Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
iniona neutralne usc i o ts ogólnie
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 15:16   iniona neutralne usc i o ts ogólnie

Koleżanka ts m/k była w usc w sprawie zmiany imienia męskiego na neutralne płciowo. Odebrała wniosek z decyzją pozytywną. JESZCZE. Bo parę dni temu urzędniczka w usc poinformowała, że może być aktualizacja w ustawie, że akt urodzenia można zmienić tylko raz. Dziś rozmawiał z koleżanką sam kierownik usc, informując, że ze względu na zeszłoroczne nadużycia osób, które zmieniały imiona na neutralne płciowo, nowy rząd chce odstąpić od stosowania ustawy z dnia 1 marca 2015roku. Obecnie jak ktoś zmienia imię, to musi ono być typowo Polskie, czyli tutaj wszelkie neutrale by odpadały.
W dodatku, kierownik usc tłumaczył, że nowy rząd chce ponaprawiać inne błędy Platformy, czyli np są za anulowaniem procedury formalnej korekty płci w Polsce.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2016-06-09, 15:29   

2in1_inkarnacja napisał/a:
W dodatku, kierownik usc tłumaczył, że nowy rząd chce ponaprawiać inne błędy Platformy, czyli np są za anulowaniem procedury formalnej korekty płci w Polsce.

Ale, że co? Jaką to procedurę wprowadziła tutaj PO?

Bo Ustawa o Uzgodnieniu Płci, którą procedowano za poprzedniego rządu, była chyba pierwszą rzeczą, jaką zawetował nowy prezydent, zatem nigdy nawet nie weszła w życie.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 15:41   

Freja,

Jaką ? A chociażby o tym neutralnych, czy raczej obcobrzmiących imionach, z której skorzystało już kilka osób ts. I było to sformułowanie ogólne tego kierownika, że to co wprowadziło PO ogólnie jest do kitu i zbyt liberalne.

Procedura nie weszła, bo to już było za rządów PISu.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-06-09, 16:07   

Też nie umiem. ;) Jeśli to prawda to może będzie łatwiej dostać azyl w cywilizowanych krajach? Skoro rząd chce nas skazywać na jeszcze większą dyskryminację, prostytucję itd. to nie zostanie nic innego jak wyjechać. ;)
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 16:15   

Dorota Lan,

Tego nie sprawdzisz, tu jedynie poczta pantoflowa. O tym PISy nie będą chcieli głośno rozmawiać. Będzie tak jak na przykład z srsem w Gdańsku. Bo już nie ma. Potem anulują ustawę z 1marca. A potem, w kolejności, zgodnie z założeniami, możliwość prawnej korekty.

PIS jest pro kościelny, będą chcieli promować Polskość. Są ruchy klerykalne i nacjonalistyczne. Więc, tu nic nie jest wykluczone.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-06-09, 16:16   

Brzmi jak gadka szmatka urzędników. A co z osobami w konkubinacie, które zmieniają nazwisko w te i w drugo, jak moja matka z trzy razy? Czyli po rozwodzie już nigdy nie zmienimy nazwiska? A jak w moim przypadku urzędnik wprowadził złe dane, to mogę tylko sprostować, nawet jeśli moje nazwisko to Andrzej D*pa i chcę zmienić na Antoni D*pa to nie mogę, bo urzędnik zrobił błąd i zmarnował moją szansę? Kupy się nie trzyma.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 16:19   

salamandra, to dotyczy imion neutralnych, czytaj NAS. Czy tego, co jest związane z nami. Zmiana nazwiska przez kobietę po ślubie, bądź jej powrót do nazwiska panieńskiego nie wymaga zmiany aktu urodzenia, jak u nas. Ona też nie zmienia imienia. Więc to inne sytuacje.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 16:28   

Dorota Lan,
Potwierdzony. Nie robią.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-06-09, 16:30   

2in1_inkarnacja, korygowałam błąd, który polegał na nieuwzglednieniu zmiany nazwiska matki, więc obawiam się że wiem... musiałam to zrobić by w ogóle dostać odpis, była to zmiana w akcie urodzenia nr1, zapłaciłam za nią. Dopiero potem zmieniłam imię i nazwisko, na nie neutralne i to była zmiana w akcie urodzenia nr2. Konkubina mojego brata dała córce Węgierskie imię, radziła się prawnika i nie lada nakombinowala by dać jej imię którego nie było w polskim spisie. Co teraz jest inaczej? Zmieni się jak?
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 16:36   

salamandra, Imiona obcojęzyczne będą najprawdopodobniej dotyczyć osób z obywatelstwem podwójnym, a tak to niestety Polskie, jak było przed 2015 rokiem.

Jak robiłaś te zmiany, obowiązywał jeszcze zapis Platformy. Pis jest w trakcie ich "prostowania".
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-06-09, 16:46   

Będzie co będzie, wiadomo że pis będzie się próbował dobrać do nas, jak nie w ten to w inny sposób, ale uważam, że dozwolenie jedynie polskich imion jest daleko od tarczy, a ruszenie zmiany sądowej będzie niezwykle halaśliwe. Obecnie im się nie opłaca...
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 16:53   

salamandra, Tu może też chodzić o to, żeby Polak nie nadał przypadkiem dziecku imienia osoby , jak to mówią, "o wschodnich rysach wizerunkowych" :-P
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-06-09, 16:54   

salamandra napisał/a:
Będzie co będzie, wiadomo że pis będzie się próbował dobrać do nas, jak nie w ten to w inny sposób, ale uważam, że dozwolenie jedynie polskich imion jest daleko od tarczy, a ruszenie zmiany sądowej będzie niezwykle halaśliwe. Obecnie im się nie opłaca...


Oni nie ruszą sądów póki jest za duży opór. Po prostu urzędy na podstawie wyroków nie będą zmieniać danych, bo zrobią deregulację w swoim stylu. Dla nich nie ma czegoś takiego jak prawo, bo uważają, że są ponad prawem. Mam nadzieję, że do czasu.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 16:58   

IzaIzulka napisał/a:
zrobią deregulację w swoim stylu.


Może być i coś w tym rodzaju.
Dodam, że ta koleżanka mówiła, że w rozmowie, ten kierownik usc był bardzo miły, uprzejmy i kulturalny i raczej mało prawdopodobne, żeby to był jego wymysł. Dostał wskazówki z góry, co ma mówić i co "góra" ma w planach.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 18:14   

Aha, teraz mi się przypomniało : z usc jest tak, że korekta płci nie jest przez nich uważana za powód do zmiany imienia czy nazwiska. Wyrok sądu, już dużo bardziej. A jak będzie po PISach , nie wiadomo
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-06-09, 23:56   

2in1_inkarnacja napisał/a:
A potem, w kolejności, zgodnie z założeniami, możliwość prawnej korekty.

Wątpię. Póki co ciągle jeszcze nadal jesteśmy w UNII EUROPEJSKIEJ i czy się to Polsce (PiSowi) podoba czy nie, pewnych standardów muszą się trzymać.
Także tak długo jak należymy do UE w ogóle bym się takimi wizjami nie przejmował.
_________________
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-06-10, 00:30   

wendigo napisał/a:
2in1_inkarnacja napisał/a:
A potem, w kolejności, zgodnie z założeniami, możliwość prawnej korekty.

Wątpię. Póki co ciągle jeszcze nadal jesteśmy w UNII EUROPEJSKIEJ i czy się to Polsce (PiSowi) podoba czy nie, pewnych standardów muszą się trzymać.
Także tak długo jak należymy do UE w ogóle bym się takimi wizjami nie przejmował.


Nie zauważyłeś, że oni już przestali się trzymać jakichkolwiek standardów? To tak jak z trybunałem. Najpierw nie ogarnęli, że to co robią jest niezgodne z prawem, dlatego poprosili o opinię komisję wenecką. KW wyraziła swoją opinię, która była oczywista, więc PiS się na nią wypiął. Zrobią sobie co chcą, ponieważ UE daje przyzwolenie na pogwałcenie praworządności w Polsce. Standardy w UE odnośnie korekty płci? Spójrz na Litwę. UE to pic na wodę i nie rozwiąże problemów. Może co najwyżej podziękować za współpracę, odizolować Polskę, nałożyć sankcje, ale to nic nie pomoże, bo PiS tego nie ogarnia. Przecież tam większość to karierowicze będący ćwierćprofesjonalistami w swoich dziedzinach. Żadni lekarze, psychologowie, naukowcy, tylko sami zagubieni ludzie, których interesuje własny portfel i ciepła posadka. Coś im grozi? Jakieś transy ucierpią? Najważniejsze, że ciemny lud zagłosuje, bo katobolszewia rozprawia się z "lewactwem". Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć jako społeczeństwo, a jeśli społeczeństwo nie dojrzewa to wybiera takich reprezentantów.

Tak czy siak. Na UE nie ma co liczyć.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-06-10, 00:34   

Oczywiście, że można liczyć - można zaskarżyć Polskę. Z pewnością znajdą się rozwiązania na sprawę taką jak korekta płci. No chyba, że koniecznie musicie się nakręcać w jakimś strachu, to już się nie odzywam...
_________________
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-06-10, 03:13   

Mhm, zaskarż sobie. Takie efektowne! Jak tam postępy z zaskarżaniem Polski przez KPH? :) )
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-06-10, 09:00   

Terrence, przeciez KPH o tym pisze. Jest konkretna sciezka i jeszcze zadna z par nie wyczerpala drogi sadowej w Polsce wiec nie ma co zaskarzac. ;)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-06-10, 21:44   

I co są jakieś imiona neutralne? Bo ja kiedyś myślałem i chyba po polsku nie ma
 
 
sober
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 27
Wysłany: 2016-06-11, 13:43   

marco-polo, Maria niby może być też męskie no ale..
Nikola to już bardziej, tak jak Nikola Tesla, też Karol jako damskie? Jeszcze są skróty takie jak Aleks/Maks/Sam. Tak naprawdę to takich neutralnych nie ma w Polsce, niestety..
 
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-06-11, 22:50   

sober, no właśnie bo u nas neutralne to by musiały być chyba nijakie..choć hm np miszko kończy się na o a nie jest nijakie..choć hm to tu chyba nie reguła
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-06-12, 00:29   

Może Bonawentura ;-)
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-14, 00:07   Re: iniona neutralne usc i o ts ogólnie

2in1_inkarnacja napisał/a:
Obecnie jak ktoś zmienia imię, to musi ono być typowo Polskie

Co to znaczy "typowo polskie"? Bo, jak wiadomo, wręcz większość powszechnie nadawanych w Polsce imion jest z pochodzenia niepolska. ;)
_________________
"Miłość bez seksu jest jak ryba bez roweru"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9