Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Reakcje otoczenia na comming out

Jaka była reakcja Twojego otoczenia na wieść, że jesteś TS/TG/TV (itp.)?
pozytywna (akceptacja, tolerancja, chęć pomocy lub przynajmniej nie przeszkadzania)
56%
 56%  [ 14 ]
neutralna (niezrozumienie ale też nie negacja, deklaracja nie mieszania się)
32%
 32%  [ 8 ]
negatywna (niechęć, agresja, groźby, odwodzenie od tranzycji/realizowania siebie)
12%
 12%  [ 3 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-17, 01:10   Reakcje otoczenia na comming out

Zainspirowany dyskusją w innym temacie stworzyłem taką o to ankietę. Jeśli ktoś chce, może się też w poście wypowiedzieć szerzej.

Prosiłbym o wypowiadanie się osób, które naprawdę mają comming out za sobą, a nie te, którym się wydaje, że znają swoje otoczenie, więc... ;)
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-07-17, 08:41   

Ankieta zakłada jendorodność "otoczenia" ew. rozumiem, że chodzi ci o średnią statystyczną.
_________________
Freja Draco
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-17, 08:43   

Mój out był katastrofalny w skutkach. Ale nie chcę już do tego wracać. Poza tym już kilka razy pisałam lub wspominałam co się wydarzyło. Obecnie staram się mimo odczuwania niektórych negatywnych skutków do dziś o tym zapomnieć i żyć dalej.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-17, 10:11   

Na ogół na pozytyw, ale odwodzenie od tranzycji i/lub niezrozumienie też było.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-17, 10:22   

U mnie różnie to było...

W pracy mam pełen rozrzut zachowań - od wsparcia ze strony dyrekcji i zarządu, przez neutralne podejście obecnego kierownika, po ogólną niechęć i próbę odwodzenia od tranzycji ze strony bezpośrednich współpracowników.

W rodzinie...Matka do dziś próbuje wyjść z szoku, ale powoli chyba się przyzwyczaja.
Brat gdy się dowiedział zażądał natychmiastowego odejścia z pracy, by nikt nie plotkował na mój temat(był wtedy moim przełożonym w pracy). Dalsza rodzina dalej nie wie.
Moja była żona - początkowy szok, ale też niemal natychmiastowe pełne wsparcie - do dziś w pewnym sensie tworzymy parę. Pomaga mi jak tylko może i wspiera w ciężkich chwilach.
Jej rodzice są dla mnie również wielkim wsparciem, w zasadzie od razu mnie zaakceptowali i pomagają jak mogą. Gorzej z siostrami mojej partnerki, od których wyczuwam ogromną niechęć.

Co do znajomych...zawsze miałam wąskie grono znajomych, gdyż nie jestem przesadnie towarzyska. Cała grupa się dowiedziała jeszcze przed moją pierwszą wizytą u dr. Robachy. Byli w lekkim szoku, ale obiecywali wsparcie i pomoc. Słowa...dziś w moim życiu nie ma już nikogo z tej grupy, a wszelkie próby kontaktu trafiają na ścianę niechęci.

Sąsiedzi reagują różnie, od pełnego wsparcia i akceptacji do kompletnego ignorowania mnie. Co ciekawe, nikt nie okazuje mi wrogości czy niechęci - dodam tylko że mieszkam na osiedlu pełnym kiboli i dresów. Nawet oni nie są problematyczni.
Za dwa tygodnie przeprowadzam się w nowe miejsce - w samo patologiczne centrum Łodzi...ciekawe jak będzie tam?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-18, 01:39   

Freja napisał/a:
Ankieta zakłada jendorodność "otoczenia" ew. rozumiem, że chodzi ci o średnią statystyczną.

Tak :) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że reakcje mogą być różne, nawet skrajnie różne, chodziło mi o to, które przeważały.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13