Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ech, studia
Autor Wiadomość
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
  Wysłany: 2017-08-27, 11:36   Ech, studia

Pewnie ten temat pojawił się już multum razy, ale naprawdę jestem zestresowany :/ Nie mam problemu poznawać nowych osób (przynajmniej w moim bądź podobnym wieku) i przedstawiać się jako płeć odczuwana. Jeśli jednak chodzi o osoby dorosłe... eeech... mam jakąś blokadę. I to prowadzi do mojego problemu - jutro muszę zanieść papiery na studia i no, pogadać z osobą, która je będzie przyjmować.

Czy mam od razu się przedstawić jako facet? Chociaż dokumenty mówią co innego? Jestem totalnie przed tranzycją (ciągnie się to jak krew z nosa, bo po prostu nie mam kasy) - czy w takim wypadku mam w ogóle szansę na to, żeby traktowali mnie jako mężczyznę? I jak załatwić sprawę z dyrekcją - od razu maila/list wysłać teraz czy dopiero jak się rok szkolny zacznie? Jestem kompletnie przerażony, ale wiem, że muszę "wyjść" teraz, bo jeśli zacznę hormony brać jakoś w trakcie studiów no to... będzie nieco dziwnie.

Przepraszam za chaotyczność. Proszę, pomóżcie D:
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-08-27, 11:43   

Jeśli funkcjonujesz w życiu jako płeć odczuwana, to moim zdaniem możesz to kontynuować na studiach. To, na jakim jesteś etapie leczenia nie jest sprawą prowadzących zajęcia, ani nikogo innego. Podpada pod tajemnicę lekarską. Z tego co piszą użytkownicy studiujący, to nie ma problemu z dostosowaniem się grona pedagogicznego. Czasem mogą zdarzyć się wyjątki.

Ale jeśli wie rodzina i paru znajomych, to zastanów się, czy jesteś gotów wyoutować się przed całym światem właśnie teraz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Aisha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-27, 16:13   

Z tym jest różnie.

Napewno fakt rozpoczecia HRT i pokazanie zaświadczenia od lekarza prowadzacego jest dobrym argumentem do tego, aby poszli Ci na rękę i Twoje formalne dane osobowe mieć tylko w papierach. W Twoim przypadku może być ciężej.

No i też wszystko zależy od ludzi. Może Ci się udać może nie. Wartości spróbować. Mi przed zmianą danych w sądzie dyrektorka wydała legitymację szkolna na imię płci odczuwalnej i nikt poza dyrka i wychowawca nie znał prawdy..
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-08-29, 02:08   Re: Ech, studia

Mothy napisał/a:
Nie mam problemu poznawać nowych osób (przynajmniej w moim bądź podobnym wieku) i przedstawiać się jako płeć odczuwana. Jeśli jednak chodzi o osoby dorosłe... eeech... mam jakąś blokadę. I to prowadzi do mojego problemu - jutro muszę zanieść papiery na studia i no, pogadać z osobą, która je będzie przyjmować.

Jeśli zanosisz papier na studia, to znaczy że też jesteś dorosły - nie musisz mieć jakichś oporów :P
Jeżeli w ogóle już zacząłeś proces tranzycji (tzn. chodzisz do jakiegoś lekarza), to też już możesz lecieć tak jak inni - mówisz co i jak (zaświadczenie od lekarza by się przydało, ale nie koniecznie), możesz najwyżej zastrzec, że jeszcze trochę potrwa nim zmienisz dane oficjalnie.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10