Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs literacki dla osób transpłciowych
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-03-09, 16:08   Konkurs literacki dla osób transpłciowych

Takie coś dzisiaj znalazłam:
Cytat:
Konkurs przeznaczony jest dla pełnoletnich osób transpłciowych. Podczas konkursu oceniane będą opowiadania i utwory poetyckie, związane z doświadczeniem odkrywania własnej tożsamości płciowej i drogi do bycia sobą - indywidualnych doświadczeń tranzycji i życia osób transpłciowych w Polsce.

http://transfuzja.org/pl/...aniu_siebie.htm

Niektórzy z was tu potrafią literacko wymiatać, więc byłaby okazja się popisać i byłaby motywacja, żeby się zebrać do poważniejszego pisania :)
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-09, 16:53   

...o masz... 8-) szkoda że nie ma takiego ematikona walącego głową w mur..........
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-09, 17:09   

marco-polo napisał/a:
...o masz... 8-) szkoda że nie ma takiego ematikona walącego głową w mur..........

Czemu?

W ogóle marco-polo, taka moja prywatna prośba, jak się nie zechcesz zastosować, to będę musiał z tym jakoś żyć (i nadal Ci zadawać pytania ;) ), ale może mógłbyś częściej rozwijać swoje wypowiedzi? Przyznam, że często nie mam pojęcia co masz na myśli (może dlatego że trochę odbiegam od neurotypowych ;) podobno Zespołu Aspergera nie mam, ale i tak mam sporo cech autystycznych i nie łapię wszystkiego ;) ).
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-09, 19:11   

wendigo, nie desperuj. Też nie wiem co co marco chodzi tutaj :mrgreen:
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-09, 19:46   

Korzystając z okazji uświadomię Was, że system forum przewidział możliwość wywalenia wpisu za "niski poziom intelektualny". Jest też opcja "post nic nie wnoszący do tematu".
Czasami z tego korzystałem. Głównie przy wpisach Emiele.

To taka zachęta do rozwijania swoich wypowiedzi, Marco ;)

Co do tematu, zgłosiłbym się, ale, ten, nie mam weny... A czas mija!
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-10, 01:12   

Ryu napisał/a:
Korzystając z okazji uświadomię Was, że system forum przewidział możliwość wywalenia wpisu za "niski poziom intelektualny". Jest też opcja "post nic nie wnoszący do tematu".

czyli po prostu zgłaszać co nam leży na wątrobie? ;)
_________________
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-10, 08:23   

No dobra.. Rozwinę... TS to nie dzieci specjalnej troski żeby organizować im wewnętrzne konkursy dla samych siebie..sorry cięty jestem, ale sami chcieliscie wiedzieć co mam na myśli.. No to mata ;)
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-10, 09:31   

Jak robia konkursy tematyczne (a ja ten uwazam za taki) to to stygmatyzujace? Bo np antologia sf ma swoje wymagania? Pewnie w trosce o to by nikt nie mowil za nas o naszych przezyciach stad ta transplciowosc. Poza tym transplciowosc =/= ts.

Wielokrotnie slyszalem podobne argumenty w kwestiach pisarek. Jaka jest rzeczywistosc?

Jesli sie boisz konkursow specjalnych, w jury jest 1 osoba ts (Kinga Kosinska), 3 pisarki (albo jakis krytyk) i 1 facet z Repliki. Albo cos w ten desen, nie chce mi sie teraz sprawdzac.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-10, 09:46   

Mistrzu nie strzęp klawiatury na mnie i się nie nakręcaj będziesz zdrowszy... peaceeeee

Proszę o merytoryczne wyrażanie swojego zdania zamiast zwracania się w ten sposób do współdyskutanta. Ostatecznie jesteśmy na forum dyskusyjnym, wypowiedzi mają mieć jakąś wartość merytoryczną. /Ryu


Pofatygowałem się i przeczytałem nawet regulamin..i nagrody.. i no nic poczekamy.. może do 31 marca ktoś coś wykrzesa z siebie.... będę robił wielkie oczy jak wpłynie więcej niż 10 prac
Ostatnio zmieniony przez Ryu 2016-03-10, 09:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-10, 09:49   

Nie nakrecam sie. Korzystam z prawa do wyrazania wlasnego zdania. Poniewaz napisales swoje ja mam pawo napisac co o tym mysle.

Nie chcesz odpowiadac, nie odpowiadaj.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-10, 09:53   

No tak mistrzu o swojej historii ts nie napisze osoba bez tej historii...zastanawiałem się jednak nad tym czy żeby pisać o swojej historii trzeba robić zamknięte konkursy wśród siebie samych, o to mi chodziło. Czy TS nie mógłby wziąć w takim konkursie udział ogólnopolskim, skierowanym do wszystkich i tam opowiedzieć napisać coś.... że też ciągle muszą wszelkie akcje toczyć się w zamkniętym gronie... do tego piłem pisząc na samym początku... - więc chyba, a i nie dziwota, słowo pisane może być różnako zrozumiane...dlatego mam dystans do wszelakich forumowych dyskusji..


p.s. tak ryu widzę że siedziśz na tym temacie i co rusz ciachasz nasze wypowiedzi, Mistrza też ociachałeś tylko nie napisałeś tak wylewnego czerwonego komentarza..
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-10, 10:22   

Nie trzeba robic ale moze to byc bezpieczniejsze rozwiazanie dla osob trans. Nie wszyscy maja w sobie na tyle odwagi by opisac swoja historie i wyslac w miejsce potencjalnie dyskryminujace gdzie nie zostana potraktowani powaznie.

Jesli ktos jest odwazny i ma gruba skore, moze wziac udzial w czymkolwiek.

W 2007 w antologii "Namaluj mi wiatr" ktora w sumie byla tworczoscia uzytkownikow portalu crossdressing.pl pojawily sie teksty 11 osob. Miedzy tamta rzeczywstoscia a dzisiaj sa spore roznice, tym bardziej ze jest wiecej ksiazek o naszej tematyce i doswiadczeniach, wiec mozesz sie mile zaskoczyc.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-10, 12:00   

Zgoda z bezpiecznym rozwiązaniem dla ts, no wiadomo i oczywiste.. reasumując konkurs to konkurs wezmą udział chętni.....ja ich nie neguję- uczestników, wyraziłem tylko zdanie na temat formy zamykania się w samozwańczych kręgach, ot i wszystko..
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-10, 19:12   

marco-polo napisał/a:
No dobra.. Rozwinę... TS to nie dzieci specjalnej troski żeby organizować im wewnętrzne konkursy dla samych siebie..sorry cięty jestem, ale sami chcieliscie wiedzieć co mam na myśli.. No to mata ;)

Nie ma za co przepraszać, dzięki za wyjaśnienie, bo coś takiego mi w ogóle do głowy nie przyszło :P Jakby był konkurs dla np. podróżników, to też raczej oczywiste, że nie wziąłby udziału ktoś, kto w życiu poza miejsce zamieszkania nie wyjechał nie weźmie udziału, ale nie pomyślałbym że to stygmatyzacja :P
A może nawet wziąłby udział i napisał o jakichś fajnych wycieczkach rowerowych czy na nogach? :) I teraz czy konkurs Trans-Fuzji jest "tylko dla transpłciowych" to też tak trochę... no nie do zweryfikowania, nawet jeśli tylko dla tych ;) Bo jak ktoś nie T* ma fantazję, to może i napisze dobry tekst.

marco-polo napisał/a:
No tak mistrzu o swojej historii ts nie napisze osoba bez tej historii...zastanawiałem się jednak nad tym czy żeby pisać o swojej historii trzeba robić zamknięte konkursy wśród siebie samych, o to mi chodziło. Czy TS nie mógłby wziąć w takim konkursie udział ogólnopolskim, skierowanym do wszystkich i tam opowiedzieć napisać coś....

A wiesz, świetny pomysł :) może nawet miałby większe szanse... tylko... znasz jakiekolwiek konkursy ogólnopolskie? Pewnie są - bez dwóch zdań, tylko że ja nie siedzę i nie mam czasu siedzieć w takich tematach (ale pomysł fajny, postaram się czasem coś szukać), a tutaj się dowiedziałem bo ze środowiska news ;)

Prośba do wszystkich: czy ktoś, kto ma "Namaluj mi wiatr" mógłby mi zeskanować/zrobić zdjęcie chociaż jednego-dwóch opowiadań? Fragmenty na Trans-Fuzji to trochę dla mnie za mało żeby się zorientować jakie takie całe opowiadanie mniej-więcej powinno wyglądać :( Kupiłbym sobie książkę bardzo chętnie, ale będąc poza Polską nie zdążę jej dostać przed końcem marca...
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-10, 20:27   

Dla mnie tak samo to nie jest zamykaniem się w jakiś kręgach. ;)

Poza tym, gdy w sumie 4/5 jury jest cispłciowe to trudno mówić o jakimkolwiek zamykaniu się. Miałem nawet wątpliwości, czy tak rzeczywiście jest dobrze.

Ewa Graczyk - https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Graczyk
Kinga Kosińska - https://www.facebook.com/KingaEdytaKosinska/
Izabela Morska - https://pl.wikipedia.org/wiki/Izabela_Filipiak
Kaja Malanowska - https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaja_Malanowska
Bartosz Żurawiecki - https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Żurawiecki

Wendigo: http://salonliteracki.pl/new/konkursy/biezace
http://pisarze.pl/konkurs...literackie.html

Znalazłem nawet jeden na publikację tomiku wierszy i spotkania autorskie.

Ja biorę udział teraz w warsztatach poetyckich w bibliotece. Fajne doświadczenie. Reakcja na mój wiersz dotyczący tożsamości (nie mogłem podejść do tematu na luzie... :/ ) była "widać, że stoi za tym jakaś historia ale wiersz jest uniwersalny". Poszedłem do biblioteki w żeńskiej wersji, wiersz był w męskiej, ale nikt się nie zająknął. ;) Warsztaty mnie odblokowały co nieco. [muszę zrobić coming out, ale nie wiem jak :/ ]

Namaluj mi wiatr - druk jest mały, a książka jest kiepsko sklejona. Ja niestety nie zaryzykuję zniszczenia bo to moja pamiątka. Najkrótsze opowiadanie ma 14 stron. Nie musisz pisać całej historii od początku do końca, może być wycinek.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-10, 20:34   

A może fotki? choćby telefonem :P
Właśnie ja mam problem chyba największy z tym, że wydaje mi się, że to powinien być jakiś fragment, jakiś konkretny wycinek życia, który by był o czymś, coś wnosił... a w moim życiu trudno by było coś takiego konkretnego wybrać, bo nic takiego się nie działo ;) a juą na pewno nie coś, co by można na 14 stron opisać :( Najciekawiej chyba pisać o związkach czy innych takich miłosnych - a ja tu nic takiego nie miałem w życiu i nie mam co mógłbym opisać... A napisać o wszystkim na 14 stron? to wyjdzie... no nic z tego nie wyjdzie ;)
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-10, 21:03   

Spróbuję jutro, coś.

Masz określoną ilość znaków. 40.000 ze spacjami. 22 strony znormalizowane.

Może w takim razie napisz o radości życia. O małych, drobnych sprawach. Przecież to nie musi być nic wielkiego, przełomowego. ;)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Lucy Kowalska
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-10, 21:07   

wendigo
spróbuj wybrać jakieś wydarzenie dla Ciebie ważne, np. pierwsze skojarzenie, i rozwiń je. ja miałam podobny problem, bo przecież nie napiszę książki. Nie sugeruj się długością, bo nie ważne (tak myślę) jak długie opowiadanie, ale to, co w nim jest.
To tylko takie moje sugestie. Ja tak zrobiłam i napisałam opowiadanie z edycją chyba w godzinę. I wysłałam.
Pozdrawiam i powodzenia :-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-11, 02:23   

Belial napisał/a:
40.000 ze spacjami. 22 strony znormalizowane.

Nie wiem w prawdzie co to są strony znormalizowane, ale nauczyłem się znajdować w moim edytorze licznik znaków, także chyba nie muszę tego wiedzieć, grunt że wiem ile tych znaków jest ;)
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-12, 10:45   

Bym coś może napisał, gdybym był dobry w pisaniu :(
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-12, 18:05   

Wendigo, ja mam książkę na półce, mogę Ci wysłać w zamian za zwrot kosztów przesyłki i solenną obietnicę, że mi ją odeślesz z powrotem. (Kilka książek transpłciowych już mi zaginęło).
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-13, 04:00   

Ryu, dzięki za propozycję, poszedłbym na to gdybym był w Polsce... (z resztą gdybym był w Polsce, to bym ją sobie kupił pewnie ;) ), a problem w tym, że do mnie ona by z tydzień szła, zanim bym przeczytał choć jedno opowiadanie, to nie wiem czy bym zdążył jeszcze coś napisać...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10