Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Depilacja laserowa w Krakowie
Autor Wiadomość
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-12-20, 22:46   

Wait, jesteś na hrt ? Z tego co wiem to jeżeli nie, to włosy i tak odrosną. Lepiej i tak iść na elektrolizę(chyba ze to mialas na mysli).
 
 
dwiekalorie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-20, 23:13   

Mogę polecić, Kosmeon (dawne Vacu centrum, laser robią dwie panie, polecam panią Agnieszkę (tak subiektywnie wolę) ) https://web.facebook.com/kosmeon/?fref=ts , miła obsługa, chodzę tam już ze 2 lata ;) (ba nawet wczoraj byłam :P ) Z laserem jest taka zabawa, że mimo wszystko z czasem zawsze coś wyjdzie i trzeba się liczyć z poprawkami raz na czas, nawet przy htz.

Natomiast nie polecam Novomed na Miłkowskiego (głównie z racji opóźniania się wizyt, spóźniania personelu).
_________________
Jeszcze gorzej niż nie wiedzieć, myśleć że się wie.
 
 
dwiekalorie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-20, 23:36   

Tak, mniej i włos jest delikatniejszy, mogę to potwierdzić chociażby z doświadczenia koleżanki (cis), która ma hashimoto i lekki hirsutyzm, a z której depilacjami jestem na bieżąco, więc widzę różnicę na plus.
_________________
Jeszcze gorzej niż nie wiedzieć, myśleć że się wie.
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2016-12-21, 01:08   

daga97 napisał/a:
Nie jestem i prędko nie będę na hrt. Nie powinno odrosnąć większość włosów po 5 zabiegach, poczytałam trochę stron anglojęzycznych, bo piszą nawet o normalnej depilacji laserem dla mężczyzn.

Elektroliza za droga i chyba zbyt bolesna dla mnie, najwyżej z tym co odrośnie po laserze za jakiś czas....


Ja nie jestem na HRT a laserem (Light Sheer) usunęłam z twarzy prawie wszystko. Zajęło to z 8wizyt na całej twarzy co dwa miesiące, teraz chodze co 6-8mcy na dostrzał śladów co odrastają. Pierwszy raz słyszę zeby przed HRT nie robić epilacji laserem "bo odrośnie" , ja kilka razy czytałam, żeby własnei usunąć przed bo po zarost jaśnieje po HRT i laser przestaje być skuteczny. U mnie wyszła ciekawa rzecz bo przed epilacją miałam przeciętny męski ciemny zarost a teraz praktycznie pozostało mi na twarzy ze 30 cebulek któe dają pojedyncze grube siwe włosy :) - kiedyś nei wiedziałam, że mam siwe włosy w zaroście a teraz jak tylko te zostały i odrastają to je widać :) , ale z nimi się łatwo rozprawić wyrywając, choć obiecuję sobie, że jak się zbierze ich wiecej to pójde kiedyś na elektrolizę i je wypalę :)

Ogólnie polecam - z gładką twarzą można w końcu zacząć uzywać normalnych damskich kosmetyków, albo latem np nie używac wogóle - nie ma ryzyka, że po południu pojawi się damie na twarzy "five o'clok shadow" ;)

Niemniej co do formalnego ujęcia tematu skuteczności laserowego usuwania włosów to kiedyś się bardzo zdziwiłam, że wg amerykańskiej FDA, metodą nieodwracalnego usuwania zarostu jest jedynie elektroliza
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-12-21, 02:15   

Fizia, ja tak się zastanawiam nad tym
Fizia napisał/a:
metodą nieodwracalnego usuwania zarostu jest jedynie elektroliza
kurcze jakoś na czerepie faceci elektrolizy nie używają a dziwnym trafem włosy tam znikają bez śladu :mrgreen: A tak poważnie pozbyłaś się laserem z twarzy tego paskudztwa do tego stopnia, że nie widać? mnie dobija to, że jakbym tego dokładnie nie wygoliła przykryła lekko fluidem (nie robiąc z twarzy "sylikonowej" maski) to i tak widać szarość na twarzy.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-12-21, 02:33   

Gdzies czytałam ze ze względu na meskie hormony i tak odrosną i ze u facetow to sie mniej opłaca, ale moze to byly jakies brednie.
 
 
dwiekalorie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-21, 04:24   

Najlepszy efekt osiągniesz przed hormonami. Im masz ciemniejsze i mocniejsze włosy, tym laser jest skuteczniejszy. Ja np. zaczynałam laser robić już długo w trakcie terapii (i to był błąd), kiedy jakaś część włosów wyjaśniała i te są już teraz nie do usunięcia (Light sheerem). Włosy rosły wolniej i bardziej liche, co też pewnie wpłynęło na ilość zabiegów.

Druga prawda... po odstawieniu hormonów... już po 3 miesiącach zarost zaczął rosnąć zauważalnie szybciej i więcej go pojawia się na raz, prawda jest taka, że teścia nie oszukasz, ale nie jest to też taka ilość żeby wpadać w panikę, niestety laser wymaga raz na czas poprawek, bo co jakiś czas coś nowego wyskakuje i z tym się trzeba liczyć. Jakby nie było jest to i tak lepszejsza opcja niż się haratać maszynką codziennie, a długofalowo wychodzi taniej niż kupowanie pianek i maszynek.
_________________
Jeszcze gorzej niż nie wiedzieć, myśleć że się wie.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-21, 18:19   

A ja znowu wyczytałam na znanym portalu dla kobiet, że elektroliza jest tańsza i skuteczniejsza od lasera.
Ja jak kiedyś miałam pojedyncze czarne "antenki" na twarzy tak teraz mam armię miękkich jasnych (nawet blond) włosów, więc tylko elektroliza.

Jest gdzieś w Krk trans-przyjazna klinika zajmująca się elektrolizą lub tym zabiegiem dla mężczyzn ?
_________________
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2016-12-22, 01:55   

Gabi napisał/a:
pozbyłaś się laserem z twarzy tego paskudztwa do tego stopnia, że nie widać?


W tej chwili, po ok. 8miesiącach od ostatniej wizyty rośnie mi pod samym nosem ze 20-30 włosków plus na całej twarzy z 30 ciemnych + ze 30 jasnych. A do pół roku po laserze to odrasta mi jedynie taki babski "meszek" Te pozostałosci mogłabym wyrwać od czasu do czasu, ale akurat teraz hoduję je aby się z nimi w najbliższym czasie rozprawić, w związku z tym od miesiaca gole je co 2-3 dni i szlag mnie trafia jak ja tak mogłam żyć kiedyś.

Gabi- po prostu gładka jak u przecietnej kobiety buzia + możliwość korzystania z normalnych kosmetyków a nie tapet scenicznych - jak dla mnie to jest coś wspaniałego
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-12-22, 20:37   

problem w tym że żaden laser, elektroliza i inne bajery nie są wieczne.

ja szczerze mówiąc olałam to, laser spore koszta i duza upierdliwość, więc na dzień dobry zrobiłam to kremem , włosy rosły bardzo, bardzo wolno, 1 mieszek pojawił się po 7 dniach, po 21 zrobiłam sobie depilację woskiem w chałupie i teraz mam spokój. myślę że na min 1.5msc

a i jeśli chodzi o nogi to zero bólu, fakt stosuję własną metodę., Okolice intymne znacznie gorzej :D
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-22, 23:05   

Wyniszczając włos u korzenia mówisz, że to nie jest wieczne?

Bardzo wątpię, aby każda M/K woskiem wyrywała owłosienie by nie przepłacać. Nawet jeśli byłaby potrzebna poprawka to na pewno po wieeelu latach gdzie w sumie koszt za (tj. napisałaś) woski czy ew. golarki się zwróci.
Hormony też robią swoje.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-12-23, 12:24   

nie sa wieczne, wystarczy popytac, poniewaz nie wiem jak to fachowo sie nazywa, ale włos jest paraliżowany, zabieg trzeba powtarzać co 4-5 lat, dodam że nie jest to 1 zabieg ale seria chyba 4-5.

Hormony robią właśnie swoje, będziesz miała jasne owłosienie, zazwyczaj, laser tego nie ruszy.

przelicz sobie, mnie koszt 1 depilacji na 1.5 msc wynosi 5zł, jak mówię bólu nie mam żadnego, na spokojnie w domu. Może inaczej mnie się podoba zajmowanie sie sobą, nie każdemu to odpowiada.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-03, 19:04   

Katja napisał/a:
nie sa wieczne, wystarczy popytac, poniewaz nie wiem jak to fachowo sie nazywa, ale włos jest paraliżowany, zabieg trzeba powtarzać co 4-5 lat, dodam że nie jest to 1 zabieg ale seria chyba 4-5.

Hormony robią właśnie swoje, będziesz miała jasne owłosienie, zazwyczaj, laser tego nie ruszy.

przelicz sobie, mnie koszt 1 depilacji na 1.5 msc wynosi 5zł, jak mówię bólu nie mam żadnego, na spokojnie w domu. Może inaczej mnie się podoba zajmowanie sie sobą, nie każdemu to odpowiada.


Mnie ostatnio strasznie wysypało i goląc się maszynką tak jakby podrażniam/przecinam to co mi wyszło na twarzy i potem przez kilka tygodni mam takie czerwone miejsca wokół ust jakby wysypka czy uczulenie..
Próbowałam wosków na zimno (podobno jakieś droższe) to zero efektów - włoski jak były tak są..
Tak więc, nie każdy może sobie na takie coś pozwolić. Zastanawiałam się jeszcze nad zakupem depilatora do twarzy albo jakiś innych (mocniejszych) wosków.

daga97 napisał/a:
Idę 24 I do Nowomedu (ulica Miłkowskiego). Dam później opinię.


Koniecznie wypytaj o ceny zabiegów, ile będzie potrzeba, jakie typy włosów usuwa oraz jak długo się nie będą wyrastać (bo to chyba priorytetowe pytanie).
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-03, 19:33   

woskow na zimno się nie używa bo są kiepskie, plus przed zwykłym woskowaniem miejsca woskowane osypuje się talkiem.
 
 
LucyLilly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 15
Wysłany: 2018-10-18, 16:07   

A korzystał ktoś z usług krakowskiego salonu depilacja.pl? Mają teraz dobre zniżki, tylko nie wiem czy zabieg całej twarzy dla mężczyzn też się na to załapie. Nie jestem jeszcze na hrt i może potrwać jeszcze z rok, zanim będę, mam nadzieję że takie wyprzedzienie jest ok i nie odrosną mi do tego czasu.
 
 
LucyLilly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 15
Wysłany: 2018-10-21, 20:42   

Arisa napisał/a:
Przecież jesteś kobietą a nie mężczyzną i tak też wypełniasz w ankiecie.


No tak, ale chodziło mi o to, że zarost niestety mam męski i czy przez to mogą inaczej liczyć, ale jeśli nie to spoko. Nie jestem jeszcze wyoutowana i w sumie niezbyt mi zależy, żeby to robić w salonie depilacji, chodzi mi jedynie, żeby było skutecznie. No i czy warto robić to aż (możliwy) rok przed hrt, czy nie odrośnie nic? A już bym chciała bardzo, bo to dużą dysforię powoduje u mnie ten zarost
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-21, 21:09   

LucyLilly, liczą jak liczą. Ale usługi depilacji są podzielone na męskie i żeńskie. Oczywiście obowiązuje zasada jak Cię widzą tak Cię liczą. A czy teraz depilacja ma sens. Ma. Bo powoduje u Ciebie dyskomfort ten zarost. Niszczą cebulki. Po kilku zabiegach nic nie rośnie.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-21, 21:25   

Wybrałam salon bez cenowej dyskryminacji płciowej.
Dziś sprawdzałam twarz po ~roku od pierwszego zabiegu. Są jeszcze pojedyncze czarne włoski, trochę jasnych i jeszcze dosłownie kilka małych wysepek z większym ich zagęszczeniem. Przy pierwszych wizytach byłam załamana, ale teraz się cieszyłam (bez podskoków z radości), że tego już prawie nie ma na twarzy. Jeszcze tylko poprawki elektro <spoko>
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-21, 22:03   

Arisa, Ale hm.... siadając na fotel u fryzjera żądam damskiej fryzury. Mam brać od nich zaświadczenie że wyraźnie tego sobie życzyłam? :O. To pewna nowość dla mnie...
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-21, 22:26   

remick76 napisał/a:
Katarzyna, czepiasz się :-) Akurat to może być dowodem dodatkowym, ważącym na korzyść. Poza tym, fryzura - zwłaszcza damska - nie jest zabiegiem permanentnym, jakim jest depilacja laserowa. Zupełnie inny "kaliber" usługi.


Ooo Jezu! Nie czepiam się. Pytam jak ludź.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-21, 23:08   

To męska fryzura jest permamentna? :O
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-21, 23:16   

Swan napisał/a:
To męska fryzura jest permamentna? :O


Pamiętasz głównego bohatera filmu "Kojak". :D
 
 
LucyLilly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 15
Wysłany: 2018-10-24, 14:25   

No dzięki za odpowiedzi, mi chodziło o to czy nie za wcześnie przed HRT, bo gdzieniedzie piszą że ten zarost może odrosnąć, ale przeważają opinie, że nie, więc zrobię tę depilację niedługo
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-24, 15:01   

Ja do tematu podeszłam, myśląc mniej więcej tak (wraz z moimi założeniami podanymi w tekście): Póki nie ma hrt, to włosy odrastają "jak na facecie". Jeśli w trakcie hrt włosy będą mniejsze, jaśniejsze, odrastać rzadziej itp. to wtedy ich wybijanie potrwa więcej wizyt = więcej $. Z drugiej strony, na hrt mogą być niewidoczne, blade, małe, więc pozbywając się ich = wyrzucę $, bo hrt zrobi swoje.
Ale
Nie mam gwarancji, że laser zabije moje włosy
Nie mam gwarancji, że hrt załatwi problem mojego owłosienia
Hazard = nie cierpię, a teraz muszę wybrać
Poszłam, bo wolę ryzyko niepewności co do skuteczności, niż ryzyko owłosionej małpy.
Przy czym wybrałam laser, jako tańszy w stosunku do elektro, mimo że ten drugi jest pewniejszy. Jeśli laser okazałby się skuteczny, $ zaoszczędzone, jeśli nieskuteczny, rzecz jasna stracone. Tu też hazard, ale zaryzykowałam :p
Nadal nie czuję się przekonana co do tego, jaka jest długotrwała skuteczność lasera i w związku z hrt, już się na sobie nie dowiem. W tym temacie natomiast poczekam na solidne badania.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-10-24, 23:51   

Mnie po laserze duzo wlosow odroslo, nie sa tak geste jak kiedys ale po uplywie 2 lat od lasera nadal musze depilowac sobie plecy gdy wyjezdzam na wakacje nad morze. Mam moze tak ok 40 - 50% mniej niz kiedys.
 
 
LucyLilly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 15
Wysłany: 2018-10-25, 15:17   

No ale zawsze to już mniej, zresztą może się uda czekać mniej niż rok na to hrt
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2019-09-13, 21:50   

Używał ktoś domowego lasera? https://www.morele.net/de...-bd5009-862634/

Konkretnie taki mam na oku. Spotkałem się ze sprzecznymi opiniami jednak. Niby ludzie piszą, że dobrze działa, ale jednak co innego u cisek. Po 6 zabiegach laserem z salonu mam osłabione włosy, ale nadal silne, a ten domowy podobno jest słabszy jeszcze...

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym?
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-09-14, 22:59   

Mnie w sumie interesują przeciętne ceny jednego zabiegu laserka w Krakowie, na powiedzmy samą twarz, albo na całe ciało. Najlepiej gdzieś żeby nie wzbudzać kontrowersji, że jest się spod różu, bieli i niebieskiego. Czy zarabianie 5k na rękę, to jedyna droga by dało się zrobić cały komplet bez jakiegoś dłuższego odkładania?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2019-09-15, 17:37   

Nie wiem jak Kraków, ale w Katowicach są pakiety na całe ciało do skutku po 1300 zł.
 
 
annamr
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 10
Wysłany: 2019-09-17, 14:22   

Nie wiem. Byłam w salonie. Zrobiłam jeden zabieg na twarzy. Kosztowało mnie to prawie 500 zł Efekt 2 tyg po 2 tyg. Zabiegów potrzeba 8. W pakiecie zniżkowym zaproponowano mi 1600 plus wydatki na coroczne powtórki min 1 raz. Bez czarowania laser jest wspaniały ale trzeba go powtarzać. Policzyłąm koszty przez korzyści. Kupiłam domowy ipl Philips lumea. Wiem w internecie krąży wiele opowieści dobrych i złych. Więcej tych złych dala tego długo zwlekałam z wydaniem 1,8tyś. Nie żałuje ani jednej złotówki. Po 2 zabiegach nie mam praktycznie włosów na ciele. Na twarzy działa dużo słabiej ale po 3 zabiegu który robiłam 6 dni temu zadziała (całą twarz swędzi czyli to dobry objaw). Na reszcie ciała zostały pominięte włosy. Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9