Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak powiedzieć rodzinie i znajomym, że chcę być trans?
Autor Wiadomość
Przemek Czekaj
użytkownik


Posty: 1
Wysłany: 2016-10-16, 13:07   Jak powiedzieć rodzinie i znajomym, że chcę być trans?

Cześć transdziewczyny i transchłopaki :)

Mam na imię Przemek i pochodzę z małej (400 osób) miejscowości. Nie jest łatwo przyznać się do swojej orientacji, nawet przed samym sobą, dlatego piszę o sobie jeszcze w formie męskiej. Chcę jednak wyrzucić swoją męską garderobę i przerzucić się już całkiem na tą, z którą się identyfikuję.

Jak to zrobić, by rodzina mnie nie wyklęła? I tak mam z nimi duże problemy, przez moją sytuację płciową dużo piję i imprezuję, nie mogę się odnaleźć w tym świecie. Chciałbym (albo chciałabym, raczej?) coś z tym zrobić i dogadać się z rodziną i znajomymi, ale jedyne, z czym się spotykam to śmiech i pogarda. Nie pomaga mi w tym też wada wymowy, przez którą wyśmiewano mnie całymi latami.

Czy jest dla mnie jakaś nadzieja poza ukrywaniem damskich ubrań i przebieraniem się, gdy nikogo nie ma?

Proszę, pomóżcie, nie chcę być z tym dłużej sam :/
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-10-16, 13:11   

Hej :-o

Ale zaraz. Chcesz być trans? To znaczy, że nie jesteś, ale chcesz być? I nie orientacji a identyfikacji płciowej. To tyle na początek.

Wyrzucenie całej garderoby nie byłoby zbyt rozsądne, a co do rodziny - to zależy w dużej mierze od ich stosunku do ciebie i tych spraw. I jaki śmiech, jaka pogarda? To znaczy reagują tak na jakieś twoje codzienne rozterki czy próbowałeś coś robić w tym kierunku już robić po prostu?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-16, 13:49   

Ale co znaczy "być trans"? Móc nosić damskie ubrania? By inni się do Ciebie zwracali żeńskim imieniem? Przejść terapię hormonalną i operacje?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-16, 13:55   

Hej!

Akurat niektóre elementy męskiej garderoby (np. ciepłe bluzy dresowe :3) są spoko, nie ważne jakiej płci jesteś/się identyfikujesz :) Na początku teżchciałam tak po porstu wszystko wywalić, ale z czasem można powiedzieć - ochłonęłam. Bo z drugiej strony to bardzo duży nakład finansowy i czasowy - kupić tyle nowych ciuchów. W dodatku damskie ciuchy są ogólnie droższe -.-

Ale może powiedz nam jaki jest Twój cel?
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-10-16, 18:00   

pierwsze co wymieniłam to majtki :D

niestety ale powiedzenie o tym swojej rodzinie mieszkającjednoczesnie z nimi jest ciezkie.

ja na szczęście nie mieszkam ze starymi od dawna i na chwilę obecną nie informuję ich o tym, będę musiała bo sprawa w sądzie tego wymaga, pewnie najpierw pogadam ze starą.

Szczerze to nawet nie liczę na zrozumienie z ich strony, po prostu powiem co i jak, a i tak usłyszę: oszalaes, zwariowales, cos ci sie po... . Niby wyksztalceni ludzie no ale :D

ale przez zycie bede musiala ja kroczyc a nie oni, a nie chce tego robic jako ktos kim sie nie czuje.

Zaluje tylko ze tyle zwlekalam bo moglam zaczac to juz 6 lat temu, no ale jak widze efekty zle nie jest, anawet jest b. dobrze. Wiec na zmiany nigdy nie jest za pozno.

Najgorzej to sie bac, szczegolnie tego co mysla inni i co mowia. Nie mowie zeby od razu lazic i obwieszcza ze sie chce zmienia c plec i latac w kieckach, ale nie mozna kierowac sie zdaniem innych.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-16, 20:26   

Przemek Czekaj, witaj na forum.

Może na początek dobrze by było przystopować z piciem i spróbować na trzeźwo to przemyśleć? Uciekanie takie czy inne chyba nie pomaga.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-17, 03:53   Re: Jak powiedzieć rodzinie i znajomym, że chcę być trans?

Przemek Czekaj napisał/a:

Czy jest dla mnie jakaś nadzieja poza ukrywaniem damskich ubrań i przebieraniem się, gdy nikogo nie ma?

Psycholog? Tak wiesz, żeby Tobie pomógł zaakceptować sytuację...
Plus to co już inni napisali.

Katja napisał/a:
pierwsze co wymieniłam to majtki :D

Ja chyba też :D (ale nie wiem czy się liczy, reszta nie była specjalnie kobieca :P )
_________________
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-10-17, 18:17   

W jakim sensie chcesz byc trans? Ja bym nie chciał... Tak na początek polecam psychologa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10