Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca przez internet
Autor Wiadomość
alansb097
użytkownik
alansb


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 76
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 15:46   Praca przez internet

Widzę pełno ogłoszeń na olx, gdzie jest napisane, że to praca przez internet i głównie polega na wypełnianiu ankiet lub promocji czegoś. Przykład: https://www.olx.pl/oferta...html#396731e2b4
Ktoś miał z czymś podobnym do czynienia?
Nie wiem czy jest sens aplikowania do tego typu ogłoszeń czy lepiej jest rozglądać się za pracą fizyczną. A potrzebna mi sezonówka.
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-25, 16:09   

Przy tego typu ogłoszeniach trzeba bardzo uważać, bo zazwyczaj chodzi o coś zupełnie innego niż jest napisane w ogłoszeniu albo okazuje się, że aby zarabiać, trzeba najpierw zainwestować. Ja kiedyś tak trafiłem na typową piramidę podobną do Amwaya. A jak czytam, że oferują "wsparcie najlepszych liderów" to natychmiast zapala mi się czerwona lampka.
Nie twierdzę, że wszystkie takie ogłoszenia to ściema, bo mnie udało się trochę zarobić na zdalnej pracy, ale polegającej na pisaniu różnych tekstów. Dość często ludzie otwierający nowe tematyczne portale wynajmują ludzi do pisania np. komentarzy. A jeśli jesteś miłośnikiem gier komputerowych, można czasem załapać się na testowanie nowych gier (zazwyczaj takie oferty można znaleźć bezpośrednio na stronie producenta lub dystrybutora gier).
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-25, 19:54   Re: Praca przez internet

Jeżeli praca polega na "wypełnianiu ankiet" to to zwykle nic innego jak jakiś program typu GlobalTestmarket gdzie zaznaczasz zainteresowania, a potem mniej-więcej zgodnie z nimi wypełniasz ankiety, które trwają od kilku do kilkunastu minut. Jest to legalne, w porządku i cośtam zarobisz, ale pracą tego nazwać nie można - jak zarobisz 50zł na dwa lata to będzie spoko :lol: jak się bardzo nudzisz i to nie problem z raz w tygodniu poświęcić 15-20 (a czasem i 30-40) minut na ankietę, to możesz się porejestrować, ale mnie to w pewnym momencie zaczęło wkurzać (niewspółmierność poświęconego czasu do "zarobków"). Z sentymentu zostałem tylko w Panelu Ariadna - tu się zbiera punkty (i nawet w miarę to idzie), które potem można wymienić na nagrody.

A ogłoszenie jakie podałeś - możesz z ciekawości zapytać o dalsze szczegóły. Przypuszczam, że będzie właśnie chodziło o pisanie jakichś komentarzy jaki to sklep i/lub produkt jest świetny ;) i wydaje mi się, że tu również wkład pracy nie będzie warty ale spróbować można (zachowują ostrożność jak radzi AwryBoy).
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-25, 20:25   

Dorzucę coś jeszcze.
Najbardziej wiarygodne oferty zdalnej pracy to te, gdzie jest podane, że np. chodzi o pisanie komentarzy na nowym portalu o profilu, dajmy na to, turystycznym, i że mile widziane są osoby, zainteresowane tematem lub znające temat. Zazwyczaj również, zarobki nie są zapierające dech w piersiach, ale przynajmniej prawdziwe.
Oferty - enigmy w stylu: "jakaś firma, dobrze płatna praca, promowanie jakiegoś produktu" brzmi jak... jakaś firma szukająca naiwnych. Sorry, ale w podanym przez Ciebie ogłoszeniu oferują 2 000 - 2 500 zł za.. chęci do wygodnej pracy (w domciu, przy komputerze, zaledwie kilka godzin dziennie) i brak doświadczenia. Sam pomyśl, czy to rzetelna oferta.
Może się również okazać, że będą wymagali obdzwaniania potencjalnych klientów. Rzecz jasna, za Twoje pieniądze.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11