Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
RODO (i inne nieszczęścia)
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-25, 00:25   RODO (i inne nieszczęścia)

Zaktualizowałam regulamin:

Cytat:
0. RODO (i inne nieszczęścia)
W związku kretyństwem jakim jest w praktyce wdrożenie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych RODO:

0.1. Informuje się użytkowników Wolnego Forum Transowego, iż WFT nie przetwarza, nie zamierza, nie chce przetwarzać, a wręcz za wszelką cenę stara się uniknąć przetwarzania jakichkolwiek ich danych osobowych swoich użytkowników.
0.2. Uprasza się użytkowników, nakazuje i wzywa do niepodawania swojego prawdziwego imienia wraz z nazwiskiem w:

- nazwach nicków,
- adresach mailowych (np. jan.kowalski@poczta.pl),
- linkach do swoich stron domowych,
- wpisach umieszczanych na forum.

oraz o niezamieszczanie swojego prawdziwego wizerunku (zdjęcia) w:

- awatarach,
- stopkach postów.

0.3. Akceptując niniejszy regulamin i rejestrując się na forum, użytkownik oświadcza, iż podane podczas rejestracji nazwy, maile i linki nie zawierają jego prawdziwych danych osobowych.
0.4. Wszelkie udostępnione forum dane wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia użytkownikowi rejestrację i logowanie na forum oraz odzyskanie hasła drogą mailową w razie jego zapomnienia. Żadne podane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych i nie są udostępniane innym podmiotom.
0.5. Każdy użytkownik forum ma możliwość usunięcia swojego konta i wpisów. Należy w tym celu wysłać żądanie na adres: frreja(maupa jedna)poczta.fm.

http://transpomoc.pl/regulamin.php

--------------------

Jednocześnie wszystkich aktualnych użytkowników proszę o usunięcie z profili swoich nazwisk, w szczególności zaś imion wraz z nazwiskami w:
- nazwach nicków,
- adresach mailowych (np. jan.kowalski@poczta.pl),
- linkach do swoich stron domowych,
- wpisach umieszczanych na forum.
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-05-25, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-25, 02:42   

Cytat:
To nie jest kretyństwo. Sama z tego odniesiesz korzyści

Póki co odnoszę niekorzyści.
Ten gość dobrze to opisuje:http://tebe.blox.pl/2018/03/Sceptycznie-o-RODO.html

Poza tym te przepisy pasują do Internetu jak pięść do nosa. Przykładowo: Google albo http://www.archive.org archiwizują internet. Czyli np. zawartość forów internetowych i różnych innych list z danymi osobowymi. W myśl powyższych przepisów nie mogłyby czegoś takiego robić, nie uzyskawszy zgody wszystkich osób z takiej listy. Przecież to jest idiotyzm.

No ale są oczywiście wyjątki:
http://www.tokfm.pl/Tokfm...twoje-dane.html
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-25, 03:15   

Jestem publicznym aktywistą, nie mam nic do wszędobylskiego pokazywania swoich pewnych danych.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-25, 04:35   

2in1_inkarnacje, ale RODO ma i kontrola nie dobierze się do twojego zadu tolko do zadu administratorki. Bądź tak dobre i się dostosuj.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-25, 15:18   

Freja napisał/a:
Póki co odnoszę niekorzyści.

Ja też. Już dzisiaj miałem starcie z petentem, który dość sugestywnie wyraził, jak ma głęboko to całe RODO, nie mogąc załatwić swojej sprawy "na własnych zasadach". Przypuszczam, że takie atrakcje będą towarzyszyć mi znacznie częściej. A tak lubiłem tę robotę...
_________________
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-25, 21:59   

Arisa napisał/a:
Możesz opisać tutaj lub na PM-a?

Nie mogę.

Arisa napisał/a:
Może jest rozwiązanie na to?

Od dzisiaj jest - przestrzeganie procedur.
_________________
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-25, 23:02   

Arisa napisał/a:
Przy RODO tak na prawdę sprowadza się to do odpowiednich formularzy i reagowania na żądania klienta i dbania o realne bezpieczeństwo tych danych.

Przed RODO też były formularze i dbanie o bezpieczeństwo danych. Głównie jednak chodzi o wprowadzone obostrzenia, które są najbardziej upierdliwe dla samych zainteresowanych, czyli tych, których dane są chronione.
_________________
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-25, 23:12   

Mam wrażenie, że z tego RODO nic nie wynika. Wszędzie tylko zmuszają użytkownika do wyrażenia zgód... zapewne na to, czego RODO zabrania. Więc jaki w tym sens? Wszyscy to mają w nosie.

Może jedyne co to niszczenie danych na coś się przyda... No ale czy te firmy nawet wiedzą jak skutecznie niszczyć dane?
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-25, 23:14   

AwryBoy, dzisiaj moja mama dzwoniła i żaliła się na RODO. Że wg tego rozporządzenia to nie mogą mieć na biurku żadnych papierów, bo w każdej chwili może wejść ktoś do sekretariatu i zobaczyć jakieś dane; jak ktoś po coś przychodzi to muszą momentalnie minimalizować wszystkie okna na kompie. I że będzie nowa obowiązkowa fucha, sygnalista, który ma sprawdzać właśnie, czy te warunki są przestrzegane. I że pracownicy nie mogą ze sobą na pewne tematy służbowe rozmawiać... I różne inne takie.

Zapytałem, czy jeszcze wolno im się przedstawiać i zwracać do siebie po imieniu :-p
_________________
 
 
MagdaThePig
użytkownik
magdathepig

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 102
Wysłany: 2018-05-25, 23:14   

Swan, No właśnie nie ;-) Firmy muszą mieć zgodę aby przetwarzać nawet dane które ustawa im pozwala. A np. nie wolno przetwarzać danych które dla danej usługi są nie potrzebne, tz. wolno ale nie można zablokować użytkownikowi dostępu do strony/aplikacji jak ich nie poda.

 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-25, 23:37   

Arisa była uprzejma zwrócić mi uwagę na dwie istotne kwestie:

1. Wizerunek też może być daną osobową, zatem dodałam do regulaminu akapit:
Cytat:
oraz o niezamieszczanie swojego prawdziwego wizerunku (zdjęcia) w:
- awatarach,
- stopkach postów.

Oraz proszę was o pousuwanie swoich fotek (np. 2in1).

2. Użytkownik nie jest w stanie własnoręcznie zmienić swojego nicka. Gdyby zatem zachodziła taka potrzeba, bo w nicku jest BartekIksiński, proszę PM-a lub maila.

A w praktyce i tak będę ręcznie przeglądać listę użytkowników i prosić, przerabiać i ew. usuwać nieaktywne konta z wpisami wyglądającymi jak imię i nazwisko.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-25, 23:40   

Ale to nie można zamieszczać swoich własnych danych i wizerunku za swoją zgodą? To jest ochrona danych czy jakiś rodzaj faszyzmu?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-25, 23:45   

Karatajew, u nas też obowiązuje zasada "czystego biurka" i musieliśmy trochę przemeblować się, tak, aby np. wchodzący do pomieszczenia widział jedynie tył monitora. Od kilku miesięcy mamy też na etacie inspektora ds. ochrony danych osobowych. Myślę, że to kwestia wyrobienia pewnych nawyków (odwracania lub zasłaniania leżących na biurku dokumentów zawierających ww. dane), zwłaszcza gdy czyjaś praca związana jest z przetwarzaniem danych.
_________________
 
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-25, 23:56   

Freja, a co z szafą? Tylko nie mów, że tam też mamy usunąć wszystkie fotki, przecież ona właśnie od tego jest m.in. :-|
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-26, 00:06   

Arisa napisał/a:
jak wszystko w życiu ma wady - szczególnie na początku będzie wykorzystywane przez serwisy do maltretowania popupami, codziennie, mimo, że nie trzeba tego robić, by błagali użytkownicy o cofnięcie ustawy. To działania celowe.

To pozwól, że zwrócę ci na coś uwagę i problem ten pojawił się już przy okazji obowiązku informowania o ciastkach. W przeglądarce mam ustawione przechowywanie ciastek tyko do czasu jej zamknięcia, czego chyba nie muszę tłumaczyć. W efekcie niezależnie jak dobrze napisany będzie mechanizm wyświetlania infa o ciastkach dostanę go zawsze przy każdym kolejnym wejściu na stronę. Zatem, ktoś kto chce dbać o nieprzechowywanie ciastek jest w wyniku powyższego (durnego) prawa na okrągło katowany (durnymi) komunikatami na temat ciastek właśnie.

Owszem, ja sobie poradzę, użyję RIP-a albo Stylisha, napiszę sobie stosowne reguły i pozbędę się tych (durnych) okienek, ale jaki procent użytkowników tak potrafi?

Jednocześnie zaś ciastka są tylko jednym z wielu możliwych mechanizmów przechowywania informacji po stronie użytkownika, więc cała ustawa wygląda trochę jak obowiązek montowania zamka w drzwiach do lasu :p

---------
Zaś co do samego RODO. Przechowywane prywatnie zbiory danych osobowych są spod niego wyjęte. Dlaczego nie są wyjęte prywatne zbiory zamieszczone w necie? Co ze zbiorami przechowywanymi w chmurze? Co z listą adresów przechowywanych na serwerze pocztowym? Co z danymi osobowymi zawartymi na grupach dyskusyjnych? Zlikwidują cały Usenet? Co z archiwami internetowymi? Co z serwerami znajdującymi się poza terytorium UE i zasięgiem europejskiego prawa? Jaki to wszystko w ogóle ma sens?

Ustawa jest napisana od [terefere] strony i zamiast zabraniać przeprowadzania określonych działań: dzwonienia, spamowania, handlowania danymi itp, niepotrzebnie utrudnia życie zwykłym użytkownikom. Jak widzę takie durne UE-prawo, to mam ochotę zagłosować na Korwina. Oczywiście nigdy w życiu tego nie zrobię, ale ochotę mam.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-26, 00:10   

Armand napisał/a:
Ale to nie można zamieszczać swoich własnych danych i wizerunku za swoją zgodą? To jest ochrona danych czy jakiś rodzaj faszyzmu?

Zasadniczo RODO mówi, że możesz zamieszczać sobie gdzieś swoje dane za swoją zgodą.

Tylko ja wtedy muszę tę zgodę od ciebie uzyskać, prowadzić dokumentację odnośnie przechowywanych danych, zawrzeć z dostawcą hostingu umowę na powierzenie danych osobowych oraz mianować samą siebie inspektorem twoich danych osobowych i zamieścić publicznie swój adres i nazwisko.

Z mojego punktu widzenia to jest taki wzrost poziomu prywatności jak h... :P
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-26, 00:31   

Karatajew napisał/a:
Freja, a co z szafą? Tylko nie mów, że tam też mamy usunąć wszystkie fotki, przecież ona właśnie od tego jest m.in. :-|

Po przemyśleniu: chyba nie powinno być problemów ze zdjęciami, które są tylko likiem / embedem [ímg]http://adres.obrazka.jpg[ /ímg ], bo nie są przechowywane na serwerze WFT.

Przy okazji taką ciekawostkę znalazłam, normalnie żyć nie umierać :)

Cytat:
Niestety konieczność zawierania umów o przetwarzanie danych osobowych dotyczy także sytuacji, gdy na zdjęciach znajduje się większa liczba osób. Dlatego w przypadku sesji grupowych twórca będzie musiał uzyskać indywidualne zgody od wszystkich osób biorących w niej udział. Konieczne będzie więc wyposażenie się w stosowne narzędzia. Przepisy dopuszczają jednak to, by wspomniane zgody uzyskiwał organizator. W przypadku na przykład fotografowania ślubów, o przedłożenie umowy uczestnikom wesela i uzyskanie stosownych zgód będzie więc można poprosić parę młodą; w przypadku sesji biznesowych - szefa firmy. W ten sposób zaoszczędzimy na pewno dużo czasu.

https://www.fotopolis.pl/...-jak-i-dlaczego
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 06:21   

Nie ma aparatów fotograficznych umożliwiających szyfrowanie karty z tego co się orientuję, zatem, no nawet jak się stosowne zgody uzyska to i tak nie jesteśmy w zgodzie z RODO.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 07:25   

Freja napisał/a:
Armand napisał/a:
Ale to nie można zamieszczać swoich własnych danych i wizerunku za swoją zgodą? To jest ochrona danych czy jakiś rodzaj faszyzmu?

Zasadniczo RODO mówi, że możesz zamieszczać sobie gdzieś swoje dane za swoją zgodą.

Tylko ja wtedy muszę tę zgodę od ciebie uzyskać, prowadzić dokumentację odnośnie przechowywanych danych, zawrzeć z dostawcą hostingu umowę na powierzenie danych osobowych oraz mianować samą siebie inspektorem twoich danych osobowych i zamieścić publicznie swój adres i nazwisko.

Z mojego punktu widzenia to jest taki wzrost poziomu prywatności jak h... :P

No tak. Rzeczywiście bez sensu. Kompletnie.

Cytat:
Swan, No właśnie nie Firmy muszą mieć zgodę aby przetwarzać nawet dane które ustawa im pozwala. A np. nie wolno przetwarzać danych które dla danej usługi są nie potrzebne, tz. wolno ale nie można zablokować użytkownikowi dostępu do strony/aplikacji jak ich nie poda.

A, no to dobrze. Może to trochę ukróci to wszędobylskie szpiegostwo ze strony firm.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-26, 07:47   

Jakoś tak mi się to skojarzyło z paleniem książek i tego typu historiami...
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 08:09   

Weźcie nie histeryzujcie. Zawsze był wymóg zgody na publikacje wizerunku. Po za wyjątkiem gdy osoba jest częścią większej całości. Jeśli na moich fotografiach znajdują sie osoby zawsze mam ich zgodę po pierwsze na zrobienie zdjęcia a drugie na publikacje.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 08:27   

Arisa napisał/a:
Alone 1,5 napisał/a:
Weźcie nie histeryzujcie. Zawsze był wymóg zgody na publikacje wizerunku. Po za wyjątkiem gdy osoba jest częścią większej całości. Jeśli na moich fotografiach znajdują sie osoby zawsze mam ich zgodę po pierwsze na zrobienie zdjęcia a drugie na publikacje.
Tu chodzi tylko o to, że zgodnie z RODO administrator serwisu musi mieć prawnie wiążącą zgodę użytkownika, a by mógł ją odebrać musi Ci ten administrator (ADO) podać swoje dane osobowe lub firmowe. O to tylko tu chodzi.

Jak dasz zdjęcie z imgura (publiczne) od tak sobie - nie dochodzi do przetwarzania danych osobowych. Jednak jeżeli dasz to zdjęcie i napiszesz, że to Ty, to już wtedy wedle RODO potrzebna jest zgoda wyrażona administratorowi transpomocy.

Domniemuje się, że zdjęcia umieszczone w avatarach i galeriach są zdjęciami przedstawiającymi osobę zarejestrowaną.

Jest to sensowne.
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-05-26, 08:39   

A mi sie podoba to, bo dotychczas szkoly uzywaly mojego wizerunku na swoich stronach mimo, iz mi sie to nie podobalo i w gimnazjum jeszcze to zglosilam, ale argumentowaly statutem, gdzie byl zapis, ze moga. Jak rozumiem, teraz potrzebowalyby juz autoryzacji z mojej strony? A wiecie, ja niekoniecznie chce by w tylu miejscach moj wizerunek sprzed lat byl upubliczniony, zwlaszcza pod wzgledem calej ts sprawy
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 09:03   

No... usuwanie danych czyli walkę z sępami czas zacząć.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-26, 10:08   

Arisa napisał/a:
Jednak kary są przewidziane w konkretnych celowych zaniedbaniach.


Jest to następny przepis, który można na nieskończoną ilość sposobów interpretować. Yay...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 13:44   

...hej, reklamy poznikały z intenetu! :O Chyba ktoś jednak coś zrobił.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-26, 13:46   

Arisa napisał/a:
Możesz mieć na biurku procedury firmowe i inne o ile firma Ci nie zabrobi, bo to ich tajemnica. Możesz mieć dokumenty ze swoimi danymi osobowymi.

A na moim biurku są dokumenty z cudzymi danymi, bo na tym polega moja praca :-p
_________________
 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-26, 15:20   

Freja, czy adresy mailowe nie są zakodowane w bazie?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-26, 16:39   

AwryBoy, Arisa, ja nie twierdzę, że to rozporządzenie to zło wcielone, ale u mojej matki jest sytuacja słaba o tyle, że siedzą dwie osoby w pomieszczeniu, w którym powinna być jedna osoba. W dodatku musi być przejście do sąsiedniego pomieszczenia. I to nie jest tak, że sobie rozwalają papiery po biurku, bo nie chce im się sprzątać, tylko po prostu muszą z różnych dokumentów korzystać, żeby pracować na komputerze, wprowadzać dane, sprawdzać itp. Z tego, co się orientuję, to nie ma możliwości, żeby pomieszczenie zmienić. Oczywiście w tym momencie nie jest to wina RODO, ale placówki, jednak w praktyce, to moja mama będzie miała utrudnioną pracę (o ile będą przestrzegać tych przepisów). A że dyrekcja się akurat zmienia, to ta, co odchodzi już ma to gdzieś i niezbyt się tym przejmuje, myśli o innych rzeczach, które musi uporządkować :-p
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-26, 22:39   

Arisa napisał/a:
Freja napisał/a:
W przeglądarce mam ustawione przechowywanie ciastek tyko do czasu jej zamknięcia
To Ty zamykasz w ogóle przeglądarkę? U mnie jest tak, że zamyka się sama a potem mnie przeprasza za to (Firefox). Za dużo mam pootwierane(...)

Firefox + 2GB RAM-u i działa raczej stabilnie do kilkunastu otwartych kart. No chyba, że się zdarzy jakaś strona tasiemiec all-in-one, zwłaszcza z tych doczytywanych dynamicznie, bez podziału na podstrony. Taka zwiecha przeglądarki zdarza mi się raz na kilka dni, ale po ponownym odpaleniu proponuje odtworzenie sesji.

Swan napisał/a:
..hej, reklamy poznikały z intenetu! :O Chyba ktoś jednak coś zrobił.

Nie poznikały. Google Adsense ma teraz problem z personalizowaniem reklam pod użytkownika (chyba, żeby użytkownik sam wyraził taką zgodę) więc systemy reklamowe mogą mieć przejściową czkawkę. Ale jakoś się dostosują.

Jenny napisał/a:
Freja, czy adresy mailowe nie są zakodowane w bazie?

Są zapisane otwartym tekstem. Do maili mają dostęp wszyscy admini.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-26, 22:51   

Arisa napisał/a:
Jakoś lubię jako osoba prywatna tą upierdliwość. Nawet gdybym miała zaznaczyć 20 kratek TAK / NIE.

Asperger :p
_________________
Freja Draco
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 23:06   

Zechce mi ktoś, PO LUDZKU, wytłumaczyć, o co chodzi z tym całym RODO ?

Bo na razie widzę, że znów nam się czegoś zabrania, lub każe robić wbrew naszej woli - typowo jak to państwo opiekuńcze :/

O co chodzi z tą nagłą nagonką na wizerunki, dane ? Jeśli się ich nie zmieni / nie usunie, to co grozi i komu ? Bo nie dociera do mnie. A może trochę wyolbrzymiacie sprawę i nie ma się czym przejmować, bo to błachostka ?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 23:08   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Zechce mi ktoś, PO LUDZKU, wytłumaczyć, o co chodzi z tym całym RODO ?

Bo na razie widzę, że znów nam się czegoś zabrania, lub każe robić wbrew naszej woli - typowo jak to państwo opiekuńcze :/

O co chodzi z tą nagłą nagonką na wizerunki, dane ? Jeśli się ich nie zmieni / nie usunie, to co grozi i komu ? Bo nie dociera do mnie. A może trochę wyolbrzymiacie sprawę i nie ma się czym przejmować, bo to błachostka ?


Cza poczytać! https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32016R0679
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-26, 23:18   

2in1_inkarnacje napisał/a:
co chodzi z tą nagłą nagonką na wizerunki, dane ? Jeśli się ich nie zmieni / nie usunie, to co grozi i komu ? Bo nie dociera do mnie.

Potencjalnie to mi, grzywna. Zasadniczo to pewnie jeden h... sygnalista kapuś by wystarczył, żeby narobić mi jakichś kłopotów.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-26, 23:46   

Alone 1,5 napisał/a:
Cza poczytać! https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32016R0679

Co to za bełkot ? :/
Wy się tym przejmujecie ?
Gdyby np wyszła ustawa o tytule DODO, która nakazuje ( pardon . . . - ROZKAZUJE ), aby użytkownicy forów skakali z mostu, bo jakiś jeop tak napisał, to też byście tak robili ? ?

Nie po to żmudnie wychodzę 5 lat z szafy, pomimo tylu przeciwnościom, źeby teraz znów się do niej chować.

Freja, Bo ? Za co ? Ja bym się nie przejmował. W każdym razie, na moim forum IS, nie będę tego brać pod uwagę, czy przejmować się jakimiś czczymi, bezpodstawnymi pogóróżkami :/
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-26, 23:54   

Cytat:
Freja, Bo ? Za co ? Ja bym się nie przejmował. W każdym razie, na moim forum IS, nie będę tego brać pod uwagę, czy przejmować się jakimiś czczymi, bezpodstawnymi pogóróżkami :/

2in1, osobiście to ja np. uważam za głęboko idiotyczne większość przepisów odnośnie prawa autorskiego, ale nie zamieszczę tutaj publicznie jakiegoś chronionego utworu.
_________________
Freja Draco
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 00:10   

Freja, Jak to się ma np. do mojego osobistego przypadku ? Jaki "chroniony utwór" ?

Z tym kapusiem, to chodzi może o to, że w tym RODO posądzą Cię, że ukradłaś czyiś wizerunek i umieściłaś u siebie na forum ? Bo nie rozumiem. A jeśli tak, to dla mnie jest to chorą logiką piszących ustawę, by tak zakładać.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-27, 00:48   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Z tym kapusiem, to chodzi może o to, że w tym RODO posądzą Cię, że ukradłaś czyiś wizerunek i umieściłaś u siebie na forum ? Bo nie rozumiem.

Krótko i po raz ostatni (bo więcej nie będę tłumaczyć).
- ktoś nazywa się np. Alojzy Brzęczyszczykiewicz,
- rejestruje się na forum pod nickiem AlojzyBrzęczyszczykiewicz,
- ew. używa maila Alojzy.Brzęczyszczykiewicz@kocham.rodo.pl,
- w efekcie lista użytkowników forum staje się zbiorem danych osobowych,
- co nakłada na mnie w h... obowiązków, w tym konieczność podania publicznie swojego imienia, nazwiska i adresu,
- jeśli tego nie zrobię, to wystarczy jeden h..., który doniesie, że przetwarzam dane osobowe niezgodnie z RODO i grozi mi za to grzywna.

Kapiszcze?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 01:00   

Za chiny ludowe nie rozumiem tej logiki :-o

Jaki to wszystko ma ze sobą związek ? Po co masz podawać publicznie swoje dane ?

Ta ustawa jest tak absurdalnie dziwna, że aż zakrawa o trolling.

Zastanawiam się, nad napisaniem aktywistycznego listu w tej sprawie, który przedstawi mój sprzeciw.

A może, wreszcie, choć raz, zbierzemy się i zorganizujemy petycję przeciwko temu bełkotowi ?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-27, 01:08   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Za chiny ludowe nie rozumiem tej logiki :-o

Bo tu nie ma logiki, tu jest tylko prawo.

2in1_inkarnacje napisał/a:
Zastanawiam się, nad napisaniem aktywistycznego listu w tej sprawie, który przedstawi mój sprzeciw.

Do kogo? Do Parlamentu Europejskiego?
To już szybciej wywalczysz zmianę PESEL-u pod kątem trzeciej płci ;)
_________________
Freja Draco
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-27, 01:10   

Na zdrowy rozum to wszystko nadinterpretacja.

Freja, to jest Twoja logika, czy jakieś wytyczne z internetów?
To co mówisz miałoby sens gdyby w formularzu rejestracyjnym było pole "imię", a nie ma takiego.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-27, 01:14   

Tak jeszcze w temacie, to miałam taki pomysł, żeby np. przenieść stronę na poza-UE-ów serwer i wykupić go na dane któregoś z poza-UE-owych adminów, któremu urzędasy z Europarlamentu mogłyby skoczyć i wszystko mogłoby działać po staremu. A przynajmniej do czasu, bo właśnie czytam, że:

Cytat:
Niektóre amerykańskie strony internetowe, w tym np. dzienników "Los Angeles Times" czy "Chicago Tribune", są zamknięte dla użytkowników z Unii Europejskiej. 25 maja zaczęło obowiązywać w UE unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych RODO.

http://forsal.pl/artykuly...tepne-w-ue.html
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-27, 01:17   

Jenny napisał/a:
To co mówisz miałoby sens gdyby w formularzu rejestracyjnym było pole "imię", a nie ma takiego.

Wystarczy, że w nazwie maila pojawi się prawdziwe imię i nazwisko. Wystarczy jeden taki mail na liście i cała lista staje się zbiorem danych osobowych. A dalej to już RODO :p
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-27, 01:27   

A nie można - tak, dla odmiany - choć raz podporządkować się wymogom i spełnić prośbę Frei, by nie narobić jej kłopotu?
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 01:28   

Freja napisał/a:
prawdziwe imię i nazwisko.

Czyli a k t u a l n e ? A jeśli jest np byłe i zostało zmienione ?
Jak rozumieć " prawdziwe " ?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-27, 01:43   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Freja napisał/a:
prawdziwe imię i nazwisko.

Czyli a k t u a l n e ? A jeśli jest np byłe i zostało zmienione ?
Jak rozumieć " prawdziwe " ?

Zasadniczo te, które masz w dowodzie.

Ale przepisy są w tej kwestii dość mętne:
Cytat:
W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

Zatem niewykluczone, że ktoś, przy pewnej dozie złej woli, mógłby uznać, że również twoje poprzednie dane da się powiązać z twoją osobą bez nadmiernych kosztów.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-27, 09:31   

Wyciąg z rozporządzenia.
Motyw 18 napisał/a:
Niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do przetwarzania danych osobowych przez osobę fizyczną
w ramach działalności czysto osobistej lub domowej, czyli bez związku z działalnością zawodową lub handlową.
Działalność osobista lub domowa może między innymi polegać na korespondencji i przechowywaniu adresów, podtrzymywaniu więzi społecznych oraz działalności internetowej podejmowanej w ramach takiej działalności.
Niniejsze rozporządzenie ma jednak zastosowanie do administratorów lub podmiotów przetwarzających, którzy
udostępniają środki przetwarzania danych osobowych na potrzeby takiej działalności osobistej lub domowej.


Art. 2 pkt 2 napisał/a:
Niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do przetwarzania danych osobowych:
[...]
c) przez osobę fizyczną w ramach czynności o czysto osobistym lub domowym charakterze;
[...]


Ja to interpretuję tak, że nic tutaj robić nie trzeba.
Dostawca hostingu może podesłać aneks do umowy/regulaminu, czy coś.
Google adsense i innych wtyczek przetwarzających też nie ma.

AwryBoy napisał/a:

A nie można - tak, dla odmiany - choć raz podporządkować się wymogom i spełnić prośbę Frei, by nie narobić jej kłopotu?

Mi to lotto, ale po co robić coś bez sensu?
Zdarza się, że Prawo jest kontrowersyjne (czyt. np. zakaz aborcji), ale w ogólności Prawo zazwyczaj ma sens.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 11:28   

Może wstrzymajcie konie? Poczekamy jak to robią inni? Mądrzejsi. A Arisa mogłaby nie zarażać nas swoją chęcią bycia super tajną osobą? ;) Mój profil z sweet transowymi fociami z instagrama był przez moje nie dopatrzenie przez miesiąc dostępny publicznie na fb. Przeżyłem i teraz mi wszystko wisi. Później skradziono mi te konto na insta. By go odzyskać musiałem go zweryfikować - sweet trans focia plus imię i nazwisko. 2in1 reprezentuje podobne stanowisko, pewnie i sporo więcej osób. Sporo nie chce ujawniac swojej tożsamości i trzeba to szanować. Ale mus zrozumieć że weszły nowe przepisy i trzeba czasu na wyklarowanie sensownego do nich podejścia. Samo RODO ma w sobie sporo sprzeczności które moje wątpliwości budzą. No ale jak mówię: wstrzymać konie! :)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 11:45   

Arisa napisał/a:
Cytat:
A Arisa mogłaby nie zarażać nas swoją chęcią bycia super tajną osobą?
O co cho? Bo nie rozumiem?
Cytat:
Później skradziono mi te konto na insta.
Podłość ludzi nie zna granic...



Po prostu z Twoich postów odczytuje paniczny wręcz lęk przed dekonspiracją. Dużo o tym piszesz.

Konto zajumali ruscy - nie wiem po co. Zmienili nazwę profilu, zdjęcie. No ale bezimienna wtedy administracja Instagrama dała radę.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-27, 11:51   

Jenny napisał/a:

Wyciąg z rozporządzenia.
Motyw 18 napisał/a:
Niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do przetwarzania danych osobowych przez osobę fizyczną
w ramach działalności czysto osobistej lub domowej, czyli bez związku z działalnością zawodową lub handlową.
Działalność osobista lub domowa może między innymi polegać na korespondencji i przechowywaniu adresów, podtrzymywaniu więzi społecznych oraz działalności internetowej podejmowanej w ramach takiej działalności.
Niniejsze rozporządzenie ma jednak zastosowanie do administratorów lub podmiotów przetwarzających, którzy
udostępniają środki przetwarzania danych osobowych na potrzeby takiej działalności osobistej lub domowej.

Dzięki za to info. Może w praktyce się ustali faktycznie taka interpretacja. A może nic się nie ustali i będzie po prostu kolejny dobry przepis do utrudniania życia ludziom, jak obowiązek rejestrowania stron internetowych jeśli są "prasą" (gdzie jest definicja prasy nieczytelna i wrażliwa na interpretacje).

Niemniej znalazłam tu taką opinię:
Cytat:
- Zgodnie ze stanowiskiem Grupy Roboczej art. 29 dla zakwalifikowania utrwalania obrazu przez kamerkę samochodową jako czynności czysto osobistej istotne jest także kryterium kręgu osób, którym dane są udostępniane. Jeśli bowiem udostępnimy swoje nagrania nieograniczonemu kręgowi odbiorców, to przetwarzanie przez nas danych osobowych (nagrań z naszej kamerki) straci przymiot działalności czysto osobistej, gdyż czynność o osobistym charakterze jest adresowana co do zasady do ograniczonego kręgu osób – tłumaczy ekspert ODO 24

http://www.rp.pl/Dane-oso...a-eksperta.html

p.s. Swoją drogą, gdyby serio traktować ten przepis, to trza by zdjąć połowę filmów z YT albo pozyskiwać zgody <ściana> :evil:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-27, 12:07   

Arisa napisał/a:
Może propozycja - bo widzę duży sprzeciw forumowiczów/ek. Czy masz Freja kogoś w rodzinie (bliższej, dalszej, wśród znajomych) kto mógłby się podpisać w regulaminie imieniem, nazwiskiem i skrytką? Może to załatwi problem i będzie można żyć po staremu.

Rozważałam i to, ale wtedy hosting musiałby być podpisany właśnie na tą osobę, musiałaby ona podpisać z dostawcą hostingu umowę powierzenia danych, prowadzić (a w każdym razie firmować swoją osobą) rejestr czynności przetwarzania danych osobowych oraz ocenę ryzyka związanego z ich przechowywaniem.

Może to wszystko bzdet i ostatecznie się okaże, że nikt forów nie będzie się czepiał, ale póki co nic nie wiadomo i na innych forach też się zastanawiają.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-27, 12:44   

Heh, kolejna ciekawostka :p

firmy spoza UE blokują europejskich internautów

Cytat:
Wśród amerykańskich firm internetowych furorę robi nowa usługa o nazwie GDPR Shield, dzięki której będą one mogły uniknąć wszelkiego ryzyka prawnego związanego z naruszeniem RODO. Wystarczy kilka linijek kodu w JavaScripcie.

(...)

Internauta z Unii Europejskiej staje się w ten sposób niepożądanym klientem. Jeśli operator przyjmie jego dane, będzie musiał wyznaczyć specjalnego pracownika do ochrony danych osobowych, wprowadzić reżim ujawniania wszystkich wycieków w ciągu 72 godzin, informować użytkownika o zebranych danych, oferować możliwość przeglądania tych danych, a nawet ich usunięcia.

Czy użytkownik z Unii Europejskiej wart jest tych kłopotów? Dla wielu amerykańskich firm, szczególnie tych mniejszych, zdecydowanie nie.

(...)

Jej twórcy otwarcie mówią, że nie ma sensu wydawać tysięcy dolarów na konsultacje prawne tylko po to, by uczynić witrynę internetową zgodną z wymogami RODO. Jeśli nie prowadzi się biznesu skupionego na Europie, lepiej po prostu odciąć się od Starego Kontynentu. W tym celu wystarczy wkleić kilka linijek kodu w JavaScripcie do swojej strony internetowej.

https://www.dobreprogramy...News,87950.html

Inna sprawa, że wątpię w techniczną skuteczność rozwiązań opartych na javascripcie :p
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-27, 13:15   

Fajnie ktoś zarabia na strachu :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-27, 13:36   

Jenny, na strachu się chyba najlepiej zarabia.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-29, 03:30   

Freja napisał/a:
Arisa była uprzejma zwrócić mi uwagę na dwie istotne kwestie:

1. Wizerunek też może być daną osobową, zatem dodałam do regulaminu akapit:
Cytat:
oraz o niezamieszczanie swojego prawdziwego wizerunku (zdjęcia) w:
- awatarach,
- stopkach postów.

Oraz proszę was o pousuwanie swoich fotek (np. 2in1).

Mam nadzieję, że pół niewyraźnego zdjęcia się nie liczy ;)

Arisa napisał/a:
To Ty zamykasz w ogóle przeglądarkę?

Ty się roztrząsasz nad swoimi danymi osobowymi, a ja widzisz, nad moim komputerem i daję mu odpocząć i wyłączam go codziennie. A nawet jakbym nie chciał to chyba każdy komputer w końcu zaczyna tak mulić, ze czasem trzeba.

Freja napisał/a:
Google Adsense ma teraz problem z personalizowaniem reklam pod użytkownika (chyba, żeby użytkownik sam wyraził taką zgodę) więc systemy reklamowe mogą mieć przejściową czkawkę. Ale jakoś się dostosują.

To w sumie kolejna taka pierdoła :roll: i tak raczej wszędzie pozaznaczałem, że wyrażam zgodę na spersonalizowane reklamy - skoro już czasem i tak te reklamy oglądać muszę, to już niech pokazują mi ulubioną pizzerię czy sklep z butami, w którym może jeszcze kiedyś coś kupię zamiast jakieś kompletnie z kosmosu wzięte rzeczy...

Arisa napisał/a:
Cytat:
A Arisa mogłaby nie zarażać nas swoją chęcią bycia super tajną osobą?
O co cho? Bo nie rozumiem?

Np. żebyś przestała nam wmawiać że musimy tak samo przejmować się swoimi danymi osobowymi jak Ty.
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-03, 13:19   

Czy wyświetlanie informacji o tym kto jest i był ostastnio online, jest z godne z RODO?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-03, 13:43   

Arisa napisał/a:
ElżbietaFromage - a czy to jest dana osobowa, czy dana zwykła? RODO odnosi się tylko do informacji pozwalających bez nadmiernego nakładu pracy ustalić tożsamość osoby.

Są użyte dane pozwalające zidentyfikować daną osobę. Nie jestem jednak prawnikiem. Zastanawiam się czy było to w ogóle konsultowane z kimś, kto na RODO się zna?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-03, 14:16   

ElżbietaFromage napisał/a:
Zastanawiam się czy było to w ogóle konsultowane z kimś, kto na RODO się zna?

Sęk w tym, że na RODO tak naprawdę nikt się nie zna - seiro.
Są tylko przepisy, nie ma żadnych oficjalnych wykładni.
Nawet prawnicy rozkładają ręce, jak słyszą konkretne pytania.
_________________
Freja Draco
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-03, 20:27   

ElżbietaFromage napisał/a:
Czy wyświetlanie informacji o tym kto jest i był ostastnio online, jest z godne z RODO?

Wyświetla się tylko nick, a to nie są dane osobowe podlegające ochronie.

A przy okazji, taka ciekawostka, którą opowiedział mi znajomy taksówkarz. Klient zamawiający taksówkę stwierdził, że w związku z RODO, nie musi podawać swojego nazwiska i chce zamówić taksówkę na hasło. I zamówił - na hasło: Piotruś Pan :D
(Może przyda się ta informacja komuś, kto korzysta z taksówek).
_________________
 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-03, 20:43   

AwryBoy napisał/a:
Wyświetla się tylko nick, a to nie są dane osobowe podlegające ochronie.

W google też wiele osób nie ma swoich danych osobowych podanych, a mimo to podlega pod RODO.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-03, 20:57   

Jeśli w formularzu rejestracyjnym podali prawdziwe dane, to tak (a trzeba podać imię i nazwisko).
_________________
 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-03, 21:06   

AwryBoy napisał/a:
Jeśli w formularzu rejestracyjnym podali prawdziwe dane, to tak (a trzeba podać imię i nazwisko).

Ok. Tylko dlaczego Twitter w takim razie również to ma? Na nim nie obowiązuje polityka "prawdziwych danych" - jeżeli się nie mylę :)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-03, 21:17   

Pewnie dlatego, że są tacy, którzy podają prawdziwe dane, choć wcale nie muszą ;)
_________________
 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-03, 21:18   

AwryBoy napisał/a:
Pewnie dlatego, że są tacy, którzy podają prawdziwe dane, choć wcale nie muszą ;)

Tutaj potencjalnie też takie osoby mogą być ;)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-03, 21:28   

A tutaj jest w formularzu rejestracyjnym wymóg podania imienia i nazwiska? O ile pamiętam, to nie ma. Poza tym, Freja prosiła, by usunąć takie dane własnoręcznie lub przy Waszej pomocy, więc teoretycznie nie powinno ich być.
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-03, 22:15   

ElżbietaFromage napisał/a:
AwryBoy napisał/a:
Wyświetla się tylko nick, a to nie są dane osobowe podlegające ochronie.

W google też wiele osób nie ma swoich danych osobowych podanych, a mimo to podlega pod RODO.

Google ma inne możliwości kojarzenia danych niż my. Jeśli jesteś dostawcą internetu, to już samo IP stanowi dla ciebie daną osobową, bo możesz dojść po nim osoby w oparciu o swoje wewnętrzne dokumenty. Jeśli nie jesteś, nie masz takich możliwości i IP nie stanowi dla ciebie danej osobowej.

Inna sprawa, że osobiście uważam, iż te przepisy sformułowane są w sposób wyjątkowo mętny, nieprecyzyjny i zwyczajnie kretyński, stanowiąc przyczynek do niezliczonych interpretacji, sporów i ew. batalii sądowych.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-03, 22:54   

Arisa napisał/a:
Miejsce na podawanie własnej strony WWW - możesz w PrzEmo - wyedytować by nie przyjmowało gdy jest niepuste i ciachnąć jednym UPDATE całą tabelę użytkowników w zakresie tego pola. Pole dać Hidden i value="".

I hope, you will explain your explanation :D
_________________
Freja Draco
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-20, 16:37   

Taka ciekawostka z dziś.
Zrobiłam niedawno zakupy na ZOiO.
Wczoraj dostałam typowego maila z informacją, że paczka została wysłana.
Dzisiaj dostałam maila zatytułowanego "Omyłkowy mail" o treści:
Cytat:
Witam serdecznie,

W dniu wczorajszym wysłana została wiadomość do Pana / Pani, która z powodu błędu ludzkiego zawierała adresy email innych osób.
Wiadomość email została wysłana omyłkowo do wszystkich jednocześnie i nie było w tym żadnej celowości. Sytuacja była wynikiem zwykłego ludzkiego błędu popełnionego przez jednego z pracowników. Należy dodać, że nie była to baza klientów sklepu, a same adresy poczty elektronicznej bez żadnych dodatkowych informacji identyfikujących, które mogą być uznane za dane osobowe. Nasza firma zdaje sobie sprawę, iż dla wielu odbiorców tej omyłkowej wiadomości, sytuacja mogła być niekomfortowa i stwarzać wrażenie niepożądanego wycieku danych, dlatego publicznie przepraszamy za nasz błąd.

Pomimo że zaistniała sytuacja nie spowodowała wycieku danych klientów naszej firmy to popełniony przez pracownika błąd traktujemy bardzo poważnie. Wszyscy pracownicy zostali poinformowani o pomyłce i pouczeni co do konsekwencji takich wypadków. Mamy nadzieję, że żadne wpadki nie będą już miały miejsca w naszej firmie i jeszcze raz przepraszamy odbiorców omyłkowego e-maila.

Pozdrawiam

Sprawdziłam jeszcze raz mail z wczoraj i po rozwinięciu nagłówka pokazała mi się lista z około 500 adresami mail :shock:
Z treści dzisiejszego maila wynika, że nie traktują tego jako dane osobowe.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-07-20, 16:45   

tyle że wiele maili ma imie, kropkę i nazwisko i jak to nie są dane osobowe to ja jestem święta mućka. Rodo chętnie się tym zajmie :)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-20, 19:16   

Samo imie.nazwisko@serwer.com nie jest daną osobową. Z miejscowością zamieszkania owszem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 10