Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Poznam kogoś z okolic Katowic
Autor Wiadomość
Weroniak
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-09-18, 11:43   Poznam kogoś z okolic Katowic

Jestem 24-letnią m/k z okolic Katowic. Nikogo jeszcze podobnego sobie nie poznałam, a chciałabym z kimś porozmawiać. Czuję się kobietą, chociaż urodziłam się w ciele mężczyzny. Na codzień ubieram się jak mężczyzna i staram się nie wyróżniać z tłumu. Powoli zaczyna mnie to męczyć i dobijać.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-18, 14:40   

Weroniak, witaj na forum.

Jest tu parę osób ze Śląska, oprócz mnie. W Katowicach funkcjonuje także grupa wsparcia dla osób ts.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Weroniak
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-09-18, 17:43   

Cześć. Chodzi Ci o Tęczówkę? Coś słyszałam. Byłam też raz na jednym spotkaniu organizowanym przez takiego młodego, fajnego psychologa. Ale nie wiem, jak się przełamać, żeby chodzić dalej.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-18, 18:00   

Też bym chętnie przyszedł na Tęczówkę, ale to chyba dla mnie za dużo na razie :-P
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-18, 18:06   

Tak, o Tęczówkę. Prowadzącym jest Tomek - psycholog.
Spotkania są raczej na luzie, bardziej towarzyskie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lost Soul
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 78
Wysłany: 2016-09-19, 00:15   

Cześć.

Ja również jestem z okolic Katowic.
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-09-20, 05:03   

no dawać, wbijajcie na to spotkanie Tęczówki, bo mi się już w domu nudzi i też bym się tam ruszył, poznał fajnych ludzi. nie, żeby tam nie było fajnych. xD no ale więęęęcej, proszę!
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-20, 13:27   

asdfghj, jak przyniesiesz pierozki bezglutenowe to tez przyjde.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lost Soul
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 78
Wysłany: 2016-09-20, 14:56   

asdfghj, ja wpadnę w piątek ;)
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-09-20, 21:55   

Armand, akurat mi się wszystkie skończyły ;;
Lost Soul, super, niech wpadnie jak najwięcej ludzi, zapełnijmy psych. Tomkowi salę. xD
_________________
 
 
wróbelekwalerek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 9
Wysłany: 2016-11-22, 21:02   

I ja jestem z okolic Kato. Też jakoś nie mam odwagi iść na spotkanie grupy, czy w ogóle kogoś poznać na żywo. Dobrze wiedzieć , że jesteście :)
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-11-23, 21:29   

Jak kogoś przeraża psycholog (choć nie wiem jak Tomasz może kogoś przerażać :-D ) to można wpaść do Tęczówki na pogaduchy przy kawie we wtorki miedzy 16.30 a 18.00. Przychodzą różne osoby spod znaku trans. Zakres tematów hm... dość obszerny, na przykład ostatnio była osoba trans która wyznaje satanizm. Wspaniale się dyskutowało.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-11-23, 22:02   

Morgan, To ja mam na odwrót. Wizyty u psychologa uwielbiam, bo jest to okazja do wygadania i omówienia problemów, ale jakoś nie miałbym odwagi tam do was wpaść. Cóż, kiedyś nie miałem odwagi przyznać się przed samym sobą, potem przed dziewczyną, potem... Może na kolejny krok muszę po prostu poczekać :-P
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-11-24, 18:51   

MoonSpell Oczywiście nie zmuszam, może przyjdzie czas że będzie ci to potrzebne jak powietrze.

Nie mniej tak ogólnie to niezbyt pojmuje owe obawy. Owszem był taki czas że na spotkanie z innymi osobami trans chodziłam uzbrojona bojąc się prowokacji czy przemocy. Ale wtedy nikomu nie śniły się organizacje LGBT. Moje obawy okazały się oczywiście nieuzasadnione. Jedyne co mnie spotkało to że umawiającym się okazywał się facet szukający seksu ale jasne postawienie sprawy z mojej strony spotykało się ze zrozumieniem i szybkim zakończeniem spotkania. Tyle kombatanckich wspomnień ;-)

Obecnie gdzie są organizacje takie jak TF czy Tęczówka które mają własne lokale gdzie można czuć się bezpiecznie niezbyt rozumiem owe obawy. Co się może stać? Może najwyżej nie przypaść do gustu osoba prowadząca bo nie wygląda jak Keira Knightley. Bo zrozumienie i akceptacja jest niejako wpisane w te spotkania.

Jeżeli ktoś ma transwestytofobie ( ;-) ) to może przyjść na spotkanie Tęczówki prowadzone przez Tomasza gdzie znakomita większość osób to TS. Jeżeli jest się bardziej tolerancyjnym dla wszystkich osób spod znaki "T" to można wpaść i na spotkanie wtorkowe gdzie nikt nie jest dyskryminowany.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-11-24, 21:51   

Morgan, Gdyby to było spotkanie klubu książki, to bałbym się tak samo :-P Po prostu średnio idzie mi nawiązywanie nowych kontaktów, a tutaj sytuacja jest dodatkowo troszkę bardzie skomplikowana.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-24, 23:00   

MoonSpell, są i tacy, co przychodzą na grupę i się przez cały czas nie odzywają. Dla nikogo tam nie jest to problemem. W dodatku wychodzisz kiedy chcesz. Jak Ci się nie spodoba, to po 5 minutach się zmywasz i cześć. Ale nie będę Cię namawiać, zrobisz jak uważasz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-11-24, 23:05   

Armand, Pewnie kiedyś wpadnę. Choć szczerze przyznam, że najpierw wolałbym na przykład spotkać się z wami na rynku i dopiero potem tam pójść. Jakoś tak, nie wiem, raźniej.
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-11-25, 07:47   

MoonSpell Dało by się zrobić ale czy spotkanie w miejscu publicznym było nie było z transem który może wyglądać dość hmmm.... specyficznie nie przysporzy większego stresu ?
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-11-25, 11:41   

Morgan, Hmm, nie wiem, mam wrażenie, że ludzie i tak patrzą się na mnie cały czas w miejscu publicznym, więc chyba byłoby po prostu tak samo. Bardziej myślałem o spotkaniu się przed pójściem na tęczówkę, tak żeby już niby kogoś tam znał :-P Ale to oczywiście nadal teoria. Poza tym- o ile dobrze pamiętam, to spotkania są we wtorki, a ja mam wtedy zajęcia do 17:20, więc raczej średnio w tym semestrze :-|
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-25, 12:18   

Zajęcia grupy TS są w co drugi piątek od 17:30 do 20:00-21:00. Ale to zależy, do której się ludziom chce siedzieć. a przyjść można w dowolnej chwili. To nie jest grupa terapeutyczna.
We wtorki jest chyba grupa ogólna, ale nigdy na niej nie byłem. W dodaku z tego co wiem, to w prawie każdy dzień powszedni przynajmniej przez parę godzin dyżuruje w siedzibie Tęczówki ktoś z zarządu.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-11-26, 00:31   

Armand dla ścisłości to w Tęczówce dyżury mają się tak: poniedziałek - prezes reprezentuje literkę G, wtorek wiceprezes(ka) reprezentuje literkę T i środa sekretarzyni reprezentuje literkę L i B. Od przyszłego roku będą także dyżury pracownika w czwartki, piątki i soboty. Oczywiście spotkanie Tomasz (grupa TS) tak jak piszesz.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-12-07, 10:54   

a gdzie dokładnie się te spotkania teraz odbywają i w jakich godzinach? chętnie czasem wpadnę jak będę wiedzieć gdzie :)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-12-07, 11:45   

Katowice Morcinka 3. Grupa TS w co drugi piątek ok 18ej.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-12-07, 11:47   

to rozumiem że pojutrze kolejne spotkanie czyli 9.12.2016?
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-12-07, 12:44   

kasiencja, grupa była już 2.12, następne spotkanie jest 16.12
_________________
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-12-07, 14:58   

to super, dziękuję za informacje, to pewnie za tydzień będzie nie tyle spotkanie grupy co raczej spotkanie opłatkowo-świąteczne xD
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-12-10, 17:43   

kasiencja, możliwe, że się w jakiejś knajpie spotkamy. Ale jeszcze nie ma oficjalnego info.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lost Soul
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 78
Wysłany: 2016-12-10, 18:14   

I możliwe, że nie będzie to w piątek 16.12.2016, tylko w innym terminie.
 
 
Lost Soul
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 78
Wysłany: 2016-12-12, 17:35   

Następna grupa będzie zgodnie z planem 16.12.2016. A w przyszłym tygodniu będzie spotkanie "świąteczne". Najprawdopodobniej w środę, ale to jeszcze niepotwierdzone.
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-12-12, 20:16   

a jak nie obchodzę teoretycznie świąt to nadal mogę przyjść?
_________________
 
 
Lost Soul
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 78
Wysłany: 2016-12-12, 20:48   

asdfghj, wiedziałem... Nie pamiętam, jak Tomek dokładnie określił to spotkanie, dlatego napisałem świąteczne :P Ale spotkanie jest świąteczno-nieświąteczne xd Dla wszystkich niezależnie czy obchodzą, czy nie obchodzą. Ja na przykład obchodzę i nie obchodzę :P
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-12-19, 21:40   

Nie wiem, czy dobry temat, ale pozdrawiam Patryka z Uniwersytetu Śląskiego. Nie wiem, jak wyglądasz ani kim jesteś, ale wiem, że moja dziewczyna ma z tobą jakieś zajęcia i uznała cię za 10000% mężczyznę (dopiero jakiś "życzliwy" typ powiedział jej: hehe to w sumie laska, bo zmienia płeć hehe i nie wiem jak się do niej zwracać hehe), więc życzę powodzenia i może przypadkiem spotkamy się na uczelni :lol:
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-12-19, 22:59   

MoonSpell napisał/a:
(dopiero jakiś "życzliwy" typ powiedział jej: hehe to w sumie laska, bo zmienia płeć hehe i nie wiem jak się do niej zwracać hehe), więc życzę powodzenia i może przypadkiem spotkamy się na uczelni :lol:


No, MoonSpell, Ty to potrafisz zrobić k/m-owi dzień...
A życzliwego bym w zadek kopnął, jakby coś takiego o mnie rozgadywał.
"To w sumie laska, bo zmieniła płeć"??? !! !! TF??!!
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-19, 23:02   

Życzliwy typ nie jest specjalnie błyskotliwy, bo chyba jak się czegoś nie wie, to się normalnie pyta.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-12-19, 23:53   

kicur napisał/a:
typ nie jest specjalnie błyskotliwy, bo chyba jak się czegoś nie wie, to się normalnie pyta.

No ale jesteś naiwny Kicurze, przecież sam wczoraj miałeś okazje przekonać się choćby na tutejszym forum, że niewiedza nie obliguje do zadawania pytań, wystarczy mieć swoją choćby najbardziej absurdalną "opinię", ona jest nadrzędna nad powszechnie dostępną wiedzą.
;-)
_________________
 
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-12-20, 03:16   

MoonSpell, Jak już wielokrotnie w życiu powtarzałam tak i teraz powiem. Wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją. Pozdrowienia dla Patryka a "życzliwemu" kij w slipy.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-12-20, 14:25   

Ludzie w takich sytuacjach bazują na stereotypach, bo nie wiedzą jak się zachować. Pewnie pierwszy raz spotkali osobę trans, ktoś miał powiedzieć, że nie wie jak się do niego zwracać, ale to zupełnie normalne dla osoby, która nic o tym nie wie. Hmm mam nadzieję że nikomu nie zniszczyłem tym dnia :( Ludzie zawsze będą gadać, a dziewczyna też mówiła : ze Patryk ma bardzo męski głos :lol: Więc kimkolwiek jesteś to ciesz się. A ludzi [terefere]. :->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9