Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja modyfikacji oznaczeń tożsamości.

co sądzisz o koncepcji nowych oznaczeń?
jestem za
27%
 27%  [ 10 ]
jestem przeciw
72%
 72%  [ 26 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Zuzanna
użytkownik
srebrnowłosa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-03-26, 20:53   

ElżbietaFromage napisał/a:
Belial napisał/a:
a -om dla mnie takie jest tak jak -am i -em.

Dla mnie jest to kaleczenie oczu, słuchu i języka polskiego. Więc wybaczcie wszyscy zwolennicy prawa "oma", nie będę stosowała się do prośby używania tej końcówki. Mogę do was pisać per "wy" - o... to nawet tak z szacunkiem ;)
A więc wy Hilary - xDDDD - nie działacie mi na nerwy, ale działacie mi na poczucie zdrowego rozsądku. Szczerze mówiąc boli mnie kiedy was czytam, głównie z tego powodu, że wasze podejście Hilary nie wiele ma wspólnego z logiką - chyba, że automatu do parzenia kawy i właściwie nie wiem czy chce mi się ją rozumieć. Moim zdaniem zanim warto abyście zrozumieli słowa Ryu, nie tylko literalnie.


takiej formy się kiedyś używało i często np. w wiedźminie jest, którego właśnie czytam :P szkoda, że wyszło z użycia.
_________________
light a candle for the sinners
(set the world on fire)
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-26, 22:27   

Hilary napisał/a:
Ryu napisał/a:
Hilary dostaje ostrzeżenie o wartości 2 za wyrażoną wprost i poprzez zachowanie odmowę zastosowania się do zaleceń administratora.
Powtórzę po raz kolejny. Spuść z tonu.
Nie wiem o co Ci chodzi. Zdefiniuj mi 'spuszczanie z tonu', to może zrozumiem. Jeśli miało to Ci tylko w czymś ulżyć, to użyj sobie, na zdrowie. Ode mnie masz osobistą dwóję za nieuzasadnione czepialstwo. To że masz nick w kolorku nie znaczy, że Twój punkt widzenia czy stosunek do czegoś jest słuszniejszy od mojego. O ile masz jakiś, bo na razie demonstrujesz tylko siłę formalnych kompetencji zamiast jakichkolwiek merytorycznych.


Posłuchaj zatem wersji rozszerzonej.

Tydzień temu przyszłoś na forum, na którym żyje sobie społeczność ludzi znających się niejednokrotnie po wiele lat. Jesteś osobą nową, nikomu raczej nieznaną, a Twoim tymczasowo JEDYNYM wkładem w tę społeczność jest:
a) prowadzenie dyskusji na nieziemsko wysokim poziomie abstrakcji, które raczej nie pomagają zwykłemu człowiekowi dojść do ładu z własną płcią
b) kwestionowanie rzeczy istniejących na forum, którego nawet jeszcze nie znasz
c) rekordowo arogancki styl rozmowy zarówno z innymi użytkownikami, jak i moderatorami.
Słabo.

Do moich zadań, jako administratora forum, należy między innymi nadawanie kształtu temu forum. Składa się na to m.in. pilnowanie, by ludzie tutaj się dobrze ze sobą czuli oraz respektowali nie tylko siebie nawzajem, ale i istniejące zasady oraz ludzi z kolorowymi nickami. Innym zadaniem - moim i reszty zespołu moderatorskiego, nie Twoim - jest kształtowanie dyskusji.
Twój akademicki do bólu, przeintelektualizowany styl dyskusji nie odpowiada standardom pomocowego forum, a nacisk na merytoryczność sugeruje, że w ogóle nie wiesz o co w tym forum chodzi. Gdyby to było po prostu to, w jaki sposób się wypowiadasz, to jeszcze by się to dało znieść - ostatecznie każdy ma prawo do ekspresji siebie, nawet najdziwniejszej - ale Ty narzucasz innym, by się do Ciebie dostosowali i dyskutowali w taki sposób, w jaki Ty sobie tego życzysz. Ba, żądasz, by dostosowano oznaczenia płci na forum do Twojej wizji płciowości! I to w jednym z pierwszych wpisów na tym forum. Bezczelne.

Na koniec nadmienię, że sposób, w jaki się do mnie - jednej z kilku najważniejszych osób na forum - odnosisz, to proszenie się o bana. A ja lubię spełniać życzenia innych, zwłaszcza w okresie świątecznym. Tym razem nie dostaniesz kolejnego ostrzeżenia, bo nie po to Ci tłumaczę co i jak, żebyś nie miało szansy się do tego dostosować. Następnym razem nie będę taki miły. Póki nie zrozumiesz, że na tym forum to nie Ty rządzisz (razem ze swoimi merytorycznymi argumentami, kompetencjami i czym jeszcze chcesz) tylko administracja, moderatorzy i społeczność, póty będę wobec Ciebie zamordystą.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-27, 00:23   

Zuzanna napisał/a:
akiej formy się kiedyś używało i często np. w wiedźminie jest, którego właśnie czytam :P szkoda, że wyszło z użycia.


Też żałuję, że wyszło. Gdyby było częściej używane, może nie miałbym takiego negatywnego stosunku do używania tej formy. ;)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2016-03-27, 01:26   

Hilary napisał/a:
To że masz nick w kolorku nie znaczy, że Twój punkt widzenia czy stosunek do czegoś jest słuszniejszy od mojego.

A fe! Jaki niegrzeczny użytkownik i jak się brzydko odzywa do administratora.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-27, 09:44   

Hilary napisał/a:
Ryu napisał/a:
Czy możesz przestać działać mi na nerwy? Jesteś nową osobą, która zarejestrowała się mniej niż tydzień temu
I co z tego? Twoje nerwy mnie nie interesują.

Przepraszam, że się ośmielam, ale administracja tego forum to naprawdę fajni ludzie i trochę szacunku wobec nich naprawdę by nie zaszkodziło.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Hilary
użytkownik

Tożsamość płciowa: ag
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 1
Posty: 163
Wysłany: 2016-03-27, 11:16   

Ryu napisał/a:
prowadzenie dyskusji na nieziemsko wysokim poziomie abstrakcji, które raczej nie pomagają zwykłemu człowiekowi dojść do ładu z własną płcią
Bo tu tak jest. 'Płeć', 'tożsamość płciowa', 'czucie płci' - CO one tu 'ZNACZĄ', przecież to są pojęcia abstrakcyjne, wokół których się to forum kręci. Ktoś je tu zamieścił, bo uznał, że są odpowiednie dla tego miejsca. A reakcją na wątpliwości moje i innych osób - jest milczenie, lub efekt: moderacja ma zawsze rację. Zatem abstrakcyjność ma tu się wyjątkowo dobrze, i nawet dla mnie, osoby zaznajomionej z tymi pojęciami, ale już usytuowanej w olbrzymim dystansie do nich, twory takie jak Freji - "cis - osoba płci biologicznej" są totalnym odlotem. Że ktoś jest "Panem Prąciem" albo "Panią Macicą" czy jak to rozumieć.

Ryu napisał/a:
moim i reszty zespołu moderatorskiego, nie Twoim - jest kształtowanie dyskusji.
Pozostaje tylko nad tym ubolewać.

Ryu napisał/a:
Twój akademicki do bólu, przeintelektualizowany styl dyskusji nie odpowiada standardom pomocowego forum, a nacisk na merytoryczność sugeruje, że w ogóle nie wiesz o co w tym forum chodzi.
Mój styl dyskusji jest odbiciem obecnego sposobu pisania o sprawach płci. Inny był "lat temu", przed ogólnopolską 'erupcją genderową', a inny teraz, gdy pewne pojęcia się doprecyzowuje, uściśla, koryguje itp. Z tego co widzę, tutaj używa się pojęć niejasnych, nie aktualnych, i na tyle ogólnych, by można było za nimi wygodnie stanąć w niedookreśleniu, co dalej pozwala pławić się w płciowych rozterkach i nie zauważyć, że się utknęło w martwym punkcie.

Ryu napisał/a:
narzucasz innym, by się do Ciebie dostosowali i dyskutowali w taki sposób, w jaki Ty sobie tego życzysz. Ba, żądasz, by dostosowano oznaczenia płci na forum do Twojej wizji płciowości! I to w jednym z pierwszych wpisów na tym forum. Bezczelne
Proszę zacytować moje żądania.

Ryu napisał/a:
Na koniec nadmienię, że sposób, w jaki się do mnie - jednej z kilku najważniejszych osób na forum - odnosisz, to proszenie się o bana. na tym forum to nie Ty rządzisz [...] będę wobec Ciebie zamordystą.
Twoja ważność jest formalna. Jak na razie obnosisz się tylko ze swoją bano-potencją.
_________________
- Możesz podać jakiś przykład "zgodności" w odniesieniu do cisów?
- Są trujące.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-27, 13:11   

Hilary napisał/a:
Ryu napisał/a:
narzucasz innym, by się do Ciebie dostosowali i dyskutowali w taki sposób, w jaki Ty sobie tego życzysz. Ba, żądasz, by dostosowano oznaczenia płci na forum do Twojej wizji płciowości! I to w jednym z pierwszych wpisów na tym forum. Bezczelne
Proszę zacytować moje żądania.

Zapomnij, mój czas na Ciebie jest limitowany. Przeczytaj sobie cały powyższy wątek - jest jednym wielkim żądaniem, byśmy się do Ciebie dostosowali.
Przy okazji zobacz ile razy naciskasz, by wyszło na Twoje, ile razy dyskredytujesz inny punkt widzenia swojego rozmówcy, jak chętnie narzucasz wątki. Nie masz świadomości jak ostro dyskutujesz?

Hilary napisał/a:
Ryu napisał/a:
Na koniec nadmienię, że sposób, w jaki się do mnie - jednej z kilku najważniejszych osób na forum - odnosisz, to proszenie się o bana. na tym forum to nie Ty rządzisz [...] będę wobec Ciebie zamordystą.
Twoja ważność jest formalna. Jak na razie obnosisz się tylko ze swoją bano-potencją.

Owszem, i to jest wszystko, co musisz o mnie wiedzieć. Że jak przegniesz, to jestem jedną z tych osób, które mogą dać Ci za to urlop od forum lub wykluczyć Cię trwale z grona forumowiczów. Cała reszta informacji jest dla stałych członków społeczności, do której podobno chcesz dołączyć.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-27, 13:12   

Hilary napisał/a:
'Płeć', 'tożsamość płciowa', 'czucie płci' - CO one tu 'ZNACZĄ', przecież to są pojęcia abstrakcyjne, wokół których się to forum kręci. Ktoś je tu zamieścił, bo uznał, że są odpowiednie dla tego miejsca. A reakcją na wątpliwości moje i innych osób - jest milczenie, lub efekt: moderacja ma zawsze rację.


Większość ludzi traktuje pojęcia "płeć", "mężczyzna", "kobieta" jako całkiem intuicyjne i konkretne. Rozumiem, że osobiście czujesz, że nie należysz do żadnej płci, a etykietki ograniczają Cię, ale czy stanęłoś kiedyś przed zadaniem np. wytłumaczenia Twoich koncepcji oraz odczuć, a następnie oczekiwań w związku z nimi Twojemu szefowi w pracy i jednoczesnego zachowania tej pracy? Wyobraź sobie, że sporo użytkowników tego forum przed nim stanęło.

Oczekiwanie, byśmy przedefiniowali nasze koncepcje płci na jeszcze bardziej zagmatwane i trudniej zrozumiałe dla reszty społeczeństwa, jest w mojej opinii delikatnie mówiąc nie na miejscu.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-27, 17:08   

silveira napisał/a:
Przepraszam, że się ośmielam, ale administracja tego forum to naprawdę fajni ludzie i trochę szacunku wobec nich naprawdę by nie zaszkodziło.

Dokładnie
Hilary napisał/a:
Bo tu tak jest. 'Płeć', 'tożsamość płciowa', 'czucie płci' - CO one tu 'ZNACZĄ'

Dlaczego wrzuciłeś pojęcie "znaczą" w cudzysłów? Przez taki zabieg twoje zdanie traci sens.
Hilary napisał/a:
'Płeć', 'tożsamość płciowa', 'czucie płci' - CO one tu 'ZNACZĄ', przecież to są pojęcia abstrakcyjne,

Jakie pojęcie nie jest abstrakcyjne?
Hilary napisał/a:
Zatem abstrakcyjność ma tu się wyjątkowo dobrze, i nawet dla mnie, osoby zaznajomionej z tymi pojęciami, ale już usytuowanej w olbrzymim dystansie do nich, twory takie jak Freji - "cis - osoba płci biologicznej" są totalnym odlotem.

Dla mnie odlotem (i to w kosmiczną abstrakcję) jest twój sposób pisania.
Hilary napisał/a:
Że ktoś jest "Panem Prąciem" albo "Panią Macicą" czy jak to rozumieć.

Ludzi poznaje się po tym w jaki sposób coś rozumieją. Zatem czy rozumiesz biologiczność płci jako bycie prąciem lub macicą? Ups Panem Prąciem lub Panią Macicą?
Hilary napisał/a:
Pozostaje tylko nad tym ubolewać.

Właśnie jako moderatorka ubolewam nad kształtem niniejszej dyskusji. Choć może nie nad kształtem dyskusji a formą niektórych postów.
Hilary napisał/a:
Mój styl dyskusji jest odbiciem obecnego sposobu pisania o sprawach płci.

Dobrze to ująłeś. Twój styl dyskusji nie determinuje tego jak piszesz, ale to jak piszesz determinuje styl twojej dyskusji.
Hilary napisał/a:
Z tego co widzę, tutaj używa się pojęć niejasnych, nie aktualnych, i na tyle ogólnych, by można było za nimi wygodnie stanąć w niedookreśleniu, co dalej pozwala pławić się w płciowych rozterkach i nie zauważyć, że się utknęło w martwym punkcie.

Mocne słowa jak na osobę, której sposób dyskutowania wynika z jej sposobu pisania.
Hilary napisał/a:
Proszę zacytować moje żądania.
Dobrze, że prosisz o cytowanie swoich żądań, a nie żądasz ich zacytowania.
Hilary napisał/a:
Twoja ważność jest formalna. Jak na razie obnosisz się tylko ze swoją bano-potencją.
No to już jakaś ważność. A jaka jest twoja ważność?
kicur napisał/a:
Oczekiwanie, byśmy przedefiniowali nasze koncepcje płci na jeszcze bardziej zagmatwane i trudniej zrozumiałe dla reszty społeczeństwa, jest w mojej opinii delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Nie wiem czy mogę się z tym zgodzić. Rozumiem co chcesz przez to wyrazić i jest to z całą pewnością uczciwe, i praktyczne podejście. Jednak na płaszczyźnie teoretycznej takie podejście jest raczej nie do utrzymania. Myślę jednak, że najpierw potrzebna byłaby normalna dyskusja na ten temat i wspólne dojście do konsensusu, niż forsowanie rozwiązania ad hoc.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2016-03-27, 18:20   

ElżbietaFromage napisał/a:
Hilary napisał/a:
Proszę zacytować moje żądania
Dobrze, że prosisz o cytowanie swoich żądań, a nie żądasz ich zacytowania

Też dostrzegam tu pewien postęp, pojawiło się magiczne słowo :)
Chociaż budowa zdania nadal jeszcze dosyć mogulska ;)

Hilary napisał/a:
Jak sądzicie, czy te propozycje są bardziej klarowne niż dotchczasowe? Zachęcam do pytań, sugestii, dyskusji.

Freja dodała ankietę i napisał/a:
co sądzisz o koncepcji nowych oznaczeń?

Hilary napisał/a:
Przypomnę że celem wątku była modyfikacja oznaczeń, a nie ankieta
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2016-03-28, 12:15   

Hilary :)

Zostaw materię bo ona się tym żywi...

Ryu napisał/a:
Na koniec nadmienię, że sposób, w jaki się do mnie - jednej z kilku najważniejszych osób na forum - odnosisz, to proszenie się o bana. na tym forum to nie Ty rządzisz [...] będę wobec Ciebie zamordystą.


Hahahaha :)

Hilary:
Twoja ważność jest formalna. Jak na razie obnosisz się tylko ze swoją bano-potencją.[/quote]

Nie ma to jak samo-zadowolona z siebie materia...już to pisałem , ale powtórzę hormony innej płci... niektórym nie służą ...

Hilary: zostaw "materię" bo się tylko nakręca. Jej tylko o to chodzi, żeby być ciągle na topie :) Mi podoba się Twój styl pisania. Czytam go z zachwytem :)
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
Zuzanna
użytkownik
srebrnowłosa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-03-28, 20:10   

^ Nie ma to jak podżeganie do walki [*]
_________________
light a candle for the sinners
(set the world on fire)
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-28, 20:42   

Dziękuje Zuzanno za nazwanie działania po imieniu.

Taliesin dostaje ostrzeżenie o wartości 3. Uzasadnienie:
Przyjście na forum po półrocznej nieobecności tylko po to, żeby podżegać konfliktowego użytkownika do walki z administracją. Urlop dany aby zachęcić do przemyślenia swojego zachowania oraz udaremnić dalsze podżeganie.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-01, 20:11   

Nie zabicie, ale w sumie jednej rzeczy (przynajmniej mi) brakuje pod nickami... ja bym tam dała preferowane końcówki. Bo czasem mam problem zgadnąć, a nie chcę nikogo urazić:|
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-01, 21:37   

antnieszka dobrze prawi. Mi to na początku bytności na forum troche kłopotu sprawiało, bo nie znałem jeszcze użytkowników.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2016-04-01, 22:46   

antnieszka napisał/a:
Nie zabicie, ale w sumie jednej rzeczy (przynajmniej mi) brakuje pod nickami... ja bym tam dała preferowane końcówki. Bo czasem mam problem zgadnąć, a nie chcę nikogo urazić:|

Załóż o tym wątek, zrób ankietę, niech się publika wypowie.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-01, 23:42   

@Freja: Done - http://transpomoc.pl/viewtopic.php?p=35477#35477
Jakby coś było okropnie źle, to proszę nie wahaj się poprawić :P Zasypiam już :|
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-03, 19:48   

Od teraz dostępne jest oznaczenie tożsamości płciowej nb - non-binary :) <urodziny>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-06, 12:00   

A ja nadal nie wiem czemu IS nie jest w "kim jesteś"...
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-07-06, 12:22   

Usunięty napisał/a:
A ja nadal nie wiem czemu IS nie jest w "kim jesteś"...

Ponieważ propozycja zmiany oznaczeń z niniejszego wątku została odrzucona większością głosów.

Ponieważ biologicznie mamy:
m - xy
k - xx
ix - xxy
i w sumie (jak już) to agender itp powinny zostać przesunięte do grupy tv, tg, ts.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-06, 13:42   

A moim zdaniem IS powinno być tam gzie TS/TG/TV
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-06, 13:48   

Freja napisał/a:
Ponieważ biologicznie mamy:
m - xy
k - xx
ix - xxy
i w sumie (jak już) to agender itp powinny zostać przesunięte do grupy tv, tg, ts.

Tylko mowa tam o tożsamości, a nie o płci chromosomalnej. Osoby z tożsamością kobiecą mogą mieć kariotyp 46,XX, 46,XY i wiele innych kombinacji...
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-07-06, 16:29   

Każdy może:
- zaprojektować swój własny system oznaczeń,
- założyć wątek z ankietą i poddać go ocenie użytkowników.

Jeśli uzyska wyraźną akceptację juzerów i nie wzbudzi zastrzeżeń moderatorów, zostanie wprowadzony.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-06, 17:14   

Swan napisał/a:
A moim zdaniem IS powinno być tam gzie TS/TG/TV

A moim - i tu i tu. Co to za problem dodać jeszcze "IS" do tego zbioru, który podałeś. Niech będzie i w "Tożsamość płciowa" i w "Kim jesteś". Bo pasuje faktycznie bardziej do "Kim jesteś" ale i ktoś może się tak utożsamiać.
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-07-06, 20:41   

Is do płci aby w końcu nastały lata spokojnosci :mrgreen:
A agendery aseksy i antyseksy do działu hetero, homo i a.
Skoro agender to aseksualny , to pasuje między heteroseksualny, homoseksualny , biseksualny i aseksualny .
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-07-07, 00:33   

Nie chcę się już powtarzać, na ten temat przepłynęła tędy rzeka. Nie ma osób , ludzi, człowiekowi, czy jak to nazwiesz nie posiadających płci. Mogą się nie identyfikować z żadną ale bez płci nie są. Więc przyjmijmy, że agender to brak identyfikacji i wrzucamy między mk, km. I będzie. Mk, km, i ag. W tożsamości płciowej.
I dla porządku:
Płeć : k, m, is.
Tożsamość : mk, km, ag, gq
Kim jesteś: ts, tv, cis, nb
I ewentualnie , orientacja: het, hom, bi, as.
Ostatnio zmieniony przez Gabi 2017-07-07, 00:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-07, 00:48   

Gabi napisał/a:
Nie chcę się już powtarzać, na ten temat przepłynęła tędy rzeka. Nie ma osób , ludzi, człowiekowi, czy jak to nazwiesz nie posiadających płci. Mogą się nie identyfikować z żadną ale bez płci nie są. Więc przyjmijmy, że agender to brak identyfikacji i wrzucamy między mk, km. I będzie. Mk, km, i ag. W tożsamości płciowej.


Gabi: Pewnych oczywistych rzeczy to środowisko nie chce rozumieć / przyjąć do wiadomości... Możesz powtarzać w nieskończoność a i tak będą uważać, że jest inaczej... Szkoda klawiatury, serio... :(
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-07-07, 00:53   

No niestety :D
Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł do tego co dopisałam wyzej to dopisz. ;-)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-07, 00:59   

Gabi napisał/a:
No niestety :D
Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł do tego co dopisałam wyzej to dopisz. ;-)
Całe mnóstwo. Ale po pierwsze wyszłaby z tego książka, bo się szybko rozpisuję, a po drugie pewnie dostałabym bana za wszelkiego rodzaju "internalizowane" złe rzeczy, które się tak chętnie tutaj diagnozuje gdy się nie ma argumentów przeciw..
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-07, 01:10   

Gabi napisał/a:
Nie chcę się już powtarzać, na ten temat przepłynęła tędy rzeka. Nie ma osób , ludzi, człowiekowi, czy jak to nazwiesz nie posiadających płci. Mogą się nie identyfikować z żadną ale bez płci nie są. Więc przyjmijmy, że agender to brak identyfikacji i wrzucamy między mk, km. I będzie. Mk, km, i ag. W tożsamości płciowej.
I dla porządku:
Płeć : k, m, is.
Tożsamość : mk, km, ag, gq
Kim jesteś: ts, tv, cis, nb
I ewentualnie , orientacja: het, hom, bi, as.

Wszystko mieszasz :P
Płeć: mk, km, is
Tożsamość: k, m, ag, nb
Kim jestes: ts, tg, tv, cis, gq (to ostatnie to już ode mnie)

Pewnie nie jestem jedyny, ale trans się nie czuję i nie będę czuć!
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-07-07, 01:15   

Jakby tak podejść logicznie to coś w tym jest. <mysli>
No bo faktycznie transem się czuć nie można, transem się jest. :D
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-07, 05:24   

Gabi napisał/a:
Jakby tak podejść logicznie to coś w tym jest. <mysli>
No bo faktycznie transem się czuć nie można, transem się jest. :D

No właśnie :D

Aristocat, zgadzam się, to ma sens.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-08, 22:28   

Gabi napisał/a:

I dla porządku:
Płeć : k, m, is.
Tożsamość : mk, km, ag, gq
Kim jesteś: ts, tv, cis, nb
I ewentualnie , orientacja: het, hom, bi, as.

Płeć "is" to też niebardzo :P "is" jednak do "kim jesteś".
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-10, 01:43   

Aristocat napisał/a:
Moja propozycja:
kim jesteś: ts, tg, tv, cis, gq (genderqueer - nienormatywny cis), is

Stanowczo PROTESTUJĘ ! Z prostej przyczyny : takie osoby jak ja, nie będą mogły w profilu ustawić opcji CIS IS. Dlatego sugeruję, aby była taka "jednolita" opcja, jak np cis herma .
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-10, 23:24   

2in1_inkarnacje, nigdy nie będzie opcji "cis is" ani "cis herma", bo przyjmuje się jednak tak jaki pisał już parę razy Aristocat - bycie is z definicji wyklucza bycie cis.
_________________
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2017-07-11, 23:53   

wendigo napisał/a:
2in1_inkarnacje, nigdy nie będzie opcji "cis is" ani "cis herma", bo przyjmuje się jednak tak jaki pisał już parę razy Aristocat - bycie is z definicji wyklucza bycie cis.


ale on/ona/ono (sorry, ciężko jest być na czasie z zaimkami osoby zmiennogenderowej) jest cis is herma trans whatever i tejże szanownej osoby nie interesuje to co się przyjęło, jedyną słuszną prawdą jest to co nasze dwie w jednym inkarnacje mówią. ty trans/cis/wszystkofobie. : |
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-12, 00:13   

asdfghj: Nie kontynuuj tego proszę, na razie jest spokój i niech tak zostanie.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-24, 10:14   

W profilu jest:
Cytat:
Kim jesteś:
ts - transseksualista,

To narzuca płeć męską, choć to tylko opis proponuję zmienić na osoba transseksualna.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-24, 10:30   

Usunięty napisał/a:
W profilu jest:
Cytat:
Kim jesteś:
ts - transseksualista,

To narzuca płeć męską, choć to tylko opis proponuję zmienić na osoba transseksualna.
Poprawiłam.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 22:25   

wendigo, NIE, absolutnie NIE WYKLUCZA.
1. Być IS i identyfikować się ze swoją płcią z urodzenia - Cis IS
2. BYć IS i identyfikować się ze swoją płcią biologiczną - CIS typu B ( biologiczny ) IS.
Powtażałem i będę to powtażać do znudzenia i do usranej śmierci i zdania NIE ZMIENIĘ .
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 23:03   

2in1_inkarnacje napisał/a:
NIE, absolutnie NIE WYKLUCZA
Po pierwsze, nie krzycz. Po drugie proszę Cię byś przestał tym ciągle w koło spamować, mam też na myśli moją skrzynkę PW.
Po trzecie: wszystko zostało już powiedziane i nie będzie "IS" w polu tożsamości, bo to stan fizyczny nie psychiczny. Koniec dyskusji. Kolejne odgrzebywania tematu będę uznawać za trollowanie. EOT.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-27, 00:14   

Lagertha, Jak nie w polu tożsamości, to ustwacie IS gdzieś indziej, tak, żeby w profilu można było znanaczyć cis IS. Wcześniej było przecież dobrze, po co to było zmieniać ?

Freja napisał/a:
Każdy może:
- zaprojektować swój własny system oznaczeń,

Jak to się ma do rzeczywistości ? Ja nie mogę zaprojektować własnego :/
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-27, 00:27   

Dajcie na luz, z tego co wiem osób dumnych z własnego interseksualizmu na świecie jest coraz więcej. Pozwólcie zatem, na wyjątek dla Emilki, to tylko jeden użytkownik i z rachunku prawdopodobieństwa zaręczam wam, że kolejny taki nie pojawi się szybko.

Warunek ( założenie wyżej) 2in1 nie zmienia ustawień profilu do końca swojej obecności na forum.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-10-27, 00:34   

Ada75 napisał/a:
Warunek ( założenie wyżej) 2in1 nie zmienia ustawień profilu do końca swojej obecności na forum.

Awykonalne. Onoua jest zmiennoczasowy, genderowo nieustatkowany.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-10-27, 00:36   

2in1_inkarnacje napisał/a:

Freja napisał/a:
Każdy może:
- zaprojektować swój własny system oznaczeń,

Jak to się ma do rzeczywistości ? Ja nie mogę zaprojektować własnego :/

Zaprojektować możesz, ale czy ludzie w większości go poprą, to akurat nie wiem.
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-10-27, 01:02   

Cytat:
Zaprojektować możesz, ale czy ludzie w większości go poprą...
Co ludzie mają do popierania cudzej identyfikacji?
Nie rozumiem ani brnięcia w walkę z wiatrakami, ani odbierania komukolwiek możliwości samookreślenia i dostosowania własnego profilu do tożsamości.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-10-27, 01:34   

Kimberly napisał/a:
Cytat:
Zaprojektować możesz, ale czy ludzie w większości go poprą...
Co ludzie mają do popierania cudzej identyfikacji?

My mówimy o oznaczeniach na forum... jakoś trzeba było je usystematyzować (o ile w ogóle są potrzebne, bo moim zdaniem to w ogóle jest mało ważne), a moim zdaniem teraz są usystematyzowane całkiem dobrze.
Dodatkowo każdy ma możliwość wpisać sobie coś pod nickiem (co 2in1 zrobiło) - tej opcji na większości forów nawet nie ma!! Naprawdę nie wiedzę powodu do histerii - jeśli ktoś ma jakąś specyficzną identyfikację, to ją może wpisać pod nickiem i git.
_________________
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-10-27, 01:50   

Cytat:
My mówimy o oznaczeniach na forum... jakoś trzeba było je usystematyzować
Tylko, że ostatnie "usystematyzowanie" odbyło się ewidentnie pod kątem 2in1_inkarnacje. Z drugiej strony napisałam wyraźnie, że na jego miejscu po prostu bym odpuściła.
Cytat:
Naprawdę nie wiedzę powodu do histerii - jeśli ktoś ma jakąś specyficzną identyfikację, to ją może wpisać pod nickiem i git.
A ja nie widzę powodu, żeby nie mógł jej określić w ustawieniach profilu, jeżeli chce.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-10-28, 00:36   

ale no... przecież może - jest dość opcji (wręcz może za dużo - niektóre podobne do siebie).
_________________
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-10-28, 14:59   

Aristocat napisał/a:
Dlaczego wlaściwie 2in1 nie ustawi sobie po prostu "kim jesteś: is, tożsamość płciowa: nb"?

Może dlatego, że nie miałoby o czym wtedy pisać na forum. :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13