Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne sytuacje płciowe c d
Autor Wiadomość
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 02:35   

Nie, no w sumie to może się i udać wystarczy jedynie że samo siebie zapłodni i już oficjalnie będzie trzecia płeć . Ani baba ani chłop a dwa w jednym.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 02:39   

trzecia płeć funkcjonuje od wieków, tylko te dwie pozostałe nie chcą jej akceptować, bo wychodzi poza ich świadomość
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 02:39   

Gabi, są prowadzone badania żeby tworzyć zarodki z materiału genetycznego jednego dawcy, nie klony. także - nie tędy droga z tym argumentem
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 02:46   

Gabi, To trochę nie tak działa.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 03:06   

Z biologicznego punktu widzenia właśnie tak. Są samce i samice jedynie u niektórych organizmów nie występuje żadna płeć lub są dwuplciowe ale to dalej nie Daje trzeciej płci . Niestety wśród tych organizmów nie ma gatunku homo sapiens .
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 03:15   

Z biologicznego punktu widzenia mamy osoby Interseksualne, czy Interhermafrodytywne i jak najbardziej to gatunek homo-sapiens. Na minionej konferencji, miałem okazję się przekonać, jak spory odsetek tych osób, utożsamia się z rodzajem genderowym "they". I tutaj nie jestem wyjątkiem.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 03:59   

Tylko, że is jest schorzeniem a nie płcią czy gatunkiem czy czymkolwiek innym jeśli is ma być trzecia płcią to ts powinno być czwarta a tv piatą itd. Aż dojdziemy do absurdu gdzie wyznacznikiem płci będzie kolor wlosow i oczu .
Ja wiem, że trudno się z tym pogodzić ale nic na to nie poradzisz tak jak ja nic nie poradzę na to ,że z biologicznego punktu widzenia jestem facetem i nic tego nie zmieni.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 07:21   

Jesteście niesamowici. Czy naprawdę nie umiecie pojąć, że niektóre pytania nie mają jednoznacznej odpowiedzi? Oczywiście mówię o niektórych...
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 09:40   

Crissy napisał/a:
trzecia płeć funkcjonuje od wieków, tylko te dwie pozostałe nie chcą jej akceptować, bo wychodzi poza ich świadomość
"trzecia płeć" w tych społecznościach miała funkcję kulturową/społeczną typu opieka nad starzejącymi się rodzicami (w Meksyku), albo np szamanizm. Ale to nie znaczy, że te osoby są innej płci. Biologicznie są dwie. A osoby IS nie są rzadną trzecią opcją.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 09:48   

Lagertha napisał/a:
A osoby IS nie są rzadną trzecią opcją.

W takim razie : jak przypiszesz osoby, które mają taką opcję samoświadomości, jak ja ? K? :-> M? :-> To nie jest obiektywnie prawdziwe stwierdzenie.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 10:02   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Lagertha napisał/a:
A osoby IS nie są rzadną trzecią opcją.

W takim razie : jak przypiszesz osoby, które mają taką opcję samoświadomości, jak ja ? K? :-> M? :-> To nie jest obiektywnie prawdziwe stwierdzenie.
Z wyglądu zdecydowanie K, z ubioru niejako.

A co do reszty, to zatrzymam dla siebie, bo mogłoby zostać odebrane za wycieczkę osobistą :| A nowej wojny i obrażania się nie chcę mieć na forum. :-/
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 10:06   

Cytat:
Może nie dokona tego 2in1, może nie dokona to się w tym wieku czy tysiącleciu, ale kiedyś się dokona, czemu gorąco kibicuję.

Stawiam na ten lub następny wiek. Moim zdaniem z punktu widzenia państwa już teraz mogłoby wcale nie być oznaczenia płci.
Czy to jest potrzebne do czegoś więcej niż wyznaczenie wieku emerytalnego albo zrobienia listy osób do których należy wysłać list z przypomnieniem o mammografii?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 10:13   

Lagertha napisał/a:
Z wyglądu zdecydowanie K

Zdecydowanie NIE. To jest bardzo mylne i błędne, ocenianie po pozorach. Bo może ja się, na dany moment, utożsamiam jako M ? ;> Co wtedy ? Już raczej nie K.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 10:13   

Jenny napisał/a:
Cytat:
Może nie dokona tego 2in1, może nie dokona to się w tym wieku czy tysiącleciu, ale kiedyś się dokona, czemu gorąco kibicuję.

Stawiam na ten lub następny wiek. Moim zdaniem z punktu widzenia państwa już teraz mogłoby wcale nie być oznaczenia płci.
Czy to jest potrzebne do czegoś więcej niż wyznaczenie wieku emerytalnego albo zrobienia listy osób do których należy wysłać list z przypomnieniem o mammografii?
Tak jest. ID mówi kim dana osoba jest,jakiej jest płci też pod to podchodzi. Poza tym K i M jednak się od siebie różnią. Do tego dochodzą kwestie prawne, społeczne. No i w szpitalu też kierują się tym co pisze w ID, czyli to co pisałam na początku. Takie bez uzasadnienia to nie jest, bo informacje jak np wiek i płeć są kluczowe by postawić diagnozę na temat stanu zdrowia danej osoby. Więc płeć w ID to nie jest tylko zły patriarchat.

2in1_inkarnacje napisał/a:
Lagertha napisał/a:
Z wyglądu zdecydowanie K

Zdecydowanie NIE. To jest bardzo mylne i błędne, ocenianie po pozorach. Bo może ja się, na dany moment, utożsamiam jako M ? ;> Co wtedy ? Już raczej nie K.
Po pierwsze pisałam o wyglądzie, a nie tym jak Ty się czujesz. To dwie różne rzeczy. A po drugie, proszę nie prowokuj.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 10:17   

Płeć w moim obecnym ID nijak nie oddaje obiektywnego stanu obecnego. Gdyby tak było, musiałaby być różna od K i M .

Odnośnie wyglądu, to kwestia mocno względna, bo są i takie opinie, od moich ziomków, że wyglądam jak taki specyficzny chłopak, czyli podważa opcję K.

Uważam, że wystylizowanie się na opcję M da bardzo dobry efekt i 100% passing jako M. W drugą stronę już mniej, bo wezmą za jakiegoś TV M/K i efekt będzie mizerny.
Ostatnio zmieniony przez 2017-04-09, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 10:22   

<ściana>
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 10:48   

Lagertha, jeśli zrównamy wiek emerytalny, zezwolimy na związki partnerskie, to już nie wiele zostanie.
Mówię o państwie/gminie jako instytucji, która zarządza sprawami codziennymi. Organizuje szkolnictwo, służbę zdrowia, policję. Buduje drogi. Przycina trawniki. Płci do tego nie potrzebuje znać. Już bardziej potrzebny jest adres zamieszkania, a ten ostatnio wyrzucono z ID...
Kwestie społeczne są moim zdaniem do porozumienia między jednostkami. Jeżeli chcę wyjść za faceta to i tak nie poproszę go o ID, żeby to sprawdzić. Zresztą mogłoby się nie zgadzać ze stanem faktycznym ;-)
A w szpitalu. Wystrczy zapytać w formularzu czy pacjent woli być w sali damskiej czy męskiej.
A co do diagnozy, to samo oznaczenie płci to i tak za mało. Mnie lekarz powinien leczyć jako K czy M? A może powinnam mówić zawsze jak jest.A może wystarczy umieścić informacje w bazie służby zdrowia. Ale coś więcej niż K/M.
Ja bym upraszczała system jak najbardziej. Tak jak wzór matematyczny powinien być prosty i piękny. To znaczy że jest dobry :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 15:10   

Wiecie co? Tego się już nawet czytać nie da. We własnych głowach możecie sobie mówić nawet, że jesteście lemurami. Płeć to jest tylko znaczek w dowodzie czy własną świadomość . Jest jeszcze jak na razie niezmienna zależność biologiczna. Nie ważne co sobie myślisz i jak wyglądasz, jestem albo m albo k nie ma innej opcji . Pójdę nawet dalej i się narażę . Nawet tranzycja nie zmieni nam płci biologicznej , bo żaden hormon ani ideologia nie zmieni dna . I o ile u km po wszystkim jeszcze jakoś można to obejść to u mk już nie . Bo czy ktoś kiedyś widział kobietę z prostatą? Masz proste jesteś facetem nie masz jesteś kobietą . Nie ma mębiet ani koszczyzn.
Jenny to co piszesz jest totalną bzdurą . Są leki które mogą zabić jeśli zostaną podane niewłaściwie z uwagi na płeć nie mówiąc już o zabiegach czy schorzeniach . Wyobraź sobie że, masz raka prostaty a lekarz mówi to nie możliwe bo mówi pani, że jest kobietą a na bóle w podbrzuszu poda ci nosepe , nie wspomnę o głupocie pytania facetów na jakiej sali chcą leżeć :| 100% zbokow powie na kobiecej. Tylko nie wiem czy kobiety były by szczęśliwe.
Ostatnio zmieniony przez Gabi 2017-04-09, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 15:18   

Gabi, Idąc tym tokiem myślenia : skoro płci biologicznej się nie da zmienić, to jestem cishermafrodytywną hermą ;> Czyli ani do końca K ani M, bo hormon płciowy tego nie zmieni. Więc nie mogę być K ;> A tak w ogóle : jak nazwiesz, w takim razie, MAAB z wewnętrznymi gonadami żeńskimi ? Prostata to przy tym mały pikuś :P
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 15:22   

Jeśli masz cechy obu płci masz jądra i jajniki macicę i prostatę, ptaka i pipkę to owszem możesz byc m albo k albo obuplciowym ale nie trzecioplciowym.
Chociaż, nie. Jest możliwość istnienia trzeciej płci osobników pozbawionych jakichkolwiek cech płciowych nam znanych i rozmnażajacych sie przez podział komórek .
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 15:36   

Jenny: To raczej nie przejdzie. Nie chciałabym przykładowo w szpitalu leżeć w jednej sali z mężczyzną, który wygląda jak mężczyzna ale każe traktować się jak kobieta. Przykładowo przypadek Danielle Muscato. Podejrzewam, że wiele osób, CiS też by nie chciało. Co innego jest jak się przechodzi tranzycję, bo jest ona konieczna, a co innego jak się realizuje jakieś własne fetysze i niezdrowe fascynacje kosztem innych. To samo zresztą z publicznymi WC.

Gabi: Tak.. Właśnie tak jest. Też się pewnie narażam, że przyznaję Ci rację. Ale szczerze mówiąc męczy mnie coraz bardziej to, że środowisko, które jest w mniejszości (biorąc pod uwagę ludność na ziemi) chce układać prawa i zasady rządzące światem wszystkim pozostałym. Bo wychodzi na to, że ci co chcą tolerancji i akceptacji nie są tacy do tych których oskarżają o ich brak..

2in1_inkarnacje: Jesteś "błędem natury", ja jako IS zresztą też. Dlatego też osoby IS są bezpłodne i często słabsze niż zdrowi, proawidłowo rozwinięci przedstawiciele płci.

 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 15:41   

Gabi : A jesteś pewna, że nie trzeciopłciowym ? Bo taka mieszanka płci zasługuje na specjalną nazwę, inną od K i M. Na razie mówię o sobie, że jestem specyficznym typem M i takim będę nawet po SRSie, czy jak to tam u mnie zwał. Teraz mamy płeć Male i Female, oficjalnie, ale np po co mam o sobie mówić, że jestem specyficznym facetem, skoro mogę siebie nazywać... tak na przykład Elale jako trzecia opcja od Male i Female. Brzmi o niebo lepiej, nawet, niż nieprawidłowe nazewnictwo "3cia płeć" - czyli taki wór, do którego wrzuca się wszystkich dziwaków, co nie są ani K, ani M, w tym TS i IS.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 15:42   

Lagertha napisał/a:
To samo zresztą z publicznymi WC.


To akurat jest bardzo cienka i w dodatku rozmyta granica, kiedy do jakiego iść, jeśli masz passing w miarę dobry i wpakujesz się do zgodnego z płcią biologiczną może być niemiło.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-09, 15:55   

Ada75 napisał/a:
To akurat jest bardzo cienka i w dodatku rozmyta granica, kiedy do jakiego iść, jeśli masz passing w miarę dobry i wpakujesz się do zgodnego z płcią biologiczną może być niemiło.

Tak zawsze mam z tym problem bo do którego nie wejdę to zdaje sobie sprawę ze będą się dziwnie patrzeć.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-09, 15:59   

Przeczytałam te ścianę tekstu i stwierdzam, że gdybym próbowała to umieścić w jedynym słusznym miejscu jakim jest kibel, to nie miałabym już gdzie srać... wagon stoperanu Wam trzeba zamówić, wagon stoperanu... biologi się nie przeskoczy i podpisuję się pod tym co pisze Gabi.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 16:01   

Ada75 napisał/a:
Lagertha napisał/a:
To samo zresztą z publicznymi WC.


To akurat jest bardzo cienka i w dodatku rozmyta granica, kiedy do jakiego iść, jeśli masz passing w miarę dobry i wpakujesz się do zgodnego z płcią biologiczną może być niemiło.
Wiem. Ale to się tyczy też przed SRSem. Sama nie mam, co mi z dobrego passingu, jak nie jestem do końca kobietą... I nie, nie czuję się wcale z tym dobrze. Niestety świat nie jest czarno-biały...
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 16:27   

Paradoksalnie, to świetnie, że nie jest czarno - biały :D Bo inaczej mielibyśmy w około nudę i sztampę, też i w sensie płciowym. A osoby, które twardo stoją po stronie niebinarnej, ciągną świat do przodu i rozwój, a nie te typowo K lub M. Bo jak coś jest oryginalne, niespotykanie, to jest ciekawe i interesujące i takim powinno być :D

antnieszka napisał/a:
biologi się nie przeskoczy

Dlatego jestem cishermafrodytywną hermą, bo doskonale sobie zdaję z tego sprawę.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 16:46   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Dlatego jestem cishermafrodytywną hermą, bo doskonale sobie zdaję z tego sprawę.
Nie jesteś. Określenie CiS jest odnośnie osób, które są w zgodzie z swoją płcią, z którą przyszli na świat. Ty przyjmujesz HRT przeciwne do tego co Twój organizm wytwarzał orygnalnie jak i chcesz przejść SRS by mieć żeńskie narządy płciowe. Jakbyś tego nie tłumaczył CiS napewno nie jesteś.

A tak na marginesie, to może znajdź sobie inne hobby, bo od monotematyzmu można zwariować. :|
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 16:48   

2in1_inkarnacje, Możesz sobie wmówić , że polska flaga jest różowa ale to nie zmienia faktu, że jest biało czerwona.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 17:02   

Jestem - żyję w zgodzie z płcią biologiczną, z którą przyszedłem na świat, więc mogę siebie tak nazwać. Zakładamy tu, że ogólnie cis , to osoba, która utożsamia się ze swoją płcią biologiczną.

Gabi - nic sobie nie wmawiam, bo jestem świadomy swoich płciowych aberracji. Na razie zjawisko jest bez jakiejś globalnej nazwy, ale pracuję nad tym ;)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 17:09   

Gabi, wg ustawy biel nie jest do końca biała, a czerwień to tak naprawdę karmazyn i jest to dość wyraźnie opisane.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 18:10   

No oczywiście, Lewandowski też biega po malachitowym boisku.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 18:34   

no, fajowo. transseksualizm nie istnieje. wolne forum as it's finest.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-09, 19:12   

2in1_inkarnacje napisał/a:

Gabi, Spodziewałem się tego rodzaju komentarza ;> Ale po prawdzie - rozbawił mnie <lol2>

No ale to dobre pytanie było. Bo ja np. też nie wiem czy Ty ćwiczysz męski czy żeński głos...

Dalialama napisał/a:
Cytat:
Świat też na tym funkcjonuje i ludzie też podświadomie przypisują innych do M albo K... i nie zmienisz tego. Oczywiście możesz się buntować, ale raczej jest to walka z wiatrakami.

Kiedyś świat funkcjonował na niewolnictwie i udało się, nie w 100% ale to zmienić, podobnie ma się sprawa z segregacją rasową czy patriarchatem, nigdy nie mów nigdy. Może nie dokona tego 2in1, może nie dokona to się w tym wieku czy tysiącleciu, ale kiedyś się dokona, czemu gorąco kibicuję.

Wszystko spoko, ja nie mam też absolutnie nic przeciwko temu żeby pojawiła się trzecia płeć w dowodach - w końcu życie i formalności są dla ludzi, jeśli jest jakaś grupka, która niemożliwie tego potrzebuje, to niech mają. Tylko że niewolnictwa nie zlikwidowano w sposób: "Ok, to teraz niewolników uwolnimy, a z panów zrobimy niewolników"...

2in1_inkarnacje napisał/a:
Z biologicznego punktu widzenia mamy osoby Interseksualne, czy Interhermafrodytywne i jak najbardziej to gatunek homo-sapiens. Na minionej konferencji, miałem okazję się przekonać, jak spory odsetek tych osób, utożsamia się z rodzajem genderowym "they". I tutaj nie jestem wyjątkiem.

I super. I życzę Wam szczerze żebyście wywalczyli sobie tą trzecią płeć w papierach jeśli ma to Wam podnieść komfort życia. Ale mimo wszystko:
Lagertha napisał/a:
2in1_inkarnacje: Jesteś "błędem natury", ja jako IS zresztą też. Dlatego też osoby IS są bezpłodne i często słabsze niż zdrowi, proawidłowo rozwinięci przedstawiciele płci.


Jenny napisał/a:
Moim zdaniem z punktu widzenia państwa już teraz mogłoby wcale nie być oznaczenia płci.
Czy to jest potrzebne do czegoś więcej niż wyznaczenie wieku emerytalnego albo zrobienia listy osób do których należy wysłać list z przypomnieniem o mammografii?

A to (zwłaszcza to drugie) nie wystarczy?

Jenny napisał/a:
Mnie lekarz powinien leczyć jako K czy M? A może powinnam mówić zawsze jak jest.

Oczywiście, że powinnaś mówić. Zazwyczaj jest to jedna z pierwszych rzeczy, którą mówię lekarzowi, albo on pyta o przyjmowane leki i wtedy mówię.

2in1_inkarnacje napisał/a:
Zakładamy tu, że ogólnie cis , to osoba, która utożsamia się ze swoją płcią biologiczną.

Tak, M albo K.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 19:19   

wendigo napisał/a:
2in1_inkarnacje napisał/a:
Zakładamy tu, że ogólnie cis , to osoba, która utożsamia się ze swoją płcią biologiczną.

Tak, M albo K.

NIE.
Mamy XXI wiek, i rodzaje znanej płci biologicznej :
- Męska
- Żeńska
- Interseks
Ja jestem biologicznie IS i z takową się identyfikuję, więc jestem Cis IS. O dziwo, żaden praktycznie IS nie ma kłopotu ze zrozumieniem tego, tylko TS jakoś upierają się, że są dwie płcie biologiczne. A tak naprawdę, to trzy - to udowodniony fakt.


A głos dobrze jak będzie pasujący do reszty. Męski będzie transowy, więc nie, bo to w bardzo złym guście :/ A na określenie "kobiecy" mam reakcję, cokolwiek, alergiczną.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 19:33   

wendigo napisał/a:
A to (zwłaszcza to drugie) nie wystarczy?

No... wyobrażam sobie świat przyszłości, w którym logujesz się na stronie następcy NFZ i zmieniasz M na K. Tak jak tu na forum :-)
Albo logujesz się w następcy USC i klikasz "mam dziecko". Albo nie, bo robi to lekarz/położna.

Cytat:
Ja jestem biologicznie IS i z takową się identyfikuję, więc jestem Cis IS. O dziwo, żaden praktycznie IS nie ma kłopotu ze zrozumieniem tego, tylko TS jakoś upierają się, że są dwie płcie biologiczne. A tak naprawdę, to trzy - to udowodniony fak

Może niektórzy zazdroszczą Ci?
Ja już się chyba pogodziłam, ale swego czasu bardzo liczyłam na choćby XXY. Miałabym twardy papier dla mamy. A tak... jak wytłumaczyć, że to nie jest zachcianka?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 19:33   

2in1_inkarnacje napisał/a:
wendigo napisał/a:
2in1_inkarnacje napisał/a:
Zakładamy tu, że ogólnie cis , to osoba, która utożsamia się ze swoją płcią biologiczną.

Tak, M albo K.

NIE.
Mamy XXI wiek, i rodzaje znanej płci biologicznej :
- Męska
- Żeńska
- Interseks
Ja jestem biologicznie IS i z takową się identyfikuję, więc jestem Cis IS. O dziwo, żaden praktycznie IS nie ma kłopotu ze zrozumieniem tego, tylko TS jakoś upierają się, że są dwie płcie biologiczne. A tak naprawdę, to trzy - to udowodniony fakt.


A głos dobrze jak będzie pasujący do reszty. Męski będzie transowy, więc nie, bo to w bardzo złym guście :/ A na określenie "kobiecy" mam reakcję, cokolwiek, alergiczną.


<FACEPALM>

IS to NIE jest trzecia płeć. Myślałam, że mamy XXI wiek a nie średniowiecze gdzie pokazywano dziwolągi w zoo. Bo do tego sprowadza się ta cała "trzecia płeć".
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-09, 19:33   

2in1_inkarnacje napisał/a:
A tak naprawdę, to trzy - to udowodniony fakt.

Dowody, publikacje, badania, oficjalne stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia? - wystarczy link do oświadczenia.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 20:29   

Lagertha, Nie chodzi o dziwolągi w zoo, tylko o fakt biologiczny. Dlatego, w coraz to nowych krajach, uznaje się biologiczną płeć dziecka IS, również za formalną i taką podaje w dokumentach - w bardzo dużym uproszczeniu. Na przykład Maltańskie towarzystwo Inter, bardzo się burzyło przeciw określaniu na siłę płci takich dzieci i traktowali to jako poważne pogwałcenie praw obywatelskich i dlatego, w dużej mierze, na Malcie teraz się podaje jako IS, a nie M lub K. Z tego, co mi się udało zasięgnąć języka na niedzielnym Secret Brunchu, to jest pewne poparcie samych osób IS, że woleliby być określeni jako IS przy narodzinach i uniknąć jakichkolwiek zbędnych interwencji chirurgicznych. Aktywiści IS są tu dość jednoznaczni. http://www.eurasia.undp.o...-it-harder.html Z Kristianem siedziałem naprzeciwko, przy jednym stole, i miał takie zdanie, jak na załączonym wideo.

Jenny, Ale samego faktu bycia IS, czy wszystkich psychosomatycznych dolegliwości z tym związanych, też ;> Bo to, jakby idzie w parze. Dobrze radzę przemyśleć zazdrość mode tutaj.
Ostatnio zmieniony przez 2017-04-09, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 20:34   

2in1_inkarnacje, jeśli będziesz funkcjonować jako m i k to znaczy, że raz ty będziesz ojcem zapladniając kobietę a za jakiś czas sam zajdziesz w ciążę to będziesz w trzeciej płci.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 20:37   

Gabi, To naprawdę tak nie działa :roll:
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-09, 20:38   

Gabi, ja przez moment myślałąm, że 2in1 się sam/a/o zapłodni i to będzie 3cia płeć... eh.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 20:40   

Gabi, antnieszka, haha, niech ktoś zatrzyma tę karuzelę śmiechu...
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 20:43   

antnieszka, ha - ha - ha <zalamka> typowy głupawy interhermafrodytywny stereotyp. Wcale nie śmieszny :roll:
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-09, 21:00   

Ale przecież istnieją takie organizmy...
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 21:01   

2in1_inkarnacje, czy możesz podać jakąś charakterystyczną dla IS (i tylko IS) dolegliwość psychosomatyczną?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 21:18   

Jenny, http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=2612
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-09, 21:25   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Lagertha, Nie chodzi o dziwolągi w zoo, tylko o fakt biologiczny. Dlatego, w coraz to nowych krajach, uznaje się biologiczną płeć dziecka IS, również za formalną i taką podaje w dokumentach - w bardzo dużym uproszczeniu. Na przykład Maltańskie towarzystwo Inter, bardzo się burzyło przeciw określaniu na siłę płci takich dzieci i traktowali to jako poważne pogwałcenie praw obywatelskich i dlatego, w dużej mierze, na Malcie teraz się podaje jako IS, a nie M lub K. Z tego, co mi się udało zasięgnąć języka na niedzielnym Secret Brunchu, to jest pewne poparcie samych osób IS, że woleliby być określeni jako IS przy narodzinach i uniknąć jakichkolwiek zbędnych interwencji chirurgicznych. Aktywiści IS są tu dość jednoznaczni. http://www.eurasia.undp.o...-it-harder.html Z Kristianem siedziałem naprzeciwko, przy jednym stole, i miał takie zdanie, jak na załączonym wideo.

Ale to nadal nie znaczy że mają płeć IS...
_________________
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 21:39   

2in1_inkarnacje, dzięki za link. Przeczytałam całość. Współczuję. Strasznych rzeczy doświadczasz <pocieszacz>
Szkoda że lekarze nie potrafią jakoś tak całościowo diagnozować. Tylko tak raczej objawowo.
Zastanawiam się. Czy podejrzewasz, które z tych dolegliwości są psychosomatyczne, a które fizyczne?
Chyba można tak to podzielić...
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 21:39   

wendigo, Zapis ich płci formalnej jest inny od M i K, a czy jest to konkretnie IS, to nie. Puste miejsce w oznaczeniu płci w dowodzie, lub literka X. Szczerze podejrzewam, że dlatego nie IS, żeby z tej samej opcji mogły też korzystać osoby TS non binary.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-09, 22:34   

antnieszka widzę, że tematy o rodzicielstwie zainspirowały Cię do zmiany awatara a może to te o wegetarianizmie... ;-)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-09, 23:09   

Dalialama, ja sama nie wiem xD ale pewnie wrócę do pusheena jak mi przejdzie...
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-09, 23:11   

antnieszka to instynkt macierzyński się w tobie obudził :D
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-09, 23:31   

Dalialama, starościną na studiach już byłam <rotfl3> teraz pora na własne dzieci xD
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-09, 23:43   

antnieszka napisał/a:

Dalialama, starościną na studiach już byłam teraz pora na własne dzieci xD

No, dbanie o domowe ognisko wychodzi ci aż nazbyt dosłownie XD
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 23:45   

2in1_inkarnacje, tylko, że is można stwierdzić u dziecka po urodzeniu tylko w bardzo nielicznych i specyficznych przypadkach gdzie występują oba narządy jednocześnie. Podkreślę OBA nie trzy lub trzeci.
A tak przy okazji to czym według Ciebie miałaby się cechować taka trzecia płeć?
Spróbuję zobrazować według Twoich wystąpień na forum.
Taka osoba miałaby mieć w papierach "ono" Wyglądać jak kobieta choć nie do końca za to miałaby mieć kobiece narządy i głos ale mówiłaby w formie męskiej, no i ubierała by się w męskie ciuchy, prawo do korzystania z obu toalet , hmmm co tam jeszcze <mysli>
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 00:49   

Gabi napisał/a:
Taka osoba miałaby mieć w papierach "ono" Wyglądać jak kobieta choć nie do końca za to miałaby mieć kobiece narządy i głos ale mówiłaby w formie męskiej, no i ubierała by się w męskie ciuchy, prawo do korzystania z obu toalet , hmmm co tam jeszcze <mysli>

No chociażby. To tylko przykład, ale pamiętaj, że każda jednostka jest umiejscowiona na spektrum płciowym i sama dobiera jej komponenty, jak przykład powyższy. Zresztą, bardzo dobry i modelowy przykład ;)

Zawsze można zrobić dziecku badanie kariotypu, by wykluczyć / potwierdzić IS.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-10, 00:57   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Zresztą, bardzo dobry i modelowy przykład

Tak Pajaca

2in1_inkarnacje napisał/a:
Zawsze można zrobić dziecku badanie kariotypu, by wykluczyć / potwierdzić IS.

Co wiesz o dzieciach? jaką masz wiedzę z położnictwa?
Czy wiesz jakie badania i kiedy się robi noworodkowi?
Przestań już [terefere] durnoty bo słabo się robi

Weź ty się człowieku w końcu przyznaj, że wpierdzieliłes się w tranzycję a teraz nie wiesz jak z tego wybrnąć z honorem bo wydaje Ci się, że wszyscy się na Ciebie patrzą.
Ostatnio zmieniony przez Gabi 2017-04-10, 01:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:02   

Gabi, wiesz, opiekuję się dziećmi dorywczo. wszystkim robię gender propagandę. #coteras?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:11   

Gabi napisał/a:
Pajaca

Jesteś moją matką ??
Dlatego ja jestem IS, a Ty TS i trudno nam się będzie dogadać.
Płeć to jest SPEKTRUM. Zgodnie z tym, mam prawo dobierać sobie komponenty, zgodnie z własnym , A NIE CZYIMŚ widzi mi się.

Gabi napisał/a:
Weź ty się człowieku w końcu przyznaj, że wpierdzieliłes się w tranzycję a teraz nie wiesz jak z tego wybrnąć z honorem bo wydaje Ci się, że wszyscy się na Ciebie patrzą.

:shock: ?? Dlaczego mam "wybrnąć" ? I jak mam rozumieć "wpier...się w tranzycję" :shock: Ja nie robię tranzycji, tylko p r o c e d u j ę, a to spora różnica.
Nie wiem, o czym piszesz.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-10, 01:20   

Co procedujesz? hormony srs co jeszcze? może aureolkę nad głowa i ogonek na tyłku?Procedujesz do czego i w jakim celu? Bo skoro nie do tranzycji to hmm nie ma pomysłów. musze się zapytać szwagra do czego by procedował robiąc sobie cycki i cipkę.


Płeć – zespół cech o charakterze struktur i funkcji pozwalających na sklasyfikowanie organizmów na męskie i żeńskie

Spektrum (wybierz sobie)
(1.1) fiz. rozkład wielkości fizycznej w funkcji energii lub częstotliwości, długości fali, itp.; zob. też widmo (spektroskopia) w Wikipedii; zob. też widmo akustyczne w Wikipedii; zob. też widmo optyczne w Wikipedii
(1.2) mat. zbiór wszystkich wartości własnych danej macierzy kwadratowej lub, ogólniej, operatora liniowego; zob. też widmo macierzy w Wikipedii; zob. też widmo (matematyka) w Wikipedii
(1.3) pewien uporządkowany zbiór

Jakoś nie widzę powiązania no może jeśli chodzi o wzór flagi LGBT lub w charakterze cach uporządkowanych No tylko że akurat piszesz o rozpieprz..niu tego uporządkowania w myśl wyuzdanej ideologii
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:35   

Gabi, Sam wpis mnie rozbawił, ale sposób rozumowania, po tylu moich wpisach ... porażka :roll: Jak byś uważnie czytała, to byś wiedziała, że do tranzycji na pewno nie.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-10, 01:38   

No tak tylko że Twoich "wpisów" nie da się racjonalnie "rozumować"
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:39   

Gabi, jakiej jesteś płci?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:41   

Gabi napisał/a:
Spektrum (wybierz sobie)

Wybieram. A oto :
Gabi napisał/a:
Taka osoba miałaby mieć w papierach "ono" Wyglądać jak kobieta choć nie do końca za to miałaby mieć kobiece narządy i głos ale mówiłaby w formie męskiej, no i ubierała by się w męskie ciuchy ...

Proszę. Wiem, że dla TS to żaden wybór, ale najważniejsze, że mój :p
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-10, 01:45   

DeadSally, A jak myślisz? na pewno nie ono, is, ts czy inne coś.
Urodziłam się facetem i nim jestem a to kim wolałabym być to już inna bajka i na pewno nie ma to nic wspólnego z płcią. A u ciebie jest inaczej?
2in1_inkarnacje, Dla mnie to możesz sobie być i jednorożcem tylko przestań pierniczyć głupoty.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:50   

Gabi, zdarzał mi się sypiać z facetami hetero i bi, nie z gejami. m/k z tego forum nawet sypiały z lesbijkami. co to oznacza? moi faceci nie byli hetero? tamte laski nie były lesbijkami? to trochę bardziej skomplikowane niż 0 i 1.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:51   

ja czaję z jest wakat po lasce od terapii reparatywnej od pogodzenia się ze swoją płcią biologiczną ale bez przesady
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:57   

Gabi napisał/a:
2in1_inkarnacje, Dla mnie to możesz sobie być i jednorożcem tylko przestań pierniczyć głupoty.

Widocznie nie dostrzegasz ukrytego sensu tych wypowiedzi ;>
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-10, 01:57   

DeadSally, to z kim sypiasz i jakie są ich preferencje to Twoja sprawa i danej osoby z kim ma ochotę na seks ale jak to się ma do tematu?

Tak 2in1_inkarnacje, zapewne są ukryte bardzo, bardzo głęboko, i niech tam zostaną
Ostatnio zmieniony przez Gabi 2017-04-10, 01:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:59   

nie wiem, gabi.... mam wklejać debilnie linki do wikipedi z definicjami orientacji seksualnych?
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-10, 02:01   

DeadSally, A co mnie obchodzi Twoja orientacja? Czy może tez chcesz założyć jakiś kościół albo stowarzyszenie nowej orientacji?
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 02:05   

nie wiem, gabi. z orientacji jakoś tam wychodzi postrzeganie płci. no chyba że nie. ok, no
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-10, 02:10   

Co Ty znowu wymyślasz? A jak ktoś jest zoofilem to jaką miałby mieć płeć?
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 02:12   

nie wiem. nie ważne
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 06:11   

Gabi napisał/a:
DeadSally, A co mnie obchodzi Twoja orientacja? Czy może tez chcesz założyć jakiś kościół albo stowarzyszenie nowej orientacji?

Nie oriantacja Sally. Orientacje jej patnerów.

Tak nawiasem wiele osób trans tak ma, ja też.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-10, 20:32   

2in1_inkarnacje napisał/a:
wendigo, Zapis ich płci formalnej jest inny od M i K, a czy jest to konkretnie IS, to nie. Puste miejsce w oznaczeniu płci w dowodzie, lub literka X. Szczerze podejrzewam, że dlatego nie IS, żeby z tej samej opcji mogły też korzystać osoby TS non binary.

Nie rozumiesz. Tym dzieciom nie wybrano płci przy urodzeniu - i bardzo dobrze, też bym w takim przypadku (gdyby nie istniało zagrożenie zdrowia lub życia) nie zgodził się na operację dziecka i nie wybierał mu płci. Ale to że komuś nie wpisano płci M lub K w akt urodzenia, to nie znaczy, że jest ono trzeciej płci. To tylko znaczy że na razie ma ono płeć niezdeterminowaną, co się prawdopodobnie zmieni na K lub M kiedy tylko dziecko to podrośnie na tyle duże by mogło samo opowiedzieć się za tym czy czuje się M czy K.
(tak tak, w niewielu przypadkach stwierdzi ono, że nie chce się identyfikować ani z K ani z M - no i też to respektuję a jakby mu miało być łatwiej, to jak już pisałem, też jestem za dodatkową kategorią. ALE NAWET WTEDY nie będzie to znaczyło, że powstała jakaś trzecia płeć...)

2in1_inkarnacje napisał/a:
Gabi napisał/a:
2in1_inkarnacje, Dla mnie to możesz sobie być i jednorożcem tylko przestań pierniczyć głupoty.

Widocznie nie dostrzegasz ukrytego sensu tych wypowiedzi ;>

Tak samo jak ja i wszyscy inni na tym forum...

Swan napisał/a:

Nie oriantacja Sally. Orientacje jej patnerów.

Tak nawiasem wiele osób trans tak ma, ja też.

No. Ale to nadal słabo się ma do tematu trzeciej płci.
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-11, 15:05   

O tak, krąży taki stereotyp i podobnie dotyczy piw smakowych, bezalkoholowych oraz picia napoju przez słomkę :D
_________________
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-11, 15:48   

wendigo napisał/a:
No. Ale to nadal słabo się ma do tematu trzeciej płci.

O ile dobrze zrozumiałem, chodzi o to, że trzecia płeć to taki gender. I że gender ma rację bytu jak najbardziej.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-04-11, 15:51   

Strzelam (bo nie wiem, nigdy o tym nie czytałem), że po prostu startystycznie kobiety i mężczyźni mają różne proporcje między rodzajami kubkach smakowych :-p
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-04-23, 02:20   

Nie wiem, do jakiego wątku to pasuje, chyba najbardziej tu... dzisiaj na reddicie jakiś Amerykanin zapytał się o "toilet culture" w Niemczech - pytanie dziwne, no ale to nie ma znaczenia. Z odpowiedzi wynikało, że użytkownicy (faceci) sikają głównie na siedząco, na stojąco tylko w lesie/jak są pijani/spieszy im się/w miejscach publiczych, gdzie są pisuary, mają obiekcje do czystości klozetu.
No, i zdziwiłem się, nigdy jakoś się nad tym nie zastanawiałem (a tym bardziej nie pytałem), ale wydawało mi się, że faceci zawsze sikają na stojąco, w domach też, a siadają tylko do wiadomo czego...
A tu takie miłe zaskoczenie :D
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 09:59   

Ja byłem przekonany, że cisfaceci sikają przy pisuarach, jeśli tylko są dostępne, ale w pracy przekonałem się, że większość męskiego personelu sika przy pisuarach tylko wyjątkowo, a normalnie wchodzą do kabin i tam sikają na stojąco. :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 10:20   

Karatajew, byłam kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej w Niemczech. W toalecie męskiej był pisuar i była kabina. W kabinie wisiała tabliczka z informacją, że tylko na siedząco. Zdziwiłam się, ale pomyślałam, że fajne rozwiązanie. Dbają o porządek.
Jeżeli to mogłoby mieć znaczenie, to w tej firmie pracowało sporo polaków.

Edit:
W polsce za to w wielu miejscach wiszą tabliczki " proszę spuszczać wodę" albo "proszę używać szczotki do WC". A to co widziałam czasem w toaletach na uczelni, to już prosiło się o 3 wojnę.
Jesteśmy statystycznie o wiele niżej niż zachód...
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 11:14   

kicur napisał/a:
a normalnie wchodzą do kabin i tam sikają na stojąco.

Co jest jeszcze gorsze, bo potem to wszystko jest :-/ I trzeba wycierać, rozkładać mnóstwo papieru itp. :|
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-23, 15:51   

Vera-chan napisał/a:
Co jest jeszcze gorsze, bo potem to wszystko jest I trzeba wycierać, rozkładać mnóstwo papieru itp.
Czy ja wiem? Widuję krew w damskich kabinach... także sry, panowie może i srają pod siebie, ale krew to większe przegięcie.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-24, 03:10   

Babcia mnie zmierzyła ostatnio metrem krawieckim. Wyszło, że :
- w pasie mam mniej od niej ;)
- w obwodzie biustu ... więcej :shock: lol
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-25, 22:13   

Arisu, idź się leczyć z tego niedowierzania. Chodzisz na basen, figurę masz cisową aparycję damską ( wnioskuję z twoich opisów), a ciągle "what the fuck".

Odepnę pasa i skórę złoję za kolejny taki wpis.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-25, 22:32   

Arisu napisał/a:
Nie ogarniam tych ludzi, nie mogą się zdecydować :-|

Autorefleksja?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-25, 23:08   

Arisu, duzo kobiet narzuca na siebie cokolwiek, ubrania eobocze, bure, męskie, za duże i się przy tym nie maluje. To jest takie... jak nie mieć passingu k/m ani niczego na ten kształt. Jak wyglądać nie męsko a na zaniedbaną dziewczynę. Wcale mnie ta sytuacja nie dziwi.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-26, 11:14   

Ja zimą chodziłam właśnie w burych, rozmiar za dużych, męskich zimowych butach. Za to były wygodne, ciepłe i wodoodporne. Po pewnym czasie stwierdziłam, że nie odbierają passingu.
Inna sprawa, że są osoby co mi piszą, mówią, że mało kobieco i mało kolorowo się ubieram. Robię co chcę, co jest ciepłe i mi pasuje.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-26, 11:33   

Usunięty napisał/a:
Robię co chcę, co jest ciepłe i mi pasuje.

i od siebie dorzucę jeszcze: w czym się dobrze czuję.
_________________
 
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-26, 15:05   

jatadosh, Może ciekawość, może szukali inspiracji. Kto wie, czy wkrótce nie powitasz tu na forum kogoś z sąsiedztwa :D
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-26, 16:40   

Stawiam na opcję pierwszą. W końcu ludzie są ciekawskimi stworzeniami :mrgreen:

W zeszłym tygodniu spotkałem na ulicy sąsiadkę mojej mamy z naprzeciwka, która była w podstawówce moją nauczycielką muzyki i historii. Ukłoniłem się i odpowiedziała, ale jestem pewien, że musiała wiedzieć, że to ja.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-26, 17:25   

jatadosh, zawsze jak słyszę coś takiego to w głowie pojawiają mi się jakieś komiczne scenariusze, ale to pewnie dlatego, że ja nigdy nie miałam do czynienia z czymś takim. Nie mam żadnej bliskiej rodziny na wsi.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-26, 20:43   

Moja wyobraźnia dodała do tej scenki jeszcze kramarzy z pamiątkami :mrgreen:
Ehh... nic tylko śmiać się...
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-26, 23:32   

Normalna wioska. Mają nowość to się interesują. Ludzki odruch ciekawości. Jak na początku lat 90 przyjechałam do "rodziny" dziadka granatowym polonezem na zabitą dechami pod wieluńską wioskę, to przychodzili poloneza oglądać.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-27, 00:57   

Ada75,
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-29, 23:18   

/ copypaste /


Różnice między Trans* a Inter*

Mentalnie, przepaść między tymi dwoma jest kolosalna . . . Widzę po sobie, że nawet w wielu innych polach, czyli tożsamościowo, wizualnie, pod względem podejścia do tych samych zagadnień, etc. Mało jest IS, którzy mówią za siebie, obrazują, na czym DSD polega, w czym rzecz i ja. będąc takim samotnym strzelcem, zaraz jestem oceniany pod kątem transowym, oczywiście przez tró binarne osoby. I wypadam marnie . . . Choćby dlatego, że w pojęciu takiej osoby TS, nie stylizuję się na model "przegiętej baby". I nic nie dają tłumaczenia, że mi to nie jest potrzebne. Nie wrzucam dziesiątek fotek na transowe grupki i fora, by porównać efekty tranzycji, bo nie jest mi to potrzebne i nie robię tranzycji. A że w Polsce środowisko IS jest tak bardzo niebyłe, to nie ma, za bardzo z kim się socjalizować, jak z TS. Tylko, że coraz wyraźniej te podziały ja-oni stają się widoczne . . .
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-01, 01:39   

2in1_inkarnacje napisał/a:
będąc takim samotnym strzelcem, zaraz jestem oceniany pod kątem transowym, oczywiście przez tró binarne osoby. I wypadam marnie . . . Choćby dlatego, że w pojęciu takiej osoby TS, nie stylizuję się na model "przegiętej baby".

Tak jakby obrażasz teraz wiele m/k...
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-12, 22:59   

Nie wiem, w którym wątku o tym napisać, bo będzie w tym trochę dziwności, dużo marudzenia i jedna dobra informacja.

Otóż tak : Stary znajomy, polecił mnie innemu naszemu wspólnemu znajomemu, ktory ma firmę budowlaną. I dostałem zlecenie na budowie. Jest tam kilku stałych pracowników, w tym brygadzista, miły, starszy pan po 60 tce - i jak to zwykle bywa, trochę się do mnie zaleca. Ale jestem trochę w typie takich starszych panów. I tak - ci pracownicy, którzy mnie nie kojarzą, biorą za kobietę fachowca. O dziwo ( :shock: ! ) nic nie komentują, że kobieta ( ekhm - "kobieta" ;> ) i fachowiec w męskiej branży. Więc bardzo kulturalnie, a to się rzadko zdarza. Ten starszy brygazista zwraca się na Ty i nowym imienem, plus formy żeńskie. Ale tak - dziś zjawiła się "góra" - czyli kierownik budowy, inspektorzy oraz szef firmy oraz sef pomocniczy. Jak można się domyśleć, zrobił się lekki gendrowy chaos i tak - chodzi o moją osobę. Bo szefowie mnie znają i zwracali się w formie męskiej, reszta w żeńskiej i jak to bywa - jedni nie wiedzieli, o co tym drugim chodzi :( Ja nic do tego nie mam, ale to trochę dezorganizuje pracę, w niewielkim stopniu, ale jednak. W dodatku szef, ten który mnie zatrudnia, używał tak dobitnie mojego starego imienia i per "on" i w jednym zdaniu, outnął mnie w stronę męską 3 razy . . . przy tym starszym brygadziście.
Jako fachowiec z porządnym stażem, z większą częścią życia w branży ( 15 lat pracuję, a mam 28 ^ ^ ), dostałem do ręki projekt i zauważyłem braki oraz błędy i niedociągnięcia. Moje wystąpienie było dość długie i inspektor mówił tylko "tak, tak, my to tak zrobimy", "to dobry pomysł", a na końcu, jak usłyszał moją "litanię" stwierdził, że najlepiej, jak następnym razem podjedzie z samym projektantem :D Był zaskoczony, że jajko okazało się dużo mądrzejsze od kury :D i to jeszcze jajko genderowe ;> Nie wiedział, jak ma się w końcu do mnie zwracać, to kierował się bezosobowo.

* * *

Zaraz pewnie usłyszę hejt, ale dostrzegam pewne drobne zalety ( choć to nie reguła ), w byciu osóbką, która, według opinii innych ( bo w swojej nie ), wygląda subtelnie - w jężyku lejbów : kobieco. Jakoś tak łatwiej poprosić o drobną pomoc na budowie, zwłaszcza starszego pana, który się trochę do mnie zaleca ;) Bo jakby moje cechy wizualne były surowsze ( czyt. : męskie ), to już gorzej, na zasadzie : "chłopie, poradzisz sobie".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14