Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak modnie się ubrać?
Autor Wiadomość
sober
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 27
Wysłany: 2016-02-02, 21:49   Jak modnie się ubrać?

Gdzie kupują ciuchy modni faceci? Jestem zielony jeśli chodzi o modę, a nie chcę wyglądać jak ostatnia porażka. Znacie jakieś poradniki na ten temat, najlepiej dla młodzieży, albo macie swoje własne rady?
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-02, 22:16   

Ja się zawsze ubierałem w co mi się podobało. Z resztą takich porad to masz od groma na pudelkach i stronach o modzie. Moda dla k/m chyba niczym się specjalnie nie różni od męskiej?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-02, 22:18   

Armand, w którym momencie tranzycji? ;) Bo wiesz... budowa ciała na początku jednak inna :P

Ja zawsze miałem modę w głębokim poważaniu. :P
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-02, 22:23   

@Belial, ja nie zacząłem jeszcze tranzycji. Po prostu ubierałem co mi sie podobało. I tak chodziłem głównie w bojówkach, a męskie spodnie od garniaka pasowały mi w nrze 30, chociaż nogawki były trochę krótkie. Teraz to 30tki są na mnie za szerokie, ale na razie nie mam potrzeby kupowania ubrań. No, chyba, ze koszule i krawaty. :mrgreen:

Inne ubrania, bielizna, to w rozmiarze S, ewentualnie M.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-02, 22:37   

Ja tez nie. Niestety mam *wiekszy* problem. :/
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-02, 23:11   

Mi się w ostatnim roku waga dosyć wahała, z 71 kg do 57, ale to przez chorobę. Nie polecam takich kuracji odchudzajacych. Straciłem dużo masy mięśniowej. W związku z tym musiałem pozwężać część spodni, bo mi z tyłka spadały, a bojówki wreszcie zrobiły się luźne, i nie musiałem zapinać ich na słowo honoru.

Cyckami się na razie nie przejmuję, chociaż ostatnio znalazłem świetny stanik sportowy, który dosyć spłaszcza. Bindery to ciekawy wynalazek i może sobie jakiś w końcu kupię, ale raczej niezbyt wygodne to jest, a mnie i tak cycki nieraz bolą same z siebie. Tak, że noszę to co mi pasuje do sylwetki.

Z racji wyuczonego zawodu zwracam na to uwagę i już nie noszę na siłę męskich ubrań, np koszul, które po prostu wyglądaja na mnie jak spadochron, albo jakbym był dzieckiem komunijnym co pozyczył od ojca koszulę :mrgreen:

Jeśli chodzi o ubrania męskie to nie narzekam. Bardzo mi się podobają. Zwłaszcza garnitury i wyjściowe ubrania typu smoking, frak, albo żakiet angielski.
Lubię też kamizelki, muszki, krawaty i fulary.
Zawsze podobał mi sie styl militarny i steampunk, bądź cyberpunk.
Miałem też taki okres w życiu, kiedy nosiłem prawie wyłącznie ubrania w paski.

Moda to jest dla mnie inne zagadnienie, nigdy za nią nie podążałem, a nawet zwykle szedłem pod prąd. Rozumiem oczywiście, że ktoś ma potrzebę, by nosić to co akurat jest modne, ale dla mnie najważniejsze było to, żeby ubierac to w czym się dobrze czuję.

@Sober, jeśli chcesz się sugerować obecną modą to duzo tego znajdziesz w necie.
Kolekcje w sieciówkach też są zwykle pod obecną modę robione, więc tu akurat nie ma problemu. Idziesz do sklepu i widzisz co jest na czasie.

Ja jakiś czas temu odkryłem taką stronę http://www.szarmant.pl/
i dużo ciekawych rzeczy się tam dowiedziałem o modzie męskiej, chociaż autor skupia się przede wszystkim na ubraniach typu garnitur, bo sam je nosi.
Nie wiem, czy akurat tego szukasz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-03, 04:38   Re: Jak modnie się ubrać?

Zależy co lubisz nosić, powinno się to nosić co się lubi :) Ja np. mam styl zupełnie inny niż Armand (i eleganckie ciuchy to niezbyt :P ).

Gdzie kupują ciuchy? H&M, C&A, Reserved, New Yorker - itp. Z tym że ja kupuję najczęściej w lumpeksie :P bo można dostać z tych sklepów co wymieniam a taniej :)
To jest mój styl: http://polki.pl/work/priv..._BIG/494821.jpg - zwyczajny, młodzieżowy, sportowy...
_________________
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-02-03, 08:37   

Może zobacz jak są ubrane osoby w twoim wieku z twojego otoczenia? Jeśli Ci się podoba ich styl, to czemu by nie spróbować się ubrać podobnie?
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-03, 11:34   

Jak się ubrać modnie? Kupuj w sieciówkach.
Dlaczego ubieranie się ''niemodnie'' miałoby sprawiać, że wyglądałbyś jak porażka? :roll: To chyba lepiej, jak się ma własny styl (gorzej, jak coś, co Ci się podoba, kojarzy z określoną grupą ludzi i stanowi swego rodzaju ich wykrywacz, nagle ma co drugi na ulicy).

Armand napisał/a:
Nie wiem, czy akurat tego szukasz.

Nie wiem, jak autor, ja bym w garniturze do szkoły na co dzień raczej nie chodził.

Armand napisał/a:
Zawsze podobał mi sie styl militarny i steampunk, bądź cyberpunk.

Fajne style i konwencje, z muzyką trochę gorzej.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-02-03, 12:50   

Po co modnie? Ubierac sie trzeba tak jak sie lubi i dobrze czuje. Ja chodze w ciuchach z lumpa i freeszopu a nie wyglądam najgorzej ;)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-03, 14:23   

A, sorry. Zapomniałem, że sober ma 13 lat xD.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
sober
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 27
Wysłany: 2016-02-03, 15:30   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, na pewno skorzystam :)
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-03, 20:26   

Odpowiedź, która się nie pojawiła (ale może dlatego, że jest zbyt oczywista): "W tych sklepach, na które Cię stać" :D Też często czytuję bloga poleconego przez Armanda, jednak w tej chwili garnitury z czystej wełny nie są moim priorytetem.

Dodam, że warto pamiętać o tym, że niekoniecznie dobrym pomysłem jest zakładanie na siebie każdego ubrania, które tylko jest ubraniem naszej wewnętrznej płci. Mając 14-lat kupiłem sobie z własnych pieniędzy wędkarską kamizelkę - niewątpliwie była męska. Teraz w miejscach publicznych rzeczywiście widuję czasami facetów noszących takie - ale takich 50-60letnich, nie w moim wieku (ale za to ile ta kamizelka miała kieszeni! :D )

Myślę, że mogę dodać jeszcze ten link, bo się nie pojawił:
http://ftmguide.rassaku.net/
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-03, 20:38   

no cóż, mnie też na takie drogie ubrania nie stać, ale od czego są lumpy :mrgreen:
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-03, 20:39   

Korzystam z inspiracji z Rassaku. ;)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-03, 21:08   

To co, noszą w Twoim otoczeniu, ale te elementy, które Ci się podobają :-)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-04, 08:17   

Kiedyś wystarczyła flanelowa koszula i podarte spodnie. Ewentualnie koszulka z napisem "Slayer" albo "Sepultura" i kilkanaście kolczyków. Oczywiście do tego Vansy (do koszuli) albo glany (do wszystkiego innego). Były jeszcze "żelki", dla nich ważne było, aby "dresik" był dostatecznie jasny, aby feta nie rzucała się od razu w oczy.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-07, 00:48   

Jest taki text O.S.T.R.ego:
"Ja nawet nie chodzę do fryzjera,
jak żul się ubieram".

Cóż ja lubię oversize'y - dobre do ukrywania biustu ;) Bluzy z kapturem, koszulki z postaciami z kreskówek i jeansy. Do tego sportowe buty... ale ja zdecydowanie ubieram się nieadekwatnie do wieku (i uważam za powód do dumy, że mimo iż leci mi 4 krzyżyk, nieraz proszą mnie o dowód przy zakupie fajek czy piwa) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10