Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Inter* aktywistyczne nowinki
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-10, 16:52   Inter* aktywistyczne nowinki

Tu będę opisywać podejmowane przez siebie akcje Inter* aktywistyczne.

1. PRZEDE WSZYSTKIM : kwestie finansowe. Po śmierci Dziadka zostaję z rentą 860zł / mc, która nie będzie wystarczająca do opłacenia moich rachunków, nie wspominając już o innych kwestiach bytowych i nie ma mowy, by zostawało mi cokolwiek na aktywizm ( wcześniej wszystkie akcje opłacane z mojej kieszeni ). Nawet, jak będę chciał do tej renty dorobić na fuchach, to po pożyczeniu kasy na rachunki, nie będzie mi zostawać na bilety na dojazdy do Klienta.
Oznacza to, że muszę szukać stałych, comiesięcznych sponsorów na aktywizm IS. Nie wiem, jak tu by podeszli z OII Europe, gdyż po rozmowie z Kitty Anderson wiem, że mają środki, ale bardzo ogranicznone i na duże akcje. Pewnie małych, samotnych Interseksualnych działaczy nie dofinansowują.

2. Inter* - link : strona internetowa. Chcę się uniezależnić od Facebooka, istniejących cudzych for, itp i stworzyć własną platformę ogłoszeń i komunikacji z moją osobą. Koncepcje rysunkowo - opisowe wczoraj poszły już do informatyczki ( osoba z "branży" ). Liczę, że uda się powołać prostą stronkę za free, choć opłaty za domenę nie uniknę. Oraz że strona powstanie w miarę szybko.

3. Forum IS - tu mam przeczucie, że jak nie znajdę profesjonalnego i zaufanego informatyka ( czytaj : nie zapłacę ), to forum będzie wisieć.

4. Wznowienie akcji " refundacja leków hormonalnych dla IS ", gdyż ostatnia edycja umarła w wyniku niezrozumienia moich działań przez Ministersrwo Sprawiedliwości.

5. Edit. Przyszła mi odpowiedź z Czekiego Min. Zdrowia ws operacji SRS na obywatelach z Polski, choć bardziej w wersji IS. Niestety, ale muszę czekać na fundusze na tłumaczenie, zanim upublicznię Polską wersję.

*

Piszę na wypadek, aby nie posądzono mnie, że nie robię konsultacji społecznych.
Ostatnio zmieniony przez 2018-07-10, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-10, 17:04   

2in1_inkarnacje, darmową stronę możesz założyć tu:
https://www.stronygratis.pl/
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-10, 17:05   

Pipsliczek, Nie chcę się odwoływać do zbiórek, gdyż :
- wszyscy już je organizują
- sprawa honorowa : z wywiadu radiowro poszło w świat, że to ja się dorzucam do tych zbiórek, więc nawet nie wypada
- są mocno wątpliwe

Aby IS aktywizm miał sens, ktoś by musiał łożyć, co miesiąca, od 1,5 tyś ( skrajny minimalizm ), do 3,5 tyś ( wersja lepsza ). Na zbiórkach tyle nie będzie.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-11, 02:06   

Zapoznałem się z regulaminem Wspieram.to https://wspieram.to/regulamin, ale wniosek mam jeden - to nierealne. Nie dość, że będę zbierać fundusze na cele, jakby nie było, publiczne, to muszę zapłacić z tej kwoty nagrody dla zbierających i odprowadzić podadek. Ogólnie nie do przyjęcia zasady.
Rozumiem, jak bym zbierał dla siebie prywatnie, ale do końca tak nie jest.
Jeszcze dziś nagram vlog w tym temacie, to na 6tą, czy 7mą rano powinien być dostępny ( nocka aktywistyczna jednak ).
Nie bardzo mi pasi, że muszę "żebrać o jałmużnę" i to niekoniecznie na mój prywatny cel. Nie tak mnie dziadki wychowali . . . :cry:
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-11, 06:44   

Pipsliczek, Właśnie nie mogę. Na vlogu się wypowiadam czemu.

Nie sądziłem, że będzie aż tak. Nawet nie było się jak przygotować . . .

Udostępniajcie dalej :
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-11, 13:02   

Zarobić te 1300+ z miesiąca na miesiąc na fuchach może być bardzo trudno. Średnio było od klikudziesięciu zł / miesiąc do kilkuset. Ale wtedy te kilkaset było w miarę. Na ten miesiąc mam ugadane 650 za fuchę, ale część tej kwoty muszę oddać pomocnikowi. U sąsiadów praktycznie robię deal za deal, to kasy nie widzę.

*

Z MOPSU nic mi się nie należało, jeszcze za Dziadka.
Rentę mam w związku z niedomaganiem neurologicznym. Węgiel, czy co tam, przezucę - to nie kłopot. Ale np nie mam w ogóle orientacji w terenie ( obcym i czasem swoim ) i jak gdzieś jadę, to często muszę z kimś. Nawet w takim Kłodzku, czy Rudzie mogę się okrutnie zgubić, mimo, że tu mieszkam całe życie.
Z przyczyn neurologicznych nie jestem w stanie zrobić prawa jazdy, to też mnie uzależnia od drugiej osoby. Zwłaszcza fuchy na wioskach.
O samotnym wyjeździe za granicę nie ma mowy - zawsze muszę mieć opiekuna.
Czy też wszelkie inne rzeczy poza neurologiczne.


*


Jak jest odpowiedź, nazwijmy, finalna - to wolę mieć od tłumacza. Odpowiadają po Czesku - ja jestem stroną zainteresowaną i na mojej głowie jest, aby tekst, który wysyłam do Min. był poprawny.


*
Odpocznę dopiero, jak będę mieć swoje 2m.kw i górkę.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-13, 18:49   

@Arisa - na tamte odpisze Ci PW.


Tutaj całość z dźwiękiem. Niestety, ale naprawianie usterek technicznych na kompie, opóźniło ponowny upload filmu.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-13, 21:53   

Absolutnie i kategorycznie NIE zgodzę się, że TS = IS / IS = TS. Po licznych konsultacjach z ważnymi działaczami IS na zachodzie, sprzeciwiają się oni, aby Interseksualizm włączać pod parasol transpłciowości ( to bzdura, by tak robić ) i jako osoba tru cis IS - całkowicie się pod tym podpisuję.

Swoim życiem pokazuję że jestem IS, ale nie jestem trans. Zwłaszcza na zachodzie się widoczne ( w aktywizmie i nie tylko ) osoby IS, które poczułyby się bardzo skrzywdzone, że są nazywane transowymi ( osobiście odczuwam to samo ), bo nigdy nie miały w planie korekty płci. Mowa o IPSO IS. Niekiedy nawet GSP IS nie można podpisać pod transpłciowością.

Hermafrodytyzm.org było faktycznie ( założone i prowadzone przez Milenę )
Interseksualizm. pl ? :shock: Raczej nie było czegoś takiego.

W filmie nic nie jest żle - wszystko jest dobrze i poprawnie. Widzę przecież, że osoby trans nie wiedzą, co to IS i powszechne jest tu myślenie, że jeśli ktoś jest IS, robi to dla fejmu i rozpromowania się w nieznanym celu. Czyli NIE WIEDZĄ.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-13, 22:09   

Cytat:
Warto też zadać sobie pytanie dlaczego padła strona interseksualizm.pl oraz hermafrodytyzm.org.

Ponieważ psychicznie się identyfikujemy z płcią społeczną, nie ze swoją budową. I dlatego o tym chcemy mówić, a medyczne rzeczy pozostawiamy w gabinecie lekarza. Względnie, mamy ochotę mówić o swojej atrakcyjności i o seksie, ale to też podchodzi pod społeczne aspekty płci.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-19, 03:38   

UWAGA :

Emi aktywistycznie

Obecnie czekam na odpowiedzi na moje pisma od / z :
1) Ministerstwo Zdrowia Republiki Czech, ws operacji SRS u dorosłych i świadomych obywateli z Polski;
2) Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości ws ePUAP
3) Rzecznik Praw Obywatelskich ( Warszawa ) ws ePUAP
4) Warsaw Genomics, ws uznania osób IS w : badamygeny.pl
5) Łódzkie Centrum DSD w sprawie z punktu 1) - opinia specjalistów
6) ( nazwa skrótowa ) : zniżki dla umiarkowanych
( przywrócenie państwowych zniżek za przejazdy komunikacyjne, dla rencistów grupy umiarkowanej )
7) ws wywiadu/ artykułu do czasopisma "Replika"

*

Zarzucano mi, że nie robię konsultacji społecznych ws wysyłanych przez siebie pism. Dlatego, przed wysłaniem kolejnych, będę je konsultować tu, na Grupie, bądź na forach transowych - pod kątem błędów i uwag innych Zainteresowanych.

*

Kolejny, podjęty przeze mnie temat, to będzie kontynuacja procesu wprowadzenia refundacji na leki hormonalne dla osób Interseksualnych. Szczegóły wkrótce.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-29, 19:41   

Daję do konsultacji, żeby nie było

Chodzi o wznowienie akcji refundacji na leki hormonalne dla osób IS
Tu piszę do różnych instytucji, z prośbą o listy polecające, które potem przekażę dalej.

Daję w imgurze, bo inaczej nie wiem, jak się robi.

https://imgur.com/a/os85F4l - cz 1

https://imgur.com/a/WXDyY6s - cz 2

Jak nie będzie zastrzeżeń, to wysyłam.
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2018-08-29, 21:02   

2in1_inkarnacje, wrzuć ten tekst na google docs, ustaw możliwość komentowania/edytowania dla gości i wyślij mi do niego linka. Popoprawiam Ci błędy stylistyczne i interpunkcyjne.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-29, 21:28   

Wrzucam przerobione dwa pierwsze akapity. Usunęłam niepotrzebne moim zdaniem informacje i powtórzenia.

Cytat:
Jestem aktywistą na rzecz osób interseksualnych oraz transseksualnych. Obecnie koncentruję się na działaniach związanych z refundacją leków dla osób interseksualnych.
Około roku 2014 osoby transseksualne typu mężczyzna/kobieta otrzymały refundację na wybrane leki wspierające ich terapię. Niemniej refundacja nie objęła osób o kondycji interseksualnej.

Wiele osób znajdujących się w spektrum interseksalizmu wymaga zastosowania dodatkowej terapii hormonalnej, której celem jest możliwe utrzymanie organizmu w zdrowiu, a niejednokrotnie również służy ona podtrzymaniu podstawowych funkcji życiowych. W związku z tym terapia hormonalna dla wielu osób interseksualnych jest niezbędną częsią ich codziennego funkcjonowania.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-29, 21:58   

Część druga:
Cytat:
Rozpoznanie zespołu dezaprobaty płci (zwanego transseksualizmem) różni się od diagnozy interseksualizmu. Najnowsza klasyfikacja ICD-11 rozgranicza obydwie kondycje zdrowotne. Jednocześnie mimo swoich bezpośrednich konsekwencji na zdrowie całego organizmu osoby z rozpoznaniem kondycji interseksualnej, w odróżnieniu od osób rozpoznanych jako transseksualne, nie mogą korzystać z refundacji na leki hormonalne.

Podjęte przez mnie działania w latach 2015-2017, których celem było uzyskanie uprawnień do refundacji leków służących terapii hormonalnej dla osób o kondycji interseksualnej zakończyły się niepowodzeniem. Wobec tego zwracam się do różnych instytucji oraz specjalistów z prośbą o listy polecające, zwracające uwagę na potrzeby osób interseksualnych. Listy te przekażę następnie do odpowiednihc organów rządowych.

List polecający od Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego byłby istotną częścią doskumentacji.

Z góry dziękuję za Państwa odpowiedź oraz list polecający.

Z wyrazami szacunku
......
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11