Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza wizyta u dr Libera a stres.
Autor Wiadomość
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-23, 20:37   Pierwsza wizyta u dr Libera a stres.

Hej, potrzebuję Waszej pomocy.
Z racji iż jestem po wypłacie, to chciała bym w końcu isć do seksuologa, najwygodniejszym dla mnie wyjściem będzie DR. Liber. Ale z racji ze się stresują ponieważ jest to taki pierwszy poważny krok to mam kilka pytań.

Jakie są najaktualniejsze godziny przyjęć w Warszawie ?
Czy te są aktualne pon. 14-16, wt. 8-10 ?
Czy powinnam coś brać na pierwszą wizytę ?
Czy jest coś na co Liber zwraca uwagę szczególnie, albo czy z jakiegoś powodu może mi nie wypisać recepty ?
Głupie pytanie, ale czy jak robi te nagie zdjęcie, to ma dla niego znaczenie czy jest się ogolonym "tu i tam" ?
Jeżeli dostałabym hormony i chciała iść do endokrynologa to ponoć potrzebny mi zaświadczenie ze jestem podczas tranzycji, a ponoć Liber może niechętnie taki wypisać, więc jak to jest ?
W jakiej formie mówiliście o sobie będąc na badaniu ?
Jak jeszcze będe mieć jakieś pytania to dopiszę. Wiem ze pewnie sporo informacji mogę znaleźć na forum, ale bardzo się tym denerwuje i chciała bym mieć pewność.

I przy okazji, gdzie w Warszawie jest jakiś endokrynolog który byłby w stanie mi dobrać odpowiednią dawkę i ile to trwa (prywatnie)?
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-23, 21:03   

1)---
2)tak
3)raczej nie, o ile nie będziesz gadała zwariowanych pierdół... w wtedy również nie sądzę, raczej jak zawsze; wypisze Ci skierowanie na badania i receptę, poleci je zrobić przed rozpoczęciem hrt.
4)nie sadzę aby robiło to dla niego jakąkolwiek różnicę, raczej whatever, bądź czysta.
5)niewię.
6)zawsze w żeńskiej.

nie martw się, pamiętaj, że masz prawo odmówić nagich zdjęć. mnie nigdy nie spotkało z jego strony nic niemiłego, oceniam go jako lekko ekscentrycznego megalomana.

powodzenia!
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-11-23, 21:18   

salamandra napisał/a:
6)zawsze w żeńskiej.

Ja mówiłam w męskiej i mu nie przeszkadzało.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Smile
użytkownik

Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-24, 02:35   

Mnie bardziej ciekawi, po co on robi to nagie zdjęcie. Czyżby miał jakiś fetysz?

Wgl można zasłonić twarz gdy to zdjęcie robi?

Dziwna sprawa, bo pozowanie do nagiego zdjęcia przez osobę trans całkowicie przed zmianami jest dość upokarzające...
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-24, 05:18   

Smile napisał/a:
Mnie bardziej ciekawi, po co on robi to nagie zdjęcie. Czyżby miał jakiś fetysz?

Wgl można zasłonić twarz gdy to zdjęcie robi?

Dziwna sprawa, bo pozowanie do nagiego zdjęcia przez osobę trans całkowicie przed zmianami jest dość upokarzające...


Zapytaj o to w bezpośrednim dziale o dr. Liberze.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-11-24, 06:33   Re: Pierwsza wizyta u dr Libera a stres.

Kate napisał/a:

Jakie są najaktualniejsze godziny przyjęć w Warszawie ?
Czy te są aktualne pon. 14-16, wt. 8-10 ?

Nie wiem, ale gdybym nie mieszkał w danym mieście (w tym przypadku w Warszawie) to ZAWSZE zadzwoniłbym najpierw zapytać.

Cytat:
Czy powinnam coś brać na pierwszą wizytę ?

Do Warszawy to chyba nie, w Krakowie można wziąć mocz jak się chce u niego robić badania (ale nie trzeba i pewnie taniej wychodzi zrobić gdzie indziej).

Cytat:
Czy jest coś na co Liber zwraca uwagę szczególnie, albo czy z jakiegoś powodu może mi nie wypisać recepty ?

Jak będziesz uważała, że wszystko wiesz najlepiej to kto wie :P

Cytat:
Głupie pytanie, ale czy jak robi te nagie zdjęcie, to ma dla niego znaczenie czy jest się ogolonym "tu i tam" ?

Bez przesady, to jednak Twoje ciało i wyglądasz tak jak chcesz.

Cytat:
Jeżeli dostałabym hormony i chciała iść do endokrynologa to ponoć potrzebny mi zaświadczenie ze jestem podczas tranzycji, a ponoć Liber może niechętnie taki wypisać, więc jak to jest ?

Tak jak pisałem w innym temacie: nie mówisz: "proszę o takie zaświadczenie, bo chciałabym iść do endokrynologa", tylko mówisz: "Chciałabym poprosić o zaświadczenie, że jestem w trakcie terapii, bo obawiam się, że jak już zajdą zmiany to mogę mieć problem przy sprawdzaniu dokumentów... no i ogólnie nigdy nie wiadomo kiedy będę musiała się z tego wytłumaczyć, a z takim zaświadczeniem czułabym się pewniej" (co jest prawdą, ja mojego chyba ani razu nie musiałem nikomu pokazywać, ale jednak czułem się pewniej mając je przy sobie :) ).

Cytat:
W jakiej formie mówiliście o sobie będąc na badaniu ?

W odczuwanej. Chociaż ja chyba wtedy jeszcze byłem tak wyćwiczony mówić bezosobowo, że może i tak mówiłem.

Smile napisał/a:
Mnie bardziej ciekawi, po co on robi to nagie zdjęcie. Czyżby miał jakiś fetysz?

Miliard tematów w internecie już o tym był... Nie wiadomo. Podobno mówi, że do dokumentacji czy jakichśtam badań. Ja nie pytałem, bo mnie to jakoś mało interesuje.

Cytat:
Wgl można zasłonić twarz gdy to zdjęcie robi?

On sam mówi, że robi je bez twarzy, więc nie ma potrzeby.

Cytat:
Dziwna sprawa, bo pozowanie do nagiego zdjęcia przez osobę trans całkowicie przed zmianami jest dość upokarzające...

No ale nie bardziej niż ogólnie badania, przynajmniej moim zdaniem. Nie bardziej niż w ogóle życie przed ;)
_________________
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-24, 09:52   

Liber jest spoko, robi swoją robotę i już. Co do endy, to mozna isc prywatnie chyba 100 i nie trzeba sie tlumaczyc kim sie jest.

Ja osobiscie nie bylam u endy i widzę że raczej było by to zbędne, poziomy hormonów ok.

jedyne co to warto zrobic kariotyp na nfz, u mnie zajelo zalatwienie tego 2tyg w Lodzi i wyniki maja byc za 4 tyg.

Warto jeszcze jedna rzecz u Libera patrzec, zle wypisuje recepte na divigel, krotko mowiac nie wpisuje pojemnosc opakowania, sa dwa 0.5 i 1g 1% roztworu, wiec musisz na to uwazac, ja biore dyvigel na oddzielnej recepie bo teraz zaczelam brac lenzetto.

aha i dowiedziałam się że ponoć danazol jest na zmniejszenie funkcji jąder
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-24, 10:01   

To lekarzy mam zamiar chodzic prywatnie, wiec oznacza to ze nie potrzebuje tego zaswiadczenia o terapii ? Ktos jeszcze moze to potwierdzic ?
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-24, 14:50   

Kate napisał/a:
To lekarzy mam zamiar chodzic prywatnie, wiec oznacza to ze nie potrzebuje tego zaswiadczenia o terapii ? Ktos jeszcze moze to potwierdzic ?
Różnie, ja byłam u endo i prosił o jakieś streszczenie historii itp. Więc bodaj słowno-muzycznie na pewno warto być przygotowaną.
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-24, 15:08   

Kate napisał/a:
Z racji iż jestem po wypłacie, to chciała bym w końcu isć do seksuologa, najwygodniejszym dla mnie wyjściem będzie DR. Liber. Ale z racji ze się stresują ponieważ jest to taki pierwszy poważny krok


Nie masz się czym stresować dziewczyno. Pamiętaj tylko o tym, że dr Liber nie jest żadnym diagnostą, jest to lekarz do którego się udajesz w jednym konkretnym celu. Hormony. Jeśli nie masz żadnych wątpliwości, udaj się do niego. Płacisz, nie zadaje za wiele pytań i dostajesz recepty.

Kate napisał/a:
Jakie są najaktualniejsze godziny przyjęć w Warszawie ?
Czy te są aktualne pon. 14-16, wt. 8-10 ?


Ja zawsze dzwonię kilka dni wcześniej czy na pewno będzie tego dnia w Warszawie i w jakich godzinach.

Kate napisał/a:
Czy powinnam coś brać na pierwszą wizytę ?


Tak, dystans do siebie i uśmiech na twarzy.

Kate napisał/a:
Czy jest coś na co Liber zwraca uwagę szczególnie, albo czy z jakiegoś powodu może mi nie wypisać recepty ?


Jest, według mnie, nieco przewrażliwony na punkcie swojej wiedzy i racji więc nie próbuj po prostu być od niego mądrzejasza.

Kate napisał/a:
Głupie pytanie, ale czy jak robi te nagie zdjęcie, to ma dla niego znaczenie czy jest się ogolonym "tu i tam" ?


Chyba żadnego choć ja tam byłam wygolona.

Kate napisał/a:
Jeżeli dostałabym hormony i chciała iść do endokrynologa to ponoć potrzebny mi zaświadczenie ze jestem podczas tranzycji, a ponoć Liber może niechętnie taki wypisać, więc jak to jest ?


Nie wiem, nigdy go nie prosiłam o tego typo zaświadczenie.

Kate napisał/a:
W jakiej formie mówiliście o sobie będąc na badaniu ?


Tylko i wyłącznie w formie płci odczuwanej, ale on ma tak, że różnie może się do Ciebie zwracać. W ogóle się tym nie przejmuj.

salamandra napisał/a:
nie martw się, pamiętaj, że masz prawo odmówić nagich zdjęć. mnie nigdy nie spotkało z jego strony nic niemiłego, oceniam go jako lekko ekscentrycznego megalomana.


W pełni się zgadzam.

Kate napisał/a:
To lekarzy mam zamiar chodzic prywatnie, wiec oznacza to ze nie potrzebuje tego zaswiadczenia o terapii ? Ktos jeszcze moze to potwierdzic ?


Również mogę to potwierdzić. Robię wszystko prywatnie i nigdzie żadne zaświadczenie nie było mi potrzebne. Pamiętaj jedynie o tym aby nie wybierać pierwszego lepszego endokrynologa tylko takiego, który ma rozeznanie w terapi os osób ts.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-24, 16:45   

oczywiscie ze jak idziesz prywatnie nie potrzebujesz zadnego skierowania i nie musisz przed nikim sie tlumaczyc. Idziesz, placisz wymagasz, nikt lachy ci nie robi
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-24, 17:25   

Katja napisał/a:
oczywiscie ze jak idziesz prywatnie nie potrzebujesz zadnego skierowania i nie musisz przed nikim sie tlumaczyc. Idziesz, placisz wymagasz, nikt lachy ci nie robi


Jasne, że nie musisz się tłumaczyć, ale mimo wszystko dla swojego dobra dobrze jest wytłumaczyć z jakim się problemem przychodzi i po co.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-24, 17:30   

anna82 napisał/a:
wytłumaczyć z jakim się problemem przychodzi i po co.
dokładnie
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-24, 18:45   

DeadSally napisał/a:
anna82 napisał/a:
wytłumaczyć z jakim się problemem przychodzi i po co.
dokładnie
Obrazek


Na Ciebie zawsze można liczyć :-)
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-24, 20:32   

ps. tak mi się przypomniało, że jak on potrzebuje tego zdjęcia do "swoich badań", to można mu zaproponować, że się zgodzisz na wzięcie udziału w tych badaniach, ale on robi Ci wizytę za gratis. w kulturowanym świecie tak to działa, nie ma takiej opcji, że udostępniasz swoje intymne zdjęcie bez żadnego wpływu na to, co się z nim stanie, wierząc na słowo honoru, że nic złego i jeszcze za to płacisz. na zdrowy rozum, coś za coś, płacisz żeby on coś wyświadczył Ci określoną usługę, jeśli Ty masz zrobić coś dla niego, to niech i on zrobi coś ekstra. ;-)
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-11-24, 22:47   

Kate napisał/a:
To lekarzy mam zamiar chodzic prywatnie, wiec oznacza to ze nie potrzebuje tego zaswiadczenia o terapii ? Ktos jeszcze moze to potwierdzic ?

A to jakiś problem powiedzieć tak jak Ci napisałem? :) Ja bym tam taki świstek wziął, nigdy nie wiesz po co może Ci się przydać. Poza tym po jakiego grzyba robić absolutnie wszystko prywatnie jak mooże czasem zajdzie potrzeba i okazja coś zrobić na NFZ? Ja np. chodziłem do lekarza rodzinnego jak mi się hormony kończyły, a nie wybierałem się akurat do Libera - pokazałem to zaświadczenie, pokazałem ksera starych recept (stara szkoła z Niebieskiej Strony ;) ja nie wiem co teraz ci nowi czytają, że zadają niektóre pytania ;) ), choć to pewnie nie było nawet konieczne i mi lekarz rodzinny wypisywał za darmo bez żadnego "ale".
_________________
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-11-24, 23:10   

salamandra napisał/a:
na zdrowy rozum, coś za coś, płacisz żeby on coś wyświadczył Ci określoną usługę, jeśli Ty masz zrobić coś dla niego, to niech i on zrobi coś ekstra. ;-)

I robi na kolejnych wizytach choćby wypisując podwójne lub potrójne recepty. Dla mnie to jest bardzo duża oszczędność, bo jeśli zamiast co 3 m-c będę jeździła co 6 m-cy lub jeszcze rzadziej, to w skali roku zaoszczędzę np 800zł lub więcej (koszt podróży, pobytu, wizyt) i czas na wypady do Wawy lub Krakowa.

.
_________________
 
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-25, 21:00   

wendigo napisał/a:
Kate napisał/a:
To lekarzy mam zamiar chodzic prywatnie, wiec oznacza to ze nie potrzebuje tego zaswiadczenia o terapii ? Ktos jeszcze moze to potwierdzic ?

A to jakiś problem powiedzieć tak jak Ci napisałem? :) Ja bym tam taki świstek wziął, nigdy nie wiesz po co może Ci się przydać. Poza tym po jakiego grzyba robić absolutnie wszystko prywatnie jak mooże czasem zajdzie potrzeba i okazja coś zrobić na NFZ? Ja np. chodziłem do lekarza rodzinnego jak mi się hormony kończyły, a nie wybierałem się akurat do Libera - pokazałem to zaświadczenie, pokazałem ksera starych recept (stara szkoła z Niebieskiej Strony ;) ja nie wiem co teraz ci nowi czytają, że zadają niektóre pytania ;) ), choć to pewnie nie było nawet konieczne i mi lekarz rodzinny wypisywał za darmo bez żadnego "ale".


hmm tego nie wiedziala, chyba tez z tego skorzystam, zawsze 150zl w kieszeni
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-11-26, 10:29   Re: Pierwsza wizyta u dr Libera a stres.

Kate napisał/a:
Hej, potrzebuję Waszej pomocy.
Z racji iż jestem po wypłacie, to chciała bym w końcu isć do seksuologa, najwygodniejszym dla mnie wyjściem będzie DR. Liber. Ale z racji ze się stresują ponieważ jest to taki pierwszy poważny krok to mam kilka pytań.

Jakie są najaktualniejsze godziny przyjęć w Warszawie ?
Czy te są aktualne pon. 14-16, wt. 8-10 ?
Czy powinnam coś brać na pierwszą wizytę ?
Czy jest coś na co Liber zwraca uwagę szczególnie, albo czy z jakiegoś powodu może mi nie wypisać recepty ?
Głupie pytanie, ale czy jak robi te nagie zdjęcie, to ma dla niego znaczenie czy jest się ogolonym "tu i tam" ?
Jeżeli dostałabym hormony i chciała iść do endokrynologa to ponoć potrzebny mi zaświadczenie ze jestem podczas tranzycji, a ponoć Liber może niechętnie taki wypisać, więc jak to jest ?
W jakiej formie mówiliście o sobie będąc na badaniu ?
Jak jeszcze będe mieć jakieś pytania to dopiszę. Wiem ze pewnie sporo informacji mogę znaleźć na forum, ale bardzo się tym denerwuje i chciała bym mieć pewność.

I przy okazji, gdzie w Warszawie jest jakiś endokrynolog który byłby w stanie mi dobrać odpowiednią dawkę i ile to trwa (prywatnie)?
przygotuj sie na to,ze weźmie w [terefere] hajsu i bedzie zadawal debilne pytania. Na dodatek zrobi zdjęcia których nie powinien zrobic. No ale... Z wielkim bólem lecz jesli chcemy miec szybko hormony to tylko do niego
_________________
matthewk.
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-11-26, 10:31   Re: Pierwsza wizyta u dr Libera a stres.

Kate napisał/a:
Hej, potrzebuję Waszej pomocy.
Z racji iż jestem po wypłacie, to chciała bym w końcu isć do seksuologa, najwygodniejszym dla mnie wyjściem będzie DR. Liber. Ale z racji ze się stresują ponieważ jest to taki pierwszy poważny krok to mam kilka pytań.

Jakie są najaktualniejsze godziny przyjęć w Warszawie ?
Czy te są aktualne pon. 14-16, wt. 8-10 ?
Czy powinnam coś brać na pierwszą wizytę ?
Czy jest coś na co Liber zwraca uwagę szczególnie, albo czy z jakiegoś powodu może mi nie wypisać recepty ?
Głupie pytanie, ale czy jak robi te nagie zdjęcie, to ma dla niego znaczenie czy jest się ogolonym "tu i tam" ?
Jeżeli dostałabym hormony i chciała iść do endokrynologa to ponoć potrzebny mi zaświadczenie ze jestem podczas tranzycji, a ponoć Liber może niechętnie taki wypisać, więc jak to jest ?
W jakiej formie mówiliście o sobie będąc na badaniu ?
Jak jeszcze będe mieć jakieś pytania to dopiszę. Wiem ze pewnie sporo informacji mogę znaleźć na forum, ale bardzo się tym denerwuje i chciała bym mieć pewność.

I przy okazji, gdzie w Warszawie jest jakiś endokrynolog który byłby w stanie mi dobrać odpowiednią dawkę i ile to trwa (prywatnie)?
ja nie golilem nog,ponieważ na godzien tez nie gole. Funkcjonuje jako facet wiec doszedłem do wniosku ze dla niego tez nie bede robił wyjatku w koncu i tak dostaje duzo hajsu
_________________
matthewk.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-26, 14:10   

w pełni zgadzam sie z Foxy, też was nie kumam, ja przyjełam jego zasady bo tak musi być i już. Sorka wolicie Robachę i jej zabawy w to czy jestescie ts i badanie was latami? Gosc jest spoko, bylo trzeba sie rozebrac ok, musiał zbadać genitalia, też ok taka jego praca, zrobił fotkę spoko jakoś niekomfortowo się nie czułam, no może tylko że wtedy miałam kilka kg więcej.

Ale gość jest naprawdę spoko, na 2 wizycie rozbierac sie nie trzeba, ale mimo tego poprosilam go zeby zerknal na moj nazwijmy to tak biust- czy rozwija sie w miare ok, zrobil to, pwoedzial co mysli i ok.

fact jest mily, ma swoj humor, ale wpasowywuje sie w moj wiec sie z nim dogaduje. Dokladnie mi doradzil co jak robic, poradzilwlasnie zeby wszelkie operacje robic najlepiej w Tajlandii, co do lekow tez nie ma problemu, poprosilam zeby dal mi cos innego i tez przepisal.

ogolnie ja dziękuję za takiego lekarza, bo facet jest na poziomie, podchodzi, do nas, jak do ludzi dorosłych,a nie jakichś psychicznie chorych, jak to niektórzy psycholodzy i seksuolodzy.

Wiec troche wiecej dystansu do siebie i luzu, bo naprawde mozna trafic znacznie gorzej.

a wlasnie, bo nie doczytalam wczesniejszego postu, a mialaś się Foxy pochwalić jak przebiegła rozmowa i jakie ustalenia z Jaworskim, bo szczerze też jestem ciekawa, no chyba że to jakaś wielka tajemnica :D
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-11-26, 18:12   Re: Pierwsza wizyta u dr Libera a stres.

mateusz944 napisał/a:
przygotuj sie na to,ze weźmie w [terefere] hajsu i bedzie zadawal debilne pytania.

Liber nie bierze w [terefere] hajsu. Od k/mów kasuje za badanie ginekologiczne na pierwszej wizycie, ale poza tym to wciąż najtańszy prywatny lekarz prowadzący HRT na terenie Polski.
 
 
caprica
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 46
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-11-27, 11:43   

Liber nie robi każdemu fotek. Mi nie robił.
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-11-27, 20:28   

Faktycznie malostkowosc i niedojrzalosc ma z tym cos wspólnego. Mysle ze nie każdy lubi porno sesji. A wybor lekarzy jest maly i gdyby nie to ze inni rozciągają leczenie w czasie to większość nie chodzilaby do libera bo myślę ze przekracza pewne granice. A zdjęcia sa tam zbędne. Wystarcza badania. Sam fakt ze nie wszyscy to robi juz o czymś świadczy. Jak nie wiesz czym zabłysnąć to lepiej sie nie odzywaj
_________________
matthewk.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-27, 20:41   

nie no jasne wiec mozna wybrac robache i 2 lata zabawy.

Nie wiem jak u innych, jesli dla kogos 1 zdjecie nago to pornosesja to gratuluję. Strach pomyslec co sie bedzie dzialo jak pojdziecie na badanie piersi, pewnie placz i histeria ze lekarz dotyka wam cyckow.
Liber to nie jakis gosc spod budki z piwem ale lekarz, z tego co sie orientuję dosc znany, prowadzi sporą grupę ludzi TS. A jak to jest z lekarzami, jak ci nie pasuje idz do innego i sie baw, po przeciez seksuologów obsługująchy osoby TS w Polsce jest jak psów i każdy przyjmuje cie z otwartymi ramionami.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-11-27, 20:59   

Katja napisał/a:
Nie wiem jak u innych, jesli dla kogos 1 zdjecie nago to pornosesja to gratuluję. Strach pomyslec co sie bedzie dzialo jak pojdziecie na badanie piersi, pewnie placz i histeria ze lekarz dotyka wam cyckow.

Oraz uprzejmie chciałbym dodać, że k/m-ów poniżej 25 roku życia czeka jeszcze komisja wojskowa :P (a starsi pewnie też powinni to załatwić, ale w późniejszym wieku, to może już sama papierologia...).
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-27, 21:45   

Ej, chyba nie. Patrzyłem raz do ustawy i teraz mężczyzn powyżej 25 r. życia nie dotyczy obowiązek kwalifikacji (stąd wniosek, że jak ktoś dopiero po ukończeniu 25 roku życia się stał mężczyzną, to w ogóle go to nie dotyczy).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-11-28, 14:20   

Wendigo i co i ktoś jest k/m oczywiście bez operacji to każą się mu na komisji rozbierać? O.o
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-28, 14:47   

Cytat:

Nie wiem, ale gdybym nie mieszkał w danym mieście (w tym przypadku w Warszawie) to ZAWSZE zadzwoniłbym najpierw zapytać
No tak tylko ze juz ktorys raz dzwonie i nikt nie odbiera.

I PROSZE nie robic offtopu.
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-28, 15:09   

Kate napisał/a:
Cytat:

Nie wiem, ale gdybym nie mieszkał w danym mieście (w tym przypadku w Warszawie) to ZAWSZE zadzwoniłbym najpierw zapytać
No tak tylko ze juz ktorys raz dzwonie i nikt nie odbiera.

I PROSZE nie robic offtopu.


Musisz próbować do skutku. Czasami trudno jest się do niego dodzwonić.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-28, 16:28   

Probowalam od 14 i nic, zaryzykuje i pojde w poniedziałek.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-28, 17:42   

Ja pewnie postaram sie byc ok 14 już, a tak wlasciwie to do ktorej on tam przyjmuje ?
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-28, 21:46   

chyba od 14 w pon
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-11-28, 23:21   

kicur napisał/a:
Ej, chyba nie. Patrzyłem raz do ustawy i teraz mężczyzn powyżej 25 r. życia nie dotyczy obowiązek kwalifikacji (stąd wniosek, że jak ktoś dopiero po ukończeniu 25 roku życia się stał mężczyzną, to w ogóle go to nie dotyczy).

Ok, jeśli to w dzisiejszych czasach nie jest też potrzebne to spoko.

Iryd napisał/a:
Wendigo i co i ktoś jest k/m oczywiście bez operacji to każą się mu na komisji rozbierać? O.o

Tak, to normalna komisja, ludzie którzy tam siedzą nie wiedzą przecież o transseksualizmie :P Gacie to za parawanem, ale jednak - na to samo wychodzi. Ale nie wiem, może wystarczy wcześniej podać papier na ts (tylko kiedy? jak jeszcze stoi obok kilku innych facetów? średnio, więc ja wolałem dopiero potem :P ).

Kate napisał/a:
Cytat:

Nie wiem, ale gdybym nie mieszkał w danym mieście (w tym przypadku w Warszawie) to ZAWSZE zadzwoniłbym najpierw zapytać
No tak tylko ze juz ktorys raz dzwonie i nikt nie odbiera.

No nie wiem, ja bym pewnie nie pojechał w ciemno... chociaż jak kilka osób potwierdza, że jest na pewno, to może warto zaryzykować...
_________________
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-29, 05:48   

wendigo napisał/a:
No nie wiem, ja bym pewnie nie pojechał w ciemno... chociaż jak kilka osób potwierdza, że jest na pewno, to może warto zaryzykować...


Chyba lepsze to niż odwlekać
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-11-29, 06:05   

Kate napisał/a:

Chyba lepsze to niż odwlekać

Przy czym poniedziałek jest lepszy niż wtorek. W Warszawie zawsze chodziłam we wtorki i nie dość, że omijały mnie słynne Liberowe kolejki, to zdarzało się, że wyjeżdżał dzień wcześniej do Krk/Niepołomic i całowałam klamkę.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-29, 08:11   

Liberowe kolejki ? Az tak duzo osob jest ?
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-29, 09:23   

A wiec tak, dodzwonilam sie przed chwila. Okazuje sie ze Dr Liber za tydzien w warszawie nie przyjmuje.
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-30, 14:07   

Kate napisał/a:
A wiec tak, dodzwonilam sie przed chwila. Okazuje sie ze Dr Liber za tydzien w warszawie nie przyjmuje.


Ale to chyba nie problem udać się do Niego tydzień później?
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-30, 18:24   

A czy ja tak napisalam ? Nawet jest mi to na reke.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-01, 13:27   

Jeżynka napisał/a:

Liber nie bierze w [terefere] hajsu. Od k/mów kasuje za badanie ginekologiczne na pierwszej wizycie, ale poza tym to wciąż najtańszy prywatny lekarz prowadzący HRT na terenie Polski.

Nie mów za wszystkich lekarzy. ;)
Słupsk też leży na terenie Polski. Dr Dorosz pobiera 150 zł za pierwszą wizytę, a potem 120-100 zł. Gdy ktoś ma ograniczoną ilość gotówki potrafi obniżyć stawki. 100 zł za zaświadczenie psychiatryczne, 200 zł za opinię do sądu.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-12-01, 14:40   

Usunięty napisał/a:

Nie mów za wszystkich lekarzy. ;)
Słupsk też leży na terenie Polski. Dr Dorosz pobiera 150 zł za pierwszą wizytę, a potem 120-100 zł. Gdy ktoś ma ograniczoną ilość gotówki potrafi obniżyć stawki. 100 zł za zaświadczenie psychiatryczne, 200 zł za opinię do sądu.

Czyli tak samo jak L, bo wciąż nie taniej.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-02, 21:46   

Witam!
Chciałabym jeszcze dopytać was o kilka drobnostek związanych z dr. Liberem.

1. Jakie ew. leki poprosić aby wypisał zamienniki bądź coś innego? (chodzi mi o wątrobę [androcur?], szybkość działania i efektywność). Czytałam trochę czego unikać, ale tego jest tyle i opinie sprzeczne, że sama nie wiem..

2. Czy ew. badania krwi które zrobię tego samego dnia będę musiała iść ze skierowaniem do rodzinnego czy od razu gdzieś w Krakowie da radę się ze wszystkim zawinąć (najlepiej co się da NFZ)?

3. Czy Liber tłumaczy do jakiegoś konkretnego leku/leków jak brać, co ile itd? Słyszałam jakie ma podejście - płacisz, masz receptę, do widzenia.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-02, 21:53   

Ania96 napisał/a:

2. Czy ew. badania krwi które zrobię tego samego dnia będę musiała iść ze skierowaniem do rodzinnego czy od razu gdzieś w Krakowie da radę się ze wszystkim zawinąć (najlepiej co się da NFZ)?

Liber może wypisać dwa skierowania - na te badania, które i tak są płatne osobno, i na te które są na NFZ osobno, więc myślę, że już żadnych skierowań nie potrzebujesz od rodzinnego.

Cytat:
3. Czy Liber tłumaczy do jakiegoś konkretnego leku/leków jak brać, co ile itd? Słyszałam jakie ma podejście - płacisz, masz receptę, do widzenia.

Mówi co ile brać. Mówi, dlatego że na receptach wpisuje inaczej (żeby apteka więcej mogła sprzedać :P ).
_________________
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-03, 07:13   

Mi badania hormonalne udało się zrobić tego samego dnia, aczkolwiek były one prywatne.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-02-03, 11:22   

Hormony zawsze sa platne, i de facto tylko one sa potrzebne na starcie
 
 
Yami
użytkownik

Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2017-02-03, 15:47   

To ja zadam może głupie pytanie, czy Liber ew. może mi wypisać zwolnienie z pracy za ten dzień co u niego na wizycie będę? Do Warszawy mam kawałek, więc nie da rady bym jednocześnie choćby pół dnia w pracy była i do niego się udała jeszcze :V Tymczasem z braniem wolnego u mnie kiepsko, bo obecnie na stażu jestem i przysługuje mi chyba tylko parę dni wolnego (nawet nie jestem pewna czy przypadkiem nie jeden dzień tylko)
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-02-03, 16:43   

chyba tak, ale najleiej zadzwoń i go spytaj
 
 
Yami
użytkownik

Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2017-02-03, 17:08   

Okay, a na ten jego komórkowy można dzwonić w dowolnych porach, czy tylko jak w pracy jest?
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-02-03, 19:21   

nie chyba w dowolnych, ale nie zawsze odbiera
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-03, 19:33   

A czy jak idziesz normalnie do lekarza to moze wypisać Ci zwolnienie ? Jak dla mnie to dziwne, osobiście wzięłam kolejny urlop żeby sie do niego wybrać. Jest jeszcze patent ze idziesz oddać krew i wtedy faktycznie dostajesz zwolnienie i możesz też w tym czasie isc do Libera. Z reszta nie wiem czy chciałabym dać szefowi zwolnienie od ginekologa.
 
 
Yami
użytkownik

Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2017-02-04, 16:34   

Ja osobiście mam w nosie co będzie na zwolnieniu i co sobie w urzędzie pracy o mnie pomyślą (bo to oni płacą za staż), lepsze to niż tłumaczenie się w pracy dlaczego biorę zwolnienie, albo proszenie by przymknęli oko na moją dniową nieobecność :P
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-02-04, 17:25   

Jak bierzesz urlop to nic nie tłumaczysz, po drugie na razie wole sie nie wychylać (krotki staż pracy) i dopiero za jakiś czas pewnie powiem. Biorąc urlop nikt nic nie bedzie wiedział, a przynosząc zwolnienie(to chyba działa w szkole nie w pracy) z pieczątką ginekologa ktoś moze za bardzo się zaciekawić. Aczkolwiek życzę powodzenia jak mniemam na pierwszej wizycie :)
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-08, 10:28   

Coz co do przyjmowanych lekow to estrogen przyjmujesz dozywotnio, do czasu operacji narzadow plciowych przyjmujesz blokery testosteronu. Jak pojdziesz ubrana to doktora nie interesuje, tak samo jezeli chodzi o sposob w jaki o sobie mowisz. Po prostu robisz tak zeby dla Ciebie bylo wygodnie.
Co do sadu to nie wiem jeszcze mi daleko do tego etapu.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-08, 10:42   

Srs planuje ogolnie, ale na obecna to odlegly plan (kwestia finansowa)
Jak to co z hormonami ? Bierzesz blokery testo do czasu srs, a estrogen do konca zycia.
Pelna feminizacja to kilka lat, nie licz ze w ciagu kilku miesiecy bedziesz wygladac jak laska bo tak nie bedzie.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-08, 12:59   

Jezeli przez "ubrana jak dziewczyna" rozumiesz spodniczki i rajstopy to nie. Chodze w adidasach, dzinsach kurtce itp. Ogolnie nosze takie rzeczy ktore sa typowe dla obu plci jak wlasnie dzinsy czy bluzy. Glupio bym sie czula w spodniczce jako facet, a w spoleczenstwie odbierana jestem roznie. Po ubraniach bardziej jestem odbierana chyba jako K, ale twarz glos potrafi mnie zdradzic.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-08, 16:00   

Elvira napisał/a:
Pozwolicie że zapytam ...

Czy po wizycie u dr.Libera Muszę do sondu przynieść jakieś zaświadczenia typu psycholog ,psychiatra i inni ?? ?

Sąd zapewne coś takiego zażąda co ?? ?

Radzę Ci poczytać jak wygląda cały proces dokładnie, bo z pytań jakie zadajesz wynika, że nie wiesz dokładnie... polecam: www.transseksualizm.pl
_________________
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-08, 23:15   

Elvira napisał/a:


Chodzisz teraz ubrana jak dziewczyna ?? ?

w spódniczce ,rajstopki i damskie obuwie ?? ?

Tylko że ubrana jak dziewczyna nie musi być równoznaczne z chodzeniem "w spódniczce, rajstopkach i damskim obuwiu". Znam ciski które nigdy by się tak nie ubrały. Czy to znaczy że nie chodzą ubrane jak dziewczyny?
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-08, 23:37   

Maja napisał/a:
Tylko że ubrana jak dziewczyna nie musi być równoznaczne z chodzeniem "w spódniczce, rajstopkach i damskim obuwiu". Znam ciski które nigdy by się tak nie ubrały. Czy to znaczy że nie chodzą ubrane jak dziewczyny?
Ditto, to trochę mi się skojarzyło 'czy ubierasz sie jak tv'... bez obrazy dla żadnej strony :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 10