Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie radzić z wzrostem?
Autor Wiadomość
ryuuji218
użytkownik
ryuuji218

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2015-12-28, 13:39   Jak sobie radzić z wzrostem?

Witam wszystkich,
mam 24 lata i jedyne co powstrzymuje mnie przed zmianą płci jest mój wzrost mianowicie około 192cm, czyli jak na kobietę to co najmniej o 10 cm za dużo:(( Ile bym dała żeby mieć te 10 cm mniej. Przez ten wzrost nawet boję się iść do lekarza by rozpocząć terapię. Nie wiem czy z takim wzrostem byłabym w stanie być kiedykolwiek odbierana jako kobieta. Sprawa ta przybija mnie coraz bardziej... wiem ze jestem trans od wielu wielu lat, ale jedyną, absolutnie jedyną rzeczą która powstrzymywała mnie od zmiany jest wzrost...
Czy ktoś z podobnymi doświadczeniami, albo słowem otuchy?:(
 
 
Nel
użytkownik

Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-28, 14:12   

Miałam, a raczej nadal mam ten sam problem. Mam 188cm i po prostu czasami nie widzę szansy na jakikolwiek passing z tego powodu...Niby tak jak mówisz te 10cm, ale w tym przypadku robi to ogromną różnicę. Na razie staram się po prostu o tym nie myśleć i pogodzić z tym, że nigdy nie będę słodką dziewczyną, tylko jak już jakąś amazonką :/ Niestety wzrostu nie zmienisz, dlatego albo się z tym pogodzisz, albo cię to pokona i zje...Jakby nie było nigdy nie będziemy mieć typowej kobiecej figury, więc wszystko zależy od tego jak się czujesz i czy faktycznie potrzebujesz tranzycji :)
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2015-12-28, 14:37   

... fajnie było by gdyby ludzie mogli wymieniać się elementami wyglądu, zebralibyśmy się wszyscy, dał bym Ci swoje cyce Ty mi swojego coś tegoś.. u nie transów tez pewnie by się chcieli wymieniać jeden drugiemu czegoś zazdrości, a drugi tego czegos chciałby się pozbyć.. no ale tak nie ma.. mamy co mamy zmieniamy co możemy, reszta lipa trudno rób za modelkę/ koszykarkę, siatkarkę cokolwiek..
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-28, 14:52   

Znajoma miala juz w liceum 1,85. I mimo to chodzila na obcasach.

Jesli to jakies pocieszenie. ;)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-12-28, 15:08   

Sama mam 188 cm. :) Lagherta ma 190 cm, wygląda doskonale i passing też ma. :)
Przez wiele lat odwodziłam się od tej myśli, że jestem ts. Nie chciałam tego zaakceptować, bo co najwyżej zostanę karykaturą kobiety, a nie kobietą.... no, ale takie odwodzenie się od tranzycji raczej mija się z celem, bo czas ucieka, a jak ta myśl o tranzycji... że chcesz tego i wiesz, nie daje Ci chwili wtchnienia to sama wiesz najlepiej czy potrafisz uciec przed tranzycją. Ja byłam w takim stanie, że przestałam myśleć o swoim wzroście, tylko wiedziałam, że muszę to zrobić i nie mam odwrotu. Myślę, że jeśli jesteś ts to siłą rzeczy coś Cię popchnie do tego żeby zacząć, jak nie teraz to za 10 lat... nie wiem czy jest od tego ucieczka.

Na pocieszenie parę zdjęć wysokich cis i trans kobiet. :)

Maja Tokarska - 194 cm


Alina Wojtas - 191 cm


Maria Roman - 190 cm


Maria Sharapova - 188 cm


Andreja Pejic - 188 cm
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2015-12-28, 15:25   

Dla modelek poniżej 180 to jest już bardzo niski wzrost, więc nie masz się czym przejmować.

Belial napisał/a:
Znajoma miala juz w liceum 1,85. I mimo to chodzila na obcasach.


Psorka z mojej szkoły mówiła: Każda kobieta, niezależnie od wzrostu może ubrać szpilki. Wysokie kobiety nie powinny mieć ze wzrostem problemu. Problem ma reszta, że jest za niska.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2015-12-28, 15:37   

To nie jest porada, chociaż zadziałało. Miałam 185cm a po przebytej narkomanii na którą chorowałam za ciężko i za długo mam 180cm. To jedyny znany mi skuteczny sposób, ale podejrzewam, że długie skrajne wygłodzenie też podziała. Żeby nie było, że nakłaniam... straciłam w tym czasie dużo więcej niż te pięć centymetrów i urody mi nie przybyło. z posiadanym wzrostem należy się pogodzić, to nie dyskredytuje, a nieraz działa na plus, dzięki Iza za fajną wypowiedź.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Nel
użytkownik

Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-28, 15:55   

Jeszcze tylko mieć taką budowę szkieletu jak te panie, a z tym to raczej szans nie ma:P Tak czy siak chyba nie warto się przejmować rzeczami, których nie jesteś ws tanie zmienić, tak jak dziewczyny to pisały. Nie ma to najmniejszego sensu. Trzeba je zaakceptować i ruszyć dalej :)
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-12-28, 16:09   

Nel napisał/a:
Jeszcze tylko mieć taką budowę szkieletu jak te panie, a z tym to raczej szans nie ma:P Tak czy siak chyba nie warto się przejmować rzeczami, których nie jesteś ws tanie zmienić, tak jak dziewczyny to pisały. Nie ma to najmniejszego sensu. Trzeba je zaakceptować i ruszyć dalej :)


A ile ważysz? :) Wiesz, ja jak zaczynałam tranzycję to miałam 88 kg przy 188 cm i wiesz? Mam teraz tyle samo, ale wizualnie jestem szczuplejsza i smuklejsza niż przed, gdyż to co z góry poszło bardziej w dół, chociaż mięsnie to mi się na tłuszcz pozamieniały dlatego biorę się za siebie od nowego roku. Myślę, że jak schudnę 13 kg to będę wyglądać na szczupłą (mam taki cel). Hormony zrobią swoje, a zobacz też ile ważą niektóre siatkarki. Też są masywne, ale to wszystko jest do zrobienia. U wysokich wagi nie widać, jak jesteś przypakowana to powinnaś stracić te mięśnie, jak jesteś przy tuszy to dresik, buciki, bluza i biegamy. Do tego regularne posiłki w małych ilościach i powinno być dobrze.
_________________
 
 
Judyta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-28, 17:56   

Nie wiem, czy w gronie takiej młodzieży - 'dwudziestek +' wyznania 'babci 40' nie zabrzmią śmiesznie.

Mam 179, but 43, waga 75 - 76 - 77 - waha się w zależności od pory roku. Dziesięć lat temu byłam szkieletonem 66 do 69. Biust po 11 latach HRT - pełna B, obwód pod 80. Z push-upem - C. :) Za nic bym nie dała sobie wszczepić implantów, brrrr.

Najwyższe obcasy w butach to 8 cm. Też już nie mam kompleksów na tym punkcie, bo młodsze pokolenia bardzo wyciągnęły się w górę i jadąc tramwajem, często spotyka się równie wysokie, lub wyższe cis dziewczyny - licealistki, czy studentki.

Do klubu wysokich przyjmują zdaje się panie od 180. centymetrów, no to gdybym się postarała, można by jakoś ten jeden centymetr oszukać w górę pomiar, choć podobno na starość kurczymy się -" zapadamy" ;-) . Wydłuża się nam nos - ponoć i stopy "rozczłapują się w chrząstkach" - rosną w numeracji zapotrzebowana na buty.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-12-28, 18:26   

Właśnie! Ludzie są coraz wyżsi i takich wysokich dziewczyn przybywa. Tak samo z numeracją butów. Coraz łatwiej dostać damskie obuwie w rozmiarze 43-45. :)
_________________
 
 
Judyta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-28, 21:17   

Kadry z komedii "Boski żigolo" ;-)



 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-29, 00:46   

Nel napisał/a:
@IzaIzulka to nie chodzi o wagę bo akurat to mam niedowagę:P 188cm i 62kg. Chodzi tutaj o budowę kości. Niestety, ale bardzo szerokie ramiona i klatka oraz brak bioder już tak kobieco nie wygląda(na pewno daleko do tych zdjęć wyżej). Niektórzy niestety nie mają takiego szczęścia i nie mają chociaż tych androgenicznych proporcji:P

Skoro masz jeszcze męską gospodarkę hormonalną to trudno wymagać kobiecych proporcji, spokojnie :) Zacznij HRT, przytyj trochę i tłuszcz się zacznie osadzać tam gdzie trzeba :)


Swoją drogą ja nie wiem co Wy z tymi butami robicie, że Wam się takie z Deichmanna rozwalają :P Ja mam zawsze najtańsze buty i jeszcze nigdy mi się nic z nimi nie stało ;)
_________________
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-12-29, 00:50   

wendigo napisał/a:
Nel napisał/a:
@IzaIzulka to nie chodzi o wagę bo akurat to mam niedowagę:P 188cm i 62kg. Chodzi tutaj o budowę kości. Niestety, ale bardzo szerokie ramiona i klatka oraz brak bioder już tak kobieco nie wygląda(na pewno daleko do tych zdjęć wyżej). Niektórzy niestety nie mają takiego szczęścia i nie mają chociaż tych androgenicznych proporcji:P

Skoro masz jeszcze męską gospodarkę hormonalną to trudno wymagać kobiecych proporcji, spokojnie :) Zacznij HRT, przytyj trochę i tłuszcz się zacznie osadzać tam gdzie trzeba :)


Swoją drogą ja nie wiem co Wy z tymi butami robicie, że Wam się takie z Deichmanna rozwalają :P Ja mam zawsze najtańsze buty i jeszcze nigdy mi się nic z nimi nie stało ;)


Do Polski trafia gorszy sort. Pewnie kupujesz najtańsze w Niemczech. :)
_________________
 
 
ryuuji218
użytkownik
ryuuji218

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2015-12-29, 22:03   

Dzięki wam za odpowiedzi, jesteście najlepsze:)
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-12-29, 22:44   

Od siebie dodam, że mam 186. Kiedyś bardzo mnie dołował ten wzrost, no ale tak jak już inni pisali wcześniej - nic z tym nie zrobisz, więc trza jakoś zaakceptować go ;)

Ps. wyżsi ludzie są bardziej szanowani w pracy i zarabiają więcej $$$! :D
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-31, 16:25   

Też mam 186, i tak patrząc po ludziach, bez obcasów się z tłumu nie będę wybijać wzrostem.
 
 
michaelaneta
użytkownik

Posty: 23
Wysłany: 2016-01-02, 20:26   

Ja tam bym chciała mieć 1,80m nawet 1,85m i długie nogi ale niestety brakuje mi paru centymetrów. To prawda że ludzie są coraz wyżsi i widać to na ulicach pokoleniami mniej więcej. Wzrost ma tę zaletę w przypadku ts kobiet że wysoki wzrost wyszczupla i szersze ramiona czy bardziej masywne części ciała schodzą niejako wtedy na drugi plan.
 
 
Maria_G
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 45
Wysłany: 2016-01-07, 23:33   

Jestem 196cm, moja córka -187cm
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 01:58   

IzaIzulka napisał/a:


Maja Tokarska - 194 cm
Obrazek

Alina Wojtas - 191 cm
Obrazek

Maria Roman - 190 cm
Obrazek

Maria Sharapova - 188 cm
Obrazek

Andreja Pejic - 188 cm
Obrazek


oraz gender von des genders - 162 cm w kapeluszu :-P

[Usunęłam narcystyczny załącznik./Lagertha]
Ostatnio zmieniony przez 2016-01-09, 03:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 14:44   

A i wszystkie genetyczne laski mi długich nóg zazdroszczą! Są też zalety ;)
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-01-09, 16:33   

Tylko szpilki kiepsko zakładać jak się jest wysoką D:
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-01-10, 12:52   

Nadiyah napisał/a:
Tylko szpilki kiepsko zakładać jak się jest wysoką D:


No słabo, ale takie niższe obcasy są praktyczniejsze. :D
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 11:55   

Jezu, dziewczyny, Wy mogłybyście być modelkami <3 niejedna by chciała taki wzrost :3
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
urmein
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-19, 13:10   :)

A ja z kolei chcialabym miec te kilka cm wzrostu więcej, mam 172, mój facet 190 i czuje sie przy nim jak kurdupel, a w szpilkach chodzic nie lubie
 
 
Zuzanna
użytkownik
srebrnowłosa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-03-22, 22:45   

wzrost to żaden problem. to znaczy że macie długie nogi - wykorzystać to jako atut! eksponować je :P
_________________
light a candle for the sinners
(set the world on fire)
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 22:49   

ma 160 cm, wzrostu - cha cha cha :)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-23, 10:03   

silveira napisał/a:
Jezu, dziewczyny, Wy mogłybyście być modelkami <3 niejedna by chciała taki wzrost :3

Tak, dokładnie mogłybyśmy być. Tyle tych możliwości, że aż nie wiem którą wybrać.
Oddałabym z chęcią 10cm ale nie tylko wzrostu - z obwodu ramion i klatki piersiowej również.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Kor22p
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Posty: 95
Wysłany: 2016-03-23, 14:38   

ElżbietaFromage, przyjmę z miłą chęcią.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-23, 14:39   

A 20 cm wzrostu?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Kor22p
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Posty: 95
Wysłany: 2016-03-23, 14:39   

Też! :D
 
 
lucy
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 10
Wysłany: 2016-04-14, 05:20   

Ja znowu wolałabym być o wiele wyższa. Kurdupel ze mnie, 165 cm. Chciałabym mieć chociaż średnią wzrostu przeciętnego faceta. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że lubię niskich. Ale szczytem realnych marzeń przy moich wymiarach jest chyba osoba równa ze mną :lol: Raz w sumie udało mi się z taką spotkać, chociaż nie byłam świadoma jego wzrostu, no i cóż...Moje zboczenie potwierdziło się w praktyce :-P
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-14, 16:27   

@up: A jaka niby jest średnia wzrostu? :P Bo to chyba zależy czy liczysz np Chińczyków, czy nie ;) Ja raz czytam, że 170, raz, że 180 i tak w sumie nie wiem :P

Ja sięswoim wzrostem przestałam przejmować dzięki siostrze - jest tylko 3 cm niższa :P
 
 
lucy
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 10
Wysłany: 2016-04-14, 20:45   

Raczej miałam na myśli tą bardziej europejską, czyli 180 cm ;) Czyli aż 15 cm w górę. Noszę wysokie buty, ale mimo to czuję się jak każeł :-P I też zauważyłam tą tendencję, że teraz dużo młodych dziewczyn jest o wiele wyższych niż kiedyś. Trochę zazdroszczę ;-)
 
 
cocogirl
użytkownik

Punktów: 1
Posty: 100
Wysłany: 2016-06-07, 21:57   

widzę że nieźle przesadzacie? ja mam 177 cm to jest dopiero problem, a co do Ciebie autorko mając 192 to ja mam tyle w 14 cm obcasach:P a ty możesz się garbić tylko pochylaj głowę trochę do przodu będzie 185 nigdy nie uginaj kolan bo to się już rzuca w oczy. Co do tego że my wyglądamy ciałem gorzej niż genetyczne to nie powiedziałabym, ja np mam 177 cm kobiece szerokie biodra wąskie ramiona żadnych barów nogi nie patykowate ale szczupłe, więc nie uwierzę że ktoś np ma wzrost duży to wszystko ma męskie ja np mam nieprzywoicie duży wzrost noga 26,5 :/ więc biiiig twarz do poprawy, ale bardzo kobiece ciało i głos ok, więc na pewno jak któraś z was ma męskie ciało to ma wzrost mały albo kobiecą twarz nie może być tak że 190 wzrostu i męska figura i twarz aż tak źle nie ma
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2016-06-15, 09:49   

A co sądzicie dziewczyny o np zrobieniu dużych piersi 5-6 wtedy ten wzrost się gubi optycznie??
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-06-15, 09:52   

dezamorfina, tak, bo wtedy część mężczyzn ma Twoje piersi `na poziomie wzroku i nie zwraca uwagi na wzrost ;-)
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-06-15, 18:08   

ostatnio wsiadła w biurowcu do windy wielka dziewczyna z koleżanka (tam pracująca), nie dość że była wyższa ode mnie chyba o głowę ( a to jednak nie zdarza się często) to była masywnej kości, takiej męskiej kości, nie tam wysoki chudy szczypior, aż się zastanowiłem czy to nie ts, i czekałem az się odezwie, ale nie głos żeński but też raczej nie więcej niż 42... kurcze wiec widzicie są takie cisy... ale w windzie nie stała prosto tylko oparta pod kątem o scianę, więc chyba też ma kompleks "wyższości"...
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-16, 11:39   

dezamorfina napisał/a:
A co sądzicie dziewczyny o np zrobieniu dużych piersi 5-6 wtedy ten wzrost się gubi optycznie??
Myślę, że to by była przesada. Bo po pierwsze to Ty się musisz z tym dobrze czuć i potem je na codzień nosić. A im większy biust to też tymwiększe obciążenie dla pleców.

Poza tym zbyt przegięta wielkość będzie wyglądać nienaturalnie i może wyglądać komicznie...

Ja sama chciałabym mieć trochę większe, ale nie jestem pewna czy chcę się dać kroić po raz drugi. A przy wzroścoe 190 cm mam nienajmniejsze. Ale wyglądają na sporo mniejsze bo właśnie... Wzrost. Ale z drugiej strony wcale tak źle nie jest.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-06-16, 21:03   

@up, no i kręgosłup, w który to idzie :P Nie ma co przesadzać. Z resztą dysproporcja razi bardziej niż wysoka laska.
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-23, 08:51   

Wzrost moim zdaniem jest atutem. Jest niewiele kobiet, które są wyższe niż ogół społeczeństwa i to mi się podoba. Ja mam 178 cm i jestem z tego powodu b. zadowolona.

Ubiór, uczesanie i makijaż to podstawa. Do tego dodatki ukobiecające.

Jestem zdania, żeby obserwować, jak ubierają się dziewczyny/kobiety, i je naśladować. Ja tak czynię i widzę postępy.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-07-03, 22:15   

https://www.youtube.com/watch?v=GH-278qCfio

Z dedykacją dla Was, dziewczyny.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11