Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Am? Em? - w sumie to i tak źle, i tak niedobrze.
Autor Wiadomość
KamilFTM
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 15
Wysłany: 2016-09-06, 14:48   Am? Em? - w sumie to i tak źle, i tak niedobrze.

Stopniowo staram się przyzwyczajać znajomych do zmieniania formy, gdy o sobie mówię na męską.
Czuję się facetem, wyglądam jak facet i chciałbym być odbierany wlasnie jako facet.
Gdy przedstawiam się nowo poznanym osobom, to wlasnie jako facet i rozpiera mnie dumna, gdy mowia do mnie jako 'on'
Jednak sytuacja sie komplikuje gdy rozmawiam z przyjaciolmi bądź dziewczyną - poznali mnie jeszcze gdy mówiłem o sobie w formie żeńskiej (mimo, że wyglądałem jak facet, tak jest juz od daaaaawna). Widzę, że męczą się, gdy mowia do mnie na 'on', a ja czuje sie nienaturalnie widząc, ze się do tego przymuszają. Niektórzy nawet nie traktują tego do końca na poważnie.
Chciałbym już zostać 'zapieczetowany' w zycie moim znajomych jako typowy kumpel, jednak nie wiem czy jest sens zmuszania ich do czegoś, czego oni sami nie czują, nie chcą.
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-09-06, 18:00   

To przychodzi z czasem moim zdaniem ;) Mam takich co od razu przeskoczyli, takich co się poprawiają i takich, co po roku przeważnie mówią dobrze :P Cierpliwości :)
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-09, 18:13   

Na początek polecam otwartą rozmowę, w której Ty wyrazisz swoje oczekiwania, a oni będą mieli szansę zadać Ci jakieś pytania itd. To naturalne, że znajomi potrzebują czasu, dobrze by było jednak, gdyby się starali, gdyby dążyli w kierunku mówienia w męskiej formie. Z czasem żeńska forma będzie Ci coraz bardziej zawadzać i to z nią będziesz się czuł nienaturalnie, więc coraz bardziej naciskaj na męską. W pewnym momencie warto włączyć poprawianie znajomych, a jeśli to nie pomoże - przestać reagować, gdy zaczną do Ciebie mówić w żeńskiej. Ale to już jest działanie ostateczne, na które - z tego co piszesz - jeszcze nie nadszedł czas.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 9