Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Transseksualna Modelka
Autor Wiadomość
eulalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 7
Wysłany: 2016-05-04, 21:22   Transseksualna Modelka

Hej Wszystkim :)
Jestem Oliwia i jestem transseksualną dziewczyną od razu mówię tak to ja na zdjęciu .
Przychodzę tutaj z taką poradą ,zapytaniem bo od dłuższego czasu interesuje się modelingiem i na początku roku nastąpiły w moim życiu pewne zmiany i stwierdziłam że czas na to żeby oddać to dobro które otrzymałam od ludzi i zacząć pomagać takim osobą jak ja. Chodzi mi oto że chcę swoją postawą i wiedzą chce reprezentować w jakiś sposób takie osoby. Nie wstydzę się tego kim jestem i nie zamierzam tego ukrywać bo to nie ma sensu kiedyś myślałam inaczej ale czas i doświadczenia pokazują że nie warto wyrzekać się siebie w jakiejś części ja to zaakceptowałam.Jestem teraz na etapie tworzenia portfolio a potem będę chciała zacząć nawiązywać jakieś kontakty z różnymi agencjami itd. No i chcę żeby Trans-Fuzja o ile będzie taka możliwość nawiązała ze mną jakąś współpracę bo strasznie chcę poznać takie osoby jak ja wymienić się poglądami i historią którą każda z Nas ma. Jestem świadoma tego że ten post może być źle odebrany itd takie życie. Każda z nas nie miała nie ma łatwo do wszystkiego dochodzimy same. Wiem że sama nie zdziałam zbyt może wiele ze zmianą postrzegania osób transseksualnych w Polsce ale bynajmniej nie będę siedzieć i zlękniona ukrywać to kim jestem. Pewnie wiele z Was powie po co Ci to dziewczyno jesteś ładna siedź cicho Ty jeszcze możesz sobie życie ułożyć NIEEEE!!!!! każda z nas bez względu na wiek ,wygląd,orientacje ma do tego prawo a przede wszystkim prawo do szacunku i bycia w 100% sobą. Ciekawa jestem waszych odczuć ,myśli ? Jeśli ktoś ma jakiś bliższy kontakt z kimś z Trans -Fuzji to prosiła bym o kontakt. Pozdrawiam Oliwia
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-05-04, 21:51   

Nie jestes zainteresowana tym co ma do powiedzenia facet ale i tak to napisze.

1. Nie bedziesz i tak reprezentowac wszystkich. Lepiej reprezentuj siebie.
2. Niedawno bylo sporo ogloszen o sesjach fotograficznych i opowiadaniu swojej historii.
3. Chcesz wspolpracowac z Transfuzja to sie do nich zglos a nie piszesz.tu na forum. Dane kontaktowebsa ogolnodostepne tak jak i info o wolontariacie.
4. Przestan wkladac slowa innym osobom nawet gdy jeszcze sie nie wypowiedzialy.

Chcesz dzialac, dzialaj. Ogarnij sobie dane kontaktowe albo przyjdz na grupe wsparcia/wieczorek filmowy etc i poznaj ludzi.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-04, 21:52   

Odważna jestes! Polska to nie jest tolerancyjny kraj i nie jestem pewna czy opłaci Ci sie takie zachowanie. Jesli masz dobry passing to masz szanse zyc i byc odbierana przez innych ludzi jako normalna dziewczyna bez stygmatu kogos kto przeszedl tranzycje. Nie wiem jak wygladasz ale jesli masz odpowiednia prezencje to przeciez mozesz pracowac jako zwyczajna modelka a nie trans modelka.

Przeszlas tranzycja bo czujesz sie kobieta, prawda? To teraz mozesz byc kobieta i zyc bez stygmatu tego ze kiedys bylas mezczyzna? Nie chcesz z tego skorzystac?

Ale podziwiam ze jestes taka zaangazowana w walke o prawa osob ts.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-05, 00:14   Re: Transseksualna Modelka

eulalia napisał/a:
Chodzi mi oto że chcę swoją postawą i wiedzą chce reprezentować w jakiś sposób takie osoby. Nie wstydzę się tego kim jestem i nie zamierzam tego ukrywać bo to nie ma sensu kiedyś myślałam inaczej ale czas i doświadczenia pokazują że nie warto wyrzekać się siebie w jakiejś części ja to zaakceptowałam
Myślę tak samo. Nie warto się na siłę ukrywać, ale z drugiej strony czy nie lepej żyć całkowicie normalnie jako zwykła dziewczyna i nie rozpowiadać wszędzie o własnym TS? Wiesz nie chodzi mi o to by się ukrywać. Ale o to by mówić o tym tylko wtedy gdy jest to konieczne. Ja na przykład nie lubię być "egzotycznym okazem".

Jak chodzi o modeling, to znam temat. Tak się składa, że wiele osób bierze mnie za modelkę, albo mówi, że się nadaję. Nie ukrywam sesje fotograficzne są fajne, ale to dalej jest bardzo cięzka praca i nie każdy się do niej nadaje. Bo jako modelka musisz być szefem, pracownikiem i sekretarką w jednej osobie jak i przestrzegać bardzo wysokich wymogów odnośnie każdego prawie aspektu życia. Jeżeli to Ci odopowiada, to no ok. Życzę powodzenia. Ale pamiętaj, że jest wiele transseksualnych modelek o niezwykłej urodzie. Musisz umieć się zaprezentować tak by było wiadomo, że Ty jesteś tą właściwą. Jak i nie zrażać się niepowodzeniami.

Co do Transfuzji. To moi przedmówcy już odpowiedzieli na pytanie. Ja sama nie jestem w żadnym stopniu z nimi powiązana, więc nie mogę bardziej pomóc.
 
 
autumn
użytkownik
Mhrok

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 14
Posty: 310
Skąd: Jukej
Wysłany: 2016-05-05, 09:19   

Maja napisał/a:
Odważna jestes! Polska to nie jest tolerancyjny kraj i nie jestem pewna czy opłaci Ci sie takie zachowanie. Jesli masz dobry passing to masz szanse zyc i byc odbierana przez innych ludzi jako normalna dziewczyna bez stygmatu kogos kto przeszedl tranzycje. Nie wiem jak wygladasz ale jesli masz odpowiednia prezencje to przeciez mozesz pracowac jako zwyczajna modelka a nie trans modelka.

Przeszlas tranzycja bo czujesz sie kobieta, prawda? To teraz mozesz byc kobieta i zyc bez stygmatu tego ze kiedys bylas mezczyzna? Nie chcesz z tego skorzystac?

Ale podziwiam ze jestes taka zaangazowana w walke o prawa osob ts.


Jeju jak nie trawie takiego bullshitu. Czlowiek trans tez jest normalny. Ma pewna przeszlosc, ale to go nie eliminuje. I jesli ktos chce zyc out to jest sprawa tej osoby. Nie ma sie czego wstydzic, raczej nalezy byc dumnym, ze sie przeszlo przez te problemy (dla jednych wieksze, dla innych mniejsze) i poradzilo z nim. Wielu innych by sie poddalo trafiac na takie pieklo na jakie niektorzy z nas trafiaja. Czesc osob chce zniknac, czesc nie chce. Dla mnie stealth w wielu warstwach zycia bylo problem, moja przeszlosc mnie uksztaltowala czy tego chce czy nie i mam zamiaru jej odrzucac tylko po to, aby byc brana za "normalna". Dalej bedziemy dziwadelkiem dla publiki, o ile nie oswoimi sie z tematyka trans publiki. A najbardziej od takiego podejscia cierpiec bede Ci z nas co nie maja przywileju znikniecie w cis spolecznosci i Ci na poczatku tranzycji. Dlatego 31 Marca co roku obchodzi sie Dzien Widocznosci Osob Transplciowych. Jesli wszyscy co maja taka mozliwosc znikna w stealth to nie bedzie nikogo dla pomocy, dla tych co zaczynaja lub sa w gorszej sytuacji.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-05-05, 10:45   

eulalia, witaj na forum.
Widzę, że masz na siebie pomysł. I myślę, że przydałaby się polska reprezentacja osób ts, bo się ostatnio podnosiły głosy, że transów reprezentują cisy i wypowiadają się w ich imieniu.
Musisz jednak pamiętać o tym, że jak się jest na świeczniku to trzeba bardziej uważać na to co się mówi i robi, zwłaszcza jeśli reprezentuje się grupę niezrozumiałą dla większości.
Tak czy inaczej trzymam kciuki i życzę powodzenia.

P.S. Skąd jesteś?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Toffie
użytkownik
Stupid Bitch!

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 78
Wysłany: 2016-05-05, 18:59   

Ja nie chce się za bardzo czepiać, ale czy Ty aby nie masz jakichś problemów ?

Czytałam Twoje posty z 2015 r. (więc nowym userem nie jesteś) i pisałaś tam o swoim facecie, któremu boisz się wyznać prawdę. Potem pisałaś, że chcesz uczestniczyć w wyborach miss trans 2016 a teraz chcesz zostać transseksualną modelką.

Trollujesz czy jesteś z tych ludzi w stylu dzisiaj mam taki pomysł na siebie a jutro inny ? :roll:
I gdzie ta Twoja fota ?
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-05-05, 20:35   

Oliwio, jeszcze jakiś czas temu poparłabym Twój pomysł reprezentowania środowiska ts całym sercem i trzymała kciuki 24h/dobę i to nie tylko w modelingu, jesteś śliczna i taka... hmm.. pozytywna i radosna (widziałam kilka Twoich zdjęć i jestem pod wrażeniem, tak po ludzku zazdroszczę wieku, urody, pogody ducha, dobrego nastawienia i odwagi), ale teraz poprę po części Beliala. Jeśli czujesz się na siłach, to zrób to wszystko, ale dla siebie, nie dla innych, a już na pewno nie dla "środowiska ts", bo coś mi moja babska intuicja podpowiada, że kiedy zaczniesz być aktywna, zdobędziesz powodzenie, sukces, to najwięcej pomyj jakie wyleje się Tobie na głowę będzie pochodziło właśnie stamtąd. Broń diable, nie zniechęcam i jakąkolwiek decyzję nie podejmiesz będę te swoje kciuki za Ciebie trzymała. :->
Nic nie obiecuję, ale w najbliższy poniedziałek będę się widziała z koleżanką, która ma dobry kontakt z T-F, jeśli będzie okazja wspomnę o Tobie i zapytam.

Toffie napisał/a:
Ja nie chce się za bardzo czepiać, ale czy Ty aby nie masz jakichś problemów ?

Toffie napisał/a:
Trollujesz czy jesteś z tych ludzi w stylu dzisiaj mam taki pomysł na siebie a jutro inny ?

Wiesz co Toffie, ja nie chcę się czepiać, ale z takim podejściem do ludzi nie pomoże Ci nawet 300 operacji :roll:


.
_________________
 
 
 
Toffie
użytkownik
Stupid Bitch!

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 78
Wysłany: 2016-05-05, 20:49   

Martaa napisał/a:

Wiesz co Toffie, ja nie chcę się czepiać, ale z takim podejściem do ludzi nie pomoże Ci nawet 300 operacji :roll:


Ja się nie chce czepiać, ale z taką naiwnością daleko nie zajdziesz:

http://transpomoc.pl/view...ighlight=#13169 - jako Karolina, która ma dylemat związany z pójściem do tej samej klasy z facetem który nic o niej nie wie...

http://transpomoc.pl/view...ighlight=#13331 - gdzie sieje urban legend o rzekomym operowaniu przez Krajkę i zagranicznymi "specjalistami" w Warszawie

http://transpomoc.pl/view...ighlight=#13731 - gdzie wylewa swoje strachy związane z ujawnieniem się swojemu facetowi nadal jako Karolina

.....i pojawia się z innym imieniem jako Oliwia i nagle chce być wszędzie widoczna i widziana jako trans-modelka gdzie jeszcze nie tak dawno nawet cykała się powiedzieć o sobie swojemu facetowi ?

Czytaj posty i analizuj bo dajesz tylko pokarm dla trolli.
Gdzie jest moderacja ?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-05, 22:39   

Toffie, a Ty nie masz co robić żeby ja tak dokładnie śledzić? Z resztą co z tego wszystkiego? A niechby nawet zmyślała, historie brzmią wiarygodnie, nie obraża nikogo itp., to dlaczego by nie odpowiedzieć? Przecież ktoś może mieć podobne problemy, to już będzie miał gotowe odpowiedzi.
_________________
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-05-05, 23:30   

Kiedyś myślałam nad tym żeby zrobić tranzycję i pomagać takim osobom, ale po większym zastanowieniu uznałam, że im nas mniej widać i mniej słychać tym lepiej dla nas, a szczególnie po zmianie dokumentów i skończonej tranzycji.

Czy w Brazylii nie ma występujących publicznie ts-ek?
Jest całe mnóstwo, ale co z tego, skoro co kilkadziesiąt godzin ginie jedna osoba transseksualna.

W USA jest pełno publicznie pokazujących się rzeczniczek, a w tym roku zamordowano już 14. I jeszcze ta afera toaletowa ostatnio.

W kraju, gdzie biją za kolor skóry (kilkanaście zgłoszeń dziennie ataków na tle rasistowskim) nie przetłumaczy się łysemu debilowi, że jest tak, a nie inaczej, a walka o prawa osób trans przy tym klimacie społeczno-politycznym może przynieść odwrotne skutki, bo przypominam, że bliżej nam do Rosji (gdzie robią sobie polowania na ts) niż do Niemiec.

Im ciszej siedzimy tym lepiej dla nas. Pomagać zawsze można pod warunkiem, że jest to od serca, a nie na niby dla rozgłosu.

Pojawienie się publicznie Grodzkiej czy parcie na szkło Rafafali jest tylko na naszą niekorzyść.

Uświadamiając społeczeństwo mimo wszystko trzeba liczyć się konsekwencjami takimi jak wyposażenie pewnej wrogo nastawionej do nas grupy w trans radar, a chyba lepiej żeby nieodpowiednie osoby go nie miały.

Takie jest moje zdanie po wielu przemyśleniach. Możecie się z tym zgadzać lub nie.

Dla ciemnej masy transseksualista to facet w peruce z przebijającym zarostem, a nie ładna dziewczyna na hrt. Kompletnie mi to nie przeszkadza żeby tak zostało.
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-05-05, 23:45   

Wybaczcie jeśli kogoś urażę ale to afiszowanie się Trans modelka, trans kobieta, trans działaczka itp. to trochę przypomina mi określenie polski żyd, niemiecki żyd, czeski żyd. Oni też nie wstydzili się tego kim są a jednak gwiazd dawida z własnej woli nie zakładali sobie na ubrania.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-05-06, 01:01   

Toffie napisał/a:
Gdzie jest moderacja ?

Moderacja stara się badać zgodność postów z regulaminem i niekoniecznie pamięta posty każdej osoby sprzed roku. Regulamin nie zabrania też raczej zwykłego pisania bzdur, niemniej rozważymy ten przypadek.
_________________
Freja Draco
 
 
autumn
użytkownik
Mhrok

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 14
Posty: 310
Skąd: Jukej
Wysłany: 2016-05-06, 12:09   

IzaIzulka napisał/a:
Kiedyś myślałam nad tym żeby zrobić tranzycję i pomagać takim osobom, ale po większym zastanowieniu uznałam, że im nas mniej widać i mniej słychać tym lepiej dla nas, a szczególnie po zmianie dokumentów i skończonej tranzycji.

Czy w Brazylii nie ma występujących publicznie ts-ek?
Jest całe mnóstwo, ale co z tego, skoro co kilkadziesiąt godzin ginie jedna osoba transseksualna.

W USA jest pełno publicznie pokazujących się rzeczniczek, a w tym roku zamordowano już 14. I jeszcze ta afera toaletowa ostatnio.

W kraju, gdzie biją za kolor skóry (kilkanaście zgłoszeń dziennie ataków na tle rasistowskim) nie przetłumaczy się łysemu debilowi, że jest tak, a nie inaczej, a walka o prawa osób trans przy tym klimacie społeczno-politycznym może przynieść odwrotne skutki, bo przypominam, że bliżej nam do Rosji (gdzie robią sobie polowania na ts) niż do Niemiec.

Im ciszej siedzimy tym lepiej dla nas. Pomagać zawsze można pod warunkiem, że jest to od serca, a nie na niby dla rozgłosu.

Pojawienie się publicznie Grodzkiej czy parcie na szkło Rafafali jest tylko na naszą niekorzyść.

Uświadamiając społeczeństwo mimo wszystko trzeba liczyć się konsekwencjami takimi jak wyposażenie pewnej wrogo nastawionej do nas grupy w trans radar, a chyba lepiej żeby nieodpowiednie osoby go nie miały.

Takie jest moje zdanie po wielu przemyśleniach. Możecie się z tym zgadzać lub nie.

Dla ciemnej masy transseksualista to facet w peruce z przebijającym zarostem, a nie ładna dziewczyna na hrt. Kompletnie mi to nie przeszkadza żeby tak zostało.


Nikomu nie kaze napewno byc out i ja sobie dopiero na wieksze bycia out pozwalam po wyprowadzce na zachod, ale chcialabym kilka spraw poruszyc z tej wypowiedzi.

USA jest slabym przykladem czegokolwiek, szczegolnie poludnie, gdzie dochodzi do wiekszosci przestepstw z nienawisci. Mentalnosc niektorych tych stanow jest daleko za tzw. zachodem i dodatkowo duza ilosc posiadanej broni palnej i kultura tejze powoduje, ze dochodzi tam do duzej ilosci przemocy. Dodatkowo osoby trans nie staly sie nagle celem legislatury w USA z powodu, ze sa jakos duzo bardziej widoczne, ale raczej z tego powodu, ze prawica zdala sobie sprawe, ze nie moze dluzej nic ugrac karta homofobiczna. Jest to kolejny krok w walce miedzy liberalami, a konserwa, bigotria i religijnym fanatyzmem.
Brazylisjkie slamsy z drugiej strony to koszmarne miejsce, gdzie nawet ich Policja uzywa broni dlugiej z ostra amunicja. Wlasciwie najciezszych kalibrow dostepnych do przenoszenia przez czlowieka samodzielnie. Nie twierdze, ze problem nie istenieje, ale to sa po prostu slabe przyklady. Zachod Europy wypada juz lepiej pod tym wzgledem.

Natomiast nalezy jasno powiedziec, ze zadna grupa spoleczna nie wywalczyla praw siedzeniem cicho i nie obecnosc osob trans w przestrzeni publicznej powoduje wiele patologicznych sytuacji jak np. nie wiarygodny i fetyszystyczny obraz trans ludzi, czy problemy tych z nas, ktorzy nie maja przywileju bycia branymi za plec odczuwalna. Czy tego chcemy czy nie, nie kazdy ma mozliwosci fizyczne i finansowe do tego, aby wtopic sie w tlum. Ofiarami takiej sytuacji sa tez Ci z nas, ktorzy dopiero zaczynaja lub sa tzw. questioning. Brak wyraznych i pozytywnych przykladow osob trans poza showbiznesem, ofiarami przemocy, seks biznesem i ta "stereotypowa transa, o ktorej wszyscy w miescie wiedza, a wyglada jak facet w sukience". Nie kazdy tez musi chciec ukrywac ta wazna czesc swojej przeszlosci i czynic z tego tajemnice, ktora moze byc przeciwko nam uzyta. Nie bez powodu trans ludzie zyjacy w glebokim stealth spotykaja sie z dodatkowymi problemami np. psychicznymi lub z dostepem do sluzby zdrowia - skoro zyjesz stealth to out lekarzowi moze to zupelnie zaprzepascic. Rowniez przez nie poinformowane spoleczenstwo bycia osoba trans nawet z cispassingiem utrudnia np. stworzenie zwiazku jesli chce sie byc fair i uczciwym z partnerem.
Bezrobocie, samobojstwa, problemy psychiczne, bezdomnosc, zmuszenie do pracy w seks biznesie, wszystkie te sa wyzsze w mniej tolerancyjncyh spoleczenstwach. Bez odpowiedniej widocznosci, nie pojawi sie swiadomosc spoleczna i ustawodastwo ochronne.

Jak pisalam, nikogo nie zmuszam do bycia out, ale jestem przeciwna jakiejkolwiek argumentacji zniechecajacej ludzi, ktorzy chca byc aktywistami (bez wzgledu czy OP to troll czy nie, ten post uderza w szersza sprawe)

Gabi napisał/a:
Wybaczcie jeśli kogoś urażę ale to afiszowanie się Trans modelka, trans kobieta, trans działaczka itp. to trochę przypomina mi określenie polski żyd, niemiecki żyd, czeski żyd. Oni też nie wstydzili się tego kim są a jednak gwiazd dawida z własnej woli nie zakładali sobie na ubrania.


Ale to byla ich wina, ze tak skonczyli?

Czy raczej sugerujesz, ze kazda grupa mniejszosciowa powinna wpasowywac sie w spoleczne ramy narzucane przez wiekszosc bez wzgledu na koszty osobiste?
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-06, 18:32   

IzaIzulka,
Nie pierwszy raz robisz tu victim blaming takiego levelu że jest się zażenowanym...
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-05-06, 20:09   

ja jestem zdania z kolei, że egzystencja ładnej modelki-transetki jest absolutnie obojętna z punktu widzenia walki o sprawy osób tanspłciowych. proszę mi wybaczyć, w społeczeństwie można ugrać w ten sposób nagłówki w pudelku "była facetem, teraz łamie serca aktorów" xD

jak chcesz coś zrobić dla sprawy trans, to polecam urodę potraktować naturalnie, tranzycję jako część zwyczajną i nie bawić się w gadanie o sprawach osobistych. zadałabym sobie raczej pytanie "co i w jaki sposób chcę zmienić?" lub "co, jak i gdzie chcę powiedzieć?" świecenie krągłym tyłkiem, to nie jest szczyt szczytów i wierz mi, że prędzej H&M zainteresuje się tym, jak Cię sprzedać niż kogokolwiek (z tych, do których chciałabyś dotrzeć) zainteresuje to, co chcesz przekazać jako trans-modelka.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-05-06, 20:52   

Autumn bardziej mi chodziło o to, że żadnych praw się nie wywalczy tym, że ktoś jest osobą transseksualną, a samymi czynami.

Jesteś osobą ts to bądź, ale niech to nie będzie jedynym atutem, umiejętnością i osiągnięciem, tylko pokaż jakim jesteś człowiekiem i nie pozwól na to żeby to było jedyną rzeczą, która Cię wyróżnia.

Jeśli chce się coś wywalczyć to trzeba udowodnić społeczeństwu, że się na to zasługuje.

Nikt nie polubił Biedronia za to, że jest homoseksualistą, tylko za to co robi dla ludzi i za ciężką pracę, a to właśnie buduje dobry obraz homoseksualistów.

Niech będzie jak najwięcej osób transseksualnych w przestrzeni publicznej, ale niech ludzie nas nie kojarzą z tego, że jesteśmy trans, a z tego, że jesteśmy zwykłymi ludźmi jak wszyscy.

Docierajmy do społeczeństwa pośrednio, a nie bezpośrednio, bo to spotka się z rekcją, której nie chcemy, a media i tak zrobią swoje.
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-06, 21:25   

IzaIzulka napisał/a:
Jeśli chce się coś wywalczyć to trzeba udowodnić społeczeństwu, że się na to zasługuje.

jezu, jezu... (nieczyt.)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-07, 00:03   

IzaIzulka napisał/a:
Jesteś osobą ts to bądź, ale niech to nie będzie jedynym atutem, umiejętnością i osiągnięciem, tylko pokaż jakim jesteś człowiekiem i nie pozwól na to żeby to było jedyną rzeczą, która Cię wyróżnia.

Jeśli chce się coś wywalczyć to trzeba udowodnić społeczeństwu, że się na to zasługuje.
Z tym fragmentem ciężko jest się nie zgodzić. Mimo, że nie zgadzam się z resztą Twoich wypowiedzi w tym wątku.

Wydaje mi się, że by coś zemienić trzeba zacząć od siebie i własnego otoczenia. Myślę, że więcej niż pokazywanie się na okladkach kolorowych pisemek lub paradach da to jak się odnosimy do naszego otoczenia. To kim jesteśmy i jak żyjemy. Co robimy i co sobą prezentujemy. Tranzycja to tylko część drogi. A nawet mając super passing doświadcza się dyskryminacji - bo nie łudźmy się, nie da się po prostu zniknąć. Zawsze ktoś będzie wiedzieć. Nie jestem za tym by rozpowiadać całemu światu o swojej "wyjątkowości", ale by w razie czego móc umieć o tym powiedzieć a nie uciekać w popłochu. A na codzień żyć własnym życiem i dążyć do innych własnych celów i marzeń.

Dla mnie na przykład takim marzeniem było wojsko. Osoby IS i TS są w Szwajcarii jak i w większości świata zbanowane z tego zawodu. A mimo to udało się i idę niedługo jako pełnoprawna żołnierz, jak każdy inny. Liczę się też z tym, że moja przeszłość się wyda, ale jestem na to gotowa i dam sobie radę, jestem tego pewna. W każdym razie tak widzę mój wkład w walce o nasze prawa, ale w żadnym stopniu nie uważam się za lepszą od innych. Myślę też, że więcej z nas ma własne osiągnięcia w własnym otoczeniu i bardzo wierzę w to, że właśnie takie drobne osiągnięcia mają większą moc niż światowa popularność.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 10