Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim ja jestem?
Autor Wiadomość
AlexHere
użytkownik
Nergal


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 8
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-16, 21:52   Kim ja jestem?

Obecnie chodzę do 3 klasy gimnazjum, biologicznie jestem płci żeńskiej, ale nie chyba nie do końca. Właśnie dlatego tutaj przybyłam. Zaczynając moje story:
Jako taki mały brzdąc zawsze bawiłam się z chłopakami, wiecie, chodziłam po drzewach, kochałam broń i wojsko(zostało mi do teraz) ogólnie ubierałam się jak koledzy, nienawidzę sukienek, miałam krótkie włosy. Zawsze chciałam mieć takie ciało jak mężczyźni, duże mięśnie, sześciopak. Marzyłam o zaroście(teraz też bym chciała mieć) Pod koniec 4 klasy zaczęłam kolegować się z dziewczynami. Próbowałam dostosować się do nich, zapuściłam włosy, które wiązałam w kucyka bo mi przeszkadzały, starałam ubierać się dziewczęco. I znowu w te wakacje uderzyła we mnie ta "męskość" jeśli tak mogę to nazwać. Ścięłam włosy, zmieniłam całkowicie styl, ubieram się w czerń i skórę. Zaczęły mi znów przeszkadzać piersi, które trochę wiązałam bandażem. Próbuję mówić niższym głosem, bo mój mnie denerwuje. Nie przeszkadza mi to, że ktoś nazwie mnie chłopcem i będzie się do mnie zwracał w męskiej formie, nawet w pewnym sensie mi się to podoba. Są takie dni kiedy czuje się tak bardziej męsko, a są kiedy czuje się neutralnie.
I teraz moje pytanie jest do Was, kim według Was jestem? Mi jest to trudno stwierdzić, myślę, że mogę być coś na pograniczu genderfluid a trans.
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-10-16, 21:55   

AlexHere napisał/a:
I teraz moje pytanie jest do Was, kim według Was jestem? Mi jest to trudno stwierdzić, myślę, że mogę być coś na pograniczu genderfluid a trans.


Noo... jakby ktoś na tym forum potrafił odpowiadać na takie pytania, to wiele osób po powitalnym poście po prostu robiło by tranzycję. Lub nie, ale generalnie też by szło dalej swoją drogą. Obawiam się, że każde jedno z nas musi to samo rozkminić.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-16, 23:02   

Zgadzam się z Armand'em. A co do zainteresowań to raczej nie są wyznacznikiem. Np ja w wojsku jestem "w domu", ale chłopakiem zbytnio nie jestem... Dlatego nie kierowałabym się aż tak na to jakiej płci się jest ze względu na zainteresowania.
PS. Broni nie kocham... to tylko narzędzie, bez duszy, bez osobowości... Nic do kochania.

Btw. Jakby ktoś chciał zarzucić mi hipokryzję, to nigdy nie mówiłam, że kocham broń.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-16, 23:17   

Lagertha napisał/a:
Jakby ktoś chciał zarzucić mi hipokryzję, to nigdy nie mówiłam, że kocham broń.
już my cię znamy
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-17, 06:58   

AlexHere napisał/a:
że mogę być coś na pograniczu genderfluid a trans.

No to piątka. Próby wbicia się w jakieś pudełko bywają bez sensu. I tak sporo rozumiesz siebie :-)
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-10-20, 02:22   Re: Kim ja jestem?

AlexHere napisał/a:
I znowu w te wakacje uderzyła we mnie ta "męskość" jeśli tak mogę to nazwać.


Też tak macie, że macie okresy większej męskości i kobiecości na zmianę? :>
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-20, 08:56   Re: Kim ja jestem?

Fadi napisał/a:
quote]Też tak macie, że macie okresy większej męskości i kobiecości na zmianę? :>
Nie. Mam stałą identyfikacje.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-10-20, 11:14   

Cytat:
Kim ja jestem

Nastoletnią osobą o typowych dla wieku, genderu, rasy i klasy społecznej rozkminach. Włażę na te fora circa 8 lat i niemal nigdy podobnych postów nie piszą i w ogóle w takim kontekście tego nie przetwarzają osoby o przypisanej męskiej płci (wyjąwszy kilka przypadków cierpiących na nerwice natręctw).
 
 
yaasco
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 19
Posty: 115
Wysłany: 2017-10-20, 12:07   

Fadi napisał/a:

Też tak macie, że macie okresy większej męskości i kobiecości na zmianę?
Ja mam. Im jest gorzej i mniej stabilnie psychicznie tym bardziej w meskie fazy wchodzę.
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-10-20, 13:53   

Fadi napisał/a:

Też tak macie, że macie okresy większej męskości i kobiecości na zmianę? :>


W ciągu całego życia mi się zdarzały, ale im jestem starszy i więcej o sobie wiem, tym bardziej mi się to stabilizuje w formę niebinarną z przewagą pierwiastka męskiego. Wcześniej się bardzo miotałem, bo nie wiedziałem o co chodzi. Próbowałem różnych wariantów, ale wtedy brałem pod uwagę tylko dwie binarne wersje.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-20, 18:24   

Fadi napisał/a:
Też tak macie, że macie okresy większej męskości i kobiecości na zmianę? :>

Silnie podejrzewam wpływ cyklu miesięcznego. Ale jakoś nigdy mnie te fazy za specjalnie nie zastanawiały, takie tam humory, to chyba normalne :P
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-10-21, 03:16   

Swan, ale jak to są dłuższe fazy, trwające po kilka miesięcy? :P
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-21, 04:32   

Fadi napisał/a:
Swan, ale jak to są dłuższe fazy, trwające po kilka miesięcy? :P


To nieregularny okres znaczy.

A tak na poważnie, pewnie jest tak, że nie wszyscy ludzie z wątpliwą tożsamością płciową są True ts i chyba nic w tym złego o ile nie próbują na siłę się uszczęśliwić np. brnąc w niepotrzebną tranzycję.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-21, 05:48   

Cytat:
nie wszyscy ludzie z wątpliwą tożsamością płciową są True ts i chyba nic w tym złego o ile nie próbują na siłę się uszczęśliwić np. brnąc w niepotrzebną tranzycję
Niezbyt podoba mi się sformułowanie z "wątpliwą tożsamością płciową". Nie szukam zaczepki, po prostu można to rozumieć na kilka różnych sposobów... Jakbyś mogła sprecyzować o co dokładnie Ci chodzi. Bo np. nie wiem, czy rozumiesz ogólnie tożsamość nie CiS za "wątpliwą", czy też tą, która nie jest true TS, jak np. przynależność do IS (w tym wypadku nie jest to TS), czy identyfikacje jako nie "true TS", NB... (są z tych grup też i osoby z stałą identyfikacją). Kogo uważasz za "wątpliwego"?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-21, 06:55   

Rozumiem to jako skrót myślowy od "z wątpliwościami co do własnej tożsamości płciowej" ot taka staropolszczyzna nic więcej.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-21, 07:38   

Fadi napisał/a:
Swan, ale jak to są dłuższe fazy, trwające po kilka miesięcy? :P

Nieee, to takich nie mam :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9