Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozliczanie PIT
Autor Wiadomość
Remik
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 3
Posty: 18
Wysłany: 2015-12-30, 18:11   Rozliczanie PIT

Hejka ludziska:) Mam do Was takie pytanie odnośnie PITów. Jestem po zmianie danych i mam zamiar wybrać się w styczniu do US. Zastanawiam się jednak co z PITem za rok 2015 na moje stare dane. Czy mój poprzedni pracodawca ma obowiązek wystawić nowy PIT? Czy w US robią jakąś adnotacje i wystarczy ten na stare dane?
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-12-30, 18:36   Re: Rozliczanie PIT

Remik napisał/a:
Hejka ludziska:) Mam do Was takie pytanie odnośnie PITów. Jestem po zmianie danych i mam zamiar wybrać się w styczniu do US. Zastanawiam się jednak co z PITem za rok 2015 na moje stare dane. Czy mój poprzedni pracodawca ma obowiązek wystawić nowy PIT? Czy w US robią jakąś adnotacje i wystarczy ten na stare dane?


Do dnia uprawomocnienia się decyzji USC cały twój podatek powinien zostać rozliczony wykorzystując stare dane. Następnie na ile mi wiadomo powinieneś zgłosić się do US i złożyć odpowiedni wniosek zgłaszający informację, że zaszła u ciebie zmiana danych. Każde kolejne rozliczenie idzie na nowe dane.

Problem jest kiedy cały poprzedni rok przepracowałeś na starych danych, a kiedy składasz rozliczenie masz już nowe dane - wtedy Urząd Skarbowy będzie potrzebował pitu złożonego na nowe dane, ale może go nie przyjąć ponieważ nie będzie miał w historii, żeby taka osoba płaciła jakikolwiek podatek.
Tak więc będzie trzeba najprawdopodobniej przynieść im jakieś potwierdzenie np. z urzędu miasta, że ty i osoba sprzed zmiany danych to jedna i ta sama osoba ;)

Info jest tylko orientacyjne, oparte na doświadczeniu osoby, która zmieniła dane w tym roku, tuż po zmianie sposobu magazynowania danych w Polsce, więc w przyszłym okresie rozliczeniowym może być zupełnie inaczej. Tak czy tak po uprawomocnieniu leć jak najszybciej do urzędu, bo inaczej mogą być problemy z rozliczeniem i dowalą jakąś karę.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-30, 19:18   

O ile wiem, US ma infolinię. Najbezpieczniej chyba zadzwonić i dopytać. Albo iść osobiście. Lepiej im zrobić kłopot i niech kombinują niż nie dopełnić terminu lub musieć coś odkręcać.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-01, 02:20   

Ryu dobrze gada.
Ale ja bym nawet nie pomyślał, że to jakiś problem, wziąłbym PIT jaki dostałem od pracodawcy, wziąłbym wszystkie możliwe papiery (wyrok, decyzję o nadaniu imion, itp. co tylko masz) zaniósł to wszystko do US i załatwione - wszak JESTEŚ tą samą osobą, dowody masz, w czym problem? :)
_________________
 
 
Remik
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 3
Posty: 18
Wysłany: 2016-01-01, 18:41   

Chciałem się tylko podpytać jak to wygląda:P Różnie to z urzędnikami wygląda, raz trafisz na człowieka innym razem na biurwe...

Na przykładzie mojego wyroku, w którym sędzia zawarł wybrane przeze mnie imiona(nie pisałem o tym w pozwie) kierowniczka USC w Krakowie mówiła, że nie wie jak sobie z tym poradzić, pierwszy raz się z tym spotyka, że to niekompetencja sądu zajmować się takimi sprawami i nie wie czy tak powinien wyglądać wyrok. Gdy dowiedziałem się jest naniesiona informacja w akcie urodzenia, poszedłem do swojego USC a tam urzędnik mi mówi, że mam nie pisać wniosku o zmianę imion bo zrobił to sąd i mam składać wniosek o dowód osobisty... I bądź tu człowieku mądry;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-02, 14:21   

Ano to prawda. Tu u Ciebie faktycznie sąd wystąpił poza swoje kompetencje, ale bywa i tak :P dobrze, że się dobrze skończyło...
(ja akurat też mam wyrok z imionami, ale ja jeszcze ze starych czasów, gdzie to nie był problem, choć już wtedy to niekoniecznie powinno tak wyglądać :P )
Ale no to tym bardziej - trochę intuicji i rób jak uważasz :P Wszystko się da załatwić ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9