Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak stopniowo "oswajać" ojca z transseksualizmem?
Autor Wiadomość
blackcat
użytkownik
Purr


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
  Wysłany: 2017-09-30, 18:40   Jak stopniowo "oswajać" ojca z transseksualizmem?

Cóż, jako że jestem już pewien swojej płci - planuję w najbliższym, odpowiednim czasie wyoutować się przed najbliższą rodziną. Moja mama jest bardzo tolerancyjną osobą i wiem, że zaakceptuje moją inność, oczywiście mam świadomość, że na początku to będzie dla niej trudne, ale na pewno będzie mnie wspierała. ;-)
Problem jest w tym, że mój tata jest raczej nieprzychylnie nastawiony do mniejszości (głównie etnicznej i społeczności LGBT+). Przed coming outem chciałbym trochę zapoznać go z transseksualizmem i pokazać mu, że to nie jest nic złego, nie chcę żeby poczuł się skrzywdzony przez mój ts. :-(
 
 
 
spider
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 142
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-30, 19:50   

Ja zacząłem od tego, że dałem tacie książkę płeć mózgu, później usiadłem z rodzicami i bratem przy stole i powiedziałem wszystko (tylko, że ja już wtedy byłem na hrt i przechodziłem mutacje). Mama wiedziała od mniej więcej roku i tyle czasu potrzebowała na "przetrawienie tematu", ponieważ z moją mamą rozmawiało się zawsze fatalnie to załatwiłem to z nią w formie listu.
Nastawienie rodzica do mniejszości to jedno, a coś co się dzieje z własnym dzieckiem to inna kwestia ;)

Powodzenia !
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-30, 20:29   

blackcat: Może Zrobić coming out najpierw przed mamą i potem z jej pomocą oswoić Twojego tatę? Bo w sumie to ona go z pewnością zna nieskończenie lepiej niż my tutaj na forum....
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-09-30, 20:35   

Nie da się oswoić, to zawsze jest szok. Teraz pytanie ile czasu mu zajmie zaakceptowanie faktów. Jest też różnica w 'halo tato mamo jestem trans' a 'za miesiąc zaczynam hormony' :)
 
 
blackcat
użytkownik
Purr


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-09-30, 20:42   

Lagertha, też o tym myślałem. To wydaje się być bardzo rozsądną (możliwe, że najrozsądniejszą) decyzją. Waham się, bo wolałbym być bardziej fair wobec taty i powiedzieć im jednocześnie, mam wrażenie, że gdybym w pierwszej kolejności powiedział o ts mamie, to tata odczuł by to jako brak mojego zaufania do niego. :-|

Wciąż myślę, jeśli nie znajdę innej, lepszej opcji to wykorzystam tą. ;-)
 
 
 
blackcat
użytkownik
Purr


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-09-30, 20:46   

Rockman, mówiąc "oswoić" mam na myśli przynajmniej minimalne polepszenie stosunku wobec osób transseksualnych. ;-)
Rockman napisał/a:
Jest też różnica w 'halo tato mamo jestem trans' a 'za miesiąc zaczynam hormony' :)

O tym też wiem, nie zamierzam się z tym spieszyć, chcę żeby rodzice wszystko zaakceptowali, przetrawili, zrozumieli, a dopiero potem rozmawiać z nimi o diagnostyce. :-p
 
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-03, 06:49   

Moja mama przed moim wyznaniem (w tym dniu dowiedzieli się, ze moja siostra jest w ciąży i skakali z radości) zarzekala się, ze jest tolerancyjna i nawet raz w żarcie powiedziała, że "nawet jakbyś zmienił płeć to będziesz moim dzieckiem i będę Cię wspierała". Niestety minął prawie rok, a nadal ma problemy, chociaż np. początkowy hejt na cycki stał się "nie lubię Cię, bo już masz prawie takie jak ja" (są mikro, wyolbrzymia xd). Co do ojca. Ostatnio mama mi powiedziała jak u nich byłam, ze on jest nieszczęśliwy, ze pograzylo go to, ze stracił syna
 
 
LaoTze
użytkownik
Tęczowy jednorożec


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-06, 00:24   

Ja boję się powiedzieć ojcu bo w najlepszym wypadku wyrzuci mnie z domu... I tak jestem teraz niezdecydowana odnośnie tego co z tym zrobić. Zapewne dopiero gdy rozpoczne hrt powiem ojcu o tym kim jestem.
_________________
Dawno, dawno temu żył sobie pewien jednorożec. Jego piękna nie można było ująć słowami lecz spadło mu na głowę kowadło i umarł.
Koniec.
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2017-10-06, 11:42   

moja matka jak się dowiedziała to mówiła, że rozumie i chce, żebym był szczęśliwy. ojciec nic nie powiedział, jak pytałem go czy on chce, żebym przestał brać hormony to powiedział, że nie, że to moja sprawa, czy coś w ten deseń. ale niestety, mimo, że na początku było ok, tak teraz misgender 100% i tak jakby nic się nie zmieniło.
_________________
 
 
blackcat
użytkownik
Purr


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-10-09, 18:51   

Pochwalę się. :mrgreen:
Rodzice mnie zaakceptowali, wyoutowałem się wczoraj wieczorem. Tata na początku trochę się wkurzył i nie rozmawiał ze mną do tego wieczora. :shock: Za to mama wszystko zrozumiała, potem jeszcze z godzinę czytała o transseksualizmie. Dzisiaj powiedziała, że będzie mnie wspierać w trakcie diagnozy i tranzycji. Ojciec stwierdził, że nie będzie się w to za bardzo wtrącał, ale jednocześnie nie będzie mi niczego utrudniał, mimo że nie do końca to rozumie i akceptuje. Niesamowicie mnie to cieszy. :-D
Przed CO oglądałem jeszcze z mamą dokument o interseksualizmie, transpłciowości itp. itd.
Trochę chaotycznie, ale zrozumiecie chyba moje ogromne szczęście. :roll:
 
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-09, 20:02   

blackcat, <spoko>
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-10-09, 21:59   

No to super, rozumiemy :)
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-09, 22:56   

blackcat: Gratulacje ;-) Dużo siły i szczęścia na dalszej drodze <3
 
 
spider
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 142
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-10, 17:36   

blackcat, nie pozostaje nic innego jak pogratulować ;) powodzenia i wytrwałości !
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-10, 19:14   

No to powodzenia. Mam nadzieję, że teraz popłyniesz w górę na fali pozytywnych emocji.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-11, 08:09   

Wydzieliłam off jaki się tutaj pojawił. Można go znaleźć <<TUTAJ>>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9