Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Depilowa laseracja
Autor Wiadomość
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-03, 12:31   Depilowa laseracja

Wiem, że to już któryś z kolei wątek na ten temat, no ale muszę mieć swój.

Pierwsze moje pytanie jest takie: czy znacie jakieś trans-przyjazne miejsca na terenie łódzkiego (lub Szczecina, bo tuszę, iż do jesieni to w całości nie da rady w moim tempie), które możecie polecić? (błagam, tylko nie Warszawa)
Na niebieskim coś tam przebąkują, ale stare to.

Poza tym jak to w końcu jest? Różne źródła podają, że przed zabiegiem należy:
a) nie golić się (!) co najmniej miesiąc (nie wchodzi w grę)
b) nie wyrywać włosów na dwa tygodnie wstecz

oraz że:
c) zabieg po kilku latach trzeba powtórzyć, bo odrośnie (wnioskuję, że jeśli już, to słabsze, tak?)
d) jeśli wykona się w pełni - jest permanentny

Mnie w sumie wystarczyłoby tylko przerzedzenie do stanu ''sprzed'' (ogólnie natura obdarzyła mnie czarnymi, sztywnymi i gęstymi włosami... po podlaniu testosteronem rosnącymi nie tylko na głowie ;) ). I nie ukrywam, że c i d mają dla mnie różne plusy (biorę pod uwagę fakt, że może w przyszłości, jak bardziej dojrzeję, wrócę do tranzycji i zarost by się wtedy przydał... no ale możliwe, że się tak nie da, świat się nie zawali; d by było natomiast ekonomiczniejsze).


edit: mój 666 post
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-02-03, 12:33   

Zależy od lasera, jeżeli do dobry laser diodowy to możesz się golić.
Cytat:
zabieg po kilku latach trzeba powtórzyć, bo odrośnie (wnioskuję, że jeśli już, to słabsze, tak?)

Zostaje taki kobiecy jasny meszek po tym.
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-02-03, 12:55   

W przyszłym tygodniu wybieram się na laserową wiec mogę opisać wrażenia.

I w ogóle polecam przeglądać strony oferujące zniżki w twoim mieście - dzięki temu zapłaciłam tylko 100 zl za karnet na trzy zabiegi na twarz.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-03, 13:07   

Wednesday napisał/a:
a) nie golić się (!) co najmniej miesiąc (nie wchodzi w grę)

Należy się ogolić 24h przed zabiegiem, jeśli idziesz na diodowy. Miesiąc nie należy golić się przed elektrolizą i to tylko w przypadku nóg.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-02-03, 17:14   

Dopiero teraz zauważyłam, że byłam zapisana na zabieg IPL, który generalnie jest raczej słabo efektywny. Na szczęście odzyskałam kasę i rozejrzałam się za normalnym zabiegiem laserowym i zapytałam się jak to jest z tym przygotowaniem. Odpisali mi, że aby wszystko było ok można się na spokojnie golić nawet na kilka godzin przed zabiegiem.. ale jest nieco gorzej gdy niedawno się depilowałam, bo muszę teraz czekać trzy tygodnie :mrgreen:
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2016-02-03, 19:01   

Czytalem gdzies, ze jak sie przed zabiegiem ogoli to zabieg jest mniej bolesny
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-02-03, 20:19   

potwierdzam, laser pali włos, im go mniej tym mniej oparzeń dookoła, za pierwszym razem tego nie wiedziałam, ba myślałam, że powinny odrosnąć i podrażnienia były okropne. każda kolejna sesja była wykonana po uprzednim goleniu i w porównaniu z pierwszą była bezbolesna, a skóra była zaczerwieniona do końca dnia, a nie trzy dni jak za pierwszym razem.

ps. mowa o light sheer duet
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-04, 13:36   

Dzięki za odpowiedzi. Skomplikowane to wszystko jakieś, no ale już mi trochę rozjaśniło. :lol: Teraz muszę się dokształcić w terminach.
Raja, jeśli Ci się chce, to jak najbardziej możesz opisać, sądzę, że wtedy nie tylko ja skorzystam.

nunumu napisał/a:
Zostaje taki kobiecy jasny meszek po tym.

Rozumiem.
Tylko że jeszcze ciekawi mnie, co by się stało, gdyby taka emka z jasnym meszkiem zrezygnowała z HRT (czy wtedy to odrośnie, czy nie, bo za bardzo uszkodzone)? Podejrzewam, że nie znajdzie się tu nikt, kto mógłby się z własnego doświadczenia podzielić (a gdybać to sobie można, choć jak ktoś ma ochotę - chętnie przeczytam), no ale to już sobie poszukam, internetu nie brakuje.

Dobra, chyba będzie ciężko o kogoś, kto poleciłby dobre miejsce w interesujących mnie rejonach, więc trochę zmienię pytanie: jak wyglądały/wyglądają Wasze doświadczenia w zetknięciu z osobami, które to wykonują? Jak reagują, jakie mają nastawienie (o ile dowiadują się o Waszej transpłciowości)? Pytałem o trans-przyjazny salon głównie ze względu na to, że trochę nie wiem, czego się spodziewać.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-02-04, 14:20   

Szczerze mówiąc to znalazłam po prostu salon, który oferuje także depilacje dla mężczyzn. Sadzę, że mają obeznanie w temacie :-P
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-04, 23:59   

Tyle że ja biologicznie nie jestem facetem, tylko kaemem, który chwilowo wycofuje się z tranzycji, więc też jest trochę inaczej. :P Bardzo nie chcę, by postrzegano mnie jako laskę-wilkołaka (choć przecież są kobiety z hirsutyzmem...).
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 00:43   

Wiesz co, akurat laska z hirsutyzmem - a tak Cię pewnie będą postrzegali - nikogo w salonie oferującym depilację nie powinna dziwić. Przecież to wymarzona klientka :D
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-05, 00:51   

No racja, ale ja się będę czuć niekomfortowo (dlatego mam opory i też trochę gram na zwłokę), zwłaszcza w małej mieścinie. ;-)
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-06-24, 21:33   

No cóz, po pięciu zabiegach depilowej laseracji w Clinica Cosmetologica (klinika mieści się centralnie obok Akademickiego Centrum Medycznego w Gdańsku) mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z jej przebiegu. Nikt nie zadaje zbędnych pytań, sama obsługa jest też bardzo sympatyczna. Za pakiet 4 zabiegów na twarz zapłaciłam 800 zł, piąty dostałam na promocji za 150.

A same efekty zabiegu? Też jak najbardziej pozytywne - w klinice używają lasera który faktycznie pozbywa się całego włosa i nie powoduje wyrastania nawet mniej widocznych i cieńszych. Co cieszy mnie o tyle, że akurat moje włosie było podobno cholernie mocne. Wiązało się to zresztą z tym, że momentami moja twarz była naprawdę torturowana i po wyjściu wyglądałam przez kilka dni jak ofiara mocnych poparzeń. No i sam ból tez momentami był spory, chociaż zawsze znośny. Szkoda, że nie mam własnego samochodu, bo ominęłabym chociaż podroż SKM-ką w powrocie z kliniki. Wtedy czułam się akurat paskudnie... ale przyzwyczaiłam się, że walka o wygląd ma swoje wyboje :P

Wiec czy warto się zdecydować na laserację? Na pewno warto, bo żadne ręczne golenie czy wyrywanie włosków nie da tak dobrego efektu - dopóki depilowałam się ręcznie, miałam pod nosem wiecznie ciemną skórę i było widać, że zasadniczo rosną tam srogie wąsy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że
a) to kosztuje i efekty zaczną być widoczne de facto po około trzecim zabiegu
b) jest to bolesne w cholerę i wymaga delikatnego obchodzenia sie z twarzą przez kilka dni
c) no i najlepiej jest wykonać serię zabiegów w sezonie jesienno-zimowym - bo można sobie potem otulić pyszczydło szalikiem i jest mniejsze zagrożenie przebarwieniami od promieni słonecznych.
d) trzeba się nastawić na to, że całość się trochę przeciąga bo można zrobić maks jeden zabieg miesięcznie.

A - takie małe PS co do golenia się przed zabiegiem. Jak poszłam do nich z całodniowym zarostem to dostałam opieprz, że tak się nie robi i zostałam zgolona przez panią zabiegową. Wiec teoretycznie chyba nawet na świeżym zgoleniu można wykonać zabieg. Podobno im włos krótszy, tym mniej bolesny cały proces.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-12, 03:27   

Żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu podepnę się tutaj. Otóż jestem 8 dni po drugiej sesji depilacji twarzy i szyi laserem Vectus. Efekt jest na razie dobry, widać spore przerzedzenie ciemnych włosków (jasne siłą rzeczy zostały) ale trochę martwi mnie pewna rzecz. A mianowicie jedno miejsce nad górną wargą, długości ok 1,5cm, zdaje się być mocniej poparzone. Cała reszta zaczerwienień w innych rejonach twarzy zniknęła w 3 pierwsze dni a to pozostało i zmieniło kolor na bardziej sino-brązowy. Po pierwszym dniu pojawiły się w tym miejscu małe, żółte kropeczki (ropa?), które zniknęły za kolejne dwie doby. Nie odczuwam bólu tylko jakby lekkie pieczenie. Smaruję to Alantanem 2-3 razy dziennie, tak jak zaleciły mi Panie w gabinecie, ale jak na razie bez zmian. Czy ktoś może miał podobnie? Ile czasu może potrwać zanim skóra w tym miejscu wróci do normalności? Będę wdzięczna za Wasze komentarze.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-13, 16:09   

Dzięki za odpowiedź. Ale Twoje podrażnienia wynikają chyba z indywidualnej nadwrażliwości skóry na kremy. Ja po pierwszej sesji depilacji Vectusem również smarowałam Alantanem i nic takiego się nie działo. Teraz to bardziej wygląda jak powierzchowne oparzenie drugiego stopnia w tym miejscu...
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2017-05-27, 23:55   

Minelo juz kilka miesiecy od czasu zakonczenia serii 8 zabiegow laserowych. Jeden dodatkowy zabieg mialem w Polsce jak przyjechalem na wakacje zeby nie robic przerwy. 8 zabiegow Laserem Light Sheer Duo i 1 Light Sheer jakims innym typem. Na poczatku bylem bardzo zadowolony z efektow - po pierwszym zabiegu odroslo mi jedynie jakies 40% wlosow, potem bylo coraz lepiej. Przed 8 zabiegu w Anglii (a 9 w ogole) ocenialem, ze pozostalo mi jedynie jakies 5% wlosow. Bylem mega zadowolony. Wtedy tez zrobiono mi zdjecie oceniajace efekty zabiegow.
Uplynelo zaledwie 4 miesiace od ostatniego zabiegu i niestety prawie 90% wlosow odroslo. Jestem prawie tak samo zarosniety jak przed zabiegami. Aby moc sie pokazac na plazy musze tak jak poprzednio depilowac sie. Wlosy sa geste, tak samo dlugie, moze jedynie troche ciensze. Wydalem kupe kasy i w zamian nie dostalem nic. Moze inaczej jest gdy ktos robi zabieg jak juz testosteron nie dziala - jednak dla kaemow to nie jest dobre rozwiazanie bo istnieje ciagly doplyw testo i wlosy beda ciagle rosnac. Watpie, aby to byly nowe wlosy, ktore wyrosly w miejsce tych zniszczonych. Wydaje mi sie, ze zabiegi po prostu czasowo hamuja wzrost wlosa, potem cebulki sie regeneruja i wlos znowu pojawia sie na powierzchni. Watpie zeby to byly nowe wlosy, bo w takim tempie by mi przeciez nie wyroslo ich tak duzo - na poczatku terapii hormonalnej dawke mialem mniej wiecej taka sama jak teraz, a pokrycie sie taka iloscia wlosow zajelo mi nie 4 miesiace (jak teraz) ale kilka lat.

Nie warto wierzyc tamu co widzimy w galeriach zdjec gabinetow - zdjecia sa robione przed ostatnim zabiegiem, gdy wlosy sa niejako 'uspione' bo od ostatniego zabiegu uplynelo nie wiecej niz 2 miesiace. Wlosy zaczynaja rosnac, gdy sie cebulki zregeneruja tzn mnie zaczely rosnac tak od ok 2.5 miesiace od ostatniego zabiegu.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-05-28, 05:41   

southener, ale piszesz o zabiegach na twarzy czy na ciele? (wnioskuję, że na ciele ale wolę się upewnić).

Ja na razie nie jestem na HRT (M/K) ale depilację laserową twarzy już zaczęłam - jestem po trzecim zabiegu. Myślicie, że nie ma sensu dalej kontynuować bez hormonów?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-28, 06:30   

Znam mki po laserze twarzy, bez hormonów. Odrost po kilku latach mają niewielki, więc pewnie sporo zależy od naszych organizmów. Jednym się uda innym nie.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2017-05-28, 11:43   

Warto też wziąć pod uwagę, że podczas HRT (m/k) zarost może stać się jasny i wtedy to już chyba tylko elektroliza pozostaje.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Eleuth
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 22
Skąd: Preston, UK
Wysłany: 2017-05-28, 11:50   

Można to jakoś stwierdzić np porównując poziom bazowy testosteronu? Może są jakieś zależności?
Z jednej strony lepiej zrobić przed hrt bo skóra po zrobi się delikatniejsza, ale jak mają odrastać, a nie wiadomo kiedy terapia się zacznie (jak u mnie) to szkoda pieniędzy.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2017-05-28, 12:10   

Ciężko o regułę.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-28, 14:41   

Ja depiluję całe ciało. Nogi depilowałam na HRT - około 3 razy. Ostatni raz był 3 tygodnie temu i teraz mam właściwie gładziutkie nogi. Łydki gołe (ew. pojedyncze bez barwnika włoski) a na udach trochę ciemnych jeszcze jest, ale jest ich naprawdę mało i jak mi się nudzi to nawet pęsetą wyrywam :]

Na rękach przed 1-wszą depilacją miałam zarośnięte jak u większości mężczyzn. Już po 1-wszej depilacji włoski zrobiły się mega jasne, delikatne i króciutkie że nawet nie zauważalne i depilatorem zjeżdżam je tylko gdy mi się nudzi i nie mam co robić bo nawet cis koleżanki mają gęściejsze na rękach.

A co do twarzy to także włoski bez barwnika, wolniej rosną, jest ich mniej i w sumie depilatorem lekko zjeżdżam tylko policzki i baczki, a podbródek i wąsik wyrywam pęsetką. Naprawdę delikatny zarost. Raz nawet udało mi się palcami powyrywać kilka dłuższych włosków.

Chciałam tylko jeszcze dodać, że dłuższy czas przed HRT miałam na całym ciele ciemne owłosienie. Pierwsza depilacka - koszmar, ale każda kolejna znacznie lżejsza, a teraz momentami nawet nie czuję bólu tylko jakby lekkie kopnięcie prądem. Także lepiej poczekać, aż leki zaczną działać i ewentualnie wtedy na elektrolizę iść aby usunąć niedobitki.
Dla Panów niestety nie mam żadnej rady. Chcecie wyglądać męsko - to niestety owłosienie jest jedną z rzeczy, które trzeba przyjąć do siebie :)
_________________
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-05-28, 15:11   

Ania96 napisał/a:
Dla Panów niestety nie mam żadnej rady. Chcecie wyglądać męsko - to niestety owłosienie jest jedną z rzeczy, które trzeba przyjąć do siebie

Można przecież wyglądać męsko bez owłosienia. Nie każdy dobrze się czuje z futrem...
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2017-05-28, 18:09   

Na twarzy to mi wlosy nie przeszkadzaja, lubie sie golic wiec nie ma problemu. Natomiast przeszkadzaja mi tam, gdzie wiekszosci facetow nic nie rosnie - tak wiec jestem bardzo rozczarowany, ze nie udalo mi sie wlosow stamtad usunac.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-28, 18:36   

southener napisał/a:
Na twarzy to mi wlosy nie przeszkadzaja, lubie sie golic wiec nie ma problemu. Natomiast przeszkadzaja mi tam, gdzie wiekszosci facetow nic nie rosnie - tak wiec jestem bardzo rozczarowany, ze nie udalo mi sie wlosow stamtad usunac.


Chodzi Ci o owłosienie na plecach?
Bo jeśli nogi czy brzuch to chyba naprawdę nie widziałeś facetów bez ubrań :]
Mi w pracy zdarzało się w szatni widzieć tak mocno owłosionych jak małpy - albo niektórzy mieli na klacie brodę, albo na nogach futro jak nie jedno zwierze :D
A jednak mają żony/dziewczyny/kochanki i jest im dobrze ze sobą.
_________________
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-28, 20:29   

Jeśli w dzieciństwie miałam blond włosy, które z wiekiem ściemniały do brązowych, teraz w zasadzie są ciemne na rękach nieopalonych, ale na opalonych rękach wydają się szare/białe, to znaczy, że dla mnie lepszym rozwiązaniem będzie wystrzelać wszystko przed leczeniem? :-)
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-28, 22:01   

Vera-chan, raczej chodzi o obecny stan włosków. Jeśli są ciemne - laser, jeśli nie - elektroliza. Ja na HRT zaczęłam się depilować więc Ci nie powiem ile hormony biorą udziału w likwidacji barwnika a na ile po prostu wyrywanie.
Ale coraz częściej słyszę opinie, że lepiej zacząć coś z tym owłosieniem robić przed HRT.
_________________
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-29, 00:08   

A propos laserów to znalazłam pewną alternatywę (chyba) - Braun Face
Jest rowniez dostepna recenzja i test w/w urzadzenia - YouTube

Prezentuje sie calkiem konkretnie do usuwania jasnych wloskow które, np laserem by nie poszły, a i cena jest śmiesznie niska.
:-p
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-29, 00:30   

southener, nie pocieszasz :P (ale dzięki że piszesz o tym szczerze).

A jak to jest ogólnie, czy elektroliza jest np. skuteczniejsza niż laser czy tu tylko chodzi o kolor owłosienia? tzn. czy np. jakby southener poszedł na elektrolizę, to by mu nie odrosły albo wolniej?

A czy w ogóle jest jakiś inny sposób pozbycia się owłosienia z pleców? :P
_________________
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-05-29, 07:28   

Maxine napisał/a:
A propos laserów to znalazłam pewną alternatywę (chyba) - Braun Face

Takie urządzenia to się nadają chyba tylko do usuwania meszku. Jak ktoś ma twardy zarost to powodzenia...
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
ryuuji218
użytkownik
ryuuji218

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2017-12-30, 15:40   

Pytanie, gdzie polecacie usunięcie zarostu z twarzy w Krakowie? Jestem tuż przed HRT i chciałbym to załatwić, jednak nie moge znaleźć żadnego salonu który chciałby depilować laserowo męski zarost :cry: (zrobiłam copy-paste z innego tematu :) ))
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-30, 18:12   

ryuuji218 napisał/a:
nie moge znaleźć żadnego salonu który chciałby depilować laserowo męski zarost

Pierwsze słyszę żeby salon wprost odmówił komuś depilacji "ot tak" bo "męski zarost". Zwykle przychodzisz, płacisz, wykonujesz zabieg i tyle.

ryuuji218 napisał/a:
gdzie polecacie usunięcie zarostu z twarzy w Krakowie?

Hasło "depilacja laserowa kraków" w Google zwraca od groma wyników. Poszukaj, poczytaj opinie. Jak trzeba to napisz maila do salonu jeśli masz jakieś wątpliwości.

ryuuji218 napisał/a:
zrobiłam copy-paste z innego tematu

Niepotrzebnie. Nie rób tak.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
Ostatnio zmieniony przez Monoko 2017-12-30, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-30, 18:23   

Nie wiem jak z laserem, ale w instrukcji do IPLa jest wprost "nie stosować na męskim zaroście", więc jak kosmetyczka jest uprzedzona, to ma tu wprost rozgrzeszenie od producenta :-|
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-30, 18:26   

Jenny napisał/a:
Nie wiem jak z laserem, ale w instrukcji do IPLa jest wprost "nie stosować na męskim zaroście"

Ale pytanie było o laser a nie IPL.

Chociaż niektóre "salony" mogą faktycznie reklamować się jako depilacja laserowa oferując jedynie IPL i stąd to nieporozumienie.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-30, 18:30   

Niebieskie, po lekturze forum widzę, że nawet więcej niż niektóre :-|
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-30, 18:34   

Jenny, smutne ale co poradzić... W takim razie tym bardziej obowiązek sprawdzenia salonu spoczywa na kliencie.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-30, 19:02   

ryuuji218, http://www.laserdelux.pl/krakow ja robiłam w placówce w moim mieście, nie robili mi żadnych problemów
robią LightSheer Duo
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-12-30, 19:22   

Może dlatego, że IPL robi na męskim zaroście takie wrażenie jak komar na słoniu.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2018-06-17, 17:51   

Liza napisał/a:
Urządzenie do domowej elektrolizy można kupić w jednym z marketów AGD RTV.

Możesz napisać coś więcej? Jaki market, jak się nazywa (model) urządzenie, może więcej szczegółów? Jest to dostępne obecnie, na bieżąco, czy to jakiś wynalazek sprzed lat?
:)
_________________
 
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-06-17, 22:04   

Dajcie sobie spokój ze wszystkimi domowymi urządzeniami do elektroepilacji. To są zwykle tandetnie skonstruowane i nieskuteczne urządzenia służące do wyłudzania pieniędzy od mniej zorientowanych w temacie osób. Poczytajcie sobie wątki na forum Hairtell - każdy doświadczony elektrolog wam to powie.

Pomijając już kwestie samego urządzenia, żeby zabieg elektroepilacji był skuteczny (niszczył wewnętrzne struktury włosa a nie tylko uszkadzał skórę) musi być odpowiednio wykonany a do tego potrzebna jest wiedza i doświadczenie! (ustawienie natężenia prądu, czasu impulsu, metody wykonywania, grubości igły, kąta pod którym igła wchodzi w mieszek i wiele, wiele innych rzeczy).
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-17, 23:17   

Niebieskie napisał/a:
Pomijając już kwestie samego urządzenia, żeby zabieg elektroepilacji był skuteczny (niszczył wewnętrzne struktury włosa a nie tylko uszkadzał skórę) musi być odpowiednio wykonany a do tego potrzebna jest wiedza i doświadczenie! (ustawienie natężenia prądu, czasu impulsu, metody wykonywania, grubości igły, kąta pod którym igła wchodzi w mieszek i wiele, wiele innych rzeczy).

Będąc w podstawówce usunęłam sobie trwale kilka włosków "urządzeniem" zrobionym z igły krawieckiej, drutów i płaskiej baterii :> Ale trochę rzeźnickie to było i eksperymenty na szerszą skalę na szczęście odpuściłam.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-18, 07:27   

Arisa napisał/a:
Autokorekta 2 tylko w innym rejonie... Freja, tylko dlaczego nie dokończyłaś? Ta opisana konstrukcja wygląda tragicznie w opisie.

Mc Gyver mógłby się uczyć ;) Pamiętam, że podrażnienia duże od tego miałam, no i nie dziwota, skoro metalowa igła zapewne śmieciła w organizmie elektrolitycznie. Do czegoś takiego trzeba mieć odpowiednią stal, mieć doświadczenie w dobieraniu napięcia, głębokości wkłucia itp - tak jak pisałaś.
_________________
Freja Draco
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-18, 07:30   

Miałam ok. 10 razy robiony laser na całe ciało (lumenis lightsheer duet) przed HRT i ok. 10 razy po. Zrobiłam tak po konsultacji z endokrynologiem, salonami depilacji oraz opiniami m/k z netu. Dzięki rozpoczęciu lasera przed HRT korzystałam z tego, że włoski były jeszcze ciemne więc laser dobrze je wysmażał. Natomiast po rozpoczęciu HRT zaczęły słabnąć i mocno przerzedzać się (jeszcze zanim zaczęły jasnąć), tak więc zabiegi były koncentrowane na dobijaniu tego, co zostało. Aktualnie pojawiają mi się jeszcze gdzieniegdzie włoski (czasem pojawi się kilka np. na kolanach), ale jest ich naprawdę mało i w porównaniu z tym co było wcześniej to efekt jest naprawdę zadowalający. Jedyny minus to koszt robienia depi na całe ciało przez taki okres czasu (mi wyszło grubo ponad 10 koła w jednym z salonów w WWA) no i ból, zwłaszcza że za każdym razem podkręcają nieco moc lasera...
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-07-01, 18:30   

Wednesday, Znam świetny salon w okolicach Szczecina. Kosmetyczka za całą twarz kasuje 150 złotych więc cena jest naprawdę dobra przyjmuje w salonie u siebie w domu na wsi więc dodatkowy plus prócz laserów robi kompletnie wszystko jeżeli chodzi o kosmetyke. NAMIARY PODAM NA PRIV
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 11