Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ryu
2016-06-04, 22:28
Jak zaplanować przyszłość, odnaleźć kierunek życia?
Autor Wiadomość
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-04, 13:48   Jak zaplanować przyszłość, odnaleźć kierunek życia?

W tym miesiącu, zdaje egzamin zawodowy i kończę szkołę. Zastanawiam się czy nie iść do "liceum dla dorosłych". Czy po szkole, zacznę na własną rękę szukać zajęcia, czy "pracy". Jeśli chodzi o prace w tej chwili nie jestem do tego zdolna, z powodów zdrowotnych... itd. W każdy razie chodzi o to, że nie wiem w jaki sposób podjąć decyzje, Analizując, czy po prostu "robiąc to co lubię", co może być ciężkie, bo nawet jak coś lubisz, to ci nie zawsze może wyjść, do niektórych rzeczy trzeba mieć tz, "smykałkę", umiejętności. Myślałam żeby zapisać się na jakieś kursy, językowe, lub coś innego. Chodzi o to, że nie będę miała co pożytecznego robić, do póki nie będę w stanie pracować. A czas w którym, jestem niezdolna do pracy, jest nieznany!
Ostatnio zmieniony przez Freja 2016-06-04, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Toffie
użytkownik
Stupid Bitch!

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 78
Wysłany: 2016-06-04, 14:19   

Pomyśl o tym co lubisz robić.
Następnie sprawdź czy w tej rzeczy jesteś na tyle dobra, aby zarabiać realne pieniądze.
Potem pomyśl o przeszkodach, które utrudniły by Ci realizację swojego sposobu na życie i o tym jak je zniwelować.
Jeśli przeszkody są zbyt trudne do zrealizowania zacznij od początku a jeśli nie są to wyeliminuj je albo obejdź i wdrażaj swój plan w życie.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-06-04, 16:21   


Ikigai, to raison d'être, cel w życiu.
polecam sobie cyrklem zrobić cztery kółka na kartce i wypełniać do bólu,
a dalej trzymam kciuki by wybór okazał się słuszny,
bo nieraz rzeczy są inne w swej naturze
niż nam się wydaje :D
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-04, 16:29   

salamandra napisał/a:
Obrazek
Ikigai, to raison d'être, cel w życiu.
polecam sobie cyrklem zrobić cztery kółka na kartce i wypełniać do bólu,
a dalej trzymam kciuki by wybór okazał się słuszny,
bo nieraz rzeczy są inne w swej naturze
niż nam się wydaje :D
Biorę się do roboty! Muszę się zastanowić :)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-06-04, 20:41   

Chyba nic lepszego niż napisała salamandra się nie da poradzić;D Ja osobiście idę niby normalną ścieżką (szkoła -> liceum -> studia), ale to dlatego, że gdzieś tam w głębi serca zawsze chciałam być naukowcem (szalonym ofc.) :P Po prostu fartuchy mnie kręciły od zawsze i teraz mam okazje w ramach pracy magisterskiej trochę się wykazać w fizyce medycznej ;3 Pewnie zginę próbując, ale i tak chce :D Jest jakaś niesamowita radość z tego co robię, jak jakimś cudem po wielu godzinach się udaje itp.
Plus, uwielbiam ludzi na studiach. Nie, nie wszystkich, ale masę ciekawych i otwarto-umysłowych tu poznałam. I to wbrew stereotypom o brudnych i źle ubranych informatykach siedzących w piwnicach xD Przynajmniej ja ze swoimi eksperymentami z ubiorem się nie wyróżniam, a i tak na każdych studiach jest zwykle niesamowita różnorodność, bo ludzie zjeżdżają z okolic. U siostry na zarządzaniu jest bardzo dużo Ukraińców np :P Także ja osobiście polecam studia :)
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-04, 21:00   

Arisu napisał/a:
hyba że mówisz o zawodówce, wtedy liceum uzupełniające jak najbardziej.
Nie ma już liceum uzupełniającego, teraz idzie się do liceum dla dorosły, po zawodówce tylko, że na dwa lata.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2016-06-27, 01:16   

A mnie coraz bardziej reci nauka, ale taka prawdzia i hard. Podnieca mnie i mysle ze jestem sapiosexual
 
 
Mocking_Juggler
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Posty: 27
Wysłany: 2016-06-27, 01:53   

Nie wiem, czy mogę coś do tego dodać, bo ładnie podsumowali to moi poprzednicy, ale spróbuję.
Ważne jest, żebyś nie musiała nikogo udawać. Fakt, można zmusić się do danej pracy, ale zawód, którego szczerze byś w przyszłości nie cierpiała, nie wyszedłby Ci zapewne na dobre pod względem psychicznym. Oceń realnie swoje możliwości, chęci, umiejętności i przeciwwskazania. Usiądź, skoncentruj się, rozważ każdą pojedynczą opcję, jaka przewinie Ci się przez myśl - bo czemu nie? Ja osobiście jestem tym typem człowieka, który niemalże od razu zaplanował sobie przyszłość i tego stabilnie się trzyma, ale Ty z kolei masz przed sobą naprawdę szerokie pole wyboru. Także trzymam kciuki, powodzenia w wyborze!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11