Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Solarium
Autor Wiadomość
Toffie
użytkownik
Stupid Bitch!

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 78
Wysłany: 2016-06-03, 12:00   Solarium

Dwa lata temu korzystałam z salonu, gdzie były sprawdzone lampy (patrząc po opiniach na internecie) na 10 minut (mój pierwszy raz to był). Niestety mimo stosowania wielu kremów po solarium na pośladkach oraz udach i plecach zaczął schodzić w ogromnych ilościach naskórek tak, że miałam potem nici z mojej opalenizny w tamtych rejonach co łącząc z pozostałą częścią dało kameralny efekt :/

Chciałabym jednak znów zacząć chodzić tylko mam pytanie.
Z czego to się mogło zrobić ? Czy HRT zawsze i wszędzie definitywnie zakazuje korzystania z solarium ?

Nie chce korzystać z badziewnych samoopalaczy :p
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-06-03, 16:13   

A tak w ogóle jak Twoja skóra to znosiła do tej pory? :P Bo ja o swojej wiem, że albo nic się nie opali albo na czerwono i schodzi jak w przypadku przez Ciebie opisanym. I tak było zawsze.

Ja miałam niedawno do czynienia z lampami UVB w szpitalu, a to de facto opala. Niewielkie różnice w dawce potrafiły mnie oparzyć - ponieważ jestem 'biała jak trup' z natury trochę, to eksperymentowaliśmy z panią od lamp. Nie planuje w tym życiu chodzić do solarium, ale na Twoim miejscu następnym razem bym poszła na 5 minut, jeśli będzie ok, to na 7 itp. To czysta fizyka, dawka wchłonięta przez absorbent bla bla.
 
 
Toffie
użytkownik
Stupid Bitch!

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 78
Wysłany: 2016-06-03, 16:58   

Jeśli chodzi o opalanie się na słońcu to idealnie, ale z powodu tego że jeszcze jestem przed SRS to to odpada do końca tego roku a wakacje tuż tuż.

Pokombinuję z tym stopniowym zwiększaniem dawki. Mam tylko pytanie - czy po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w twarz można się opalać czy to odpada ?
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-06-04, 07:00   

Toffie, odpada.. rada nie samoopalacz a kup sobie rajstopy w sprayu sally hansen, moja używa jest zadowolona bo równo i ładnie i bez zacieków tylko trzeba reka rozsmarowywac
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-06-04, 15:04   

solarium jest szkodliwe, bardziej szkodliwe niż słońce,
 
 
Toffie
użytkownik
Stupid Bitch!

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 78
Wysłany: 2016-06-04, 17:44   

A kremy ochronne z wysokim SPF ?
Czy to w jakiś sposób coś daje tuż przed pójściem do solarium ?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-06-04, 18:20   

Kremy z filtrem są obowiązkowe kiedy korzysta się z solarium.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
cocogirl
użytkownik

Punktów: 1
Posty: 100
Wysłany: 2016-06-18, 16:27   

Toffie proszę nie chodź na solarium, to [terefere] wywołuje czerniaka
 
 
cocogirl
użytkownik

Punktów: 1
Posty: 100
Wysłany: 2016-06-18, 16:29   

po co to terefere ktoś wymyślił ja rozumiem jak ktoś przeklina na kogoś czy coś, ale do cholery jak np piszę słowo na G aby podkreślić mój stosunek do solarium jak wpływa na zdrowie to powinni to inni widzieć a to słowo to nie przekleństwo bez jaj nie jesteśmy w przedszkolu
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-06-18, 23:09   

A po co masz w tak wulgarny sposób podkreślać swój stosunek do czegoś? Ok, zrozumieliśmy że nie lubisz solarium, pozwól jednak innym za nich samych decydować.
_________________
 
 
cocogirl
użytkownik

Punktów: 1
Posty: 100
Wysłany: 2016-06-18, 23:29   

wendigo, wyluzuj człowieku. solarium to dziadostwo i powinni zakazać bo to G jest rakotwórcze, więc obrażając się na moje gadki, jesteś za rakiem dla Toffie mega zaje..... jesteś szkoda słów.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-06-19, 00:50   

Tak, jasne, ktoś pójdzie dwa razy w życiu do solarium i dostanie raka. Raczej Ty wyluzuj...
Ok, też niechętnie patrze na solaria, ale po prostu uważam, że ludzie mają prawo do swoich decyzji, nawet tych im szkodzących. Poza tym spotkałem już się z opinią, że od czasu do czasu kilka minut ma nawet pozytywne skutki w takim klimacie jak nasz - gdzie lato jest krótkie i organizm nie dostaje dużo słońca.
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-06-19, 08:38   

W niektórych krajach solarium jest już zakazane. Moim zdaniem jednak im więcej kobiet będzie na nie chodzić tym lepiej, bo za kilka lat będą wyglądały zwyczajnie brzydko, staro i to na własne życzenie.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-19, 16:27   

Osobiście odradzam solarium, ani nie jest zdrowe ani korzystne dla skóry. Mi to się kojarzy z takimi tapeciarami, co mają za dużo kasy, nudzą się w chaupie i nie mają co ze sobą zrobić, to łażą na te solary :-/
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-06-20, 10:55   

2in1_inkarnacja napisał/a:
Mi to się kojarzy z takimi tapeciarami, co mają za dużo kasy,

Mi kojarzy się z tapeciarami, które właśnie nie mają za dużo kasy, ale na dysce może wyrwą jakiegoś co postawi drinka i weźmie na chaupe swojom wyklepanom bejcom przywiezionom z wystafki w Raichu.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Toffie
użytkownik
Stupid Bitch!

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 78
Wysłany: 2016-06-21, 12:29   

2in1_inkarnacja napisał/a:
Mi to się kojarzy z takimi tapeciarami, co mają za dużo kasy, nudzą się w chaupie i nie mają co ze sobą zrobić, to łażą na te solary :-/


A mi laski, które gadają że wygląd nie jest taki ważny oraz krytykują dziewczyny dbające o siebie kojarzą mi się z pryszczatymi,otyłymi oraz zaniedbanymi brzydalami.

Stereotypy .... bullshit.
Solarium jest dla każdego. Tak jak z wszystkim nie należy przesadzać.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-06-21, 19:54   

Zaraz dojdziemy do tego, że ponieważ idą do solarium, to pewnie nie mają mózgu, to pewnie są blondynkami :P <żart>
 
 
Milordina
użytkownik

Posty: 4
Wysłany: 2016-08-31, 09:39   

Zakazywanie solarium to przegięcie. Jeśli ktoś chce, to jego decyzja. Niemniej jednak, nie jest to zdrowe. opalenizna w ogóle nie jest zdrowa. W tym roku opaliłam się przypadkiem i musiałam to wyrównywać później, ale od przyszłego roku - kremy SPF 50+ i nie będzie mnie interesowała moda w temacie opalenizny.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-08-31, 12:19   

O szkodliwości solarium każdy wie, ja np. nie mogę się opalać ze względu na dużą ilość znamion, ale to plus, bo przy częstych opalaniach bardzo starzeje się skóra... ale toffie zadała konkretne pytanie. :)

Wydaje mi się, że mogło się to wziąć po prostu z dużej mocy lampy i Twojej karnacji. Jeśli masz jasną cerę to 10 minut nie jest dobrą opcją na początek. Opalać należy się stopniowo i wtedy są najlepsze efekty.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9