Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Siłownia! Tracenie kilogramów, a mięśnie
Autor Wiadomość
KamilFTM
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 15
Wysłany: 2016-09-06, 15:42   Siłownia! Tracenie kilogramów, a mięśnie

Nigdy nie byłem chudy, szczupły.
Bądźmy szczerzy - mam 175, przy tym ważę 81kg
Cały tłuszcz 'osadza' mi się na brzuchu i udach.
Chciałbym uwydatnić jakoś bicepsy, zrzucić pare kilogramów, ale przy tym w miare możliwości... wyrobić sobie posturę zbliżoną do postury typowo męskiej (mam na mysli szersze barki, byc moze mniej widocznie piersi)
Chodziłem bardzo długo na sporty walki, wiec na kondycje nie narzekam, raczej po prostu moja dieta mi nie sprzyja, ponieważ opiera się na samym śmieciowym jedzeniu, co staram się ostatnio jak najbardziej zostawiać, przejść na zdrowsze jedzenie.
Wiec do sedna - polecacie jakies ćwiczenia albo suplementy, ktore pomogłyby mi uzyskać porządne efekty?
 
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-06, 16:37   

Jedyne, co mogę polecić, jeżeli chodzi o siłownie, to skontaktowanie się z jakimś trenerem rozwoju, czy jakkolwiek się to profesjonalnie nazywa. On powinien Ci ustalić odpowiednią dietę czy suplementy. Ja też kiedyś jadłem same śmieciowe żarcie. Teraz praktycznie nie jem nawet mięsa i czuje się z nią dużo lepiej. Zdrowe jedzenie też może być fajnie. Mój ojciec, który jest typowym samcem alfa, siłownia, białko i takie sprawy, zasmakował choćby w kuskusie, o którym nigdy by nie usłyszał, gdyby nie moje przejście na zdrowszy tryb życia. Polecam poszukać jakichś przepisów na necie, które byłby dobre na masę. Pewnie gotowany kurczak znając życie :mrgreen: Albo uderz do jakiegoś trenera.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-09-06, 21:55   Re: Siłownia! Tracenie kilogramów, a mięśnie

KamilFTM napisał/a:
raczej po prostu moja dieta mi nie sprzyja, ponieważ opiera się na samym śmieciowym jedzeniu, co staram się ostatnio jak najbardziej zostawiać, przejść na zdrowsze jedzenie.
Wiec do sedna - polecacie jakies ćwiczenia albo suplementy, ktore pomogłyby mi uzyskać porządne efekty?


1. Odstawić śmieciowe żarcie
2. Wziąć się za siebie z ćwiczeniami.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-06, 23:32   

Rockman, to takie mało konkretne rady :P no bo ćwiczenia spoko, ale jakie? Myślę, że MoonSpell dobrze radzi - porozmawiać z profesjonalistą, ja bym poprosił o rozmowę, a na rozmowie szczerze powiedział jakie są moje cele i niech mi dobierze ćwiczenia, no chyba w końcu od tego jest :)
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-07, 19:01   

Cytat:

Rockman, to takie mało konkretne rady :P no bo ćwiczenia spoko, ale jakie?


Ziomki, doprawdy, jest mnóstwo źródeł, z których można czerpać. Od czasopism zaczynając, a na darmosze z internetów kończąc. Trening na masę nie różni się dla poszczególnych genderów.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-09-07, 22:58   

Wychodzę z założenia, że jak nawet nie przegogluje sobie sam ćwiczeń na interesujące cele to do treningu nawet nie dojdzie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-07, 22:59   Re: Siłownia! Tracenie kilogramów, a mięśnie

Tak Armand, tylko że on chce:
KamilFTM napisał/a:
wyrobić sobie posturę zbliżoną do postury typowo męskiej (mam na mysli szersze barki, byc moze mniej widocznie piersi)

Tak, ja wiem, że trzeba ćwiczyć ciało całościowo ale może jednak można trochę bardziej się skupić na tym ;)
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-08, 22:28   

No to trening miesni grzbietu, naramiennych i klatke piersiowa. Może zaczac od maszyn, zeby przyzwyczaic cialo do wysilku, a potem cwiczyc ze sztanga i hantlami. Np unoszenie sztangi zza glowy. Moze tez robic pompki i pociągac sie na drążku.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-08, 23:28   

KamilFTM napisał/a:

Chodziłem bardzo długo na sporty walki, wiec na kondycje nie narzekam, raczej po prostu moja dieta mi nie sprzyja, ponieważ opiera się na samym śmieciowym jedzeniu, co staram się ostatnio jak najbardziej zostawiać, przejść na zdrowsze jedzenie.
Wiec do sedna - polecacie jakies ćwiczenia albo suplementy, ktore pomogłyby mi uzyskać porządne efekty?


Żeby uzyskać porządne efekty, to trzeba się za to porządnie zabrać.
1. Dieta:
Musisz patrzeć na to co jesz. W fazie przyrostu masy nie musisz liczyć kalorii, ale dobrze by było, żebyś się orientował jaki jest Twój dzienny limit. Mięśnie nie biorą się z powietrza, powstają z białka, które musisz im dostarczyć z zewnątrz. Dziennie powinieneś spożywać ok 2g białka na kg masy ciała.
Do tego warzywa i węglowodany w rozsądnych ilościach.
Posiłki min. 5 razy dziennie, średnio co 3 godziny. Posiłek przed treningiem powinieneś zjeść ok 1,5-2h zanim się za ćwiczenia weźmiesz.
Po treningu musisz przyjąć białko w przeciągu 1 godziny.
Np. zaraz po treningu koktajl białkowy (np. izolat serwatki), wtedy masz kolejne 2 godziny na porządny posiłek z białkiem. Możesz od razu po prostu zjeść posiłek, pomijając odżywkę. Dieta jest dużo ważniejsza niż jakiekolwiek odżywki. Nie idzie nimi jej zastąpić.
Dobrze też zaraz po treningu przyjąć anabolik. Możesz taki kupić w sklepie z odżywkami, albo możesz łyknąć łyżkę oleju z pestek dyni. Jest naturalnym anabolikiem.
Oleje tłoczone na zimno też musisz włączyć do diety. Bez nich organizm nie będzie w stanie rozwinąć tkanek.
Pij minimum 2l wody dziennie, ale lepiej nawet więcej. Z resztą przy intensywnych treningach sam zauważysz, że się odwadniasz. Nie polecam tych badziewnych power aidów, farbowanych płynem do mycia naczyń i tak samo smakujących. Możesz sobie sam zrobić płyn izotoniczny. Pół łyżeczki soli na litr wody i ewentualnie sok z cytryny, albo jakiś inny. Mi podchodzi z odrobiną soku marchewkowego. Sól najlepiej morska, himalajska, albo kłodawska, bo zawiera też inne minerały, oprócz NaCl.

2. Trening
No to już zależy co chcesz ćwiczyć. Opcji jest praktycznie nieskończona ilość.
Przed każdym treningiem musisz poświęcić min 10 minut na rozgrzewkę na bieżni, a potem się trochę porozciągać.
Po treningu dobrze jest wrócić na bieżnię, lub na rowerek i zrobić 20-30 min kardio. Dotleni zmęczone mięśnie i wytłoczy z nich kwas mlekowy, a do tego spalisz trochę tkanki tłuszczowej. Generalna zasada jest taka, że ćwiczenia kardio lepiej działają na spalanie tkanki tłuszczowej, a ćwiczenia z obciążeniami na rozrost masy mięśniowej. Ale im większa masa mięśniowa, tym szybszy metabolizm i redukcja tłuszczu, więc jedno jest z drugim powiązane.

3. Regeneracja
Mięśnie nie rosną podczas ćwiczeń, choć tak się może wydawać, bo pompują się krwią. Rozrost masy następuje jakiś czas po treningu i trzeba mu to umożliwić. Musisz spać min 8 godzin, najlepiej o stałych porach. Najintensywniejsza regeneracja zachodzi pomiędzy 1 i 3 godziną w nocy.
Treningi też muszą oddzielać odpowiednie przerwy. Wystarczy, że będzesz trenować 3-4 razy w tygodniu. Przy czym np. we wtorek robisz ćwiczenia na plecy, biceps, uda, a w środę brzuch, triceps, klatę. Tak, żeby ćwiczenie na jedną partię mięsni robić tak naprawdę raz w tygodniu, lub dać im min. 3 dni na regenerację.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-22, 07:08   

A tak z drugiej strony. Jak spalić tłuszcz to wiem, a żeby spalić mięśnie? Mam niestety łydki potwornie grube, podobnie z udami (góra ciała to sam tłuszcz więc mięśniami tam się nie przejmuję :D ). Wiem, że można po prostu "nie używać" mięśni, ale no nie dam rady, bo to jedyny dobry dla mnie sposób by równocześnie schudnąć. No i nie mogę po prostu "nie chodzić, biegać, jeździć" ;-) Nieużywanie przez zimę niewiele zmieniło. Jeśli w ogóle. Nie wiem czy samo 5 lat leżenia dałoby jakiś efekt :-p Raczej tracę tylko moc, a obwód pozostaje bez zmian. :roll:
 
 
Salamandero
użytkownik
Nocny przechodzień


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-22, 13:13   

Vera-chan napisał/a:
A tak z drugiej strony. Jak spalić tłuszcz to wiem, a żeby spalić mięśnie? :roll:


"Palenie mięśni" nie jest zdrowe ani naturalne dla organizmu, więc niestety nie da się uzyskać tego zdrowymi sposobami. Jedynie głodówka/drastyczne ograniczenie kalorii z diety daje jakieś zauważalne efekty, chociaż - z oczywistych względów - absolutnie tego nie polecam.


Cytat:
Chodziłem bardzo długo na sporty walki, wiec na kondycje nie narzekam, raczej po prostu moja dieta mi nie sprzyja, ponieważ opiera się na samym śmieciowym jedzeniu, co staram się ostatnio jak najbardziej zostawiać, przejść na zdrowsze jedzenie.
Wiec do sedna - polecacie jakies ćwiczenia albo suplementy, ktore pomogłyby mi uzyskać porządne efekty?


Wiem, że stary temat, ale może komuś się przyda.

"śmieciowe jedzenie", "staram się", "porządne efekty"?

Z doświadczenia wiem, że bez porządnego przerobienia tematu jedzenia na efekty inne niż marne nie ma co liczyć. A już zwłaszcza w przypadku kobiecej budowy ciała.
Wystarczy przejrzeć fora dla sportowców, fit-blogi, fit-kanały na youtube... I zacząć budować własną dietę metodą prób i błędów. Jest jeszcze druga opcja - dać w łapę dietetykowi/trenerowi personalnemu. Zależy, co wolisz, a w przypadku drugiej opcji - jak trafisz. Niestety.

Drugim obowiązkowym elementem są ćwiczenia siłowe. I nie mam na myśli uginania ramienia z ciężarkiem, tylko porządne ćwiczenia wielostawowe na wolnych ciężarach. Tutaj liczy się technika, której możesz nauczyć się z youtube albo - ponownie - zwrócić się do trenera personalnego, przynajmniej na pierwsze treningi.

Jeśli masz dużą motywację i lubisz się zmęczyć, to gorąco polecam Crossfit. Trenuję od jakiegoś czasu i jestem pozytywnie nastawiony - jeszcze nic nigdy nie dawało tak dobrych efektów. Oczywiście nie byłoby ich bez dobrego żywienia :)

Chcesz wyglądać jak facet, trenuj jak facet. To chyba dobra puenta.
_________________
"Aby wyrosły nam skrzydła, każdego dnia musimy rzucać się w przepaść"
Kurt Vonnegut
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 00:13   

Vera-chan napisał/a:

A tak z drugiej strony. Jak spalić tłuszcz to wiem, a żeby spalić mięśnie?

Podobno bieganie spala mięśnie. Patrz maratończycy. Same wieszaki:)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 00:55   

Jenny napisał/a:
Vera-chan napisał/a:

A tak z drugiej strony. Jak spalić tłuszcz to wiem, a żeby spalić mięśnie?

Podobno bieganie spala mięśnie. Patrz maratończycy. Same wieszaki:)


No czytałam, że po wyścigach typu Tour de France, to kolarze mają zauważalnie chudsze, spalone mięśnie, ale jak to zrobić sobie? I bezpiecznie, by nie rozwalić przy tym nóg? :-? Potrafię jeździć cały dzień bez problemu, ale oni tam jeżdżą z prędkość średnią powyżej 30km/h, a mi to się udaje może nie tak znowu często w ciągu wyjazdu i tak się turlam w przedziale 15-20km/h. Nie wiem, czy wystarczą takie całodniowe wyjazdy, czy na nich trzeba się pocić jak wół czy jeszcze co innego. Jedyną wskazówką jaką mam - by kręcić szybko i jak najmniej ze sobą zabierać, by było lekko, bez obciążenia. Nie wiem czy akurat to wystarczy. Jak rozpoznać, że robię to dobrze :-)

Salamandero napisał/a:

Vera-chan napisał/a:
A tak z drugiej strony. Jak spalić tłuszcz to wiem, a żeby spalić mięśnie?


"Palenie mięśni" nie jest zdrowe ani naturalne dla organizmu, więc niestety nie da się uzyskać tego zdrowymi sposobami. Jedynie głodówka/drastyczne ograniczenie kalorii z diety daje jakieś zauważalne efekty, chociaż - z oczywistych względów - absolutnie tego nie polecam.


Głodzenie się i różne mocno niezdrowe sposoby, nie wchodzi w grę. Nie mam tendencji masochistycznych, a z głodu to już zupełnie nie mam siły na jakąkolwiek aktywność i tego przeskoczyć nie mogę. Tu sobie radzę oszczędniejszym racjonowaniem, nie obżeraniem się, jedzeniem np. szpinaku, bo po nim akurat dużo rzadziej mam apetyt i jest mniejszy. No ale nadal jeść muszę :-D
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-04-24, 17:21   

Vera-chan napisał/a:

No czytałam, że po wyścigach typu Tour de France, to kolarze mają zauważalnie chudsze, spalone mięśnie, ale jak to zrobić sobie?




To jest akurat kwestia odwodnienia organizmu i nie jest to w żaden sposób zdrowe, ani nie sprawia, że mięśni jest mniej.

Jeśli chcesz zredukować masę mięśniową to najlepsze do tego będą ćwiczenia kardio, takie jak bieganie, szybki marsz, jazda na rowerze, pływanie (ale to może rozbudować ramiona, więc trzeba uważać), aerobik, joga, pilates. Jeśli ćwiczenia siłowe to ruch intensywny, szybki, z dużą liczbą powtórzeń i małymi obciążeniami. Taki, który buduje wytrzymałość i spala tkankę tłuszczową, zamiast budować masę mięśniową.
Jeśli redukcja to również ograniczenie liczby spożywanych kalorii, ale chyba ważniejsze w tym momencie będzie zredukowanie ilości białka w pożywieniu. Dobra do tego będzie dieta wegetariańska. Nie eliminuj białka z diety całkowicie, bo organizm nie będzie miał jak się regenerować.

HRT też powinno dać efekt, bo bardzo duże znaczenie dla rozrostu masy mięśniowej ma ilość testo w organizmie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9