Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem w szkole na oddziale dziennym
Autor Wiadomość
Vespertine
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-03, 20:06   Problem w szkole na oddziale dziennym

Od początku: od września uczęszczam do szkoły przyszpitalnej na oddział dzienny psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Psycholog, do której chodziłem dwa lata pracuje tam, jednak temat mojego transseksualizmu z nią nie był zbyt przerobiony, a z doktor, która jest ordynatorem tego oddziału miałem spotkania może z pół roku, gdzie od początku wiedziała o tym jak się czuję. W każdym razie, na pierwszym spotkaniu ogólnej społeczności dałem znać, że chcę żeby były używane według mnie końcówki męskie i stosowne imię. Rówieśnicy nie mieli i nie mają z tym żadnego problemu, są naprawdę cudowni i wspierają mnie na każdym kroku i nie opuszczę tego oddziału ze względu na nich, choćby mnie mieli zmuszać do zakładania sukienek i makijażu.
Po kilku dniach wezwała mnie ordynator i psycholog i oznajmiły, że dopóki nie mam diagnozy, jako lekarz nie może się do mnie zwracać tak jak chcę, bo jest to nieprofesjonalne, że przecież nie wiadomo, czy jestem transem itd. Nie będę rozpisywać całej krótkiej wojny, ale ogólnie sprawa zakończyła się na tym, że albo zaakceptuję tę decyzję albo droga wolna. Moje argumenty albo były zbywane gadką o zaufaniu albo ignorowane. Postanowiłem, że nie ma sensu się kłócić.
Nauczyciele nie mieli żadnych obiekcji co do zwracania się do mnie w formie męskiej. Jednak znowu, zostałem wezwany po kilku dniach do pani dyrektor z wiadomością, iż pani ordynator zabroniła im się tak do mnie zwracać. Mimo że chcą, że prywatnie tak się do mnie zwracają, to w czasie zajęć szkolnych po prostu nie mogą, bo mają taki zakaz.
I teraz jestem bardzo rozdarty: z jednej strony zachowanie ordynator jest mega krzywdzące, mówi, że jako lekarz potrzebuje diagnozy, ale zabrania również innym, nad którymi ma władzę, przedstawia mnie nowym osobom moim żeńskim imieniem, nie dając mi nawet dojść do głosu i potem muszę wszystko wyjaśniać osobiście
ALE
Od początku jest bardzo aktywna i zainteresowana w pomocy w diagnozie, pomogła znaleźć mi seksuologa w mojej okolicy, z którym niedługo mam wizytę, zaproponowała innych lekarzy, rozwiązania, jeśli ten okaże się nie wypałem...
To, że ona i reszta personelu medycznego mówi do mnie tak a nie inaczej to przebolałem, ich prawo. Najbardziej boli mnie narzucanie tego nauczycielom. Wiem też, ze nie podoba jej się, jak rówieśnicy tak do mnie mówią, ale nad nimi już nie ma kontroli. Nie wiem co z tym wszystkim zrobić. Zostawić to i wyrobić jakąś znieczulicę na te żeńskie formy czy walczyć? A jeśli walczyć to jak, bo rozmowa nic już tutaj nie da.

Edit: Ah, bo zapomniałem dopisać. Na oddziale nie jestem z powodu mojego transseksualizmu, a innych problemów psychicznych, więc może próbują ten temat podebrać od innej strony, ale i tak nie rozumiem sensu takie upierania się przy tych żeńskich formach.
Ostatnio zmieniony przez 2017-10-03, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-10-03, 20:25   

Obawiam się, że to z jej strony taki d...chron, żeby nikt przypadkiem nie mówił, że cię utwierdzała w twoich przekonaniach na wypadek, gdyby się okazało, że to jednak były fałszywe przekonania.

Zrób diagnozę i spróbuj może jakoś przeboleć do tego czasu?
_________________
Freja Draco
 
 
Vespertine
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-05, 17:34   

Taki mam aktualnie plan, tylko właśnie jak "przeboleć"? Też nie czuję się dobrze, że aż takie negatywne emocje wywołują u mnie jakieś zaimki, ale to pierwsze miejsce, gdzie jestem całkowicie wyoutowany i chyba nie umiem sobie dobrze radzić z takimi sytuacjami.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-10-05, 17:39   

Jeśli zależy ci na tym oddziale to zrób papier i połóż ordynator na biurku. Jakoś straszliwie długo to potrwać nie powinno. Innych opcji za bardzo nie masz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10