Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Genderfluid? Transgender? Transsexual?
Autor Wiadomość
Olaf
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Posty: 1
  Wysłany: 2016-12-04, 23:36   Genderfluid? Transgender? Transsexual?

Cześć wszystkim.
Urodziłem się w kobiecym ciele, w dzieciństwie utożsamiałem się z biologiczną płcią. Dwa lata temu jednak zacząłem czuć, że coś jest nie tak. Nie akceptowałem swojego biustu, bioder... Od zawsze wolałem być "płaski". Potem zacząłem czytać o transseksualizmie, genderfluizmie i tak dalej. Czułem, że jestem chłopakiem. Nosiłem spłaszczaki, męskie ubrania. Ale potem znowu czułem, że jednak jako kobieta jest mi dobrze, i tak na zmianę... Nie wiem już jak się określać, kim jestem. Szukam pomocy.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-04, 23:45   Re: Genderfluid? Transgender? Transsexual?

Olaf napisał/a:
Nie wiem już jak się określać, kim jestem. .

Witaj w moim świecie. Ja, pomimo długiego hrt, nadal tego nie wiem i wiedzieć już nie będę. Niektórym chyba nie jest pisane bycie tylko m lub tylko k ...
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-12-05, 00:08   

Olaf napisał/a:
Nie wiem już jak się określać, kim jestem.
Skoro tego jeszcze nie wiesz to znaczy, że ta wiedza musi dojrzeć, czasem ludzie w młodym wieku mają takie rozterki a potem wszystko wraca do normy, a czasem nie. Na forum możesz dowiedzieć się wielu rzeczy ale nie dostaniesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Do niektórych rzeczy trzeba dojść samemu lub z pomocą psychologa.

2in1_inkarnacje napisał/a:
Niektórym chyba nie jest pisane bycie tylko m lub tylko k ...
To bądź mk albo km albo kmk lub mkm :mrgreen:
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-05, 00:18   

Gabi napisał/a:
2in1_inkarnacje napisał/a:
Niektórym chyba nie jest pisane bycie tylko m lub tylko k ...
To bądź mk albo km albo kmk lub mkm :mrgreen:


Kiedyś, udało mi się przedstawić, na moją sytuację płciową, taki oto wzór :
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-12-05, 11:10   

Olaf, witaj na forum.
Poczytaj sobie wątki dotyczące niebinarności na forum, napisz coś jeśli Ci to pomoże sobie to zagadnienie poukładać. Możesz też poszukać sensownego terapeuty specjalizującego się w zaburzeniu odczuwania płci (psycholog lub seksuolog terapeuta).
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Nefertiti
użytkownik


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ono
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-10, 11:43   

2in1_inkarnacje, mogłobyś mi wyjaśnić ten wzór? Na górze jest płeć fizyczna, a na dole tożsamość, czy źle rozumiem?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-10, 12:26   

Witaj Olaf :)

To co opisujesz kojarzy mi się z genderfluid, ale to nie znaczy, że tak musi być w Twoim przypadku. Może być to też co innego, jest więcej rzeczy, które mogą komplikować postrzeganie własnego "ja".

Pomoc lekarza który orientuje się w tym temacie może może chyba najbardziej pomóc.

Btw. Skojarzyło mi się to z tym co opisujesz powyżej:
Mam jedną znajomą co przez jakiś czas czuła się dziewczyną, ja ją poznałam jako mkę. Niedawno zrobiła SRS, przed operacją miała straszliwą dysforię, ale zaraz po niej zaczęła się dysforia w drugą stronę i doszła do tego, że jest tak na prawdę genderfluid i chce to odkręcić do stanu sprzed operacji...

--
2in1_inkarnacje: Jestem IS biologicznie, z płci kobietą. Ale X nie jestem. To co wypisujesz powyżej świadczy jakoby wszycy IS byli płci X. A to nie jest prawda.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-10, 14:36   Re: Genderfluid? Transgender? Transsexual?

Olaf napisał/a:
Cześć wszystkim.
Urodziłem się w kobiecym ciele, w dzieciństwie utożsamiałem się z biologiczną płcią. Dwa lata temu jednak zacząłem czuć, że coś jest nie tak. Nie akceptowałem swojego biustu, bioder... Od zawsze wolałem być "płaski". Potem zacząłem czytać o transseksualizmie, genderfluizmie i tak dalej. Czułem, że jestem chłopakiem. Nosiłem spłaszczaki, męskie ubrania. Ale potem znowu czułem, że jednak jako kobieta jest mi dobrze, i tak na zmianę... Nie wiem już jak się określać, kim jestem. Szukam pomocy.


O! Trochę jak ja. Nie do końca potrafię określić jaka jest moja tożsamość. Kobieca? Męska? Jestem dość stary i może mój transseksualizm został zdeformowany przez życie. Bo funkcjonowałem w męskiej roli w dzieciństwie moje "ciągoty" do sukienek były ignorowane dalej sam nauczyłem się to ignorować. Teraz to zawieszenie po między płciami... bo wydaje mi się że TS to bezwarunkowe "parcie" na dopasowanie ciała do umysłu?
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-06-10, 16:18   

Witanko!
Na pewno na forum spotkasz osoby, które również mają szereg wątpliwości co do swojej płci :) czytaj/pisz i czuj się tu dobrze ;)
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-10, 16:48   

Lagertha napisał/a:
Witaj Olaf :)

To co opisujesz kojarzy mi się z genderfluid, ale to nie znaczy, że tak musi być w Twoim przypadku. Może być to też co innego, jest więcej rzeczy, które mogą komplikować postrzeganie własnego "ja".

Pomoc lekarza który orientuje się w tym temacie może może chyba najbardziej pomóc.

Btw. Skojarzyło mi się to z tym co opisujesz powyżej:
Mam jedną znajomą co przez jakiś czas czuła się dziewczyną, ja ją poznałam jako mkę. Niedawno zrobiła SRS, przed operacją miała straszliwą dysforię, ale zaraz po niej zaczęła się dysforia w drugą stronę i doszła do tego, że jest tak na prawdę genderfluid i chce to odkręcić do stanu sprzed operacji...

--
2in1_inkarnacje: Jestem IS biologicznie, z płci kobietą. Ale X nie jestem. To co wypisujesz powyżej świadczy jakoby wszycy IS byli płci X. A to nie jest prawda.


Kurcze trochę mnie ubiegłaś, bo właśnie wczoraj ogladając jakiś film, zadałam sobie pytanie, jak to jest za przeproszeniem, położyć się facetem, a obudzić kobietą w sensie operacji. Kiedy wstajesz i wiesz że nie ma już odwrotu. Chyba sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy i działa to na zasadzie że przed SRS chcemy tego bardzo, a później okazuje się że złapaliśmy chyba nie tego króliczka. Mój facet zawsze mówi mi, że to nie to co mam między nogami świadczy że jestem kobietą, a to kim jestem i jak jestem postrzegana.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-10, 18:22   

Ale ten temat jest z zeszłego roku!
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-10, 21:55   

Swan napisał/a:
Ale ten temat jest z zeszłego roku!


A ja z zeszłego wieku! I co? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9