Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim lub czym jestem
Autor Wiadomość
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-23, 12:21   Kim lub czym jestem

Jestem biologicznie mężczyzną jak do teraz jakoś z tym żyje ale szczerze gdybym mogła wybrać zostala bym kobiera. Zawsze bardziej identyfikowałam się z inną niż biologiczna płcią. Miałam i mam fantazje na temat życia jako kobieta. Lubię sie przebierać ale to marny półśrodek dla mnie. Mam dziewczynę i dobrze mi z nią- jeśli chodzi o te sprawy to jestem bi. Nie wiem co zrobić boje się zmian ale i pragnę ich. Nie wiem jak daleko się posunąć, jesli potrzeba by wiecej ingormacji aby mi pomoc to oczywiście napiszę.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-06-23, 12:51   

Pytanie standardowe nr. 1: A jak się czujesz z myślą o pozbawieniu / pozbyciu się penisa - na zawsze?

Bo reszta brzmi raczej jak transseksualizm*.

* Oczywiście nikt ci nie wystawi diagnozy przez internet ani nawet i w bezpośrednim spotkaniu. Diagnozę w tej kwestii wystawiasz sobie sama po zapoznaniu się z tematem.
_________________
Freja Draco
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-23, 13:02   

Szczerze to mój penis jest mi obojętny nie czuje do niego nic niiłego ale z długiej strony nie traktuje go jako ostotnego. Bardziej boje się vreakcji otoczenia, rodziny.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-06-23, 14:16   

Brzmi jak transseksualizm w dość typowym wydaniu "chciałabym, ale się boję".
_________________
Freja Draco
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-23, 17:48   

Próbować się przełamać? Czy coś próbować na własmą rękę.
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2016-06-23, 19:28   

Próbować zgłębiać temat, spotkać się z osobami trans, zaprzyjaźnić na tyle aby Ci w cztery oczy powiedzieli swoją historię, skonfrontuj to co Ty czujesz/czułaś z tym co czuły inne osoby trans
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-24, 06:15   

Nie wiem czy to tutaj ale chciała bym popisać z inną transką aby dowiedzieć się wiecej o tym i upewnić się kim jestem, z góry dziekuje.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-06-24, 07:28   

Propozycje typu "piszcie do mnie" działają na forach raczej słabo.

Lepiej zadziała, jak będziesz zadawać konkretne pytania, typu "jak u was wyglądało to i tamto...", bo wtedy ludzie mają jakiś punkt zaczepienia do rozmowy i może ktoś zechce się podzielić]

Poza tym napisz, z jakiej okolicy pochodzisz, to będzie można sugerować ci jakąś lokalną grupę wsparcia.
_________________
Freja Draco
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-24, 08:15   

Nie mam doświadczenia z pisaniem na forach dlatego dziękuje za radę. Pisać pytania tutaj czy lepiej w innym dziale forum?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-06-24, 08:34   

Pisz tutaj. A poza tym przejrzyj sobie w tym dziale inne wątki zakładane przez osoby z podobnymi rozterkami i zobacz, co im na nie odpisano.
_________________
Freja Draco
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-24, 09:36   

Chyba najuczciwiej będzie jak napiszę najpierw o sobie abyście mnie poznali. Nie od dziecka czułam że coś jest nie tak ze mną. Zaczęło się w szkole podstawowej gdzieś w okolicach 5 klasy. Zaczęłam po kryjomu ubierać bieliznę mojej mamy, bardzo to lubiłam, zwłaszcza mieć biustonosz na sobie. Pozniej ubieralam coraz wiecej różnych ubrań ale tylko jak byłam sama w domu. Mażyłam aby obudzić się kobietą, pragnełam złowić złotą rybkę i miałam tylko jedno życzenie. Oczywiscie wiedziałam że tak się nie da. W wieku dwudziestu paru lat byłam nawet u psychiatry i przyznalam się do tego. Uczęszczała do psychologa, ale nie wiedziałam czy jestem trans czy to fetysz . Później poznałam kobietę i jestesmy razem. Myślałam że mi przejdzie, że zapomnę ale to tak mie działa. Z jedej strony nalal śnie o tym ale boję się coś zrobić. Teraz jak kogoś mam jest nawet trudniejsze. Kurcze lubię typowo kobiece zajęcia wiem że steoretypowe jak gotowanie, zmywanie, sprzątanie, wole zajmować się domem , nie mam pragnienia robienia kariery zawodowej. Obawiam się co powiedziała by rodzina i co by ze mnie wyszło jakie dziwadło. Wiem, że nie powinnam tak pisać ale chciała bym być kurą domową, nie chodzi że to mnie podnieca ale tak bym się spełniała. Kilka lat temu próbowałam brac fitochormony z leków bez recepty na menopałze ale nie bylo efektów.

Piszę z telefonu dlatego mogą być literówki i błędy, przepraszam.
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-06-24, 22:00   

Co prawda psychologiem nie jestem - ale stawiam, że w takim wypadku stwierdzono by u ciebie interseksualizm lub transseksualizm. Chociaż moja była terapeutka pewnie by zaraz powiedziała, że przecież można się realizować jako kura domowa będąc mężczyzną :P
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-06-24, 22:08   

Zaczynam się gubić. Interseksualizm nie jest tylko biologiczny? W sensie, że organizm posiada gonady obu płci.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-06-24, 22:15   

Nie mam gonad obu płci a dostałam diagnozę psychologiczną, że albo jestem inter albo trans :P
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-06-24, 23:33   

beata2198 napisał/a:
jsze. Kurcze lubię typowo kobiece zajęcia wiem że steoretypowe jak gotowanie, zmywanie, sprzątanie, wole zajmować się domem , nie mam pragnienia robienia kariery zawodowej. Obawiam się co powied

No to jakaś dziwna diagnoza była. Interseksualizm diagnozuje się na poziomie biologicznym.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-06-24, 23:35   

beata2198 napisał/a:
ubierać bieliznę mojej mamy (..) Mażyłam aby obudzić się kobietą, pragnełam złowić złotą rybkę (...) Myślałam że mi przejdzie, że zapomnę ale to tak mie działa. Z jedej strony nalal śnie o tym ale boję się coś zrobić.

Jak dla mnie, brzmi to jak transseksualizm.
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-06-25, 07:58   

Freja napisał/a:
beata2198 napisał/a:
jsze. Kurcze lubię typowo kobiece zajęcia wiem że steoretypowe jak gotowanie, zmywanie, sprzątanie, wole zajmować się domem , nie mam pragnienia robienia kariery zawodowej. Obawiam się co powied

No to jakaś dziwna diagnoza była. Interseksualizm diagnozuje się na poziomie biologicznym.


Czyli słynna, polecana i zaufana poradnia wykazała się profesjonalizmem. Dobrze wiedzieć :mrgreen:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-06-26, 00:23   

Raja, myślę, że może psycholog tak standardowo napisał - na wypadek gdyby kariotyp wyszedł nieprawidłowy :P A jak wyjdzie prawidłowy, to transseksualizm. Tylko nie wiem czy to w sumie nie będzie problem w sądzie takie "albo albo"... czy czasem nie musi być czarno na białym: "transseksualizm" (albo "inter-" jakby kariotyp był nieprawidłowy).
_________________
 
 
Zagubiony
użytkownik


Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 64
Skąd: Mazury
Wysłany: 2016-06-27, 23:39   

Czytam co o sobie napisałaś, i kurcze blade ale to strasznie podobnie jak ja :D
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-28, 06:27   

Nie mam pomysłu na siebie, jak dać znać innym że coś jest nie tak ze mną. Jak znaleźć odwagę do tego.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-06-28, 09:34   

beata2198 napisał/a:
Nie mam pomysłu na siebie, jak dać znać innym że coś jest nie tak ze mną. Jak znaleźć odwagę do tego.

Poznać bliżej innych transów, zobaczyć, że od tego się nie umiera, że to w sumie coś normalnego (chociaż mocno rzadkiego) i że ludzie z tym żyją, jakoś sobie radzą i jakoś przechodzą te swoje przemiany :)
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-28, 14:02   

Chcialam się spytać bo nie mam doswiadczenia. Mam 30 lat sredni wzrost, czy gdybym kiedyś zdecydowala się na terapię hormonalną to czy miała bym szansę wyglądać jak kobieta niekoniecznie jak jakoś ładna kobieta ale tsk po prostu , nie jak coś o nieokreślonej płci. Tak żeby na ulicy przypadkowe osoby od razu nie wiedziały kim jestem.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 14:38   

beata2198, [ ostatni wpis ] To zależy od bardzo wielu czynników, nikt Ci tego tak nie powie na pewno. Zależy od stanu wyjściowego, genów, makijażu, stroju, detali kosmetycznych itp. Średni wzrost może być pomocny, ale to i tak za mało, żeby coś powiedzieć.
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-28, 14:51   

A czy dało by sie to przewidzieć, może przy pomocy jakiegoś programu granicznego do przerobki zdjęć.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 14:56   

beata2198, niee e, to niestety tak nie działa. Nie wiesz dokładnie jak hormony wpłyną na zmiany w Twoim ciele i żaden program Ci tego nie zilustruje.
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-29, 12:11   

Pytanie tak czysto teoretyczne, czy mężczyzna mógłby powiększyć sobie biust w Polsce?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-29, 12:14   

Dość osobliwe pytania zadajesz ... jak jesteś m/k w trakcie leczenia, to niektórzy chirurdzy w Pl rzeczywiście robili augumentację. Ale przed leczeniem i bez diagnozy, to nie ma szans.
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-29, 13:23   

Wiem że dziwne ale tak po prostu mnie to zaciekawiło z czysto teoretycznego powodu.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-29, 14:21   

Za granicą, chyba w USA, jakiś facet przegrał zakład i sobie wszczepił implanty. Ale u nas chyba żaden chirurg by się tego nie podjął u mężczyzny. Jednak Edyta Baker sobie wszczepiła, będąc wg dokumentów mężczyzną. Nawet pokazali to w jakimś programie, chyba "Tabu".
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-29, 14:27   

Usunięty, Zwróć uwagę na to, że Edyta Baker była wtedy w trakcie korekty płci, to raz, a dwa, to była autoaugumentacja ( własny przeszczepiony tłuszcz ), a nie implanty. Takiemu facetowi z ulicy " dzień dobry panie chirurg, zrobi mi pan implanty piersi? " to nie zrobią. Musi mieć papiery, że jest mk i być na suplementacji hormonalnej.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-29, 14:36   

2in1_inkarnacja, masz rację, była w trakcie korekty, ale tylko za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej, mówiła, że ze względów zdrowotnych nie może brać hormonów.
Ja osobiście mam nadzieję, że u mnie hormony załatwią sprawę, bo u mnie nie ma zbyt wiele tłuszczu do przeniesienia. W każdym razie, najlepiej zacząć od diagnozy psychologicznej.
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-30, 10:34   

Usunięty- jak się czujesz psychicznie podczas kuracji, jak zareagowala twoja rodzina jak się o tym dowiedziała, czy byłaś z kim w zwiazku przed kreacją?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-30, 11:21   

Obecnie biorę 2 i pół miesiąca blokery. Lekarz mi je przypisał na pierwszej wizycie z powodu podwyższonego poziomu testosteronu. Hormony prawdopodobnie dostanę za tydzień. Na blokerach jest ok, libido mi spadło i mam spokój. Wie tylko najbliższa rodzina. Pierwszą reakcją był szok, potem odrzucenie tego przez mojego ojca. Ale nie przeszkadza mi. Robię co uważam za słuszne, nie proszę go o pieniądze.
Nie byłam z nikim w związku, mocno się izolowałam po wielu niepowodzeniach w dostosowaniu się do otoczenia. Teraz zaczynam żyć wg moich potrzeb, a nie tylko potrzeb innych.
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-30, 11:49   

Jak odczuwasz spadek libida? Gdzie nakpierw się udać?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-30, 12:39   

Po prostu mi się nie chce i dobrze mi z tym. Nie irytuje mnie to. Opisywałam w z jednych tematów. Dla większości najlepszym pierwszym krokiem będzie udanie się do psychologa, który zna temat. Poszukaj polecanych w Twojej okolicy na tym forum i na Niebieskim. Poczytaj inne tematy, to wiele rozjaśni. Ja czytałam obsesyjnie przez kilka miesięcy.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-30, 14:24   

Raja napisał/a:
Freja napisał/a:
No to jakaś dziwna diagnoza była. Interseksualizm diagnozuje się na poziomie biologicznym.


Czyli słynna, polecana i zaufana poradnia wykazała się profesjonalizmem. Dobrze wiedzieć :mrgreen:


Niekoniecznie. To mogła być diagnoza niepełna, źle zrozumiana albo źle zapamiętana. Psycholog jak najbardziej MOŻE powiedzieć - na podstawie uzyskanych danych - "to albo inter, albo trans", ale powinien wyjaśnić, że interseksualność dotyczy płci biologicznej i wysłać na specjalistyczne badania.

***

Rozwala mnie łatwość diagnozowania przez Internet transseksualizmu na podstawie zaledwie kilku zwięzłych wypowiedzi i standardowe "zobacz sobie inne osoby trans i poszukaj podobieństw, to się będziesz mogła sama zdiagnozować".

Ile jeszcze osób ma zrobić detranzycję, żeby do niektórych dotarło, że ta metoda jest równie skuteczna jak napisanie na forum dla pacjentów onkologicznych swoich objawów, dowiedzenie się, że oni też takie mają i zdiagnozowanie sobie raka - bez działań mających na celu uzyskanie szerszego obrazu i wyeliminowania innych możliwych przyczyn?

Inne, nie wszystkie możliwości, tutaj: http://wsparcie.transopty...e-tylko-wydaje/ - smacznego.

EDIT: Z dyskusji na powyższy temat zrobił się off-top naszych sporów co do metodologii diagnozowania TS, zatem wydzieliłam do wątku:
samodiagnozowanie transseksualizmu - za i przeciw /Freja
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
Ostatnio zmieniony przez Freja 2016-06-30, 22:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-30, 14:39   

Armand napisał/a:
Interseksualizm nie jest tylko biologiczny? W sensie, że organizm posiada gonady obu płci.

Interseksualizm może dotyczyć :
- gonad
- kariotypu
- systemu hormonalnego
- czasem kwestii fenotypu
- innych biologicznych ale NIE psychologicznych

Nie musi być też powiązania interseksualizmu z transseksualizmem u jednego, konkretnego przypadku, choć sporadycznie się takie zdarzają.

Mylenie transseksualizmu a interseksualizmem może się zdarzać u cis, ale na tym forum :? : :roll:
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-07-07, 15:34   

Mam też pytanie co do mojej seksualności. Raczej bardziej podniecają/ podobają mi się kobiety, ale w sprawach łóżkowych bardziej podoba mi się bycie stroną pasywną, czy to normalne?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-07, 15:46   

Tu wiele opcji jest możliwych i nie ma tu znaczenia, czy bardziej podobają Ci się kobiety, czy mężczyźni. Nie ma to związku.
 
 
beata2198
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 15
Wysłany: 2016-07-08, 15:06   

Czyma ktoś pomysł jak powiedzieć innym kim sie jest?
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-07-08, 21:07   

Prosto z mostu.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10