Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciezki temat..
Autor Wiadomość
haos123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 1
Wysłany: 2016-11-05, 18:05   Ciezki temat..

Witam mam 19 lat w rzeczywistosci jestem mężczyzna ale czasami dzieje sie cos dziwnego zaznacze ze dzieje sie to po zazyciu narkotyku ktory zwie sie amfetamina.(nie zawsze na trzezwo jak i po alkoholu tez byly takie przypadki) Po przyjeciu najmniejszej dawki tego narkotyku lub innych psychomotorycznych/psychodelicznych substancji nagle chce byc kobieta,czy to rodzaj schizofrenii? Bo ja juz tego nie rozumiem na trzezwo odczuwam dziwny dyskomfort w otoczeniu nie wiem jak sie zachowac dodam ze w dziecinstwie z ciekawosci zalozylem rajstopy siostry i poczulem sie inaczej od tamtej pory sporadycznie nawet nie zdajac sobie czasem z tego sprawy lubiłem dla przykladu zalozyc buty na wysokim obcasie wtedy odczuwalem podniecenie chociaż nie jestem pewny czy tak to nazwac.Na przyklad lubie pomalowac sobie paznokcie usta szminka i przebrac sie kompletnie za kobiete ale czuje sie komfortowo tylko gdy jestem sam w domu w takim stanie ktos moze wie co mi dolega? :/ / pierwszy raz mama mnie przylapala tydzien temu jak mialem na sobie ponczochy, pomalowane paznomcie u nog i rak wymalowane oczy usta i wtedy jakby mi na chwile ulzylo a nastepnie mnie ten fakt przybil ze to zobaczyla ale dalej nie wiem o co tu w tym wszystkim chodzi prosze o wyrozumialosc i jakies rady...
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-05, 18:23   

Cytat:
Po przyjeciu najmniejszej dawki tego narkotyku lub innych psychomotorycznych/psychodelicznych substancji nagle chce byc kobieta,czy to rodzaj schizofrenii?

Nie, ale pomoc psychiatryczna i psychologiczna przydałaby ci się na pewno, być może narkotyki wywołują ten objaw, być może problemy psychiczne które spowodowały że sięgasz po narkotyki są za niego odpowiedzialne.

Powinineś rozwiązać swoje problemy z pomocą specjalistów; wydajesz się osobą niestabilną, i pełną wewnętrznych sprzeczności, a na pewno amfetamina nie pomaga w spokojnym poukładaniu sobie życia.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-05, 19:00   

#wstydliwewyznania - czasami tez się na tym zastanawiam.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086

Wysłany: 2016-11-05, 20:36   

Nie znam się na amfie, ale psychodeliki czyli np. grzyby / LSD (a w pewnym stopniu też THC) potrafią sprawić, że stajesz się sam ze sobą bardziej szczery i zaczynasz zauważać to, co na trzeźwo (często bardzo skutecznie) wypierasz ze świadomości.

Schizofrenia to zatem nie jest, tylko jak już ci zasugerowała Hikaru, sprzeczności, które w tobie siedzą, i które wypadałoby przepracować na trzeźwo, ustalić kim się tak naprawdę czujesz i czego chcesz.

Możesz być transwestytą (co jest statystycznie dużo bardziej prawdopodobne), ew. transseksualistą (co jest statystycznie wielokrotnie mniej prawdopodobne, chociaż nie całkiem wykluczone).

Tak czy siak czujesz / robisz coś co nie jest specjalnie akceptowane przez społeczeństwo, a jednocześnie chciałbyś być akceptowany, więc się szarpiesz między chęcią trzymania wszystkiego w tajemnicy, a przyznania się do tego bliskim.

---------
A możesz napisać, jak wygląda twoja orientacja, fantazje seksualne (tzn: kim w nich jesteś i z kim w nich jesteś) i jak funkcjonujesz w realnym seksie i związkach (tak bez wdawania się w szczegóły)?
_________________
Freja Draco
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-05, 21:02   

spidy mogą wywoływać różne epizody psychotyczne, rzuty schizofrenii, depersonalizację, urojenia paranoidalne i jeszcze kilka innych atrakcji. polecam Ci zaniechać szybkich, jeśli nie chcesz pewnego dnia dowiedzieć się, że cała twoja rodzina jest zaangażowana w rządowy spisek, w którym siedzą wszyscy sąsiedzi i każdy przechodzień niezależnie co mówi kontaktuje się z innymi by przekazać im info o twoich poczynaniach.

poznałam w szpitalu kilku takich aparatów. :roll: nie warto; jak wybierzesz abstynencję, to po pół roku po porządnym obiadku będziesz się czuł jakbyś przed chwilą wciągnął szczura.

aaa... jeszcze mój kolega mawiał "jak zmniejszysz dawki grzybów to halucynacje powinny ustąpić" i to jest fakt, do kogokolwiek nie pójdziesz powie Ci "najpierw przestań ćpać, lub zapisz się na odwyk, a potem pogadamy", bo nikt, a szczególnie człowiek wyżej wykształcony nie będzie sprzątał w pomieszczeniu w którym jego klient non stop robi pieprznik, to samo tyczy się sprzątania w głowie.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-11-05, 21:39   

Zawsze można się udać do ośrodka zajmującego się tzw podwójną diagnozą.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-05, 22:54   

lexel, ale w tym ośrodku z podwójną diagnozą chyba nadal będą wymagali abstynencji, nie?

dodatkowo otwartość w kwestii problemów narkotykowych może Ci dodatkowo zabagnić diagnozę transseksualizmu jeśli to jest na rzeczy, pamiętaj, że każdy dodatkowy czynnik poddający wątpliwości fakt, że Twój stan jest stanem dla ciebie naturalnym i właściwym, a nie tymczasowym zaburzeniem wydłuży Twoją drogę. jeśli będziesz diagnozować się u dociekliwego lekarza, a tego Ci radzę jeśli nie masz pewności, to w Twoim interesie jest oczyszczenie się z uzależnienia najszybciej jak to możliwe.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
Ostatnio zmieniony przez salamandra 2016-11-05, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-05, 22:58   

haos123: Najlepsze co mogę Ci poradzić to jest szukać pomocy u psychiatry, albo w placówce zajmującej się narkotykami. W każdym razie nie bierz kolejnej dawki narkotyku i zgłoś się najszybciej jak to możliwe w celu uzyskania pomocy. Przez "najszybciej" rozumiem najpóźniej w ciągu kilku dni. Niestety nie znam takich jednostek w Polsce, bo mieszkam za granicą, ale u mnie istnieje coś takiego jak KIZ, czyli Centrum Interwencji Kryzysowej. Z tego co się orientuję to działa to na podobnych zasadach co u mnie i możesz tam uzyskać pomoc. Ponieważ jej potrzebujesz i to pilnie. Tam Ci mogą pomóc. Dłuższe zwlekanie może wywołać ewentualne objawy odstawienia, jak i wzmocnić wątpliwości, z zagrożeniem życia łącznie. Dlatego nie możesz odkładać tego na później. Tutaj na forum nikt nie wystawi Tobie diagnozy, bo leży to poza naszymi kompetencjami.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-05, 23:10   

Lagertha, powinnaś być ostrożna w doradzaniu osobie, która może być transseksualna wybranie się do ośrodka czy na odwyk, w takim miejscu przebywają osoby uzależnione od heroiny, często po odsiadkach w więzieniu, którym radość sprawia znęcanie się psychiczne nad osobami nieheteronormatywnymi lub po prostu słabszymi. w takim miejscu grożono mi gwałtem, pobiciem i że jak będę wychodzić, to poleci gryps i mnie zanożują ich znajomi, bałam się wziąć prysznic, ponieważ bez większego trudu dało się dostać do kabiny i ostatecznie straumatyzowana uciekłam z tego miejsca nie uzyskawszy żadnej pomocy poza dwoma tygodniami szprycowania mnie silnie uzależniającymi benzodiazepinami po których goniłam węża i nie przejmowałam się tak bardzo tym jak bardzo się boję. od rodziny usłyszałam "nie chciałaś skorzystać z pomocy"...
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-05, 23:24   

Słyszałąm podobne historie o ośrodkach odwykowych jak opisuje salamandra, co prawda sama w żadnym nie byłam ale pochodzą ze sprawdzonego źródła.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-05, 23:29   

Chwileczkę, proszę o czas. Skąd w ogóle pomysł że haos123 jest uzależniony?
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-05, 23:37   

haos123, bierze szybkie. nie koniecznie nałogowo(regularnie), ale są to silnie uzależniające środki, których efekty uboczne mogą prowadzić do poważnych utrudnień w ewentualnej tranzycji dlatego polecam inne formy rekreacji niż niuchanie spida lub abstynencję, która też jest fajna. skorzystanie z mojej rady może jedynie pomóc w rozwiązaniu problemu z którym się zgłosił/a.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-05, 23:48   

Salamandra: Ok, nie brałam narkotyków, ale byłam kiedyś w takim KIZ z PTSD, ale było tam też wiele osób które miały problemy z różnymi narkotykami, depresjami i innymi rzeczami. Nigdy nie doświadczyłam tam takich rzeczy jak Ty.
Poza tym jak chodzi o osby "potencjalnie transseksualne" to nie można wpadać w paranoje, że teraz cały świat chce cię zjeść, bo tak będzie tylko gorzej.
DeadSally napisał/a:
Chwileczkę, proszę o czas. Skąd w ogóle pomysł że haos123 jest uzależniony?
Dlatego napisałam "ewentualnie".
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-06, 00:10   

Lagertha napisał/a:
nie można wpadać w paranoje, że teraz cały świat chce cię zjeść
może nie przeżyłaś tego, co ja, ale ośrodki z pomocą dla osób z PTSD to nie ośrodki, gdzie na przykład wysyłani są ludzie, którym udało się wyłgać od wyroku za dziesionę pod warunkiem, że odbędą pobyt w ośrodku odwykowym do wypisu, gdzie są kraty w oknach, tylko cele są otwarte na noc. masz tam 80% osób, które przychodzą się "odwirować", czyli zmniejszyć tolerancję poprzez detoks i wrócić do stylu życia: rano telefon po ćwiarę, gdy zejdzie, to przed pierwszymi skrętami na dziesionę, oddać za poranną ćwiarę i kupić jedną na wieczór. koleś, który groził że mnie zgwałci sam miał wyrok, którego nie odbywał, to bardzo życiowa historia, nie odbywał go dlatego, że odpłatnie odbył stosunek z narkomanem zarabiającym na tym, że zaraża HCVem, który z racji na konieczność naświetlań uniemożliwia odbycie wyroku w więzieniu. tam jest bardzo życiowo, wiesz byłam też na grupie da osób z nerwicami, depresjami i zaburzeniami adaptacyjnymi, wszyscy tam byli zgnjonymi życiem słabeuszami zalęknionymi, że nie dadzą rady, a na odwyku byli goście, którzy mieli w du.pie co z nimi będzie za tydzień, a sprawy ważne dla nich były niezrozumiałe dla człowieka z tak patologiczną przeszłością jak moja.

i jeśli nie wiesz jaki jest stan i podejście służby zdrowia, czy chociażby fryzjerów do transseksualizmu w Polsce, to zazdroszczę sielskiego życia, ale - z całym szacunkiem - możliwe, że Twoje rady nie są pomocne.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-06, 00:15   

salamandra napisał/a:
ale ośrodki z pomocą dla osób z PTSD to nie ośrodki, gdzie na przykład wysyłani są ludzie, którym udało się wyłgać od wyroku za dziesionę pod warunkiem, że odbędą pobyt w ośrodku odwykowym do wypisu, gdzie są kraty w oknach, tylko cele są otwarte na noc.
Nie rozumiesz. KIZ to nie ośrodek odwykowy z kratami w oknach, albo ukierunkowany na PTSD. To ośrodek, gdzie może każdy przyjść jak ma problem i z takiej instytucji dostaje się skierowania dalej. Ja się z tam wtedy sama zgłosiłam. Ale jednoczeńsie byli tam też ludzie z innymi problemami.
salamandra napisał/a:
i jeśli nie wiesz jaki jest stan i podejście służby zdrowia, czy chociażby fryzjerów do transseksualizmu w Polsce, to zazdroszczę sielskiego życia, ale - z całym szacunkiem - możliwe, że Twoje rady nie są pomocne.
Wiem jaki jest. I nie mam sielskiego życia. Nigdzie gdzie byłam nie jest specjalnie lepiej. Też się już spotykałam u mnie, że lekarz pierwszego kontaktu odmoawiłm mi niezbędnej pomocy gdy potrzebowałam antybiotyków, bo byłam zwyczajnie chora. Albo bardziej jeszcze hardcorowe historie, do których nie chce wracać.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-06, 00:22   

Lagertha, mówisz więc o grupach wsparcia. te miejsca są stosunkowo niegroźne, co nie zmienia, że również instytucjonalna pomoc nie jest (moim zdaniem) wskazana jeśli tylko nie jest konieczna.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11