Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Obecność OBOJGA rodziców a pozbawienie praw rodzicielskich?
Autor Wiadomość
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-24, 20:11   Obecność OBOJGA rodziców a pozbawienie praw rodzicielskich?

Jak to właśnie jest z obecnością rodziców? Podobno obowiązkowa. Tylko że mój ojciec już wiele lat temu został pozbawiony praw rodzicielskich. Do 18 roku życia płacił alimenty, ale nie miał do mnie żadnych praw.

Czy gdy dojdzie do rozprawy to jego obecność będzie wymagana (jeszcze daleka droga, ale wolę wiedzieć) ?

Matka na szczęście zrozumiała i jeśli podejmę tranzycję to będzie wspierać, więc tutaj jestem spokojna, ale z ojcem nie widziałam się odkąd skończyłam 3 latka.. Mógłby nieźle nagmatwać mi w życiu gdyby doszło do konfrontacji i wyjawieniu się także jemu.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-26, 13:09   

jatadosh napisał/a:
Ania96 napisał/a:
Tylko że mój ojciec już wiele lat temu został pozbawiony praw rodzicielskich. Do 18 roku życia płacił alimenty, ale nie miał do mnie żadnych praw.

Czy gdy dojdzie do rozprawy to jego obecność będzie wymagana (jeszcze daleka droga, ale wolę wiedzieć) ?

Miałem sytuację prawie identyczną (z tym, że w dorosłym życiu go poznałem i oswoiłem z tą sprawą zanim złożyłem papiery do sądu, ale o tym sąd przecież nie wiedział) i jego obecność była wymagana tak jak mamy.


Czyli jeśli złoży się papiery i napisze, że ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, widziałam się z nim tylko raz X lat temu to jego obecność nie będzie obowiązkowa?

Zależy mi na tym aby w razie przejścia tranzycji zacząć życie od nowa w innym mieście i aby dalsza rodzina, z którą nie utrzymuję kontaktu o niczym się nie dowiedziała. Bo wtedy moja mama i siostra mogłaby być obiektem drwin ze strony rodziny.. A jak ojciec zostanie o tym poinformowany to niestety dyskrecja legnie w gruzach.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 13:19   

Niestety jest tak, jak mówi jatadosh. To, że został pozbawiony praw rodzicielskich, nie zmienia faktu, że jest Twoim ojcem, a Ty jego dzieckiem. :(
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-26, 13:34   

kicur napisał/a:
Niestety jest tak, jak mówi jatadosh. To, że został pozbawiony praw rodzicielskich, nie zmienia faktu, że jest Twoim ojcem, a Ty jego dzieckiem. :(


A jeszcze mam 3 pytania:

1. Jak byłam niepełnoletnia i matka chciała podać ojca aby więcej alimentów płacił to była rozprawa, na pierwszej się nie wstawił, przełożono. Na drugiej to samo i przyznano jej o 100zł więcej (o tyle ile się ubiegała). Czy gdyby nie stawił się na moją sprawę to będzie to się ciągnąć do puki się nie zjawi czy po prostu wszystko odbywać się będzie bez jego udziału?

2. Czy na pewno jeśli uzasadniłoby się, że z ojcem nie utrzymuję żadnego kontaktu, ma swoje życie z inną kobietą, on nie chce mnie znać a ja jego to będzie to jakoś uwzględnione przez sąd? Nie wiem czy ktoś był w podobnej sytuacji, ale zależy mi na dyskrecji.

3. Czy gdyby już się zjawił na sprawę, ale robiąc mi i matce na złość powiedziałby, że się nie zgadza na moją tranzycję (bo coś na niebieskim czytałam, że sąd wypytuje rodziców o różne rzeczy i jaki mają stosunek do tego) to coś by to zmieniło?
Zapewne jest tu trochę osób już dawno po rozprawie i nie wierzę, aby obojga rodzice u każdego z nich byli przychylnie nastawieni. Tym bardziej, że czytałam trochę postów jak rodzice podchodzą w wielu przypadkach do tematu trans.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 13:46   

1. Często sąd stara się dowiedzieć, czy któryś z rodziców sprzeciwia się powództwu, czy się zgadza. Może to nastąpić przez napisanie pisma do sądu, albo powiedzenie osobiście na rozprawie. Jak któreś z rodziców się nie ustosunkowuje, to jednak w końcu sąd wydaje wyrok. Wiesz, w interesie sądu nie jest, żeby Twoja sprawa trwała do usmarkanej śmierci - bo dalej będzie wisieć w referacie spraw do rozstrzygnięcia, zamiast zostać załatwiona i się uprawomocnić.

2. Jak byś poszła do USC i poprosiła o swój odpis aktu urodzenia, to Twój ojciec dalej by tam widniał. To ma znaczenie, a inne rzeczy, np. Wasze wzajemne relacje, nie.

3. Nie. Jest takie orzeczenie SA w Lublinie, że nawet jeśli rodzic sprzeciwia się, powołując na swoje wierzenia religijne, to nie ma to znaczenia, jeśli jego dziecko naprawdę jest TS i przeszło korektę płci, gdyż płeć jest dobrem osobistym tego dziecka i to w jego interesie jest zmiana oznaczenia danych w dokumentach :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-11-26, 14:15   

kicur napisał/a:
Jest takie orzeczenie SA w Lublinie, że nawet jeśli rodzic sprzeciwia się, powołując na swoje wierzenia religijne, to nie ma to znaczenia, jeśli jego dziecko naprawdę jest TS i przeszło korektę płci, gdyż płeć jest dobrem osobistym tego dziecka i to w jego interesie jest zmiana oznaczenia danych w dokumentach :)

Jeśli myślimy o tym samym, to w całości całe to orzeczenie można przeczytać tutaj:
http://orzeczenia.lublin...._2014-08-04_001

8-)
_________________
 
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2016-12-05, 22:36   

Moi rodzice w wezwaniu do sądu mieli napisane, że jeśli się nie stawią, to rozprawa będzie kontynuowana bez nich/sąd nie będzie brał pod uwagę ich zeznań.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10