Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Co Was zawiodło?
Autor Wiadomość
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-10, 12:43   Co Was zawiodło?

Witam.
W tym miejscu chcę abyśmy porozmawiali o tym co nas ostatnio zawiodło w sytuacjach życiowych.
Wczoraj byłem ze znajomymi na filmie ''7 rzeczy,..'' który to przez ostatnie miesiące jest okrzykiwany hitem. Znajomym się podobał, mnie zaś nie. Nie wiem czy tyczy się to tego, że film porusza trudne dla mężczyzn tematy, propaguje stereotypy (gdzie o dziwo, ale nie tylko kobiety, ale i sami Panowie się z tego śmieli, choć ja w tym filmie nic śmiesznego nie widzę, wręcz przeciwnie), to jeszcze oni mieli do mnie pretensje o to, że jak śmie mi się ten film nie podobać skoro podoba się większości. Matka tak samo mi mówi, chociaż sama go nie widziała, a jedynie wyraża swoją opinię na podstawie opinii koleżanek z pracy.
Pomimo, że zacząłem chodzić do psychiatry to jednak wciąż jestem zdołowany osobnikami mej płci. Przeraża mnie to, co ostatnio się dzieje w Polsce. Boję się ludzi i propagowania patriarchatu, kultu maskulinizacji.

Parę dni temu byłem u dietetyczki i powiedziała mi, że jest bardzo mało ludzi w moim wieku (20+) którzy są do siebie krytycznie nastawieni. Uznała to za zaletę, moi znajomi za wadę. Nie ukrywam jednak, że lepiej się odnajduję w starszym gronie. Co powinienem o tym myśleć?

I tak sobie teraz myślę - kim jestem? Dlaczego rodzina bagatelizuje to, co ja mówię, i co powinienem zrobić by czuć się w końcu ze sobą dobrze? Dlaczego ludzie sami sobie zgotowali ten los, i nie chcą nic robić żeby to zmienić?

W dodatku chyba nie muszę wspominać o ''cudownych'' reklamach na mieście gdzie roi się od nadmiaru stereotypów, prawda? Vide ''zbuduj masę w miesiąc'' i ''zadbaj o dobrą szkołę dla dziecka.'' Jestem po prostu bardzo przygnębiony z tego powodu. :cry:

Czy miewacie podobnie?
 
 
Zuzanna
użytkownik
srebrnowłosa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-10, 14:16   

Ja odczuwam zawód związany z rządem Polskim i służbą zdrowia. Z głupotą ludzi. Zawiódł mnie mój laptop, który w grudniu się zepsuł doszczętnie i nie mogę grać w GW2 [*].
Zawiedli mnie znajomi, którzy odeszli znudzeni mną. Zawiodłam siebie ja, nie przykładając się do nauki w liceum plastycznym. Zawiodłam siebie ja, nie zaczynając życia, pracy i tranzycji od razu po skończeniu liceum. Zawiodłam się na moim kocie, który nie przychodzi aby go pogłaskać, a głównie po to chciałam kota. Zawiodłam się na dermatologu, który zamiast przepisać mi finasteryd na łysienie androgenowe, każe mi kupić jakieś drogie [terefere] bez recepty które nie działa pomimo regularnego wielomiesięcznego stosowania.
Zawiodłam się na chipsach które nie są pikantne, mimo że mają smak pikantnej papryki. Zawiodłam się na tym forum gdy dostałam warna za to, że dedykacja piosenki wspierającej transów k/m to "trollowanie". Zawiodłam się na wielu rzeczach, aż żal tego wszystkiego pisać :P
_________________
light a candle for the sinners
(set the world on fire)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-10, 14:46   

Xitre napisał/a:

W dodatku chyba nie muszę wspominać o ''cudownych'' reklamach na mieście gdzie roi się od nadmiaru stereotypów, prawda? Vide ''zbuduj masę w miesiąc''


:mrgreen: LOL
Ja jestem zawiedziony tym, że ci co robią te reklamy traktują ludzi jak idiotów, a jeszcze bardziej tym, że jednak istnieją jacys ludzie, ktorzy w te pierdoły uwierzą.

Zuzanna napisał/a:
Zawiodłam się na moim kocie, który nie przychodzi aby go pogłaskać, a głównie po to chciałam kota.


No.. to było naiwne.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-10, 18:17   

Zuzanna napisał/a:
Zawiodłam się na moim kocie, który nie przychodzi aby go pogłaskać, a głównie po to chciałam kota.

Mogę Ci oddać swoje, lubią - wręcz uwielbiają - być głaskane.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-10, 19:08   

Czuję się rozczarowany, że mam guza opony mózgowej, i chyba nie mogę przez to zacząć HRT.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-10, 19:29   Re: Co Was zawiodło?

Xitre napisał/a:
Czy miewacie podobnie?

W sumie to chyba... nie. Ale to wszystko jest sposób patrzenia, Ty widzisz reklamę zbuduj masę w miesiąc" i myślisz że to takie patriarchalne i stereotypowe, a ja myślę: "wow, ale to pozytywna reklama! może zobaczy ją ktoś, kto po prostu marzy o mięśniach i to będzie ta kropelka, która spowoduje, że zrobi coś dla siebie, zacznie ćwiczyć i osiągnie wymarzoną masę! (nawet jeśli nie w miesiąc, a w pół roku, ale zrobi krok!)"

Trochę się dziś poczułem zawiedziony Polską - w przerwie reklamowej oglądanego przez neta programu mignęli wiadomości i tą rocznicę Smoleńska, i te zdjęcia Kaczyńskich niczym wodzów jakich umarłych... oto na czym skupia się partia rządząca, na przeszłości i swoich urojeniach, smutne.

No i sobą też bywam zawiedziony.
_________________
 
 
Zuzanna
użytkownik
srebrnowłosa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-10, 22:57   

ElżbietaFromage napisał/a:
Mogę Ci oddać swoje, lubią - wręcz uwielbiają - być głaskane.


biorę wszystkie <3
_________________
light a candle for the sinners
(set the world on fire)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-11, 00:09   

@Kicur: Bardzo Ci współczuję... :-(

-----------------
Wieloma rzeczami jestem zawiedziona i to bardzo. Ale nie chcę dołować innych, bo to sa ciężkie sprawy, więc zostawię dla siebie. Tak będzie lepiej.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-04-11, 03:22   

Zazwyczaj zawodzę sama siebie :-P
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-11, 08:20   

Zuzanna napisał/a:
biorę wszystkie <3

Rozumiem osiem sztuk kota, pakowane razem?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-11, 10:33   

ElżbietaFromage napisał/a:
Zuzanna napisał/a:
biorę wszystkie <3

Rozumiem osiem sztuk kota, pakowane razem?

Crazy Cat Lady - starter kit :3
Mnie zawiodły wyniki badańalergicznych. Prawie niczego nie wykazały ostatnio, ale sierść kotów tak :< Także mogę sobie pooglądaćw .jpg :( A zawsze marzyłam przygarnąć.
 
 
Zuzanna
użytkownik
srebrnowłosa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-11, 16:43   

antnieszka, everything is terrible D:
_________________
light a candle for the sinners
(set the world on fire)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-11, 16:58   

kicur napisał/a:
Czuję się rozczarowany, że mam guza opony mózgowej, i chyba nie mogę przez to zacząć HRT.

Czy masz szanse na operację?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-11, 18:49   

ElżbietaFromage napisał/a:
Czy masz szanse na operację?


Tak, nawet na NFZ. W sumie zamierzam się skonsultować z drugim neurochirurgiem, czy naprawdę potrzebuję takiej operacji, bo wcześniej neurolog i mój lekarz prowadzący powiedzieli, że to nie jest żaden problem...

W dalszym ciągu jestem rozczarowany, gdyż 1. nie miałem wcześniej ani nie mam teraz żadnych objawów, bólów głowy, nic, 2. to rzadko spotykany nowotwór u dwudziestokilkulatków - najczęściej występuje u 50-60 letnich kobiet; a nawet biorąc pod uwagę wszystkie grupy wiekowe jego częstość występowania w populacji to 1,5-3,1 zachorowania/100 tys. osób, 3. większość TS nie ma większych problemów zdrowotnych i po zakończeniu diagnozy może zacząć HRT.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-11, 18:52   

to forum mnie zawiodło
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-13, 08:55   

kicur napisał/a:
Tak, nawet na NFZ. W sumie zamierzam się skonsultować z drugim neurochirurgiem, czy naprawdę potrzebuję takiej operacji, bo wcześniej neurolog i mój lekarz prowadzący powiedzieli, że to nie jest żaden problem...

Dobry pomysł.

DeadSally napisał/a:
to forum mnie zawiodło

Pewnie za dużo się spodziewałaś.

W sumie mnie zawiodło to, że guz tarczycy, którego mam, okazał się łagodny i nie umrę tak szybko jak myślałam. Z drugiej strony dzięki niemu mogłam doświadczyć kilku tygodni prawdziwego szczęścia.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-16, 22:21   

Środowisko transowe mnie zawiodło. Zbieranina sierot po neoliberalizmie pomieszana z konserwatyzmem rodem z korwina i strachem przed cisami doprawiona faszyzmem, nietolerancją i neonazizmem (może nie neo?).
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-17, 00:57   

DeadSally napisał/a:
Środowisko transowe mnie zawiodło.

A to też, prawda.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-17, 14:42   

Miałem się nie udzielać w tym temacie, bo mi się wybitnie kojarzy z defetyzmem i przez to mnie odstręcza, ale odpowiem na posty DeadSally i wendigo:

Mnie "środowisko ts" nie zawiodło, bo nie pokładam jakichś specjalnych nadziei w nim. A poza tym ludzie ts są taką samą zbieraniną jak cis. Nie rozumiem, czemu uważacie, że powinni tworzyć jednolitą grupę na większości płaszczyzn (jeśli nie na wszystkich).
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-17, 19:58   

Armand napisał/a:
Nie rozumiem, czemu uważacie, że powinni tworzyć jednolitą grupę na większości płaszczyzn (jeśli nie na wszystkich).

Nie chodzi o to że powinni być jednolici/ Po prostu kiedyś myślałem, że ludzie którzy cierpieli, którzy spotkali się z niechęcią ze strony innych, wyśmiewaniem, może doznali przemocy psychicznej, odczuli swoją inność, że będą potrafili trochę więcej zrozumieć trochę więcej zaakceptować, trochę inaczej patrzeć na innych "innych", będą mieli trochę więcej empatii...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9