Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Golenie twarzy przed HRT?
Autor Wiadomość
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-05-12, 22:09   Golenie twarzy przed HRT?

Może to i dla niektórych śmiesznie brzmieć, ale golicie się albo goliliście się przed HRT? Tzn. wiadomo, że nie mamy takiego zarostu jak cis faceci, ale no. ;-;
_________________
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-05-12, 22:34   

Że tak zapytam...po co. golenie to nic fajnego, szczegolnie jak sie trafia krostki w tych okolicach
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-13, 00:25   

terrence ma rację. Mnie się nie chce golić po :P paskudne zajęcie... zabierające czas, denerwujące, bolesne... no naprawdę koszmarne (ale mieć okres jest i tak tak ze 1000x gorzej :P ).

No dobra, to sobie ponarzekałem (ale to naprawdę jest okropne...) ale teraz poważnie: nie, ja się nie goliłem przed (chociaż wtedy też mi się jeszcze wydawało, że to takie męskie i fajne :P ). Jak chcesz, to w sumie możesz się golić ale przez samo golenie zarost nie stanie się mocniejszy - to mit (aczkolwiek ścinasz włoski i one mogą sprawiać wrażenie grubszych tylko dlatego że są ścięte), no i dobrze jest pamiętać, że skóra dopiero na HRT robi się "męska", wcześniej może być tym bardziej podrażniona goleniem (chociaż ja tam mam podrażnioną nadal, cały czas, albo rosnącym zarostem albo ogolonym, więc no cóż ;) ).
_________________
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-05-13, 00:31   

pytanie zadałem z czystej ciekawości, dzisiaj natknąłem się jak koleś na jakimś filmiku mówił, że golił się już przed HRT i zaciekawił mnie sam powód, czy miał jakiegoś kopra na twarzy czy po prostu tego potrzebował, bo dysforia nie dawała mu żyć. ja swój meszek lubię i nie czuję potrzeby golenia go. xD
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-05-13, 00:36   

Pewnie robił to z tego samego powodu z jakiego emki przed hrt przymierzają biustonosze, Ale jeśli to mu dawało jakąś satysfakcję i poczucie męskości to dlaczego nie? ale fakt od golenia broda i wąs nie urośnie.

wendigo napisał/a:
paskudne zajęcie... zabierające czas, denerwujące, bolesne... no naprawdę koszmarne (ale mieć okres jest i tak tak ze 1000x gorzej ).

No cóż Wendigo niestety każdy medal ma dwie strony ;-)
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-13, 04:50   

Tak, ale ja mam kopra ;) Kiedyś mogłem się tego pozbyć pensetą, ale zrobiło się tego zwyczajnie za dużo.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-05-13, 08:26   

a ja się golę, od niedawna bo od pół roku, bo miałem spory zamsz na wąsach, i to mnie spychało do nastolatków, więc wolę być na gładko, i widać że zgolone niz mieć taki zamsz pod nosem... obawiałem się czy sobie nie pogorszę, ale tak jak pisał wendigo nie rzucił mi się czarny zarost po zgoleniu - co i dobrze i żle zależy do czego i w jakich sytuacjach - ale chyba lepiej na ta chwilę.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-13, 21:10   

Tak, kierując się zasadą, że mężczyźni mają na twarzy męski zarost albo nic - nie kobiecy meszek.

Włosy nie stały się mocniejsze, chociaż po paru miesiącach zacząłem mieć wrażenie, że rosną szybciej. Nie skończyło się to podrażnieniami, wręcz przeciwnie - woda po goleniu dobrze działała na moją skórę.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-05-13, 21:23   

kicur, mi też się obecnie zdaje że rosną szybciej..
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-05-13, 22:28   

To tylko placebo. Golenie nie wpływa na mieszki włosowe.
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-13, 23:39   

Mnie też bardzo dobrze wpływa na cerę :mrgreen: i nie wydaje mi się jakoby to jakkowiek wzmacniało ten meszek albo przyspieszało wzrost.

I mam co najmniej trzy (cis) koleżanki, co się golą, także może zburzę mit, że to takie męskie. Jak się ma koper to się go goli, niezależnie od płci :->
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-05-13, 23:41   

Nie, bo nie było potrzeby golić mchu. Teraz za to mam wrażenie, że co golenie to odrasta więcej. Ale za to mam blond-rude włosy, bez światła i tak mało widać. Chociaż dziwi mnie to, bo zazwyczaj zaczyna się od 'dziewiczego wąsa' to dostałem od razu zarysu całej brody, wąsów najmniej :)
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-05-14, 07:46   

Albo krosty na twarzy których nie da się nie ściąć ostrzem, no to wtedy naprawdę musi być problem...mi czasem coś wyskoczy pojedynczego w obrębie golenia i już jest problem. A jak ktoś ma tego więcej to dopiero ał ał
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-15, 01:31   

jatadosh napisał/a:

wendigo napisał/a:
paskudne zajęcie... zabierające czas, denerwujące, bolesne...

No offence, ale jak piszesz, że bolesne, to prawdopodobnie robisz coś źle. Stawiałbym albo na za słaby poślizg, albo na złe ostrze, albo za duży pośpiech.

Bardziej mi chodziło o podrażnienia :P nie wiem, chyba mam po prostu tak wrażliwą skórę... używam już wszystkiego bez alkoholu, żelu do golenia (aczkolwiek już się na to nie dam namówić, po prostu nie znoszę żelu, nie cierpię ;) wkurza mnie i już, już dwa razy próbowałem się przestawić z pianki na żel i już więcej mi tego nie proponujcie :P ), a po goleniu smaruję się Sudocremem (to pomaga, faktycznie, ale tylko do następnego golenia :lol: ).
_________________
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-23, 20:20   

Sudocremem?? Bo ja znam Sudocrem jako środek łagodnie odkażający i z mojego doświadczenia wynika, że jak coś posmarować Sudocremem - to potem będzie się go zmywać pół godziny... Straszliwie hydrofobowy krem. Zdarza mi się na jakąś rankę nakładać Sudocrem i na to plaster - ale wtedy nakładam patyczkiem takim jak do uszu i pilnuję, żeby nie dotknął jakiegoś kawałka skóry, który nie będzie za chwilę przykryty...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-23, 22:49   

Tak mi któryś k/m polecił, u mnie się ten Sudocrem sprawdza, trochę łagodzi :) I... ja tego nie zmywam, po co? :P wcieram po prostu w twarz/szyję, reszta się wchłania (choć fakt że taki jest... no że z rąk muszę dobrze wcierać żeby na palcach nie został :P ).
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-05-26, 17:40   

Moja siostra jest przed HRT (jak na razie nic o tym nie wiem), a czasami musi się ogolić - Conchita ;D
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-26, 22:45   

Arisu napisał/a:
Dam wam protip, kupcie sobie golarki elektryczne. Kilka chwil, zero bólu, zero zacięć, zero paprania się. Naprawdę polecam :P

Myślałem o tym (i nadal myślę :P ), nie wykluczam że kupię kiedyś tylko póki co za dużo niepewności - jaką kupić, czy naprawdę będzie skuteczna (a nie tak jak jatadosh pisze), a to jednak wydatek... No i też słyszałem że można się zaciąć nawet elektryczną ;-) i w sumie wierzę, mam golarkę do ciała i też mnie czasem zaboli (zwłaszcza wrażliwe miejsca ;) ).
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-27, 01:59   

Mi się zdarzyło całkiem niedawno zaciąć elektryczną, ale nie na twarzy :P Była stara i tępa. To zawsze te stare i tępe przycinają. Chociaż te nie elektryczna tną duuużo gorzej.

ElżbietaFromage napisał/a:
Moja siostra jest przed HRT

Mnie to zastanawiają te moje własne hormony czasami :P
 
 
Kalina
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-25, 15:45   

wendigo napisał/a:
Arisu napisał/a:
Dam wam protip, kupcie sobie golarki elektryczne. Kilka chwil, zero bólu, zero zacięć, zero paprania się. Naprawdę polecam :P

Myślałem o tym (i nadal myślę :P ), nie wykluczam że kupię kiedyś tylko póki co za dużo niepewności - jaką kupić, czy naprawdę będzie skuteczna (a nie tak jak jatadosh pisze), a to jednak wydatek... No i też słyszałem że można się zaciąć nawet elektryczną ;-) i w sumie wierzę, mam golarkę do ciała i też mnie czasem zaboli (zwłaszcza wrażliwe miejsca ;) ).


Z elektrycznymi maszynkami jest ten (dla mnie) kłopot że nie wycinają tak głęboko włosków jak zwykłe maszynki. Rano się golisz - wieczorem już drapiesz i... gdy masz starą elektryczną maszynkę z tępymi ostrzami to ta potrafi czasem próbować "depilować" zamiast golić a to zupełnie nie fajne. Gdy zaczynałem się golić popularne były maszynki na zwykłe żyletki te to dopiero wymagały umiejętności, zanim nabrałem wprawy ciągle byłem pociachany. Współczesne "jednorazówki" z wieloma ostrzami naprawdę fajnie tną i są bezpieczne. Ważne by przy goleniu skóra była lekko napięta. Można naciągnąć ją palcami albo np wydąć policzek. I przy goleniu nie ruszać maszynką na boki a ciągnąć. Golę się pierwsze "z włosem" a drugi "przebieg" "pod włos" i jestem gładki jak pupa niemowlęcia. :) A! I golimy się nie drapiąc jak grabkami liście a długimi, spokojnymi pociągnięciami. :)
p.s. jak trzeba zrobię film instruktażowy. :) i mam nadzieję że troszkę pomogłem/am w tym niebezpiecznym zajęciu. ;)
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-09-25, 16:24   

Arisu napisał/a:
Dam wam protip, kupcie sobie golarki elektryczne (...) zero bólu

No chyba nie. Ja się golę co tydzień, gdyby mnie naszło, żeby to robić np. co 3 dni, to by mi po jakimś czasie udało się zgolić całą skórę... Wg. mojego taty nic źle nie robię, a jednak podrażniam skórę nieźle, może to nie jest jakiś wielki ból, ale pogłębianie wrażliwości już wrażliwej skóry nie jest dobrym pomysłem. Nie mówię, że golarki elektryczne to zły pomysł, ale na pewno nie są w 100% bezbolesne, nawet jeśli są w tej kwestii o wiele lepsze od tradycyjnych.
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Kalina
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-25, 16:36   

Rainbow napisał/a:
Arisu napisał/a:
Dam wam protip, kupcie sobie golarki elektryczne (...) zero bólu

No chyba nie. Ja się golę co tydzień, gdyby mnie naszło, żeby to robić np. co 3 dni, to by mi po jakimś czasie udało się zgolić całą skórę... Wg. mojego taty nic źle nie robię, a jednak podrażniam skórę nieźle, może to nie jest jakiś wielki ból, ale pogłębianie wrażliwości już wrażliwej skóry nie jest dobrym pomysłem. Nie mówię, że golarki elektryczne to zły pomysł, ale na pewno nie są w 100% bezbolesne, nawet jeśli są w tej kwestii o wiele lepsze od tradycyjnych.


Zgadza się z tymi podrażnieniami - nie mogę się golić co dziennie. Co trzy, cztery dni. :(
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-25, 20:40   

Kalina napisał/a:
A! I golimy się nie drapiąc jak grabkami liście a długimi, spokojnymi pociągnięciami. :)

Z tym mam problem :lol: znaczy żeby o tym pamiętać :P
I ja tam często się pozacinam jakoś i tak, albo mam podrażnienia ;)
_________________
 
 
Kalina
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-25, 21:51   

wendigo napisał/a:
Kalina napisał/a:
A! I golimy się nie drapiąc jak grabkami liście a długimi, spokojnymi pociągnięciami. :)

Z tym mam problem :lol: znaczy żeby o tym pamiętać :P
I ja tam często się pozacinam jakoś i tak, albo mam podrażnienia ;)


Może być że podrażnienia jeśli golisz się często - to u mnie - co dziennie odpada bo robią mi się drobne wypryski które później ścinam przy następnym goleniu. A! Nie potrafię tego logicznie wytłumaczyć ale dobrze jest co jakiś czas maszynkę zanurzyć w gorącej wodzie - łagodniej wtedy goli. Po za tym trzeba wprawy - golę się już chyba ponad 25 lat i zajmuje mi to kilka minut. :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-26, 18:30   

za często to też mi się nie chce, ale może za rzadko zmieniam ostrza jednak :P
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2016-09-27, 02:04   

Gdy golenie boli to czasami powod tego moze byc taki, ze ostrze jest po prostu zle. Ja na poczatku uzywalem tych staroswieckich zyletek, o ktorych ktos juz wspomnial. Juz nawet nie pamietam czy golenie nimi bylo bolesne ale uwazac faktycznie trzeba bylo bardzo bo ciely gleboko. Potem zaczalem uzywac Gillette Sensor i Sensor Excel i bylem zadowolony. Te z trzema ostrzami prawie w ogole mnie nie podraznialy i golily bezbolesnie. Jakos nie kusilo mnie aby probowac uzywac innych ostrzy. Kiedys jednak szedlem ulica i natknalem sie na chlopaka sprzedajacego jakies niemieckie maszynki do golenia. Kupilem bo cena byla rewelacyjna. Myslalem, ze nie bedzie zadnej roznicy w porownaniu z moim Gilettem. Przylozylem to do twarzy i omal nie krzyknalem z bolu tak to dziadostwo ciagnelo. Od razu wyrzucilem do kosza. Potem nigdy juz nie probowalem zadnych inych niepewnych ostrzy. Teraz ostatnio Gillette przestal produkowac ostrza Sensor i Sensor Excel wiec musialem kupic sobie ich nowa maszynke. Wybralem Mach 3 Turbo i jest rewelacyjna. Gdy golilem sie ta poprzednia maszynka Gillette to nawet przy uzywaniu potrojnych ostrzy mialem lekkie zaczerwienienia na twarzy. Gdy teraz uzywam Mach 3 Turbo to zawsze po goleniu mam zero czerwonych plam. Goli tez bardzo delikatnie ze nie czuc zadnego ciagniecia nawet przy dluzszych pociagnieciach.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-27, 09:30   

Jesteś przedstawicielem handlowym gileta?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-27, 10:10   

Mam Mach 3 Turbo, używałam długi czas. Może faktycznie jest lepsza od innych, bo ma mocowanie ostrza na krawędzi i może delikatniej układać na skórze. Jednak nawet takie cuda powodują u mnie podrażnienia i zacięcia. To jest niezależne od maszynki.
Mam nadzieję, że już niedługo nie będzie u mnie czego golić. HRT i laser powinny pomóc, choć po laserze podrażnienia są znacznie większe niż po goleniu ;)
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2016-09-27, 16:42   

Nie jestem przedstawicielem handlowym tylko wieloletnim uzytkownikiem tych ostrzy. Naprawde w calym swoim zyciu uzywalem jedynie starych polskich maszynek (nie pamietam nawet nazwy firmy, ktora je produkowala) - to bylo zaraz po tym jak pojawil sie zarost) oraz ostrzy Gillette. Gdy zaczalem zarabiac kupilem sobie lepsza maszynke i tak sie akurat zlozylo, ze byl to Gillette. Przy wyborze nie kierowalem sie zadnymi sugestiami - po prostu kupilem to co bylo nowego w sklepach - a byl to poczatek 21 wieku. Teraz firma przestala najwidoczniej produkowac ostrza do tego typu uchwytu, ktory ja mam wiec z koniecznosci musialem kupic nowy uchwyt. Post swoj napisalem bedac pod wrazeniem delikatnosci z jaka ta maszynka goli. Nie mam jakiejs szczegolnie wrazliwej skory, ale przy uzywaniu ostrzy Gillette starego typu (nawet tych potrojnych) zawsze pojawialy sie u mnie zaczerwienienia. Teraz stosujac Mach 3 Turbo zero zaczerwienien. Maszynka goli dokladnie, ale podczas golenia ma sie wrazenie ze ledwo dotyka skory, ze ma jakas tak jakby warstwe ochronna zapobiegajaca zacieciom i skrobaniu skory. No niestety, nie umiem tego precyzyjnie wytlumaczyc - ale wrazenie przy goleniu jest zupelnie inne. Wiem, ze niektore ostrza maja taki pasek zelowy chroniacy skore, kiedys stosowalem takie ostrza, ale ta nowa maszynka goli jeszcze delikatniej niz tamte zelowe ostrza. Pewnie sa inne dobre ostrza innych firm - tego nie neguje - ale nie mam tez zadnego doswiadczenia z innymi dobrymi ostrzami. Wypowiadam sie jedynie na temat tych, ktore dotychczas stosowalem. Wiem na tej podstawie ze sa ostrza ktore powoduja bol przy goleniu (jak ta niemiecka maszynka, ktore przypadkowo kupilem). Sa tez takie ostrza, ktore gola bezbolesnie. Jak ktos kiedys sprobowal uzywac ostrzy bardzo dobrych i bardzo zlych to powie to samo co ja.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-09-27, 17:15   

Usunięty napisał/a:
Mam Mach 3 Turbo, używałam długi czas. Może faktycznie jest lepsza od innych, bo ma mocowanie ostrza na krawędzi i może delikatniej układać na skórze. Jednak nawet takie cuda powodują u mnie podrażnienia i zacięcia. To jest niezależne od maszynki.

Korzystaj z Fusion - są o niebo lepsze.

Sama mam inny za to problem niż golenie - choć to też, ale mniej. W ostatnim czasie zrobiło mi się przebarwienie wokół ust - wąsik i broda. Macie jakieś doświadczenie z usuwaniem tego dziadostwa? Możecie polecić jakieś kremy albo zabiegi kosmetyczne, które faktycznie działają?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-27, 17:26   

I weź tu człowieku bądź mądry :P Southener pisze, że Mach 3 Turbo, więc już miałem powiedzieć, że może spróbuję ale miałem Fusion i szczerze mówiąc szału nie było... a Elżbieta pisze, że Fusion lepsze od Mach 3...
I tak dalej nie wiem co może być lepsze dla mnie :P Chyba wszystkiego trzeba samemu spróbować... tylko te koszty...
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-27, 18:34   

ElżbietaFromage napisał/a:

Sama mam inny za to problem niż golenie - choć to też, ale mniej. W ostatnim czasie zrobiło mi się przebarwienie wokół ust - wąsik i broda. Macie jakieś doświadczenie z usuwaniem tego dziadostwa? Możecie polecić jakieś kremy albo zabiegi kosmetyczne, które faktycznie działają?


A od czego się one zrobiły?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-27, 18:42   

Mnie wydaje się że porządne zmiękczenie zarostu to też bardzo ważna sprawa. Golę się po porannej kąpieli i wtedy mam najlepsze efekty. Mam niewiele włosków ale te co są są twarde jak dęby i żadna maszynka żadnej marki nie starcza mi na długo.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-09-27, 19:50   

Armand napisał/a:
A od czego się one zrobiły?

Nie wiem :( Zobaczyłam to całkiem niedawno, gdyż wiele osób mi zwracało uwagę, że powinnam usunąć zarost (który już usuwałam i jest zostały reliktowe ciemne włoski - resztajest jasna i ich nie usunę, ale nie powinny dawać takiego wrażenia). I faktycznie, w świetle dziennym zobaczyłam, że mam normalną "brodę" jak jakiś zbir.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-27, 21:11   

Takie przebarwienia zwykle robią się po depilacji woskiem, kremem lub laserem, jak się za szybko na promieniowanie słoneczne wystawi skórę.
Jest jeszcze opcja, że to zażółcenie wokół ust. Nie pamiętam dokładnie, ale to chyba oznacza obciążoną wątrobę czy coś.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-09-27, 21:18   

Armand napisał/a:
Takie przebarwienia zwykle robią się po depilacji woskiem, kremem lub laserem, jak się za szybko na promieniowanie słoneczne wystawi skórę.

Mhm, a co można z tym zrobić?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-27, 21:21   

To co ze wszystkimi przebarwieniami. Złuszczać, aż zlyzie. Oczywiście nie za jednym razem.

Możesz też zainwestować w kosmetyki na przebarwienia.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-09-27, 21:32   

Armand napisał/a:
Możesz też zainwestować w kosmetyki na przebarwienia.

Dają trwały efekt, czy... należy je stosować tak długo jak będzie grała WOŚP?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-27, 22:02   

ElżbietaFromage napisał/a:

Dają trwały efekt, czy... należy je stosować tak długo jak będzie grała WOŚP?


Dają trwały efekt, ale kuracja trwa dosyć długo. Wszystkie przebarwione warstwy naskórka muszą zostać wymienione na nowe.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-28, 08:52   

Wrócę jeszcze do tego zmiękczania. U mnie podrażnienia pojawiały się nie tyle od maszynki takiej czy innej, ale od wszelkiej maści specjalistycznych kosmetyków do golenia. Teraz przeszłam na zwykłe mydło i z dobrym zmiękczeniem w wodzie nie mam podrażnień. A czego wy używacie?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-28, 09:32   

Ada75 napisał/a:
A czego wy używacie?

Resztki owłosienia golę "na sucho", bez mydła, czy innych.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-28, 10:35   

No to ci zazdroszczę.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-09-28, 11:00   

Ada75 napisał/a:
A czego wy używacie?

Jak mi się jeszcze zdarzało golić, to najlepiej wychodziło to po kąpaniu jeszcze w kabinie prysznicowej. Co prawda lusterko trochę zaparowywało, ale zarost najłatwiej odchodził.
Obecnie, od lat po prostu wszystko wyrywam.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-28, 18:34   

Ada75 napisał/a:
A czego wy używacie?

Pianki L'oreal Men Expert przeciw podrażnieniom... ale próbowałem już żeli itp. - i żelu to nie, nigdy więcej! bo ja ogólnie to mam tak, że lubię tylko pianki i to jeszcze w nie za dużych opakowaniach, bo jak gdzieś wyjeżdżam to żeby mi mniej w kosmetyczce zajmowało :P
No ale może faktycznie następnym razem spróbuję czegoś w ogóle bez alkoholu (tak słyszałem że mniej podrażnia), bo ta moja to chyba coś tam ma...
_________________
 
 
Kalina
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-29, 20:53   

wendigo napisał/a:
Ada75 napisał/a:
A czego wy używacie?

Pianki L'oreal Men Expert przeciw podrażnieniom... ale próbowałem już żeli itp. - i żelu to nie, nigdy więcej! bo ja ogólnie to mam tak, że lubię tylko pianki i to jeszcze w nie za dużych opakowaniach, bo jak gdzieś wyjeżdżam to żeby mi mniej w kosmetyczce zajmowało :P
No ale może faktycznie następnym razem spróbuję czegoś w ogóle bez alkoholu (tak słyszałem że mniej podrażnia), bo ta moja to chyba coś tam ma...


A Panthenol? Ja tym nogi po goleniu traktuję. Bardzo fajnie działa. A gębę po dwudziestu latach golę za pomocą najtańszego mydła z Lidla i myje wodą. Nie stosuje nic po goleniu bo nic na podrażnienia nie pomaga. Dochodzę z zarostem do stanu "dziad wędrowny" (trzy, cztery dni) i golę... jest ładny efekt i troszeńkę wyprysków, bez dramatu
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-30, 05:48   

Znaczy jeśli chodzi o coś po goleniu, to smaruję kremem Sudafed, taki biały gęsty krem i chyba się najlepiej sprawdza... (tylko jeszcze fajniej by było jakby podrażnienia w ogóle nie występowały :P )
_________________
 
 
Kalina
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-03, 22:59   

wendigo napisał/a:
Znaczy jeśli chodzi o coś po goleniu, to smaruję kremem Sudafed, taki biały gęsty krem i chyba się najlepiej sprawdza... (tylko jeszcze fajniej by było jakby podrażnienia w ogóle nie występowały :P )


Ha goliłem się wczoraj i dziś! Nie mam podrażnień. Smarowidło było pod tytułem Max Factor Pan stik + Facefinity... Ciekawe co zawierają...O! mam: Paraffinum Liquidum, Kaolin, Copernicia Cerifera Cera,Paraffin, Cera Alba, Talc, Microcristallina Cera, SyntheticWax, Ethylene/Propylene Copolymer, Polyethylene,Propylparaben, Methylparaben, Sorbic Acid, Parfum,Coumarin, Linalool, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol,Geraniol, [+/- Cl 77891, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499] Coś Wam "rzuca się w oczy"? No bo wiem że to trudno nazwać "czymś" po goleniu ale coś w składzie jest pozytywnego...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-03, 23:20   

Kalina napisał/a:
Coś Wam "rzuca się w oczy"? No bo wiem że to trudno nazwać "czymś" po goleniu ale coś w składzie jest pozytywnego...


Chyba tylko kaolin. Reszta to taki syf, że pięciometrowym kijem bym nie tykał.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-12-11, 08:02   

Ja golę wąsy. O ile broda to pojedyncze włoski, które da się wydepilowac pinceta, wąsy to wyższa liga ;)
Włoski głównie -Najgorzej :P - w kącikach warg więc powierzchnia niewielka, a golę na sucho maszynka jednorazowa. Jeden warunek - musi być mega ostra.

A tak zapytam przy okazji (choć może dział nie ten ;) ). Miał ktoś styczność z depilatorami laserowym ale tymi domowymi, nie w salonie kosmetycznym.
Philips wypuścił jakiś czas temu ale cholernie drogie, a potem tańsza wersja wpadła mi w oko w reklamie Lidla. Działa to w ogóle jakoś znośnie? Przereklamowany?A może rewelacja?
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-12-11, 08:12   

A jeszcze co do kosmetyków 'po' to osobiście nie używam, ale mój tato po długim czasie noszenia brody zaczął się golić i najbardziej sobie zachwala krem z najtańszej półki pt. Rajd (nie mylić z tym na owady :D ) OGÓRKOWY (zielony)(bo są różne kolory).
Ponoć robotę robi też ten balsam Nivea do wrażliwej skóry (który reklamował facet składający głowę do lodówki) - no ale Rajd wygrywa cenowo ;)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-11, 08:19   

Troszkę za radą Frei przerzuciłam się na pęsetę. Jest coraz lepiej po początkach z wrastającymi włosami teraz już się to nie zdarza. Trochę w miejscach depilacji poprawiła mi się cera ale może to być złudzenie.

Jeśli chodzi o IPL to nawet te męskie nie są przeznaczone do twarzy. Działają tylko na ciemne włosy i sama depilacja np nóg trwa wieki.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-13, 11:17   

Ada75 napisał/a:
Troszkę za radą Frei przerzuciłam się na pęsetę. Jest coraz lepiej po początkach z wrastającymi włosami teraz już się to nie zdarza. Trochę w miejscach depilacji poprawiła mi się cera ale może to być złudzenie.
Jak nie golisz włosów maszynką, to nie podrażniasz skóry, więc jej stan się poprawia. Jak jeszcze się goliłam to miałam wiecznie czerwoną skórę po goleniu...
Teraz mi zostało max kilkadziesiąt włosków, ścinam maszynką elektryczną. Wyrywać nie mogę, bo nie można ich wtedy wypalić laserem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9