Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Trans-Optymista szuka autorów
Autor Wiadomość
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 04:41   Trans-Optymista szuka autorów

Jak wszyscy pewnie zauważyliście, jakiś czas temu mój blog przeobraził się w portal. Bardzo śpiący portal, bo zapomniałem poprosić ludzi, żeby włączyli się w jego prowadzenie.

Pora to nadrobić.

Tak więc jeżeli:
- lubisz pisać
- umiesz pisać (przecinki się poprawi)
- masz coś do powiedzenia

bardzo gorąco zapraszam Cię do współpracy.

Mile widziana jest każda forma publicystyczna, od felietonu poprzez newsa aż po reportaż, o ile wiąże się z transpłciowością i nie jest martyrologiczna. Jest też miejsce na opinie i blogi.

Fajnie by było, gdyby udało nam się rozkręcić prawdziwą transową gazetę :)

Jeśli więc chcesz się włączyć, daj znać na transoptymista(at)outlook.com lub tutaj :)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-05, 04:45   

nic o tantiemach nie piszesz? Wolontariat?
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 04:49   

Gdybym sam na tym zarabiał, to bym napisał o wynagrodzeniu. Ale na razie nie zarabiam.
Oczywiście gdyby pojawiły się z czasem jakieś pieniądze - a jest to bardzo prawdopodobne - to trafiłyby do osób, które się do tego przyczyniły.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-05, 06:13   

Ryu napisał/a:
Ale na razie nie zarabiam.


skoro ty na razie nie zarabiasz to ja na razie nie podejmuję oferty
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-02-05, 15:24   

Ryu napisał/a:
Tak więc jeżeli:

- lubisz pisać - tak :)
- umiesz pisać (przecinki się poprawi) - tak :)
- masz coś do powiedzenia - drapie się po głowie :-/

Jak już to mogę jakąś luźną, felietonistyczną formę, bo gadanie o transie - tak po prawdzie - to mi się już przejadło. Więc ew. coś na styku literatury i bieżącego komentarza politycznego z nienachalnym posmakiem tematyki trans.

No i obiecałam już zrobienie, w ramach FAQ, tutoriala głosowego ilustrowanego samplami.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 17:18   

Freja napisał/a:
- masz coś do powiedzenia - drapie się po głowie :-/

Tak, tak, tak :D

Freja napisał/a:
Jak już to mogę jakąś luźną, felietonistyczną formę, bo gadanie o transie - tak po prawdzie - to mi się już przejadło. Więc ew. coś na styku literatury i bieżącego komentarza politycznego z nienachalnym posmakiem tematyki trans.

Czyli szykuje się bardzo apetyczne, lekkostrawne i wyrafinowane danie :D A najchętniej - cały cykl :) Znam już przecież trochę Twój warsztat z forum.

Freja napisał/a:
No i obiecałam już zrobienie, w ramach FAQ, tutoriala głosowego ilustrowanego samplami.

:) ))
Muszę to sobie w końcu zapisać, żeby się do Ciebie co jakiś czas uśmiechać :D
*idzie zapisywać*
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-02-05, 17:34   

Ja jak obiecałam, napiszę o SRSie. Tylko muszę się zebrać bo dużo tego chciałabym napisać.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-05, 18:36   

Freja pisz antyklerykalne texty
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 19:03   

nunumu, super :D Obszerny i dobrze opracowany materiał to jest to :)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-02-05, 22:34   

Def1ant napisał/a:
Freja pisz antyklerykalne texty

Już pisałam. Gadanie o religii też mi się już trochę przejadło.
 
 
Wolf00
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 33
Wysłany: 2016-02-05, 23:16   

Halo alo! Można się przyłączyć? :oops:
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 13:43   

Jasne, że można. Nie ma górnego limitu autorów, liczy się tylko wartościowość tekstu :)

jatadosh, te podpowiedzi są zachęcające :) Passing to cały wielki dział do zagospodarowania!
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-08, 10:49   

Nie mam nic do powiedzenia, a ładnego wodolejstwa produkować mi się nie chce, ale może uratuję los jakiegoś przecinka?

Nooo chyba żeby zacząć pisać i publikować w odcinkach powieść o kaemie w świecie tenisa pt. "New balls please" czy coś.
Dżołk oczywiście.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-08, 19:40   

Hmm, ja też nie wiem co powiedzieć, najbardziej lubię pełną swobodę, którą mi daje mój blog i całkowicie zaspakaja potrzeby pisania ;) Ale jakby był jakiś konkretny temat i nie byłoby innych chętnych, to w sumie też pewnie mógłbym coś skrobnąć ;)
_________________
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-08, 21:09   

Lubię i trochę chyba nawet umiem pisać, ale - tak jak inni - też nie mam raczej nic do powiedzenia.
Mógłbym coś skrobnąć o detranzycji albo czymś takim (bo na chwilę obecną tym żyję), ale Ryu zaszedł w tym dalej, a ja nawet nie wiedziałbym, na jakich konkretnie zagadnieniach tej detranzycji się skupić (pomijam już fakt, że byłoby to skierowane do mniejszości w mniejszości). :P I zapał pewnie by szybko w moim przypadku zgasł.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-10, 01:05   

Wednesday, o detranzycji warto pisać jak najwięcej, bo po polsku prawie nic na ten temat nie ma. Możesz napisać co chcesz, od na wpół prywatnego wpisu (na portalu jest przewidziane miejsce na wpisy blogowe), poprzez statystyki, encyklopedie, poradniki, aż po... uch, wyobraźnia mi się skończyła.
Masz facebooka albo jakiś komunikator? Pogadalibyśmy o tym i może coś by się nam urodziło fajnego :)

Wendigo, a dla Ciebie mam gotowy temat: życie X lat po tranzycji. Co się w Twoim życiu zmieniło dzięki niej, jak teraz to Twoje życie wygląda, nad czym nadal musisz pracować... Coś, co chciałbyś powiedzieć młodszym chłopakom, będącym dopiero u progu zmian.

Z takich tematów, które są na czasie, myślę że warto również pójść w recenzje: Dziewczyny z portretu, Dzikich gęsi, Brudnego różu, Mów mi Marianna, O płci od nowa. Sporo się tego ostatnio ukazało. Starsze dzieła też warto przypominać, budując kanon utworów o transpłciowości. Ktoś chciałby coś sobie zaklepać?
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-10, 06:51   

Ryu napisał/a:

Wendigo, a dla Ciebie mam gotowy temat: życie X lat po tranzycji. Co się w Twoim życiu zmieniło dzięki niej, jak teraz to Twoje życie wygląda, nad czym nadal musisz pracować... Coś, co chciałbyś powiedzieć młodszym chłopakom, będącym dopiero u progu zmian.

Oook, jak mnie najdzie wena, postaram się coś napisać ;)
_________________
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-10, 15:39   

Ryu napisał/a:

Wednesday, o detranzycji warto pisać jak najwięcej, bo po polsku prawie nic na ten temat nie ma. Możesz napisać co chcesz, od na wpół prywatnego wpisu (na portalu jest przewidziane miejsce na wpisy blogowe), poprzez statystyki, encyklopedie, poradniki, aż po... uch, wyobraźnia mi się skończyła.
Masz facebooka albo jakiś komunikator? Pogadalibyśmy o tym i może coś by się nam urodziło fajnego

Przemyślałem sobie dokładniej i przeanalizowałem, jakie tematy mógłbym w wymienionych przez Ciebie kategoriach poruszyć. Nawet mnie zdziwiło, ile tego by wyszło.
Nie mam facebooka, ale zaraz podam Ci przez pw maila. Ewentualnie mam jeszcze GG.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-12, 18:07   

W recenzjach działałem, ale to droga impreza jest, a te książki są praktycznie niedostępne po bibliotekach.
 
 
mikalil
użytkownik


Posty: 26
Wysłany: 2016-02-13, 12:21   

- lubisz pisać Lubię.
- umiesz pisać Podobno, moim skromnym zdaniem - owszem.
- masz coś do powiedzenia Z tym byłby już problem.

Teoretycznie mam wiele rzeczy do powiedzenia, ale wyciągnięcie z tego jakiegoś konkretnego tematu byłoby ciężkie. To co w tej chwili mi do głowy przychodzi, to może przyłożenie się i opracowanie jakiś ładnych luźnych tekstów o sytuacji osób transpłciowych w innych krajach albo na przestrzeni historii, coś związanego z literaturą, na której odrobinę się znam...

No i nie wiem, czy byłby w sumie mile widziany głos takiego niepewnego szesnastolatka :oops:

Także, reasumując - mogę spróbować, ale nie wiem jakby to wyszło.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-14, 16:10   

Zobaczyłem próbkę Twoich tekstów zamieszczoną na forum i przypomniało mi się, jak, mając właśnie szesnaście lat, rozkręcałem forum literackie dla innych nastolatków. W tym wieku niektórzy zdecydowanie potrafią już pisać, a Ty zaliczasz się do tej grupy, więc pozostaje Ci pisać jak najwięcej :) Bardzo chętnie użyczę Ci przestrzeni w sieci i wsparcia :D

Wszystkie Twoje propozycje bardzo mi odpowiadają, nie chcę Cię też jakkolwiek ograniczać. Jeśli potrzebujesz jakiegoś nakierowania: to, o czym piszesz, nasuwa mi na myśl znane osoby trans, podejście do transpłciowości na przestrzeni wieków, współczesną sytuację osób transpłciowych, wątki transowe w literaturze. Same fajne, przydatne, ciekawe rzeczy, ale interesuje mnie zwłaszcza, co masz do powiedzenia na temat literatury :) Wygląda na to, że to Twój konik?

Po prostu pisz i ślij gotowe rzeczy na transoptymista@outlook.com - zobaczymy co z tego wyjdzie :)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10