Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Freja
2016-09-18, 19:14
Clocking... czy tam jak to nazwać można w takiej sytuacji...
Autor Wiadomość
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-21, 01:08   

Wszystkich kolorowych cwaniaków generujących barwy w naturalnym dla oka RGB zapraszam do przeniesienia tych barw do widma CMYK i tłumaczenia klientowi, że nie zawsze się da. Bo wygenerujecie graficy drodzy czasem takie cudo którego za chiny ludowe ja na maszynie nie uzyskam a klient na mnie psy wiesza bo na monitorze u grafika to on to inaczej widział i nie pojmuje dlaczego na kartce papieru jest inaczej. Błogosławiony kto wymyśli matrycę monitora pracująca na syntezie substraktywnej barw.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-21, 04:24   

ElżbietaFromage napisał/a:
Freja napisał/a:
wendigo napisał/a:
Ale "Lime" to się niczym nie różnią! XD (no może odrobinienieczkę ten środkowy)

Ściśle rzecz biorąc, to ten obrazek jest zniekształcony kodekiem JPG i w efekcie kolor jest niejednorodny nawet w obrębie każdego z tych prostokątów. Możesz sobie obmacać jakimś kolor pikerem, a i gołym okiem na powiększeniu już to widać :>

Różnią się ;) Masz kiepski monitor :P

https://www.youtube.com/watch?v=Iaji9yDma4A
Ciekawe ile odcieni będziecie widzieć. Ja na starym Acerze widziałam 5/6 na obecnym widzę 6/7 - choć kodeki youtube dają się we znaki

ja nic nie widzę, bo w moim kraju film zablokowany :P
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-09-21, 08:53   

Ada75 napisał/a:
Wszystkich kolorowych cwaniaków generujących barwy w naturalnym dla oka RGB zapraszam do przeniesienia tych barw do widma CMYK i tłumaczenia klientowi, że nie zawsze się da.

Oczywiście, nie zawsze się da, szczególnie kiedy korzysta się z druku cyfrowego. Są jednak monitory, które dość dobrze emulują paletę CMYK, fakt tylko taki, że są bardzo drogie.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-09-21, 09:04   

Ada75 napisał/a:
Błogosławiony kto wymyśli matrycę monitora pracująca na syntezie substraktywnej barw.

Są już:
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-21, 11:53   

No to cie Freja zaskoczę do farbowania kordonków i tkanin w ogóle używa sie barwników dających efekt nie mieszczący się w cmyku i często nie do uzyskania na żadnym monitorze.
A że są dobrze wiedzieć. 8-)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-09-21, 14:50   

Ado, a jak już o takich mykach wspominasz, a jak mam okazję zawodowca zapytać:
Jeżeli synteza subtraktywna CMYK, ma wiadome ograniczenia, i jeżeli jednocześnie istnieją np. barwniki neonowe/żarówiaste (luminescencyjne to się chyba nazywa), w które (jak się domyślam) pobudzone ultrafioletem i lub światłem widzialnym, wypromieniowują później energię w niższych zakresach widma, sprawiając wrażenie świecenia jakimś kolorem.
To czemu się nie próbuje stosować podobnego rozwiązania w wydrukach, żeby trochę obejść ich ograniczenia kolorystyczne?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-21, 15:12   

Freju z czysto pragmatycznego powodu. Urządzenie musiało by posiadać zamiast czterech sekcji jeszcze przynajmniej piątą dla barwnika uv aktywnego. A to kosztuje. Biorąc pod uwagę, ze oprócz neonów mamy jeszcze wszelkiej maści metaliczne połyski, odcienie granatów aktywnie odbijające niskie czerwienie i wiele innych naturalnych barwników rozpoznawalnych przez oko to sama widzisz do jakich rozmiarów uroslo by urządzenie. A tak prościutko 4 sekcje i koniec. Fachowcem niestety nie jestem gdybym była miała bym więcej kasy na swoje fanaberie.
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-11, 21:44   

Aktualizując myśl główną tematu - domyślił się prawidłowo.
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10