Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Transseksualizm autogynefiliczny
Autor Wiadomość
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-05, 22:39   Transseksualizm autogynefiliczny

Transseksualizm autogynefiliczny mężczyzn, znany również jako heteroseksualna lub transwestytyczna forma transseksualizmu, różni się zasadniczo od wyżej omawianego typu. W przeszłości ludzi dotkniętych tym zaburzeniem nazywano transwestytami i sądzono, że cierpią na transseksualizm wtórny i nie kwalifikują się do operacji zmiany płci. Obecnie jednak uważa się, że również i dla tych osób operacja może być dobrym rozwiązaniem, przy czym warto zauważyć, że większość mężczyzn zgłaszających się po pomoc w związku z zespołem dezaprobaty płci należy właśnie do tego typu.

By zrozumieć tę odmianę zaburzeń, trzeba najpierw wyjaśnić zjawisko autogynefilii. Słowo to oznacza doświadczanie podniecenia seksualnego (filia) połączonego z fantazjowaniem na temat samego siebie (auto) jako kobiety (gyne). Blanchard i współpracownicy (1989) przekonująco dowodzą, że ten model pobudzenia seksualnego występuje u większości mężczyzn przebierających się za kobiety i że wielu z nich cierpi na zespół dezaprobaty płci. Ponadto autogynefilia odgrywa istotną rolę w procesie podniecenia seksualnego przeważającej liczby mężczyzn z fetyszyzmem transwestytycznym (diagnozowanych według czwartego wydania DSM).

Dzieciństwo autogynefilicznych mężczyzn jest dosyć typowe – zwykle postrzega się jako bardzo męskie dzieci, bez jakichkolwiek cech dziewczęcych. Często zaczynają się przebierać w stroje kobiece (należące do matki lub siostry) jeszcze przed okresem dojrzewania. Sami uznają te doświadczenia za przyjemne, poprawiające samopoczucie, lecz niemające podtekstu seksualnego. W okresie dojrzewania przebieranie się nabiera charakteru seksualnego i zwykle staje się głównym źródłem podniecenia. U autogynefilicznych nastolatków rozwijają się zwykle skłonności seksualne do dziewczyn i/lub kobiet, a w okresie dojrzewania i wczesnej młodości zazwyczaj wiążą się z dziewczynami, lecz wyobrażają sobie, że sami mają dziewczęce kształty. Niejednokrotnie usiłują zwalczyć swój transwestytyzm, pozbywając się kobiecej garderoby oraz zmuszając się do typowych męskich ról i zachowań. Jednak z biegiem czasu ich skłonności do przebierania się oraz fantazjowania na temat zostania kobietą przybierają na sile. Często na skutek wewnętrznego konfliktu tożsamości płciowej popadają w depresję i/lub zaczynają nałogowo przyjmować używki. Ostatecznie, niekiedy już w wieku średnim, czują, że nie mogą dłużej opierać się swojemu pragnieniu, by zostać kobietą, i zgłaszają się do terapeuty. Czasem mężczyźni mający tego typu problemy zwlekają ze zmianą płci, ponieważ obawiają się odrzucenia przez żonę i dzieci oraz utraty pracy. Gdy więc się w końcu zgłaszają na terapię, często desperacko pragną jak najszybciej zmienić płeć, a u niektórych dochodzi na tym tle do zachowań impulsywnych.



Żródło: http://www.crossdressing.pl/main.php?lv3_id=755
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-05, 23:20   

Brzmi jak typowe wywody seksuologicznych pseudo guru, tj mieszają sobie różne zjawiska wedle widzi mi się.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19591032\
By the common definition of ever having erotic arousal to the thought or image of oneself as a woman, 93% of the respondents would be classified as autogynephilic. Using a more rigorous definition of "frequent" arousal to multiple items, 28% would be classified as autogynephilic. The implications of these findings are discussed concerning the sexuality of women and the meaning of autogynephilia for MTFs.
To normalne dla kobiet że lubią być kobietami i być ładne czy seksowne.
 
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-05, 23:35   

https://m.youtube.com/watch?v=6czRFLs5JQo
tl:dw
Autorka obala teorię Blanchrda na temat autogynefilii u trans kobiet.
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-07-05, 23:56   

Alone 1,5 napisał/a:
Transseksualizm autogynefiliczny

Dobra, ale jak brzmi pytanie?
_________________
Freja Draco
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-06, 06:38   

Freja napisał/a:
Alone 1,5 napisał/a:
Transseksualizm autogynefiliczny

Dobra, ale jak brzmi pytanie?

Nie pytanie. Zagadnienie. I uważam że nie przestarzałe. Opisany schemat funkcjonuje.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-07-06, 09:19   

Alone 1,5 napisał/a:
Freja napisał/a:
Alone 1,5 napisał/a:
Transseksualizm autogynefiliczny
Dobra, ale jak brzmi pytanie?
Nie pytanie. Zagadnienie. I uważam że nie przestarzałe. Opisany schemat funkcjonuje.

No raczej. Ale nie wiem, czy dotyczy to większości ts m/k i nie podoba mi się nazywanie ich "mężczyznami".
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-06, 10:01   

No cośtam w tym prawdy jest. ContraPoints miała na ten temat wideo, moim zdaniem trafne. Mówiła, że Blanchard faktycznie coś zaobserwował, że są dwa rodzaje m/k, albo raczej dwa "węzły", których można być bliżej lub dalej i dla których ts ma różny przebieg, różną ekspresję, różne przyczyny. Niemniej jednak, co do samych przyczyn, czyli obsesji rajcowaniem się własnym odbiciem w lustrze, pomylił się.

Też uważam, że to normalne, że kobieta się sobą rajcuje. Szczególnie kobieta bi lub homo. Cis kobiety też tak mają, tylko o tym nie mówią. Od czasu do czasu któraś się przyzna. Ze względów kulturowych tylko nie przybiera to formy otwartej masturbacji do siebie. (Kobiety mają się nie masturbować, nie rozmawiać o seksie, nie być w związku z tym "łatwe"). Kobieta próżną jest ;) Dużo czasu spędza przed lustrem .

P.S. Co do k/m istnieje analogiczna teoria.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-06, 10:15   

Cytat:
Opisany schemat funkcjonuje.


Masz na myśli ten schemat że można tak transwestycznym autogynefilem, żeby przejść całą tranzycję razem z SRS? I że to jest powszechne? Jak silne ktoś musiałby mieć pragnienia seksualne, żeby przejść tak wiele i to jeszcze pomimo terapii hormonalnej która dość często obniża libido, albo chociaż pozwala je dużo bardziej kontrolować.
No i w drugą stronę, czy homoseksualni k/m to są autoandrofile? :)

Ja to bym jeszcze dodała termin autofallofilia dla m/k które lubią swoje penisy i nie robią SRS by spełniać swoje fetysze <rotfl3>
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-06, 11:26   

Reaktancja napisał/a:
Cytat:
Opisany schemat funkcjonuje.


Masz na myśli ten schemat że można tak transwestycznym autogynefilem, żeby przejść całą tranzycję razem z SRS? I że to jest powszechne? Jak silne ktoś musiałby mieć pragnienia seksualne, żeby przejść tak wiele i to jeszcze pomimo terapii hormonalnej która dość często obniża libido, albo chociaż pozwala je dużo bardziej kontrolować.
No i w drugą stronę, czy homoseksualni k/m to są autoandrofile? :)

Ja to bym jeszcze dodała termin autofallofilia dla m/k które lubią swoje penisy i nie robią SRS by spełniać swoje fetysze <rotfl3>


Raczej: tv fetyszystyczny -> tv podwójnej roli -> transseksualizm. Tak pojmuję cytowany tekst.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-06, 11:36   

By spełnieć swoje fetysze... eee tam. Każdy z nas ma swoje własne fetysze i dąży do spełniania ich. A co np. z kobietami, które robią sobie obkurczanie pochwy po porodzie/porodach? (Mam na myśli zabieg) Robią to wyłącznie dla seksu i jest to zabieg.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-06, 13:02   

Cytat:
Raczej: tv fetyszystyczny -> tv podwójnej roli -> transseksualizm. Tak pojmuję cytowany tekst.

A skąd pomysł że to jest jak transseksualizm tego typu miałby rozwijać, a nie że dana osoba w takiej kolejności to rozwija?

No i czemu w ogóle bazować na tym tekście?
- Całkowicie ignoruje on istnienie homoseksualnych k/m.
- We wszystkich grupach stwierdza specyficzne zachowania w młodości
- misgenderuje, narzucając pogląd że płeć genetyczna to ta właściwa
- stwierdza że transseksualne kobiety androfiliczne są ładnymi i delikatnymi dziećmi, a k/m wyglądają męsko <rotfl3>
- nieuwzględnione osoby aseksualne
-co z m/k w stylu butch lesbian?
- co z osobami bi i pan?
Ten tekst jest z epoki kamienia łupanego seksuologii. Równie dobrze można linkować do komentarzy z wykopu, podobny poziom nauki.
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-06, 17:36   

Reaktancja napisał/a:
Cytat:
Raczej: tv fetyszystyczny -> tv podwójnej roli -> transseksualizm. Tak pojmuję cytowany tekst.

A skąd pomysł że to jest jak transseksualizm tego typu miałby rozwijać, a nie że dana osoba w takiej kolejności to rozwija?

No i czemu w ogóle bazować na tym tekście?
- Całkowicie ignoruje on istnienie homoseksualnych k/m.
- We wszystkich grupach stwierdza specyficzne zachowania w młodości
- misgenderuje, narzucając pogląd że płeć genetyczna to ta właściwa
- stwierdza że transseksualne kobiety androfiliczne są ładnymi i delikatnymi dziećmi, a k/m wyglądają męsko <rotfl3>
- nieuwzględnione osoby aseksualne
-co z m/k w stylu butch lesbian?
- co z osobami bi i pan?
Ten tekst jest z epoki kamienia łupanego seksuologii. Równie dobrze można linkować do komentarzy z wykopu, podobny poziom nauki.


Wskażesz mi źródła na których opierasz swój pogląd?
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-06, 19:29   

Alone 1,5, ale który pogląd?
A skąd pomysł że to jest jak transseksualizm tego typu miałby rozwijać, a nie że dana osoba w takiej kolejności to rozwija?
To pytanie zauważa że można sformułować inną sensowną tezę. Nie ma odkrytego fizycznego przejawu "transseksualności", ani z tym związanej przyczyny zjawiska. Ale dość popularne jest teraz przekonanie oparte na obecnej wiedzy że transseksualizm jest związany z wadami rozwojowymi w czasie życia płodowego. I tym samym jest wrodzony. Teza przeze mnie przytoczona się w to wpisuje. Nie jest to jakaś ostateczna prawda, ale nie wiem dlaczego pogląd Blancharda miałby być traktowany jako coś więcej niż widzi mi się, może powinien dlatego się spytałam "skąd ten pomysł".
O resztę chyba nie chodzi, bo wątpię żebyś oczekiwała ode mnie udowadniania istnienia homoseksualnego k/m lub tego że jakaś heteroseksualna m/k nie była ładnym i delikatnym dzieckiem.
A jeśli chodzi o poziom nauki, ignorowanie powszechnych w środowisku zjawisk jest już pierwszą dostateczną przyczyną dyskwalifikacji.
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-06, 20:14   

Reaktancja napisał/a:
Alone 1,5, ale który pogląd?
A skąd pomysł że to jest jak transseksualizm tego typu miałby rozwijać, a nie że dana osoba w takiej kolejności to rozwija?
To pytanie zauważa że można sformułować inną sensowną tezę. Nie ma odkrytego fizycznego przejawu "transseksualności", ani z tym związanej przyczyny zjawiska. Ale dość popularne jest teraz przekonanie oparte na obecnej wiedzy że transseksualizm jest związany z wadami rozwojowymi w czasie życia płodowego. I tym samym jest wrodzony. Teza przeze mnie przytoczona się w to wpisuje. Nie jest to jakaś ostateczna prawda, ale nie wiem dlaczego pogląd Blancharda miałby być traktowany jako coś więcej niż widzi mi się, może powinien dlatego się spytałam "skąd ten pomysł".
O resztę chyba nie chodzi, bo wątpię żebyś oczekiwała ode mnie udowadniania istnienia homoseksualnego k/m lub tego że jakaś heteroseksualna m/k nie była ładnym i delikatnym dzieckiem.
A jeśli chodzi o poziom nauki, ignorowanie powszechnych w środowisku zjawisk jest już pierwszą dostateczną przyczyną dyskwalifikacji.


Mam wrażenie że czujesz się jak bezskrzydły owad na rozgrzanej patelni. Nie taki cel mi przyświecał. Zacytowałem to czego dotyczyło moje pytanie. Usiłuję dociec po prostu skąd biorą się transseksualne osoby w tzw sile wieku. Jakby zjawisko miało dwa oblicza. Ludzi od razu wiedzących kim są (młodych) i powiedzmy ewoluujących z transwestytyzmu. Szukam odpowiedzi - wiarygodnych źródeł naukowych.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-06, 20:17   

Stąd, transwestytyzm jest bardzo wygodny dla dotkniętej transpłciowością jednostki.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-07-06, 23:42   

Alone 1,5 napisał/a:
Usiłuję dociec po prostu skąd biorą się transseksualne osoby w tzw sile wieku. Jakby zjawisko miało dwa oblicza. Ludzi od razu wiedzących kim są (młodych) i powiedzmy ewoluujących z transwestytyzmu. Szukam odpowiedzi

Ze strachu? Z niewiedzy? Z wyparcia?

Alone 1,5 napisał/a:
- wiarygodnych źródeł naukowych.

Nie wróżę sukcesu. Tematyka jest IMHO mocno stabuizowana.
_________________
Freja Draco
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 05:47   

Dla mnie ta teoria Blancharda jest naciągana to wynika z tego że Transseksualizm rozwija się z Transwestytyzmu mówiąc w uproszczeniu .

Nie przekonuje mnie ta teoria w pełni .

Ale to moje zdanie .

A mam pytanie do Ada75 ty jesteś kobietą transeksualną przed korektą płci ? Czy międzypłciową jak sama siebie postrzegasz .

O ile się zgodzisz napisz coś o tym .
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10