Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgoda opiekuna prawnego
Autor Wiadomość
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2016-12-11, 15:04   Zgoda opiekuna prawnego

Mam pewien mały problem. 18 urodziny mam dopiero za pół roku, jednakże już chciałabym zacząć przynajmnien wstępną fazę tj. badania. Jak wiadomo, osoby małoletnie pomiędzy 16 a 18 rokiem życia potrzebują poza swoją również zgody opiekuna prawnego. I tu się zaczyna problem, bo jedyny rodzaj zgody jaki moge zdobyć to np. na badania psychologiczne. Nie ma nawet najmniejszej możliwości, żeby moi opiekunowie zgodzili się na cokolwiek gdybym się ujawniła. Sprawdzałam akty prawne, w ustawie o prawach pacjenta figuruje wpis mówiący o "prawie opiekunów do wyrażenia zgody". I tu moje pytanie, czy ktoś się może orientuje, czy taka zgoda nie mogłaby mieć formy: "wyrażam zgode na badania mojego dziecka" jako zgodę na wszelkie rodzaje badań, czy też trzeba na każdą dziedzinę pisać osobną zgodę ze skonkretyzowanym typem "...na badania psychologiczne". Bo jeśli tak, to marnie. Nie wyobrażam sobie jakoś w jaki sposób miałabym uzyskać od matki zgode na badania seksuologa...
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-11, 15:45   

Przypuszczam, że głównie zależy to od nastawienia danego specjalisty/pań w rejestracji. Brak określenia, że chodzi tu konkretnie np. o badanie lekarza urologa może spowodować prośbę lekarza, by wrócić za pół roku.

Generalnie lekarze seksuolodzy najczęściej wymagają, by pacjent poniżej 18tki na pierwszą wizytę przyszedł z rodzicem/opiekunem prawnym. Nie wiem, czy Liber lub Dulko przyjmą kogoś z taką blankietową zgodą.

Tak naprawdę jednak, czemu nie miałabyś zrobić sobie innych badań, podając mamie jakiś inny powód? Do tych innych badań się zalicza np. badanie dna oka, tomografia głowy, badania krwi na obecność hormonów... trochę tego jest :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-11, 15:54   

Cytat:
badanie dna oka, tomografia głowy, badania krwi na obecność hormonów... trochę tego jest

Tyle że na te badania potrzebne jest skierowanie co oznacza wizyty u innych lekarzy.
Zresztą i tak raczej nie wykonają tych badań osobie niepełnoletniej bez rodzica. Mi głupiego brania krwi pielegniarka odmówiła :c
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-12, 00:39   

Ale to akurat nie jest takie trudne z badaniem hormonów. Można zrobić tak: idziesz do lekarza domowego i prosisz o skierowanie do endokrynologa (powody mogą być różne. TS to nie jest jedyny powód do tych badań), potem u endokrynologa robisz badania na hormony. Powody na zrobienie takich badań mogą być bardzo różne, jak na przykład zwykła kontrola ogólnego stanu zdrowia, którą i tak wypadałoby co jakiś czas zrobić, zwłaszcza w wieku dorastania. Z urologiem zresztą tak samo. Powinno się co jakiś czas przebadać, bo bardzo łatwo jest przeoczyć gdy coś zaczyna się psuć. Z okulistą podobnie jak z poprzednimi. Gorzej z seksuologiem, z tym pewnie poczekasz do tej 18tki. Ale będziesz mieć porobione już jakieś badania.
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-12-12, 06:44   

Problem w tym, że zanim doczeka się endokrynologa na NFZ to 18 skończy.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-12-12, 16:44   

Iryd napisał/a:
Problem w tym, że zanim doczeka się endokrynologa na NFZ to 18 skończy.


I problem rozwiązał się sam. To przecież tylko pół roku. Zamiast komplikować sobie życie nie lepiej po prostu trochę zaczekać i potem bez przeszkód wszystko pozałatwiać?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-12-12, 19:00   

No ale termin może już zaklepać :D akurat jak pójdzie to już będzie po osiemnastce :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11