Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zatracona we swoim życiu.
Autor Wiadomość
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
  Wysłany: 2017-07-24, 16:36   Zatracona we swoim życiu.

Witajcie.

Sama nie wiem jak rozpoczynać takie tematy, chyba było kilka już takich historii jednak jestem pewna ze każda z nich różni się na tyle - by mogła zyskać jakieś zainteresowanie.

Popijając właśnie kawę, przyznam zatraciłam się... Ale może od początku!


Zaczynałam swoja przygodę w wieku 16 lat, wtedy jako Tomasz uznałam że pragnę wiazać się i kochać z mężczyznami ( oczywiście nie mówię tutaj o ,, waleniu niczym króliki " ). Poszłam do szkoły fryzjerskiej, z czasem co raz bardziej podobały mi się makijaże, kreacje - zwłaszcza te kobiece, niestety musiałam szybko się otrząsnąć - przez pewien wypadek podczas nauczania - zmieniłam szkołę i tak oto rozwijam sie w medycynie.

Wybaczcie że cały ten post będzie taki ,, maślany " - po prostu nie wiem od czego zaczynać, tyle jest - wracając...


Jakiś czas temu, dobre kilka miesięcy idąc ulicą przykuwać zaczynały moją uwagę kobiece ubrania, począwszy od spodni po bieliznę czy sukienki - tak sukienki z wycięciem na plecach ( coś wspaniałego) wmawiałam sobie ze to tylko gust, ze po prostu siedziałam w tym fachu kiedyś i może dlatego mi się podoba, w łóżku byłam zazwyczaj uległa, a każdy chłopak kratkował mnie inaczej, delikatniej - jak kobietę - co bardzo sprawiało mi przyjemność. Pewnej nocy, po raz pierwszy przymierzyłam jedną z takich sukienek, spojrzałam w lustro i poczułam coś - nietypowego - chciałam więcej, bałam się, nie wiedziałam - nie znałam tego uczucia, to po prostu było jak odnalezienie jakiegoś brakującego elementu - od tamtego czasu zaczęłam określac się jako kobieta, założyłam profile jako ona, i początkowo ,, ze śmiechem" mówiłam znajomym że chyba nia jestem - badając teren, aż tak zostało... Skasowane te męskie i z ulgą rozmawiając jako Lena i czując się nią idę dalej - wciąż zatracona... Nie wiem co dalej, nie chce pozostać w tym ciele, na przebieraniu, makijażu, i chwilowym zadowoleniu ze swojej osoby.


Yhh potrzebuje chyba wsparcia, rad - gdzie się udać w pierwszej kolejności, od czego zacząć?

(Teraz dodam luźne zdania - których zapomniałam umieścić)

- Od małego wychowywały mnie kobiety, sama też bawiłam się lalkami - gdy moi rówieśnicy mieli samochody berka, ja wolałam szyć ubrania z babcią na lalki :/

- Jestem małą maniaczka gier komputerowych - od kilku dobrych lat w każdej z nich gram kobiecymi postaciami, poznając tam też i ludzi podawałam się za kobietę co sprawiało mi przyjemność.

- Czy to normalne, ze gdy zaczęłam ujawniać się jako kobieta, gdy pojawiają się inni, nowe osoby - chcące mnie poznać - zaczynam się bać, bo po prostu się boję - kpiny, odrzucenia...


Wybaczcie i proszę, pomóżcie.
Pozdrawiam was ciepło Lena

20317240_1422086974539843_1381404519_o.jpg
A w pracy najgorzej, gdy musisz udawać kogoś kim nie jesteś - mając poniekąd wyrobione kobiece cechy, i kroje...
Plik ściągnięto 4160 raz(y) 54,28 KB

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-24, 16:45   Re: Zatracona we swoim życiu.

LenaT napisał/a:

- Czy to normalne, ze gdy zaczęłam ujawniać się jako kobieta, gdy pojawiają się inni, nowe osoby - chcące mnie poznać - zaczynam się bać, bo po prostu się boję - kpiny, odrzucenia...

Normalne, niestety. Taka sytuacja, że i tak źle i tak niedobrze... Znam to :/
_________________
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-07-24, 16:50   

witaj w krainie wyzwolenia. <serce>
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-24, 16:50   Re: Zatracona we swoim życiu.

wendigo napisał/a:
LenaT napisał/a:

- Czy to normalne, ze gdy zaczęłam ujawniać się jako kobieta, gdy pojawiają się inni, nowe osoby - chcące mnie poznać - zaczynam się bać, bo po prostu się boję - kpiny, odrzucenia...

Normalne, niestety. Taka sytuacja, że i tak źle i tak niedobrze... Znam to :/



Yhh no właśnie, ten strach jest najgorszy - bo będąc sama ze soba czuje się pewnie ale nawet automatycznie spojrzenia - gdy jadąc autobusem, zaczesuje włosy (zauważyłam że odkąd się sama przed sobą zaakceptowałam zmienił mi sie chód jak i gestykulacja) to patrząc na innych, delikatnie się uśmiechając - uciekam wzrokiem, gdy tylko ktoś zmierzy mnie wzrokiem. Nie boję się przecież ludzi, dziennie się nimi zajmuję i nie przeszkadza mi to ze ktoś sie źle spojrzy na mnie w miejscu gdzie czuje się poniekąd pewna siebie, ale już na mieście - poniekąd jest ten (głupi? ) strach. To samo tyczy się osób które widząc moje zdjęcia, chcą poznać, porozmawiać... Zwłaszcza chłopaków!
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-24, 16:52   

inka napisał/a:
witaj w krainie wyzwolenia. <serce>


Witaj! Mam nadzieję ze będę silna dalej - idąc przed siebie - nie chce pozostać na tym co już osiągnęłam ( bo według mnie akceptacja to już naprawdę wiele) <miłość>
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-07-24, 16:56   

I niech mi ktoś powie, że dezaprobata płci to monoprzyczynowe zjawisko. Sukienka burząca struktury ego, lol.
Cytat:

Yhh potrzebuje chyba wsparcia, rad - gdzie się udać w pierwszej kolejności, od czego zacząć?

Zakładając, że to nie fikcja (jednoznaczna androfilia + skrajna fetyszyzacja kobiecości??) to pewnie psychoseksuolog będzie najlepszy do takich rozkmin.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-24, 17:04   

Co to jest fetyszyzacja kobiecości?
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-24, 17:11   

Myślę że faktycznie zacznę od wizyty u seksuologa. Właśnie wyczytałam ze w pobliżu jest dr. Dokrzewski - jutro umówię się na wizytę, zadzwonię - zobaczymy. ;)
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-24, 17:56   

Raczej psycholog, albo seksuolog-psycholog
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-07-24, 21:40   

LenaT, witaj na forum.
W Katowicach działa Stowarzyszenie Tęczówka, które prowadzi grupę dla osób transpłciowych. Opiekunem grupy jest psycholog Tomasz Jakubowski. Grupa spotyka się co dwa tygodnie, w piątek. Jeśli miałabyś ochotę poznać szerzej ludzi z Tęczówki (bo jest parę grup), to 5 sierpnia odbędzie się tęczówkowe transparty, czyli kawa i ciacho w luźnej atmosferze.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-24, 23:01   

LenaT napisał/a:
zaczęłam określac się jako kobieta, założyłam profile jako ona

W necie najłatwiej jest zacząć funkcjonować w swojej tożsamości płciowej. Dzięki temu czujemy się coraz bardziej pewnie, a w końcu, zaczynamy to przenosić do realnego świata.

Witaj, LenaT.
_________________
 
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-28, 05:49   

Witam was, od kilku dni staram się znaleźć chyba dobrego psychologa-seksuologa... . Czy jest ktoś z okolic Chorzowa kto mógłby kogoś polecić, najlepiej by specjalista miał doświadczenie w tych tematach... Myślałam też nad Liberem i Dokrzewskim ale rozumiem że oni na chwilę obecną nie wchodza w grę?


Co do stowarzyszenia ,, Teczowka " zapewne nawiąze i z nimi kontakt, myślę że też wiele będę mogła się dowiedzieć jak i poznać wspaniałe osoby.


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam i dobrego dnia!
 
 
Miranda
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-07-29, 17:01   

LenaT napisał/a:
Czy jest ktoś z okolic Chorzowa kto mógłby kogoś polecić, najlepiej by specjalista miał doświadczenie w tych tematach...


Z pewnością mogę ci polecić panią Martę Weber ma doświadczenie w tym temacie; sama chodziłam do Pani Marty, wczoraj byłam na ostatniej wizycie na której dostałam opinie. :-D
Przyjmuje w Chorzowie prywatnie (poczytaj sobie na stronie internetowej) - http://psychoterapia-weber.pl

Z tego co mówiła to przyjmuje też w Feniksie w Katowicach na NFZ (musisz mieć skierowanie od lekarza rodzinnego).

Jeśli masz jakieś pytania albo wątpliwości to chętnie odpowiem. ;-)
_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/]

[/url]
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-29, 17:30   

Miranda,

Dziękuje, czytałam też ze powinno sie wybrać seksuologa i można jednocześnie chodzić do psychoterapeyty ( ?? ? ) - do poleconej Pani zapisze się juz w poniedziałek - ile miałaś spotkań?

(wiem ze jest to indywidualna kwestia już ale to czyta ciekawość)

Jako seksuologa wybrałam Pana Dokrzewskiego - wizytę mam już 18 sierpnia (ponieważ wcześniej jest na urlopie :( ) mam nadzieję ze dobrze wybrałam!


Pozdrawiam :)
 
 
Miranda
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-07-30, 16:06   

LenaT napisał/a:
czytałam też ze powinno się wybrać seksuologa i można jednocześnie chodzić do psychoterapeyty ( ??


Tak jak najbardziej możesz chodzić równocześnie do seksuologa i psychologa lub zacząć od psychologa a potem wybrać się do seksuologa z gotową opinią.

LenaT napisał/a:
ile miałaś spotkań?


W sumie miałam 5 spotkań.

LenaT napisał/a:
Jako seksuologa wybrałam Pana Dokrzewskiego


Co do dr. Dokrzewskiego to sama brałam go pod uwagę gdy zastanawiałam się nad wyborem seksuologa jednak wybrałam dr. Libera; zdecydowałam tak ze względu na opinie o dr. Dokrzewskim znajdujące się na znanylekarz.pl (https://www.znanylekarz.pl/maciej-jan-dokrzewski/androlog-terapeuta-seksuolog/katowice#profile-opinions)
Ma trochę negatywnych w tym jedna z nich napisana przez osobę transpłciową.
Więc zastanów się czy warto do wizyty masz jeszcze trochę czasu bo w sumie szkoda nerwów i pieniędzy jak okaże się niekompetentny.
Ale reasumując to moja prywatna opinia.

P.S Pani Marta wymaga życiorysu o czym poinformuje cię na pierwszej wizycie; więc jak masz trochę czasu to możesz zacząć go już pisać.
_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/]

[/url]
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-07-30, 16:18   

Wiem, że to mała próbka, ale po przeczytaniu komentarzy na znanylekarz zauważyłem, że wcześniejsze komentarze są zdecydowanie bardziej pochlebne. Czyżby pan doktor się wypalił zawodowo?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-30, 16:51   

Armand,

Też zastanawiałam się nad tymi komentarzami, było wiele dobrych potem jakiś przełom i pojawiały się negatywne... Jednak tak jak dr Liber posiada juz pewne doświadczenie. (Oby w tym przypadku zostało odpowiednio wykorzystane)

Miranda,

Możesz napisać kilka słów o dr Liberze? Słyszałam o fotkach, o tym że wymaga jakiś badań (co oczywiście nie jest kłopotem) ale podobno można już coś przynieść na pierwszą wizytę... A co do Pani Marty - masz na myśli taki typowy życiorys czy bardziej jako biografie?

Yhh czuje że się z czasem w tym potracę, ale już dość długi zwlekałam z tym i starałam się udawać kogoś kim nigdy nie byłam. :-x
 
 
Miranda
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-07-30, 19:31   

Armand napisał/a:
Wiem, że to mała próbka, ale po przeczytaniu komentarzy na znanylekarz zauważyłem, że wcześniejsze komentarze są zdecydowanie bardziej pochlebne. Czyżby pan doktor się wypalił zawodowo?


Może problem tkwi w tym że Pan doktor miał dużo pacjentów i sobie odpuścił, przestał się starać.

LenaT napisał/a:
Możesz napisać kilka słów o dr Liberze? Słyszałam o fotkach, o tym że wymaga jakiś badań (co oczywiście nie jest kłopotem) ale podobno można już coś przynieść na pierwszą wizytę...


Pierwsza wizyta to tak ok. 1h podczas której przeprowadza wywiad, mówi jakie badania, przepisuje hormony mówi jak je brać. Koszt wizyty ok. 250 (mnie tyle policzył) potem są tańsze ok. 100 zł.
Jeśli chodzi o słynne zdjęcia to fakt robi ale tak że nie widać głowy, podobno te zdjęcia robi do kartoteki i są tylko dla twojego wglądu (przynajmniej mi tak powiedział).
Badania robi takie najbardziej podstawowe hormony, kariotyp, grupa krwi, WZW C, kiła, kariotyp (z kariotypem nie musisz się spieszyć), morfologia krwi, moczu i parę jeszcze takich zresztą na pierwszej wizycie dostaniesz skierowanie oczywiście prywatnie; istniej możliwość zrobienia tych badani u niego. Ja robiłam w Chorzowie na ul. Zjednoczenia 3. Jest to punkt pobrań diagnostyki zresztą u Libera badanie też są wykonywane w ramach laboratorium medycznego diagnostyka (w sumie to polecam skorzystanie z ich oferty nie mają jakoś bardzo drogo). Tak prywatnie mogę ci doradzić żebyś zrobiła sobie najpierw parę badań i poprosiła o wydanie karty stałego klienta dzięki niej będziesz miała 5 % zniżki na każde następne badanie w ich laboratorium w całym kraju. Ja się dowiedziałam o tej karcie dopiero jak zrobiłam wszystkie badania. :cry:
Jak zrobisz te badania to możesz brać hormony. :)

LenaT napisał/a:
A co do Pani Marty - masz na myśli taki typowy życiorys czy bardziej jako biografie?


Mi mówiła żebym opisała okres swojego życia od dzieciństwa do teraz więc podzieliłam sobie to wszystko na etapy przedszkole, szkoła podstawowa itd. I opisywałam swoje doświadczenia. Przede wszystkim chodzi też o to żebyś napisała kiedy zaczełaś czuć że jesteś kobietą, kiedy dowiedziałaś się o tym że jesteś transpłciowa jakie towarzyszyły temu uczucia, jakie odczucia towarzyszyły ci podczas okresu dojrzewania. Pisz tylko te rzeczy z którymi chcesz się podzielić bo do tego życiorysu mogą mieć wgląd np. biegli sądowi często go wymagają, sąd może chcieć. Ten życiorys nie musi być długi ważne żeby przedstawiał ciebie jako kobietę. Warto też napisać jakie masz plany na przyszłość odnośnie twojej edukacji, operacji, przyszłego zawodu. Nie musisz mieć tego życiorysu na pierwszą wizytę więc masz dużo czasu.

LenaT napisał/a:
ale już dość długi zwlekałam z tym i starałam się udawać kogoś kim nigdy nie byłam. :-x


Też zwlekałam i udawałam więc wiem jak to jest. :-(
_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/]

[/url]
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-30, 19:37   

Miranda napisał/a:

LenaT napisał/a:
Jako seksuologa wybrałam Pana Dokrzewskiego


Co do dr. Dokrzewskiego to sama brałam go pod uwagę gdy zastanawiałam się nad wyborem seksuologa jednak wybrałam dr. Libera; zdecydowałam tak ze względu na opinie o dr. Dokrzewskim znajdujące się na znanylekarz.pl (https://www.znanylekarz.pl/maciej-jan-dokrzewski/androlog-terapeuta-seksuolog/katowice#profile-opinions)
Ma trochę negatywnych w tym jedna z nich napisana przez osobę transpłciową.
Więc zastanów się czy warto do wizyty masz jeszcze trochę czasu bo w sumie szkoda nerwów i pieniędzy jak okaże się niekompetentny.
Ale reasumując to moja prywatna opinia.

No ale Liber ma też nie tylko pozytywne opinie, zwłaszcza wśród osób transpłciowych. Poza tym Liber jest dla zdecydowanych, dla niektórych to może być za szybkie tempo...
Nie wiem oczywiście, nie chcę decydować za kogoś, ale wydaje mi się że w przypadku Leny Dokrzewski będzie jednak chyba lepszym wyborem...
_________________
 
 
Miranda
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-07-31, 11:58   

wendigo napisał/a:
No ale Liber ma też nie tylko pozytywne opinie, zwłaszcza wśród osób transpłciowych. Poza tym Liber jest dla zdecydowanych, dla niektórych to może być za szybkie tempo...
Nie wiem oczywiście, nie chcę decydować za kogoś, ale wydaje mi się że w przypadku Leny Dokrzewski będzie jednak chyba lepszym wyborem...


Każdy lekarz ma jakieś negatywne opinie, o Liberze można znaleźć sporo opinii pozytywny jak i negatywnych nawet na tym forum.
Popieram twoje zdanie że to lekarz dla zdecydowanych; dla nie zdecydowanych moim zdaniem najlepszy jest psycholog oczywiście pod warunkiem że zna temat ts.
Ja generalnie nikomu nie narzucam swojego zdania Lena zrobi jak uważa, chciałam tylko pomóc. Tak poza tym lekarza można bez problemu zmienić na innego.
_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/]

[/url]
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-31, 14:52   

Przekornie napiszę tak: każdy lekarz jest dla zdecydowanych, tylko nie każdy, kto się do niego zgłasza jest zdecydowany przejść tę drogę (w sensie: korektę płci). :p
_________________
 
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-31, 18:13   

Jestem pewna i zdecydowana tylko nie chce zle trafić... =/ Yhh. Przejdę się do Dokrzekwskiego i zobaczę, może akurat się nie wypalił? Jeżeli faktycznie okaże się że jest tak jak pisali... Pozostaje Liber.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-31, 18:57   

LenaT Libera sobie daruj. On Ci co najwyżej wciśnie HRT ale nie licz na nic więcej. Jak chcesz trochę rozjaśnić co właściwie się z Tobą dzieje, to lepiej idź do kogoś innego.
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-31, 19:03   

Dlatego sprawdzimy co powie Dokrzewski (nie powiem liczę na to że faktycznie ma jakieś doświadczenie), oczywiście od razu po wizycie dam znać! :roll:
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-11-16, 21:15   

Witajcie, minęło troszkę czasu i postanowiłam się podzielić tym co już zdziałałam. Jako lekarza prowadzącego wybrałam dr. Dokrzewskiego, miły, sympatyczny, wykazuje zainteresowanie pacjentem i faktycznie podchodzi do każdego indywidualnie. Potrafi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania i sam powtarza ze jeżeli jakieś mam bez obaw mogę mu je zadać, wszystko logicznie tłumaczy. Po drugiej wizycie na którą miałam zanieść życiorys emocjonalny i badania na poziom hormonów - dodatkowo wykonałam próby wątrobowe, i zapoznaniu się przez pana doktora z wynikamy przepisał mi hormony. Twierdzi ze zaczniemy od dawki średniej (chociaż widząc to co inni przyjmują to uważam że to chyba skąpa dawka - ale nie podważam jego doświadczenia)

Na chwile obecną przyjmuję:

Androcur 50mg 1 x 1
Estrofem 2mg 3 x 1

Niestety pan doktor nie wspomniał nic o żadnej zalecanej diecie, więc tu pojawia się moje pytanie. Prócz ćwiczeń które sobie obrałam za cel - istnieje jakaś specjalna dieta stosowana przy tego typu lekach?

( Wszelkie wyniki i życiorys po zapoznaniu się mi oddał i kazał zbierać w teczce).

Jak to ktoś odpisał - jeżeli chcesz wiedzieć co się z Tobą dzieje polecam Dokrzewskiego. I tak też uważam, jak na razie nie żałuję.

Pozdrawiam Lena! ;)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-17, 00:28   

LenaT napisał/a:
Niestety pan doktor nie wspomniał nic o żadnej zalecanej diecie, więc tu pojawia się moje pytanie. Prócz ćwiczeń które sobie obrałam za cel - istnieje jakaś specjalna dieta stosowana przy tego typu lekach?
Pierwsze słyszę o jakiś ćwiczeniach... Diety też nie ma. Znaczy ogólnie powinno unikać się dziurawca i alkoholu.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-11-17, 00:48   

Lagertha napisał/a:
Pierwsze słyszę o jakiś ćwiczeniach...

Bo to nie jest obowiązek, tylko jak ktoś chce i sobie znajdzie, np ćwiczenia na talię, brazylijskie pośladki itp albo ogólnie dla zdrowia i kondycji.
:)
_________________
 
 
 
LenaT
użytkownik
Zatracona


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-11-17, 12:16   

Odkąd pamiętam staram się ćwiczyć chociaż trochę. Jednak właśnie słyszałam że jakaś dieta jest, więc postanowiłam się dopytać. Mam też zamiar gdzieś notować swoje odczucia, zachowania...
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-17, 14:07   

Dziurawca?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-17, 14:13   

Swan napisał/a:
Dziurawca?
Cytat:
Lek Estrofem a inne leki
Niektóre leki mogą wpływać na skuteczność działania leku Estrofem. Może to doprowadzić do
nieregularnych krwawień. Dotyczy to leków wymienionych poniżej:
• leki przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina i karbamazepina),
• leki przeciwgruźlicze (np. ryfampicyna, ryfabutyna),
• leki stosowane w zakażeniu wirusem HIV (np. newirapina, efawirenz, rytonawir i nelfinawir),
preparaty ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum).
>>LINK<<
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13