Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Coming out przed dziewczyną
Autor Wiadomość
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-07-01, 19:14   Coming out przed dziewczyną

Witam znów. Dziś powiedziałem o moim "problemie" dziewczynie. Nie wiem czego się spodziewałem w sumie? Że stwierdzi - okej? Że powie - nauczę cię makijażu ? Usłyszałem jedynie : "uprawiałam seks z transem" i "jako kto uprawiałeś ze mną seks? jako dwie lesbijki? Czuje się potwornie. Powiedziałem jej o tym, bo zerwała ze mną, a potem nagle zechciała wrócić. Ja chciałem ją odtrącić, żeby nie musiała się z kimś takim męczyć, ale w końcu pękłem, bo bardzo mi na niej zależy. Myślałem, że zrozumie, że czuje się źle, a w dodatku nie byłem nawet u lekarza (z katowic na razie znalazłem dwóch), więc nic nie wiadomo.

Myślałem tylko, że okaże się ona dla mnie wsparciem, a nie przeszkodą. Czy da się jakoś jej wytłumaczyć hmmm właściwie co ? Twierdzi, że ją oszukałem, co jest oczywiście nie prawdą, bo sam przez długi czas nie wiedziałem o co mi chodzi. Nie wiem jak mogę sprawić by nie odbierała tego w taki sposób :-(
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-07-01, 21:04   

Raczej nie możesz oczekiwać od hetero dziewczyny, że po usłyszeniu takiej rewelacji powie ci z miejsca "nie no spoko, damy radę". Dla bliskich ci osób na początku to zawsze będzie szok i w pewnym sensie zawalenie się jakiegoś (większego lub mniejszego) kawałka ich życia. Sama przechodziłam trzykrotne odtrącenie zanim mi się udało trafić na tę jedyną.

Wydaje mi się (bo umówmy się - nie ma w tym przypadku uniwersalnej rady), że najlepsze co możesz zrobić to pokazać jej, że tak naprawdę jesteś tą samą osoba która pokochała wcześniej. I jeżeli pokochała cię szczerze, to właśnie za to jaki jesteś od zawsze. Ale musisz też przedyskutować to z nią na spokojnie. Nawet jeżeli twoja partnerka ciebie zaakceptuje to musi mieć świadomość tego na co się pisze - od oglądania twojej przemiany aż po raczej nikłe szanse na wychowanie potomstwa i potencjalne problemy prawne. Grunt żeby zaszła między dojrzała relacja.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-07-01, 21:14   

MoonSpell napisał/a:
Nie wiem jak mogę sprawić by nie odbierała tego w taki sposób :-(

Nie jesteś w stanie sprawić, by ktoś czuł / nie czuł czegoś.

Zależnie od jej preferencji, poziomu akceptacji i wytrzymałości psychicznej możliwe są różne reakcje od odrzucenia po pełną akceptację, plus multum stanów pośrednich.

Pewnie jest w szoku i trudno zgadywać, jak jej się to wszystko w głowie ułoży, ale w każdym razie nie zakładaj cudów i nie oczekuj, że przetrawi sobie to wszystko od ręki, nawet jeżeli będzie zdolna zaakceptować twoją transpłciowość.
_________________
Freja Draco
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-07-02, 00:30   

Jest strasznie wulgarna. Pyta czy wolałbym mieć waginę (użyła innego słowa ) i mówi, że brzydzi się bycia dotykaną przez transa. Tłumaczenie, że nie byłem nawet na żadnych badaniach ani nic nie pomaga. Szczerze to żałuje, że jej to powiedziałem. Nie spodziewałem się oklasków, ale też nie spodziewałbym się, że ktokolwiek tak mógłby zareagować. Dziewczyna jest tolerancyjna. Cóż. Łatwo być tolerancyjnym, kiedy nie dotyczy to nas.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-07-02, 05:49   

Ojoj, pogłaskać dzieciątko po główce?

Jestem X. Powiedziałem to na głos. Spotkała mnie za to nieprzyjemność. Przecież ona jest taka fajna, a tu coś takiego. Żałuję powiedzenia tego na głos. Przecież było tak dobrze. A ona była taka fajna. Co z tego, że było dobrze, bo udawałem, że jestem Y. Co z tego, że najwyraźniej nie jest tak fajna jak mi się wydawało. Grunt, że to ja zburzyłem zameczek z piasku bo o tym powiedziałem.

Jestem X. "A fe." Hej, ja nie mam nawet żadnych badań, więc co mówisz "a fe"? :D (Po cholerę mówisz, żeby zaraz się wycofywać? Dopiero po badaniach jest się trans, jak ci dadzą papierek?)

Jak się jest "kimś takim kto nie zasługuje na bycie z 2 osobą" (1 post) to w sumie co się dziwisz, że cię nie chce i czuje obrzydzenie? :D
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-07-02, 12:12   

MoonSpell napisał/a:
Szczerze to żałuje, że jej to powiedziałem

Gdybyś nie powiedział, to byś żałował, że nie powiedziałeś i się z tym w sobie męczysz.

Się zrobiło, się nie odkręci. W najbliższych dniach/tygodniach przekonasz się, na czym stoisz. Pociesz się, że niezależnie od jej ostatecznej reakcji będziesz miał wolną rękę, żeby robić coś w sprawie swojej płci.

No chyba, że zgodzisz się na układ typu:
- Nie podoba mi się, że jesteś trans i masz przestać być trans!
- OK, to ja już nie będę.
_________________
Freja Draco
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-07-02, 12:22   

Freja napisał/a:
No chyba, że zgodzisz się na układ typu:
- Nie podoba mi się, że jesteś trans i masz przestać być trans!
- OK, to ja już nie będę.


To chyba tak nie działa. Ale dziewczyna ochłonęła już trochę. Dziękuję za słowa porady i otuchy. Szczególnie Belialowi :-P
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-07-02, 16:19   

Polecam sie na przyszlosc :evil:
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-07-02, 23:25   

Ją nie kumam, a moon Ty fizycznie to kogo masz ciało? Bo naprawdę nie kumam tej rozterki
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-07-02, 23:41   

MoonSpell napisał/a:
Nie wiem jak mogę sprawić by nie odbierała tego w taki sposób :-(


Może jej spróbuj wytłumaczyć jak się z tym czujesz i jak do tego doszedłeś. Z resztą co właściwie jej powiedziałeś? Że jesteś transem?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-07-03, 00:09   

Cytat:
Z resztą co właściwie jej powiedziałeś? Że jesteś transem?


Wytłumaczyłem to dosyć obszernie. Właśnie o tym jak się czuję i jak do tego doszedłem. Dzisiaj była już w lepszym nastroju - rozmawialiśmy, śmialiśmy się, z przerwami na płacz i mówienie mi, że zabrałem jej siebie. Powiedziała mi, że liczyła, że kiedyś stanę się "męskim" facetem, a nim na pewno nie będę i nie chcę być, nawet jeśli to nie transseksualizm. Ale te uczucia były na tyle silne, że musiałem jej o nich powiedzieć, cokolwiek one znaczą.

Umówiłem się na poniedziałek do jednego z seksuologów przez ciebie poleconego, więc trzymaj kciuki :D

Cytat:
Ją nie kumam, a moon Ty fizycznie to kogo masz ciało? Bo naprawdę nie kumam tej rozterki


Dobre pytanie. Mam penisa, jeżeli o to ci chodzi. Ale nie mam zbyt męskiej budowy ciała. Pamiętam, że kiedyś na apelu szkolnym koleżanki mojej dziewczyny jarały się moimi nogami i mówiły, że chciałby mieć takie czy coś takiego :-P Piersi też mam raczej duże, to znaczy duże jak na osobę z prawie niedowagą ( stres w czasie sesji skutecznie mnie z niej wyleczył). A resztę chyba ciężko jakoś zdefiniować. Twarz ciężko mi zdefiniować. Na pewno nie damską. Męska chyba tylko dlatego, że jestem postrzegany jako mężczyzna. Dla mnie jest po prostu nijaka. W gimnazjum przez 2 lata byłem mylony z kobietą, bo miałem dłuższe włosy :lol:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-07-03, 02:52   

marco-polo napisał/a:
Ją nie kumam, a moon Ty fizycznie to kogo masz ciało? Bo naprawdę nie kumam tej rozterki

Jak można nie kumać? pisze dość zrozumiale w pierwszym poście :) biologicznie m, chodzi o byłą dziewczynę, która by chciała faceta...
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-07-03, 12:34   

MoonSpell napisał/a:
Powiedziała mi, że liczyła, że kiedyś stanę się "męskim" facetem,


Wiesz, jeśli jest z Tobą, ale liczy na to, że będziesz inny (w dodatku okazuje się, że nie w tę stronę, w którą naprawdę zmierza), to musi sobie przemyśleć powody, dla których z Tobą w ogóle jest. Zamierzała Cię jakoś urobić, czy co? Zrobić od nowa po ślubie? Wyszła z założenia, że weźmie kogo bądź, a potem sobie poprzerabia pod siebie? Trochę nie czaję...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-07-03, 13:13   

Ja też nie. W sumie dopiero przy okazji mojego transseksualnego wyznania dowiedziałem się, że oczekiwała mojego "zmężnienia", ale myślała, że przyjdzie chyba przyjdzie to naturalnie. W sumie cała rodzina oczekuje. Szczególnie babcia, która co chwile wtrąca mi, że "jeszcze parę lat i zrobi się z ciebie chłopaczysko" itp. A dziewczyna przetrawiła to sobie na spokojnie. Trochę mi podogadywała i jest okej, choć przyznam, że rozmawianie o tym nie jest łatwe.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-03, 13:59   

W sumie trochę klasycznie. Nawet w piosenkach się to pojawia "założy rodzinę to się uspokoi"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10