Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Być pomiędzy - kto ogarnia?
Autor Wiadomość
Smile
użytkownik

Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-24, 02:30   Być pomiędzy - kto ogarnia?

Bardzo mnie ciekawi czy są tu na forum osoby będące pomiędzy płciami i jednocześnie czujące się z tym dobrze? Jakie formy preferujecie, gdy juz trzeba wybrać- męska, żeńska?

Czy ktoś z takich osób podejmował kurację hormonalną, a jeśli tak, to czy i w jakim momencie ją przerwał?

Czy ktoś np. uznał będąc biologicznie mężczyzną, że lepiej mu z hormonami żeńskimi... jeśli tak, to co z kwestią biustu...? Hormony (dla ogólnego wyglądu) i życie nadal jako facet... ale jak? Mastektomia?

Czy są dziewczyny cis przyjmujące testosteron i żyjące nadal jako dziewczyny?

Bardzo mnie ciekawią te wszystkie stany pośrednie, jako że ja też tkwię gdzieś pomiędzy i nie wiem czy i w którą stronę ruszyć temat. Kusi mnie czasem, żeby iść do Libera... ale co dalej? Nie znoszę słowa "mężczyzna" w odniesieniu do mojej osoby, ale znowuż czy i na ile chcę pójść w drugą stronę?

Być może ten post wygląda nieco chaotycznie, ale liczę na to, że ewentualne odpowiedzi rzucą jakieś światło na rozgardiasz w mojej głowie :-)

[Przeniosłam temat do działu "queer, agender..." Ponieważ z TS nie ma on nic wspólnego. /Lagertha]
Ostatnio zmieniony przez 2016-11-24, 07:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smile
użytkownik

Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-24, 11:38   

Przepraszam za ten niecny czyn :-) Pewnie ze zmęczenia.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-24, 13:02   

Nie ma sprawy :)

Ja jestem z pomiędzy, ale trochę nie z Twojej bajki, o ile zrozumiałem, więc nie pomogę bardziej niż zadając pytania, żeby Ci się pomóc sprecyzować :P
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-24, 17:20   

Smile, ja startowałam z pomiędzy... i zobacz jak skończyłam... ;-)
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-11-24, 19:35   Re: Być pomiędzy - kto ogarnia?

Ktoś się naczytał zdrowej dawki hormone fiction!

Cytat:
Czy ktoś z takich osób podejmował kurację hormonalną, a jeśli tak, to czy i w jakim momencie ją przerwał?

M/kowe HRT nie zostawia trwałych zmian, poza bezpłodnością, więc takie coś mijałoby się z celem.

Cytat:
Czy ktoś np. uznał będąc biologicznie mężczyzną, że lepiej mu z hormonami żeńskimi... jeśli tak, to co z kwestią biustu...?

Z kwestią czego? ;)
 
 
Smile
użytkownik

Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-25, 00:44   Re: Być pomiędzy - kto ogarnia?

Jeżynka napisał/a:
Ktoś się naczytał zdrowej dawki hormone fiction!

Cytat:
Czy ktoś z takich osób podejmował kurację hormonalną, a jeśli tak, to czy i w jakim momencie ją przerwał?

M/kowe HRT nie zostawia trwałych zmian, poza bezpłodnością, więc takie coś mijałoby się z celem.



Jeżynko droga, bądź milsza :-)
Po pierwsze to przykłady są tylko przykładami. Poza tym... a co w takim razie z rozwiniętymi piersiami? "Cofają się" tak po prostu?
Wiem przecież, że po odstawieniu tabsów, testosteron wraca do głosu... no ale może ktoś ma na ten temat coś do powiedzenia z własnego doświadczenia. Może ktoś pozostał np. na samych antyandrogenach... albo jeszcze inne rozwiązanie znalazł dla siebie. Chętnie poznam historie różnych osób.

Jeżynka napisał/a:
Cytat:
Czy ktoś np. uznał będąc biologicznie mężczyzną, że lepiej mu z hormonami żeńskimi... jeśli tak, to co z kwestią biustu...?

Z kwestią czego? ;)


Nie wiesz, co to "biust"? ;>

Swan napisał/a:
Nie ma sprawy :)

Ja jestem z pomiędzy, ale trochę nie z Twojej bajki, o ile zrozumiałem, więc nie pomogę bardziej niż zadając pytania, żeby Ci się pomóc sprecyzować :P


Pytaj! Chętnie pogłówkuję nad odpowiedziami :-)

DeadSally napisał/a:
Smile, ja startowałam z pomiędzy... i zobacz jak skończyłam... ;-)


To brzmi jakbyś miała coś strasznego na myśli ;D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-11-25, 12:27   Re: Być pomiędzy - kto ogarnia?

Smile napisał/a:

Jeżynko droga, bądź milsza :-)
Po pierwsze to przykłady są tylko przykładami. Poza tym... a co w takim razie z rozwiniętymi piersiami? "Cofają się" tak po prostu?


Cytat:
Nie wiesz, co to "biust"? ;>

Wiem, że popsuję zabawę (ale może lubię tak psuć zabawę :P ) więc powiem wprost to co Ci Jeżynka próbowała okrężnie: niestety bardzo wielu m/k piersi rozwijają się tak nieznacznie, że nie ma właściwie czego ukrywać, a przynajmniej nie jest to zbyt trudne (u wielu nie jest to nic ponad męską ginekomastią).
Raczej chodziło o to, że jak trochę bardziej wsiąkniesz w temat i poczytasz więcej relacji i tego co dziewczyny piszą, to sama byś do tego doszła (bo przecie i ja nie jestem dziewczyną, nie skupiam się na tranzycji w kierunku m->k, a już wiele razy o tym czytałem...)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 11