Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
opinia biegłego bez badania
Autor Wiadomość
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 12:23   opinia biegłego bez badania

Jak w temacie. Czy komuś się zdarzyło, żeby biegły wystawił opinię bez badania powoda?
Obecnie czekam na wezwanie od biegłego, który ma czas do 30.10., i do tej pory go nie dostałam. Byłabym szczęśliwa, gdyby napisał opinię na podstawie dwóch wcześniejszych i dokumentacji dołączonej do pozwu.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-10, 12:29   

Nie chcę smutać, ale moja adwokat mi coś wspominała, że biegli maja gdzieś te terminy i czasem samo czekanie na opinie, to nawet rok... :/
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-11, 21:20   

Mogą przykładowo odpisać sądowi, że mają zawał pracy i nie ma czasu na wystawienie obiektywnej opinii. I sobie czekasz dodatkowe kilka miesięcy. Pewnie zależy na jakiego biegłego trafisz. Bo przecież są i tacy, co opinie piszą wyssane z palca (niedawno przypadek na niebieskim ktoś opisał). :/
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-11, 21:24   

Czasami pracownicy sekretariatów jeszcze przed wydaniem zarządzenia o wyznaczeniu biegłego dzwonią do kilku biegłych zapytać, czy dadzą radę sporządzić opinię w miarę krótkim czasie, i sędzia wyznacza tego biegłego, który jest najbardziej dyspozycyjny.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-11, 21:25   

kicur, to pewnie nie w Krakowie :P

W ogóle jakiego typu biegły się tym zajmuje? Bo chciałam listy przeglądnąć.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-11-10, 15:16   

motylek napisał/a:

Także w Warszawie bardzo szybko idą te sprawy :)

W Warszawie, ale której? Bo są dwa okręgi, ale domyślam się, że nie da się sprawdzić list aż tak dokładnie. Np. prawobrzeżna chyba cała podpada pod Pragę i tam pewnie będzie moja sprawa.
 
 
SoSo
użytkownik

Posty: 1
Wysłany: 2016-11-15, 16:17   

@Motylek
wow. w Warszawie szybko?
ja po półtora roku doczekałam się rozprawy wyznaczonej w pażdzierniku.
odwołano ją z powodu choroby sędziego i na razie cisza. coś czuję, że jeszcze pare miesięcy poczekam.
A badania miałam KOSZMARNE. U niejakiego znanego Lwa-Starowicza, który ma poważne zaburzenia narcystyczne i jest straszny. Badania trwały 6 godzin i musiałam mówić o tak idiotycznych rzeczach, że aż żal...
Pamiętasz jak się nazywała osoba, która Cie badała?
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-16, 20:30   

właśnie z waszego exp. lepiej powiedzieć że jest sie w zwiazku z kobietą będac m/k, czy pominąć to?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-16, 22:47   

Katja, to chyba zależy od tego na jakiego sędziego i biegłego się trafi. Znajoma jest les, przyszła na rozprawę z dziewczyną. Na pierwszej rozprawie zapadł pozytywny wyrok.
Za to ja się obawiam pewnego seksuologa z Gdyni, kolega miał go za biegłego, z jego opisu - stuknięty homofob i trzeba uważać.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-17, 09:44   Katja

Ja jestem z Lodzi. Ale chyba lepiej powiem ze nie jestem w zwiazku i wystepuje u mnie aseksualizm, :d
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-17, 10:20   Katja

Ja tego nie mowie. Ale wole uniknac kwiatkow mowiac tkz. Prawde. Ktora nigdy nie byla w cenie. Dlatego putam o wasze exp. Wiadomo sprawa dprawie nie rowna.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-17, 12:38   

motylek, no właśnie wygląda na to, że bycie aseksualnym i nie bycie w związku jest uważane za najlepiej postrzegane przez specjalistów, bo w końcu tru ts powinien nienawidzić swojego ciała do tego stopnia by nie mieć i nie chcieć życia intymnego.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-17, 13:01   

no wlasnie dlatego pytam, bo wyglada na to ze lepiej mowic ze seks mnie nie interesuje, nie wazne ze robie to 3 x dziennie, ale biegly do lozka mi nie zajrzy. A tak powiesz ze jestes w zwiazku to z 1 strony zle bo np z chlopakiem, czyli przez 30 lat byles jakims krypto gejem, jesli z kobieta to znaczy ze bedziesz lesbijka. Jeszcze nie wiadomo np, czy nie spodziewac sie pytania w stylu: a jak Pani jest z nia to kto dominuje?

zreszta ostatnio Liber powiedzial kilka słów o panie Starowiczu, niby wielkim szpecu od wszystkiego.

wiecie chodzi mi tylko zeby nie wpakowac sie w szambo, bo w sumie decyzja zalezy od sedziego, jeden jest normalny i zrozumie, inny bedzie sie slepo trzymal opini bieglego, ktory w sumie moze napisac co mu sie podoba
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 18:56   

Katja napisał/a:

wiecie chodzi mi tylko zeby nie wpakowac sie w szambo, bo w sumie decyzja zalezy od sedziego, jeden jest normalny i zrozumie, inny bedzie sie slepo trzymal opini bieglego, ktory w sumie moze napisac co mu sie podoba


Jak opinia jednego biegłego jest negatywna, to zwykle się wnioskuje o drugiego biegłego z dziedziny seksuologii.

Jeśli opinia jedynego biegłego jest negatywna, to jest trochę taki problem, bo uchwała SN z 1995 r. mówi, że zmienić prawne orzeczenie płci można wtedy i tylko wtedy, jeśli zainteresowany poddał się korekcie płci z powodu swojego transseksualizmu. Nie braku akceptacji swojego homoseksualizmu, nie innych zaburzeń identyfikacji płci, nie niczego innego. A w postępowaniu cywilnym tak naprawdę sędzia nie powinien opierać wyroku na ustaleniach faktycznych sprzecznych z przedstawionymi dowodami.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-17, 19:04   

kicur, a tak dla ludzi - czyli najlepsza sytuacja, to taka, że jesteśmy ts i kompletnie nic więcej? Żadnych zaburzeń psychicznych, seksualności, nie wiem... ?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-17, 19:21   

antnieszka napisał/a:
kicur, a tak dla ludzi - czyli najlepsza sytuacja, to taka, że jesteśmy ts i kompletnie nic więcej? Żadnych zaburzeń psychicznych, seksualności, nie wiem... ?


Najlepiej by było jakbyśmy byli wycięci z kartonu :mrgreen:
Przy okazji dużo łatwiej by się nas paliło.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 19:23   

Armand napisał/a:
dużo łatwiej by się nas paliło

tak będzie
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 19:27   

Armand napisał/a:
motylek, no właśnie wygląda na to, że bycie aseksualnym i nie bycie w związku jest uważane za najlepiej postrzegane przez specjalistów, bo w końcu tru ts powinien nienawidzić swojego ciała do tego stopnia by nie mieć i nie chcieć życia intymnego.

Masakra to jest robienie z ts psychicznie chorych ludzi, których głównym uczuciem jest nienawiść do samego siebie. Nikt nie ma obowiązku wchodzenia w związki, jeśli mu to nie po drodze,albo jest aseksualny ale jak można wymagać tego od każdego jako potwierdzenie bycia ts?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 19:51   

antnieszka, nie. Uchwała SN z 1995 r. III CZP 118/95 nie rozróżnia pomiędzy TS, z którymi nic innego się nie dzieje, a takimi, którzy mają jakąś seksualność, inne zaburzenia psychiczne itd. :P Więc nie ma uzasadnienie dokonywanie rozróżnienia, że sytuacja pierwszych jest lepsza od drugich.

Z drugiej strony też orzeczenie nic nie mówi o osobach, które się poddały korekcie płci, a TS nie są. Gdyby taka genderqueerowa/ cispłciowa homoseksualna osoba przeszła tranzycję i przyszła do sądu, to musiałby podjąć jakąś nową decyzję.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-17, 20:10   

kicur napisał/a:
Uchwała SN z 1995 r. III CZP 118/95 nie rozróżnia pomiędzy TS, z którymi nic innego się nie dzieje, a takimi, którzy mają jakąś seksualność, inne zaburzenia psychiczne itd. :P Więc nie ma uzasadnienie dokonywanie rozróżnienia, że sytuacja pierwszych jest lepsza od drugich.


To w takim razie po co w ogóle zadaje się pytania o seksualność i związki?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-17, 20:26   

wiesz sedzia nie powinien wlazic, ale jak ci wejdzie to co? rozprawa zamiast isc np. 6msc bedzie szla 1.5 roku.

sedziemu nie mozesz niczego zabronic

nie wiem czy wiecie ale do niedawna w sprawach karnych sedzia sam mogl sobie prowadzic sprawe, szukac dowodow, powolywac swiadkow, zadawac pytania i najlepsze ze nie mozna sie bylo temu sprzeciwic
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 20:51   

Armand, niektórzy sędziowie o to w ogóle nie pytają. Co do tych, którzy pytają, to 1. myślą, że płeć to proste zjawisko, i np. jeśli ktoś w dzieciństwie się bawił lalkami, to znaczy że w wieku dorosłym jest kobietą, 2. pewnie należą do tych mniej kompetentnych sędziów (odnośnie wszystkich rodzajów spraw).

Katja, wiemy, co więcej obecnie znowu obowiązuje coś takiego. Nazywa się to inkwizycyjnym modelem procesu (ale nie chcę robić offtopu na ten temat ^^)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-17, 21:49   

Armand napisał/a:
Najlepiej by było jakbyśmy byli wycięci z kartonu
Przy okazji dużo łatwiej by się nas paliło.
Padnę ze śmiechu zaraz xD

kicur, czyli to nie ważne oficjalnie, ale jak się ma pecha, to może przeszkodzić... bo pewnie i są tacy biegli co zrobią z tego problem :/ Dzięki w każdym razie za wersję 'jak powinno być'.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 22:04   

Tak samo jak lekarze prowadzący, którzy uważają orientację seksualną za problem. ^^

Założyłem topic o tym, ale za dużo z niego się nie dowiedziałem, bo większość zainteresowanych napisała, że z ostrożności podała, że jest hetero :P
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-11-18, 00:02   Re: Katja

Katja napisał/a:
Ja tego nie mowie. Ale wole uniknac kwiatkow mowiac tkz. Prawde. Ktora nigdy nie byla w cenie. Dlatego putam o wasze exp. Wiadomo sprawa dprawie nie rowna.

Jak się nie było w związku to się nie było i tyle, myślę że to nie zadziała na minus na pewno.

Armand napisał/a:
To w takim razie po co w ogóle zadaje się pytania o seksualność i związki?

To co kicur powiedział + z ciekawości.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11