jakimś optymistycznym napisem, spodnie i ewidentnie damskie skarpetki i buty.

Rozmowa była dość ciekawa, bo i ja omijałem nacechowane płciowo słowa odnośnie mnie czy tej osoby, to ona (?) robiła tak samo. Ani "Pan", ani "Pani" do mnie. O sobie też, zdania skonstruowane tak, by unikać końcówek, rozpoznaję na kilometr (sam tak robię w domu). Toż to kurde niezłe zrządzenie losu, dwie osoby trans na tej samej ulicy.
_________________
ojej
 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-11, 05:47   

Arisu, próbowałaś nic nie mówić? Dajesz dowód i twardo czekasz. Może za bardzo się denerwujesz i dlatego celnik ma wątpliwości?
Z punktem 2 to niefajnie wyszło :-?
Ale co do punktu 3, to bym się nie przejmowała. Oni tam nawet nie patrzą na dowód. Po co mówić cokolwiek?
Jak leciałam do schengen to zdarzało się, żew całej podróży nikt nie patrzył na mój dowód. Mógłby lecieć ktokolwiek :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-10-11, 11:46   

Arisu, a nie myślałaś żeby cały ten cyrk ze zmianą płci i imienia zrobić w UK? Tu jest o wiele łatwiej to załatwić, bez sądów i generalnego ganiania latami. Tylko musiałabyś mieć obywatelstwo. Po 5 latach rezydowania w UK można się o nie ubiegać :)
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-10-11, 12:22   

Zależy ile czasu zostało do 5 lat i kiedy się przyjechało. Standardowo to będzie trudniejsze dla tych, którzy przyjadą po Brexicie. Zakładam również, że osoby mieszkające w UK nie siedzą i nie pierdzą w stołek 5 lat, tylko pracują lub studiują.

Deed Poll to zmiana imienia, natomiast do legalnej zmiany płci w dokumentach trzeba dostać Gender Recognition Certificate. Mając obywatelstwo podróżuje się z brytyjskim paszportem i mając te wszystkie papierki można iść załatwić formalności w PL, jak ktoś chce. Z tego co mówiła moja lekarka prowadząca sprawa jest o wiele łatwiejsza gdy ma się już papier mówiący, że płeć została legalnie zmieniona w UK. Tylko wiadomo, trzeba wszystkie papiery i orzeczenia zanieść do tłumacza przysięgłego.
Ja generalnie nie mam zamiaru w Polsce mieszkać i wracać, więc zmiana polskich papierów jest mi potrzebna jak rybie rower.

Arisu - ach, no to w tej sytuacji faktycznie nie ma co kombinować w stronę obywatelstwa :/ Z drugiej strony pewnie będzie Ci łatwiej załatwiać papierki jak nie będziesz musiała się miotać między dwoma krajami :)
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-11, 12:26   

Discord, ale "łatwiej", to znaczy, że można iść prosto do urzędu stanu cywilnego? Czy tylko tyle, że w sądzie może (nie musi) być szybciej?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2018-10-11, 20:18   

Wspolczujcie mi.. Hehe kupuje mieszkanie i dopiero sie zaczyna jazda..Jak zalatwiam przez telefon jest per Pani ale potem na spotkanie chodze z kobieta bo ze to niby ona dzwonila..hehe ale czadem sie nie da gdy juz trzeba papiery podpisywac..no i jest zenujaco bo ludzie mnie przepraszaja ..i dalej juz na Pani choc moj wuglad jest tak sugestywny ze im Pan sie wyrywa.. Po prostu nie znaja zjawiska transplciowosci i nikt nigdy mnie nie spytal jak ma sie do mnie zwracac...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-11, 20:34   

Współczujemy.

To uczucie, gdy ktoś do ciebie zwraca się w rodzaju żeńskim, a po chwili się poprawia i przeprasza.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-10-11, 22:55   

Wg moich doświadczeń nie jest aż tak źle, znaczy przepuszczali mnie i bezpośrednio do Szkocji i z przesiadką w Londynie (w dowodzie pani, a na żywo ktoś zapuszczający brodę ;p ) raz miał facet wątpliwości to mnie przepytał z nazwiska panieńskiego matki itp.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-12, 05:22   

Arisa napisał/a:
Marko-Polo, współczuję Ci - w szczególności tego misgenderingu. Ale, to oznacza, że nie bierzesz testosteronu? Przecież przez telefon powinno być Pan <mysli> . Testosteron u k/m nie zawsze zmienia głos?

*sorki, ze sie wtracam, ale mnie korcilo*
To biologicznie niemozliwe, zeby glos po testo sie nie obnizyl. Nawet nie o to chodzi. Niektorzy km-owie maja taki dosyc... charakterystyczny glos nawet po HRT, zdarzalo mi sie slyszec. Albo sposob mowienia. Ja to nazywam "gay voice" :mrgreen: Cis mezczyzni przewaznie mowia bardziej monotonnie i bez emocji (oczywiscie, nie wszyscy), cis kobiety za to maja wieksza tendencje do modulowania glosem, zalamywania go, itd. Czasem trzeba sie tego oduczyc, bo nie kazdemu zmiana przychodzi naturalnie. Moze to byc jeden z powodow misgenderowania.
Nie wiem, jak dokladnie jest w przypadku Marko-Polo tho.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-12, 10:18   

Hyacinth napisał/a:
Cis mezczyzni przewaznie mowia bardziej monotonnie i bez emocji (oczywiscie, nie wszyscy), cis kobiety za to maja wieksza tendencje do modulowania glosem, zalamywania go, itd.

To prawda. Mnie dość mocno obniżył się głos, ale zauważyłem, że gdy gadam o czymś ekscytującym albo zmuszony jestem mówić nieco głośniej (bo ktoś niedosłyszy), wówczas załącza się to modulowanie a głos podwyższa się. Wówczas kopię pod stołem samego siebie i wracam do normy ;) Gdy mówię, bez potrzeby podnoszenia głosu, spokojnie, bez emocji - głos jest okej.
Prawdą też jest, że urządzenia (telefon, mikrofon itp.) również nieco zmieniają głos.
_________________
 
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-12, 11:17   

@Jenny
Ja normalnie mam dość niski głos (pre hrt). Jak jestem czymś podniecony natychmiast mi głos wskakuje na wyższe rejestry, czego nie cierpię. Dokładnie tak samo jest ze śmiechem - czasem jest ok, normalnie, a czasem jak mnie coś wyjątkowo ubawi zaskakuje mnie taki w**rwiająco piszczący chichot. Sytuacje, kiedy najchętniej bym się pod ziemię zapadł.

edit: I skasowała posta XD
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-12, 13:33   

Na pewno, im dłużej jest się na HRT, tym lepiej dla głosu. Jeszcze 2-3 miesiące temu mogłem bez większego problemu naśladować głos dziewczynki, czyli powiedzieć kilka zdań dość piskliwym głosem. Teraz jest to już niemożliwe, bo głos zanika i pojawia się chrypa.
Najciekawsze jednak rzeczy dzieją się przy próbach śpiewu. Przed HRT swobodnie mogłem zaśpiewać utwory Queen lub Dżemu, głosem zbliżonym do wokalistów, dzisiaj już tak nie potrafię, bo ich głosy są za wysokie dla mnie.
Ale z tym całkiem dobrze sobie radzę, choć śpiew operowy to nie moja bajka:
Ten zegar stary
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-10-12, 16:02   

Arisa napisał/a:
Jenny napisał/a:
AwryBoy napisał/a:
załącza się to modulowanie

Czy ktoś ogarnięty mógłby rozwinąć to pojęcie?
Chodzi o jakiś rodzaj modulacji FM?
Jenny, chodzi o jeżdżenie tonem podstawowym w górę i w dół - to co ja nazywam melodyjnością głosu.

Zasadniczo to laska ma rację:
- kobiety stosują modulację FM,
- a mężczyźni modulację AM (a do tego mniej chętnie i przekazują za jej pomocą miej metadanych).
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-12, 16:38   

Freja napisał/a:
- kobiety stosują modulację FM,
- a mężczyźni modulację AM (a do tego mniej chętnie i przekazują za jej pomocą miej metadanych).


A PM?
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2018-10-12, 21:56   

Arisa, noo nie biore testo jeszcze nie uznalem ze na to pora i mam stare papiery.. Face too fece gadam znosnie tzn nauczyłem sie obnizac glos i mowic w miare stonowanie i wolno, bo poznaje czasem ludzi na dluzej towarzysko niz przelotnie..wyglad mam 100% Pan.. Ale czasem gdy chce uniknac na Pan bo wiem ze bede musial sie wylegitymowac to mowie normalnie nawet przesadnie w druga strone i jest nadal Pan.. Przez telefon to inna bajka- telefon zawyza glos o jest ciezko i tylko dwa razy w zyciu udalo mi sie "nabrac" rozmówcę na Pan..
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2018-10-12, 21:59   

wij, z tym śmiechem i ekscytacja tez mam to samo musze sie pilnoeac zeby zamiast hehe nie robic hihi czy haha
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2018-10-13, 07:01   

Arisa, Odwrotnie.. Hehe faceci, haha jest uniwersalne, a hi hi kobiece..ale trakruj to jako pol żart pol serio..;) w każdym razie u mnie soe sprawdza :mrgreen:
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-13, 08:46   

Facetom to jeszcze zdarza się huhu ;)
_________________
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-13, 10:31   

AwryBoy napisał/a:
Facetom to jeszcze zdarza się huhu ;)


A jeden siwy brodacz z Laponii woła "Ho Ho Ho!"
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-10-13, 15:16   

marco-polo napisał/a:
Arisa, Odwrotnie.. Hehe faceci, haha jest uniwersalne, a hi hi kobiece..ale trakruj to jako pol żart pol serio..;) w każdym razie u mnie soe sprawdza :mrgreen:


xD gendery tak mocno! Ja miałem te śmiechy przy okazji podziału na temperamenty ;) wiecie flegmatyk, sangwinik itp Osoba z niską ekspresja raczej nie śmieje się haha :V niezależnie jakiej jest płci więc heh jest dla nich, hihi to kurde nie wiem co to za rzecz bo prócz książek nigdy nie spotkałem by ktoś takie dźwięki wydawał
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-13, 15:58   

Ada75 napisał/a:
AwryBoy napisał/a:
Facetom to jeszcze zdarza się huhu ;)


A jeden siwy brodacz z Laponii woła "Ho Ho Ho!"


Dokładnie toi samo mi się skojarzyło :D :D :D :D :D
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-13, 16:00   

Mr. X napisał/a:
hihi to kurde nie wiem co to za rzecz bo prócz książek nigdy nie spotkałem by ktoś takie dźwięki wydawał

Ehhhhh... no to mało słyszałeś :/ np nie słyszałeś mnie w akcji :/ nic ino palnąć się w łeb za niewyparzony dziób :/ I do tego jakby się zapowietrzył przedstawiciel drobiu bliżej nieokreślonego rodzaju :/
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-13, 16:37   

Ja zazwyczaj mam takie nosowe "hihi" z dodatkowymi efektami łzawo-smarkowymi :roll:
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-13, 16:50   

Z galerii nietypowych śmiechów.

Jedna z moich cis koleżanek w sytuacji śmiechu do rozpuku wciąga powietrze z głośnym chrumknięciem.

Możecie sobie wyobrazić, jak to chrum, hi hi chrum, działa na resztę rozbawionego towarzystwa. :mrgreen:

Dziwna sytuacja śmiechowa.
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-14, 08:25   

O... dobrze opisałaś... mnie :/
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-15, 16:16   

Wyluzujcie :) ludzie się śmieją i śmiech staje się po prostu wzajemnie zaraźliwy - tak na to spójrzcie, a nie, że śmieją się z Was.
_________________
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-16, 05:08   

To akurat nie moja dziwna sytuacja płciowa, ale kolegi. Zaczął niedawno studia, tak jak ja, medycynę, ale w Lublinie, a nie Poznaniu. I pan dziekan podczas jednego przemówienia....
Ekhem.
"Co się dzieje w dzisiejszym świecie, jakieś marsze niby równości, facet z macicą niby, to się kiedyś nazywało zboczeniem, hehe!".
Dziekan. Uczelni medycznej. Wydziału lekarskiego.

Generalnie trzymajcie rękę na pulsie, bo jego wywody zostały nagrane i mają trafić do mediów. Mój kumpel jest umówiony z dziennikarką w tej sprawie.
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-21, 09:27   

@Hiacynth
Bardzo dobrze, że się z dziennikarką umówił. Powinny takie rzeczy być nagłaśniane i piętnowane.
Daj znać jak będzie wiadomo gdzie i kiedy publikacja ;)
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-29, 22:21   

Wychodzi na to, że moje stealth na uczelni się skończyło, ale jest lepiej, niż się spodziewałem.

Otóż mamy "cyfrowe podręczniki", czyli tworzymy konto, wstukujemy kod z okładki itp. Niestety, ja swoje konto konfigurowałem w domu, ojciec patrzył mi przez ramię, nie chciałem dostać wpierdolu, wpisałem deadname. No i dziś pani profesor wyświetliła na projektorze swój widok w tym programie z nazwiskami. Zaczęła czytać, dojechała do połowy mojego deadnama, zwróciła się do mnie, powiedziała: "O, pan ma tu niepoprawne imię." (Kadra wie, że jestem trans.) Bąknąłem coś w stylu "No, pisałem to w domu, a rodzice nie popierają", na to ona, że mogę zobaczyć, czy da się zmienić imię.

Przed całą grupą.

https://www.youtube.com/watch?v=Sx5Rh-bkW9I

Czyli praktycznie wszyscy już wiedzą, że jestem trans. Jestem jakoś dziwnie spokojny, bo nikt po tej lekcji mi nie spuścił wpierdolu ani mnie nawet nie zaczepił, a na poprzednich zajęciach podczas dyskusji zorientowałem się, że grupa ma znaczny przechył światopoglądowy na lewo. Także będę traktował moje TS jako tajemnicę poliszynela, wszyscy wiedzą, luz. Mam e-mail do kolesia zajmującego się dyskryminacją, na wypadek gdyby ktoś chciał przeprowadzić na mnie operację dentystyczną bejsbolem.
_________________
ojej
 
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2018-11-04, 05:02   

Castor, studia to nie szkoła średnia, tutaj nikogo nie obchodzi czy jesteś ts czy nie, bo ludzie skupiają się na sobie i na tym, żeby zdać. jedyne co Cię może przykrego spotkać to nieprzychylne spojrzenia i gadanie po kątach, ale imo to też jest rzadkość. na uczelniach siedzą (raczej) inteligentni i otwarci na świat ludzie, to tyczy się zarówno nauczycieli jak i studentów.
_________________
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-11-05, 22:27   

Aktualizacja odnośnie braku stealth: podzieliliśmy się na grupy, musieliśmy coś załatwić w Office 365. Pracuję z dwiema dziewczynami, wychodzi na to, że używamy mojego konta. Loguję się, wita mnie ekran z wyborem aplikacji i wielkim napisem: "DZIEŃ DOBRY [DEADNAME]!" Zatrzymuję się na chwilę. Reakcja?

"Outlook jest tu po lewej."

Faktycznie, nikogo to nie obchodzi. :-)
_________________
ojej
 
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-06, 00:02   

Castor napisał/a:
Aktualizacja odnośnie braku stealth: podzieliliśmy się na grupy, musieliśmy coś załatwić w Office 365. Pracuję z dwiema dziewczynami, wychodzi na to, że używamy mojego konta. Loguję się, wita mnie ekran z wyborem aplikacji i wielkim napisem: "DZIEŃ DOBRY [DEADNAME]!" Zatrzymuję się na chwilę. Reakcja?

"Outlook jest tu po lewej."

Faktycznie, nikogo to nie obchodzi. :-)

Nie przeginałeś z tą tajemnicą poliszynela <rotfl3>
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-08, 22:11   

*szturcha temat kijem*

Dziś na ulicy zatrzymała mnie jakaś kobieta i poprosiła, bym jej pomógł zaparkować. Mam beznadziejną wyobraźnię przestrzenną i nie mam prawa jazdy. Otworzyła drzwi, ja stałem na chodniku i wołałem, jak wpadała na inny samochód. Zajęło jej to około 3 minuty i było nieco denerwujące, ale mi dało mentalnie +5 do męskości. :-p
_________________
ojej
 
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-11, 21:53   

Zmieniłem sobie dwa dni temu imię i płeć na fejsie, bo polityka prawdziwych imion to jedne, ale do ciula pana, muszę być na grupie klasy. Niedawno też ustawiłem sobie nowe profilowe, i dostałem pod nim parę lajków przed zmianą. Po zmianie? Jeszcze jeden lajk od koleżanki z harcerstwa, która Harry'ego Pottera czytała po dokładnym obmodleniu się i nigdy nie wypowiadała z niego zaklęć, a druhnę-lesbijkę niby akceptowała, ale zawsze komentowała, że "no to trochę obrzydliwe". Parę łapek od starych znajomych na wydarzeniach czy postach, które musiały im się pokazać przez znajomość ze mną ("Twój znajomy [Imię] [Nazwisko_znajomej] interesuje się wydarzeniem" + moja mordka w kącie). I nic. Zero hejtu czy choćby zdziwionych wiadomości. Albo wszyscy mają skrajnie wywalone, albo im się facebook zepsuł i nie wyświetla nowego imienia i zaimków, albo tak bardzo promieniowałem transowością, że nie byli szczególnie zdziwieni.
_________________
ojej
 
 
 
Andrut
użytkownik
Uparty gnojek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 71
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2018-12-14, 05:42   

Znowu (jak zwykle?) będę niepoprawny.
Internet to inernet. Tu Ci polajkują, a tam Ci [terefere] obrobią. To raz.
Dwa, na studiach są tacy sami ludzie jak w ogólniaku. Tak samo mogą zatruć Ci życie. I dziennikarstwo nie, nie pomoże. Ani medycyna. Beton jest wszędzie.
I UWAGA!!
Nie zawsze jest to złe. Bo Twój TS/cokolwiek innego, nie powinien na to rzutować. A sorry, niestety sam osobiście poznałem ludzi, którzy chcieli na tym skorzystać. I niestety, nie mieli pojęcia, że jestem po korekcie. Bo jakby mieli, to może by na niektórych forach tak otwarcie nie kłapali dziobami.
Nie chcemy być kojarzeni z dewiacjami, chorobami, itd... To dlaczego domagamy się stuprocentowej tolerancji?
Pewnie mnie za to zjecie, ale środowisko TS to jedno z mniej tolerancyjnych jakie znam. I mówię to jako koles z górnictwa, zawodowo żyjący z wydobycia. Może i bana nawet dostanę, ale zapamiętajcie: 90% z was co tu wchodzi, próbuje wykorzystać swoja sytuację. Smutne, ale prawdziwe.

A teraz mnie zjedzcie. :)
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-14, 07:24   

Andrut napisał/a:
A teraz mnie zjedzcie. :)

Nie bardzo, bo niektórzy się odchudzają (albo próbują) :-)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-14, 12:20   

Nie ma środowiska trans. Są pojedynczy ludzie ze swoimi problemami. Wśród nich nie dojrzała gówniarzernia która skutecznie zniechęca do jakichkolwiek kontaktów z innym trans...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-14, 12:30   

Katarzyna, z zastrzeżeniem, że ta niedojrzałość nie ma górnego limitu wiekowego.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-14, 15:45   

Powiedzcie jak mam się przyjaźnić z Wami. Ada75, Arisa, remick76,


Lubię Was wszystkie. A Wy ciągle że to lub tamto. Zwłaszcza Remick. Luźne narzekanie chce przeobrazić w indywidualne przepychaniki. Remick ja nie poluje na Twoje posty.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-14, 15:49   

Andrut napisał/a:
próbuje wykorzystać swoja sytuację

Można prosić o doprecyzowanie: w jaki sposób próbuje wykorzystać?

Andrut napisał/a:
środowisko TS to jedno z mniej tolerancyjnych jakie znam

Prawda, o ile - jak słusznie zauważyła Katarzyna - środowisko TS istnieje.

Katarzyna napisał/a:
Są pojedynczy ludzie ze swoimi problemami.

Też tak to postrzegam (najczęściej).
_________________
 
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-14, 17:33   

Wreszcie, możliwe było wypisanie w czym ma się problem, więc następnymi krokiem do przerobienia będzie dostrzeżenie, przyznanie, pohamowanie zapędów. Trudne, ale nie niemożliwe <kwiatuszek>

Niestety, znów w formie kotogonowej projekcji. Jeśli ktoś czuje się przez takie formy dotknięty, przede wszystkim trzeba pamiętać, że w takim problemie zdania, które domyślnie, jakakolwiek osoba miałaby wypowiadać w 1 os., w takim przypadku, niestety wypowiadać będzie w osobie 2 lub 3. W takim wypadu dobrze jest uruchamiać wewnętrzny translator, aby zrozumieć prawdziwą treść. W otrzymywanym komunikacie, zamiast "ty jesteś" wstawiamy "ja jestem" itp. i już jest jasne z jak smutną sytuacją ma się do czynienia :-|

Tłumaczę problem, jak indywidualnie sobie poradzić w zderzeniu z takimi sytuacjami, ale rady te to zalecenia, a nie wymagania. Nie usprawiedliwiam. Czy ktoś kogoś pobije, zelży, wyleje kawę na przystanku, czy tylko sprojektuje, nadal odpowiada za swoje czyny, niezależnie ile by się wierzgać, zapierać nogami i śpiewać "to wszystko oni" <leje>

Należy pamiętać o tym, że niektórzy mogą próbować "pociągnąć" kogoś ze sobą, albo wręcz celowo doprowadzają do trudnej sytuacji, aby komuś zaszkodzić, dopiec (mając np. w założeniu, że "nie ważne co mi zrobią, ja sobie poradzę, ale druga osoba będzie cierpieć!!! muahaha"), więc trzeba podejść do wszystkiego z rozsądkiem, by zrozumieć intencje i faktyczna sytuację <nauka>

Jeśli obraz jest za mało jasny, podobnym, dużo łagodniejszym przykładem, na którym można zrozumieć mechanizm, jest tsundere.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-14, 18:52   

remick76,

Weź daj mi święty spokój. To mój ostatni post w kontekście Twoich wpisów. Liczę na rewanż lub będę zgłaszała nękanie moderacji. Nie życzę sobie rozmów z Tobą ani prób polemiki jakimi są komentarze.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-14, 20:00   

Powyższego posta napisałam by bronić młodych rozsądnych ludzi, których wcale nie jest mało. Nie rozumiem o co się czepiacie, do tego posądzanie mnie o posądzanie cytując ewangelię? Wytłumaczcie mi o co chodzi.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-14, 20:06   

To co zwykle
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-14, 23:55   

remick76 napisał/a:
Zgadzam się [...] z Arisą.

Nihil novi...
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-15, 02:33   

Słucham? XD
Andruta wykropkowałem, bo to akurat mnie nie interesowało tak bardzo jak to, że jak zawsze bronisz zdania Arisy, atakując innych ludzi.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-15, 15:33   

Czekam na przyjazne rozmowy, forum gdzie można czuć się dobrze i bezpiecznie, a relacje są wspierające, gdzie nie ma i nie przenosi się walki między ts, tv, truts, antytruts i nie szerzy się trolowania itp.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-15, 18:45   

Arisa napisał/a:

Te przechwałki kto lepiej wygląda przypomina mi środowisko części mężczyzn nie kobiet. Przepraszam, że to napiszę, ale tak to widzę i to moje subiektywne wrażenie - walka na to kto ma większego i kto ma większe muskuły i kto więcej miejsca zajmie w tramwaju...



Ha ha ha. :D
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-15, 22:08   

Dziwne sytuacje żywieniowe.

Cytat:

W świetle przewodów, wcieniu sufitów
W wietrze oddechów, wbłocie napisów
Rodzą się szajby małe ibiedne
Karmię się nimi ikarmić się będę

Jestem zmiasta...
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-15, 23:30   

Ada75 napisał/a:
Dziwne sytuacje żywieniowe.

Cytat:

W świetle przewodów, wcieniu sufitów
W wietrze oddechów, wbłocie napisów
Rodzą się szajby małe ibiedne
Karmię się nimi ikarmić się będę

Jestem zmiasta...


Dni różowa kopuła spływa,
W sercu moim worek snów złotych.
Wiele dziewcząt żem obmacywał,
Wiele kobiet ściskałem po kątach.
Tak! Jest gorzka prawda tej ziemi,
Podpatrzyłem ją chłopięcym okiem:
Liżą wszystkie psy po kolei
Sukę ociekającą sokiem.
Więc dlaczego ta zazdrość mnie zżarła?
Więc dlaczego ja tak się gnębię?
Nasze życie – prześcieradło i barłóg,
Nasze życie – pocałunek, i w głębię!
Śpiewaj, śpiewaj! Wyrocznia wymowa
Rąk tych – wieść o wyrocznej zatracie...
Ale wiesz co... pies z nimi tańcował...
Ja nie umrę nigdy, mój bracie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-12-16, 18:00   

Arisa napisał/a:
Cytat:
Czekam na przyjazne rozmowy, forum gdzie można czuć się dobrze i bezpiecznie, a relacje są wspierające, gdzie nie ma i nie przenosi się walki między ts, tv, truts, antytruts i nie szerzy się trolowania itp.

Vera-chan, póki będą tutaj truts nikt nie będzie bezpieczny. Żyjesz albo w świecie utopii, albo sama sobie przeczysz. Poczujesz się bezpieczna, będąc osobą niebinarną - nazwana osobą do leczenia psychiatrycznego? Chyba nie - przynajmniej ja bym się bezpiecznie nie czuła.

[to już do ogółu - by było jasne] Co więcej - "środowisko" TS jest środowiskiem wiecznej walki, przechwalania się kto lepiej wygląda "kto ma lepszy passing" i wyśmiewania osób z gorszym passingiem lub mniej atrakcyjnych. To środowisko, gdzie nie można pokazać gęby i przedstawić się imieniem i nazwiskiem, bo można liczyć na szantaże, upublicznienie mimo braku zgody wizerunku / niepublicznych wypowiedzi itp. (co miało i tu miejsce ostatnio). Ogólnie "środowisko" jest toksyczne i to nie tylko tu, ale na wykopie, discordzie i wielu innych miejscach.

Dziewczyny, ale tak serio, czego Wy się spodziewacie po ludziach z problemami? Dla mnie osobiście transseksualizm jest (nadal go tak postrzegam) jednym z największych nieszczęść jakie mogą człowieka dotknąć, dlatego że godzi w samą podstawę istnienia, własną identyfikację jednostki, swoje "bycie"... najczęściej nie da się żyć normalnie :/ I chociaż transseksualizm nie jest chorobą psychiczną, to może być przyczyną wystąpienia problemów psychicznych. Ludziom po prostu czasem puszczają nerwy.hamulce i nie oceniałbym tego aż tak surowo... Jakie znacie forum ludzi z poważnymi problemami, na którym jest inaczej? znacie jakiekolwiek?
Jak chcecie pozytywne i wspierające forum, to polecam jakieś o pozytywnym myśleniu itp. - tam faktycznie może być wciąż tylko pozytywnie i wspierająco (i mówię to bez ironii, faktycznie takie miejsce działa bardzo pozytywnie, więc polecam).
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-12-28, 17:50   

Ojciec pomylił mnie przez telefon ze swoją siostrą. A już myślałam, że zdecydował się mi zacząć mówić w rodzaju żeńskim :p
 
 
Fir3
użytkownik
Multi-Trektual


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 11
Wysłany: 2018-12-28, 18:04   

Jak zbieraliśmy się do wyjścia z domu w Wigilię to matka zwróciła się do mnie per "Synku". Czysto z rozpędu - mam starszego brata, z którym rozmawia chyba częściej niż ze mną i zwyczajnie się przejęzyczyła.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-28, 18:11   

W mojej grupie jest chłopak, który ani trochę nie wygląda jak dziewczyna i ma zarost, i który już kilka razy został nazwany panią przez prowadzących :-p Biedak.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-29, 10:52   

Nie wiem, nie wąchałem go <rotfl3>
Jest raczej chudy i może ma nie bardzo męską twarz, ale to tyle.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-08, 18:33   

Dziś zostałem za transseksualizm zbanowany na zawodowej grupce na fejsiku (przeznaczonej tylko dla mężczyzn). Po czym po 3h przywrócony, z przeprosinami. :shock:
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-08, 18:36   

kicur, tak po prostu, czy dlatego, że coś powiedziałeś?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-02-08, 18:53   

kicur, pewnie w pierwszej chwili pomyśleli, że jesteś kobietą co udaje mężczyznę :D
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-08, 19:13   

No właśnie ja byłem jej członkiem ponad pół roku - nikt mnie nie traktował, jakbym był czyms innym niż mężczyzną. Od paru dni nawet nie napisałem żadnego komentarza. Nie wspomniałem nigdy, że jestem trans, ale członkami grupy jest paru znajomych z reala, którzy to wiedzieli. Oraz jeden nie-znajomy, który jest dosyć transfobiczny.

Jeden z adminów wstawił dziś screena osoby chętnej do dołączenia - imię żeńskie, na profilowym kobieta z długimi włosami i na pytanie "Czy jesteś mężczyzną?" odpowiedziała tak. Jeden mój kolega wstawił pod tym komentarz, a potem zobaczyłem, że wyleciałem. Napisałem do niego priv, że o co kaman; odpisał że rzeczywiście nie ma mnie na grupie i nie może mnie dodać. Powiedział, że na tej grupie nie ma za bardzo ciekawych rzeczy, ale to, że mnie wyrzucono jest słabe, i że napisze posta ogólnie o tym problemie. I jakiś czas potem ten admin do mnie napisał priv, że przeprasza za nieporozumienie i zaprasza z powrotem :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-08, 20:26   

kicur napisał/a:
na zawodowej grupce na fejsiku (przeznaczonej tylko dla mężczyzn).

:-?
#seksizm
#radcaPrawny
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-08, 20:32   

Jaki tam seksizm. Troglodyci po prawie i tyle.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-10, 11:04   

Jenny napisał/a:
kicur napisał/a:
na zawodowej grupce na fejsiku (przeznaczonej tylko dla mężczyzn).

:-?
#seksizm
#radcaPrawny


Też robienie grupy zawodowej pod kątem płci dla mężczyzn mi się wydaje odrobinę dziwne. Jednak ta powstała, gdyż bardzo znana w branży pani adwokat założyła swoją grupę facebookową dla kobiet prawniczek - ma ona aktualnie ponad 6 razy więcej osób niż ta dla mężczyzn. Ponieważ pani mecenas ma licznych antyfanów obojga płci, to ci płci męskiej postanowili założyć tę grupę dla mężczyzn.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-10, 13:03   

kicur, podejrzewam, że założyła grupę dla kobiet, aby nauczyć je obrony przed seksizmem w męskim prawniczym świecie bez skrupułów.
Facevi zaś założyli swoją na złość. Jak dzieci.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 9