Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Włosy - farba
Autor Wiadomość
euforycznia
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2017-08-25, 10:48   Włosy - farba

Cześć!
Jakiej barwy polecacie farbę do włosów by nadać im troche kolorytu ale tez aby nie były zbyt razace po oczach?

Dla mnie inspiracją pozostał Frank Wolf. https://www.youtube.com/watch?v=mzx0lT81-kA
Tak jak w tym filmiku, tylko zamiast blond grzywki byla blekitna.
Macie jakies inne propozycje kolorystyczne?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-08-25, 11:07   

Rudy po całości :>
_________________
Freja Draco
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-08-26, 11:50   

euforycznia, oczywiście możesz zafarbować się na jakikolwiek kolor, który wybierzesz, ale dobrze, żebyś wiedziała, że:

Naturalny kolor włosów zawsze najlepiej pasuje do karnacji, koloru oczu, szkliwa nazębnego, białek oczu, koloru ust. Oczywiście jest jeszcze gama kolorów, w których nie będzie się wyglądać najgorzej, ale dobrze jest dobrać je według swojego typu kolorystycznego.

Farbowanie niszczy włosy. Jeśli ktoś myśli, że blond lub rude siano na głowie sprawi, że będzie wyglądać lepiej, to się myli. To w dalszym ciągu będzie siano.

Jeśli chcesz farbować włosy bezpiecznie i dobrze, to dużo lepszym wyborem będzie udanie się do profesjonalisty w tej dziedzinie. Oczywiście - trzeba zapłacić więcej. Ale w tej cenie ma się profesjonalne farby, szeroką paletę kolorów mieszanych na zamówienie, dokładne nałożenie odpowiednich produktów w odpowiedniej kolejności, pielęgnację przed i po, dzięki czemu włosy się tak nie niszczą. Do niektórych kolorów musisz mieć też ściągany Twój własny kolor, czego też lepiej nie robić samodzielnie.

Rozumiem, że chcesz jakiś intenstywny kolor np. niebieski. Z tego co wiem to teraz L'Oreal wypuścił linię farb zmywalnych czy coś w ten deseń. Nie uzyskasz zbyt intensywnego koloru, ale może coś takiego by wystarczyło. Bardzo modne jest teraz też farbowanie włosów na wszystkie kolory tęczy, ale jeśli mieszkasz w Polsce może to grozić śmiercią lub trwałym kalectwem.

Jest jeszcze jedna rzecz o której często ludzie farbujący włosy zapominają - dobrze by było, żeby brwi pasowały jakoś do tej wizji.
Czarne włosy i blade anemiczne brwi nie wyglądają najlepiej. Sprawia to wrażenie, że nie ma się ich w ogóle i czoło robi się wtedy na pół głowy.
Analogicznie czarne brwi do blond włosów lub co gorsza rudych. Maskulinizujące dla każdego, a zwłaszcza dla m/k.
No chyba, że świadomie dana osoba wybiera taki look. Jej wola.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-08-26, 12:16   

Armand,

Farbowanie nie zawsze niszczy włosów. Ja farbuję od lat henną (czystą!) czyli ziołem Lawsonii i nie dość, że pogrubia włosy to je odżywia, chroni przed UV no i ma się piękne rdzawo-czerwone kłaki (zależy od koloru startowego).

Np. Tonery też nie niszą włosów, bo je oblepiają.

euforycznia,

Jeżeli interesują Cię kolory naturalne to:
Henna (lawsonia inermis) - barwi włosy na rudo (z brązu może wyjść ciemna czerwień bądź burgund).

Casia (cassia obovata) - tzw. Bezbarwna henna (choć to stwierdzenie jest błędne i nie jest to henna) jest mocno kondycjonująca i może nadać włosom złotych tonów (szczególnie blondynkom)

Indygo (indigofera tinctoria) - niebieski barwnik, włosom nadaje kruczoczarnej barwy. NIE WOLNO go rozjaśniać (wychodzą zielone włosy, hennę można rozjaśniać). Najlepiej farbować dwuetapowo.

Jak jesteś zainteresowana to zapraszam PW to mogę Ci polecić odpowiednie strony

To tylko część z zielnych farb. Ziołami można uzyskać od rudego, po czarny aż po fiolet i brązy więc na pewno coś znajdziesz odpowiedniego. Warto wspomnieć, że farby ziołowe wpijają się we włosy i raczej są niezmywalne - ale rozjaśnialne (oprócz indygo). Po kilkukrotnym farbowaniem henną już się nie zmywa z włosów. Farby ziołowe nie niszą włosów a je odżywiają i pogrubiają. Warto się zainteresować :)
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-08-26, 12:32   

Viera napisał/a:

Farbowanie nie zawsze niszczy włosów. Ja farbuję od lat henną (czystą!) czyli ziołem Lawsonii i nie dość, że pogrubia włosy to je odżywia, chroni przed UV no i ma się piękne rdzawo-czerwone kłaki (zależy od koloru startowego).


Tu się zgodzę, bo henna i podane przez Ciebie barwniki są naturalne, ale chodziło mi o najczęściej używane farby. Większość kobiet ma jednak na domowy sposób farbowane włosy kosmetykiem z drogerii i to po prostu widać.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-08-26, 12:53   

Armand,

Tak, jasne. Ale szczerze to fryzjerzy nie są wcale lepsi. Trzeba znaleźć na prawdę dobrego fryzjera a nie ciamajdę z pierwszego lepszego saloniku. Także autorko - zrób dobry przegląd w internecie jeśli chcesz farbować chemicznie i nie szczędź pieniędzy bo będziesz żałowała :)

No i w domu też słaba opcja, możesz sobie zrobić kuku
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-08-26, 16:07   

No to jest jasne, że w każdym zawodzie są lepsi i gorsi. To nie jest tak, że się idzie do pierwszego lepszego, bo można bardzo pożałować. Ale nie powiedziałbym, że fryzjerzy nie są lepsi od laików, bo jednak zwykle mają choć trochę większą wiedzę o tym, jak farbować włosy. Jakby zwykli zjadacze chleba byli tacy kompetentni, to by fryzjerów nie było trzeba w społeczeństwie.
Rozumiem, że tylko do siebie masz zaufanie jeśli chodzi o włosy.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-08-26, 16:57   

Armand,

Przejechałam się na wielu fryzjerach. Dalej chodzę co 3-4 msc do fryzjera ale zaufanego więc sama np nie podcinam włosów. I czasami tak, to laicy. Wiem to z tego względu, że wiele moich 'koleżanek' z braku perspektyw, idzie na fryzjerkę lub kosmetyczkę. I tak na prawde opuszczają, praktyki mają w [terefere] i udają, że słuchają. A potem historie: Spalone włosy (do ścięcia na łyso bo zrobiła się guma), (sic) za długo przetrzymywane kwas na twarzy klientki - poparzenia, nieadekwatny % utleniacza w rozjaśniaczu, brak testu alergicznego i wiele innych. Nie każdy fryzjer jest zły, nie mówię, że nie. Ale WIĘKSZOŚĆ źle myje włosy, mówi głupoty, i popełnia wiele błędów podstawowej pielęgnacji PEH. Siedzę w temacie włosowym i na prawdę znam się na pielęgnacji włosów. To na prawde nie jest trudne, ale jak widzę jak np fryzjer przed umyciem włosów nie przeczesuje mi ich a potem trzyma 'odżywczy' szampon na włosach (!) i skórze głowy kilka minut a potem szarpie mi włosy byle jakim grzebyczkiem od razu od nasady no to... Jeszcze nie spotkałam żadnego fryzjera który dobrze traktowałby moje włosy od początku. Na same cięcie nie mam co narzekać - ale pielęgnacja to dno u nich.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9